نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: چقدر مفید بود

رأی دهندگان
4. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • کم

1 25.00%
  • متوسط

1 25.00%
  • زیاد

2 50.00%
صفحه 94 از 98 نخستنخست ... 44848586878889909192939495969798 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 931 تا 940 , از مجموع 974

موضوع: تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4

Junior Member

سلام تو این جدول بندی wes برای نمره های 15-16 و 13-14 چه کاری باید کرد . مثلا 15.25 رو می تونیم 3.25 در نظر بگیریم؟

یه سوال دیگه هم داشتم در مورد دروس افتاده . تو پستا میدیدم میگن حساب نمیشه چون ضریبش صفره ولی تو اون ترم اگه بخواهیم مجموع رو تقسیم بر واحد ها بکنیم واحدش در نظر گرفته میشه . الان من یکم گیج شدم منطقیش هم به نظر این جوریه . منظور دوستان چی بوده که دروس افتاده تاثیر نداره و روش درست کدومه؟
    ویرایش توسط maxi1 : December 16th, 2016 در ساعت 12:29 PM دلیل: ترکیب پست ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronics Engineering- Najaf Abad Azad university

پیش فرض پاسخ : تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4

سلام. من کارشناسی ناپیوسته دارم. معدل لیسانسم خوب شد ولی کاردانیم چون دولتی بودم و 6 واحد 0 گرفتم (سر جلسه حاضر نشدم) برا همین مدل کاردانیم خیلی افت کرد
    الان آیا می تونم در رزومه ام که به استاد ایمیل می زنم، معدلم رو بر حسب GPA ذکر کنم که اون واحدهایی که صفر گرفتم یا افتادم محاسبه نشن و معدل کاردانیم بالاتر بره. آیا این کار شدنیه؟

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

سلام،
    خوب از چیزی که همیشه نگرانش بودم برام اتفاق افتاد اونم در بدترین زمان ممکن چون تعطیلات کریسمس هست و کسی پاسخگوی سوالات نیست و ایمیلم بی پاسخ مونده.
    یه دانشگاهی در آمریکا خواسته که 60 واحد آخر رو به مقیاس 0-4 ببریم و البته این توضیحات رو داده:

Grade Point Average (0-4.0) for the last 90 quarter or 60 semester graded credits
    To calculate the Grade Point Average (GPA) for the last 90 quarter or 60 semester graded credits:
    1. Working from the most recent quarter/semester add the graded course credits (excluding thesis or dissertation courses) until you reach 90 quarter or 60 semester credits. Use these 90 quarter or 60 semester credits to calculate your GPA.
    2. To calculate your GPA, multiply each course grade by the credits to achieve grade points. Add all grade points and divide by the total number of credits.
    Converting between quarter and semester systems on a 0.0-4.0 scale:
    If the last 90 quarter or 60 semester credits span two or more institutions on different academic calendars use the following formulas to convert grades to a single system. Multiply by 1.5 when converting from semesters to quarters and divide by 1.5 when doing the reverse. For example a 4-credit class under a semester system is equivalent to a 6-credit class under a quarter system (4 x 1.5 = 6) and vice versa (6 ÷ 1.5 = 4).
    البته این لینک رو هم برای دانشجوهای خارجی گذاشته که با وارد کردن اسم ایران یه جدولی میاد ولی مشکل اینجاست که جدولی که برای ایران میاد بر اساس حروف انگلیسی جواب میده و نه اسکیل 0-4
    این لینکش هست: http://www.foreigncredits.com/Resour...de-Conversion/
    خودشون در اپلیکیشن فرم آنلاین شدیدا درخواست کردن که تبدیل کنیم به 0-4

حالا مشکل اینجاست:
    برای کسی که ارشد خونده چطوری باید 60 واحد آخر رو جدا حساب کنه؟! ارشد که 32 واحد داره و از طرفی اینا گفتن واحدهای تز رو کم کنید. و اگه 60 واحد رو از آخرین ترم های کارشناسی برداریم که آخرین ترم های تحصیلیمون حساب نمیشه!
    در ثانی من بلدم به مقیاس 0-4 ببریم ولی کاریه بس زمانبر و تازه من از بعضی ها شنیدم که بهتره خودمون انجام ندیم چون ارشد یه مبنای دیگه ای داره برای محاسبه معدل و کارشناسی یه مبنا دیگه.
    واقعا اینا این موضوعات رو در نظر نگرفتن که می گن حتما تبدیل معدل کنیم؟!
    کسی تجربه مشابهی داشته؟ اونم تو تعطیلات کریسمس که جواب ایمیل رو نمیدن؟

ممنون می شم از وقتی که برای پاسخگویی می زارین.

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    سلام،
    خوب از چیزی که همیشه نگرانش بودم برام اتفاق افتاد اونم در بدترین زمان ممکن چون تعطیلات کریسمس هست و کسی پاسخگوی سوالات نیست و ایمیلم بی پاسخ مونده.
    یه دانشگاهی در آمریکا خواسته که 60 واحد آخر رو به مقیاس 0-4 ببریم و البته این توضیحات رو داده:

البته این لینک رو هم برای دانشجوهای خارجی گذاشته که با وارد کردن اسم ایران یه جدولی میاد ولی مشکل اینجاست که جدولی که برای ایران میاد بر اساس حروف انگلیسی جواب میده و نه اسکیل 0-4

حالا مشکل اینجاست:
    برای کسی که ارشد خونده چطوری باید 60 واحد آخر رو جدا حساب کنه؟! ارشد که 32 واحد داره و از طرفی اینا گفتن واحدهای تز رو کم کنید. و اگه 60 واحد رو از آخرین ترم های کارشناسی برداریم که آخرین ترم های تحصیلیمون حساب نمیشه!
    در ثانی من بلدم به مقیاس 0-4 ببریم ولی کاریه بس زمانبر و تازه من از بعضی ها شنیدم که بهتره خودمون انجام ندیم چون ارشد یه مبنای دیگه ای داره برای محاسبه معدل و کارشناسی یه مبنا دیگه.

دوست عزیزم
    اول از همه استرس نداشته باشید ، میدونم باعث نگرانی هست این مسائل ولی آرامش خودتون رو حفظ کنید.
    راه حل برای ۶۰ واحد آخر باید ۳۰ واحد در ارشد کسب نموده اید + ۳۰ واحد پایانی در کارشناسی رو برای این ۶۰ واحد قرار بدید. ( نکته مثبت قضیه اینه که میتونید نمرات بالای دو ترم آخرتون در کارشناسی رو در اینجا لحاظ کنید.)
    مبنای سیستم آموزی ایران از ۲۰ نمره ست با این تفاوت که در ارشد نمره تون باید بالاتر از ۱۲ باشه تا بتونید درس رو پاس کنید (که البته اینجاش رو نمیدونم باید چی کرد)
    اصلا نگران این قضیه نباشید. من اتفاقا یادمه یه دانشگاه گفته بود که عکس هم بگیرید و آپلود کنید تو سایت دانشگاه از صفحه سایت تبدیل نمرات .
    این کار رو انجام بدید و نگران اصلا نباشید. دانشگاه ها هم تا 7 Jan بخاطر تعطیلات نیستن ولی بعدش میتونید باهاش تماس بگیرید و در صورت نیاز موارد مورد نیاز رو تصحیح کنید اگر اشتباهی وجود داشته باشه.
    شما باید ۶۰ واحد آخر رو تبدیل کنید پس نگران نباشید.
    شاد و موفق و سلامت باشید

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

سلام،

حالا مشکل اینجاست:

اون قسمت آخر خودش توضیح داده که اگه بازه‌ی ۶۰ واحد برای دو مقطع می‌شد که دو سیستم مختلف دارن چه کار باید کرد که نشون می‌ده توضیح دوستمون رو باید در نظر گرفت و از آخرین مقطع شروع می‌شه به عقب فارغ از تغییر مقطع و دانشگاه تا هر جایی که بشه ۶۰ واحد.
    برای تبدیل هم سخت نگیرید. از همون جداول خود WES استفاده کنید.
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط imanprs نمایش پست ها
    اون قسمت آخر خودش توضیح داده که اگه بازه‌ی ۶۰ واحد برای دو مقطع می‌شد که دو سیستم مختلف دارن چه کار باید کرد که نشون می‌ده توضیح دوستمون رو باید در نظر گرفت و از آخرین مقطع شروع می‌شه به عقب فارغ از تغییر مقطع و دانشگاه تا هر جایی که بشه ۶۰ واحد.
    برای تبدیل هم سخت نگیرید. از همون جداول خود WES استفاده کنید.
    دو سیستم مختلف منظورش تفاوت بین سمستر و کوارتر هست و نه معیار نمره قبولی متفاوت برای هر مقطع مثل اونی که تو ایران برای کارشناسی و ارشد هست.
    در ایران من که ندیدم دانشگاه دولتی کوارتر داشته باشه تنها یه سری دانشگاه های خصوصی یه مدتی بودن که از طرف هند اداره میشدن و فکر می کنم اونها به صورت کوارتر بود اگه درست یادم باشه.
    کارشناسی و ارشد ما هر دو به صورت سمستر هست.
    مشکل همین قبولی از ۱۰ و ۱۲ هست که متفاوته.

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

دو سیستم مختلف منظورش تفاوت بین سمستر و کوارتر هست و نه معیار نمره قبولی متفاوت برای هر مقطع مثل اونی که تو ایران برای کارشناسی و ارشد هست.
    در ایران من که ندیدم دانشگاه دولتی کوارتر داشته باشه تنها یه سری دانشگاه های خصوصی یه مدتی بودن که از طرف هند اداره میشدن و فکر می کنم اونها به صورت کوارتر بود اگه درست یادم باشه.
    کارشناسی و ارشد ما هر دو به صورت سمستر هست.
    مشکل همین قبولی از ۱۰ و ۱۲ هست که متفاوته.
    از این جهت گفتم که منظور از ۶۰ واحد اینه که در چند مقطع باشه مهم نیست. اون که بله در ایران سیستم Semester داریم فقط.
    این که تبدیلش فرق داره بستگی داره چه معیاری باشه. در مورد تبدیلش سخت نگیرید زیاد.
    خود من در مرحله‌ی اپلای برای ارشد ۱۶ رو A در نظر گرفتم و بر اون اساس توی CV و Application Formها زدم. و توی CV نوشتم این بر اساس WES محاسبه شده و رفرنس هم دادم به سایت WES. در حالی که ریزنمره‌ی رسمی رو که از دانشگاه گرفتم خودش نمره با حروف هم داشت و ۱۶ رو B حساب کرده بود که نهایتاً ریزنمره‌ای که دادم همین بود. ولی مشکلی ایجاد نکرد و نباید هم بکنه. مهم اینه دروغ نگفته باشی، اصل ریزنمره هم که ارسال می‌شه.
    محاسبه‌اش هم زیاد سخت و زمان‌بر نیست یه دونه If توی Excel کار رو راه می‌ندازه.
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

Junior Member

سلام دوستان یه سوال. وقتی دانشگاه شرط میزاره که GPA تون مثلا از 3 به بالا باشه، خودشون این تبدیل رو انجام میدن و چک میکنن؟ الان ریز نمرات ترجمه شده ای که ما پست میکنیم واسه دانشگاه از نمره 20 هستن. آیا خودمون نباید این تبدیل نمرات رو انجام بدیم موقع اپلای یا پست؟ یا اگه نیاز بشه خودشون میگن؟ چون میخوام تا چند روز دیگه مدارک رو پست کنم برای اطمینان پرسیدم که دوباره کاری نشه.
    ممنون.

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ameir نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوال. وقتی دانشگاه شرط میزاره که GPA تون مثلا از 3 به بالا باشه، خودشون این تبدیل رو انجام میدن و چک میکنن؟ الان ریز نمرات ترجمه شده ای که ما پست میکنیم واسه دانشگاه از نمره 20 هستن. آیا خودمون نباید این تبدیل نمرات رو انجام بدیم موقع اپلای یا پست؟ یا اگه نیاز بشه خودشون میگن؟ چون میخوام تا چند روز دیگه مدارک رو پست کنم برای اطمینان پرسیدم که دوباره کاری نشه.
    ممنون.
    سلام،

اگه بخوان تبدیل کنین خودشون می گن و مثلا برای تبدیل رسمی باید به موسساتی مثل WES درخواست بدین. بعضی از دانشگاه ها در مرحله اپلای تنها تبدیل غیر رسمی می خوان که خودشون هم می گن. بعضی ها هم همون سیستم نمره دهی ایران رو قبول دارن و خودشون تبدیل می کنن.
    بهترین کار اینه که در سایت خود دانشگاه چک کنی، چون این روزهای تعطیلات فکر نکنم کسی پاسخ ایمیلتون رو بده.

موفق باشید.

Junior Member

سلام این رو میدونم که باید برای معدل تک تک نمرات رو بر مبنای 4 به دست اورد بعد معدل گرفت. اما تو بعضی سایت ها نوشته معدل 15 یعنی b+ پس معدل a و a+ میشه چند؟ به نظرتون معدل 17 a حساب میشه؟معدل دیپلمم 17 هست میخوام واسه مستر اقدام کنم خیلی نگرانم معدل دیپلمم تاثیر منفی تو فاند و پذیرش بزاره ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
    (شاید این سوالم به این تاپیک مربوط نیاشه به نظرتون معدل دیپلم 17 پایین محسوب میشه)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)