صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24

موضوع: H آمریکا یا کانادا مساله این است

پیش فرض H آمریکا یا کانادا مساله این است

با توجه به اینکه هدف بسیاری از دوستان برای ادامه تحصیل آمریکا ( با پذیرش راحتتر پول خوب کار بیشتر ولی امکان رفت و آمد و اقامت سخت تر) و کانادا (با پول کمتر کار کمتر ولی امکان رفت و آمد بیشتر) هست فکر می کنم بد نباشه یه مقایسه ای اینجا داشته باشیم تا با دید بازتر تصمیم بگیریم. منتظر نظرات کارشناسی تون هستیم.
    پروردگارا ملت و کشور مرا از دروغ و خشکسالی مصون بدار.

پیش فرض پاسخ : Hآمریکا یا کانادا مساله این است

اقامت سریع و امکان شهروند کانادایی شدن و گرفتن پاسپورت کانادایی در عرض کمتر از 6 سال از تاریخ ورود، از برتریهای عمده کانادا نسبت به آمریکاست. کسانی که بخوان شهروند آمریکایی و یا حتی مقیم آمریکا بشن باید فاتحه ایرانو بخونند و خودشون رو برای یک زندگی طولانی و بدون وقفه در آمریکا آماده کنند.
    در مورد مسائل آکادمیک شکی نیست که آمریکا از لحاظ کمیت مراکز دانشگاهی -از هر نوعی و برای هر سلیقه ای- با هیچ جای دیگه قابل مقایسه نیست. دانشگاه های رنک بالای کانادا هم که بخوان تنه به دانشگاه های خوب آمریکا بزنند به تعداد انگشتای یک دست نیستند.
    نتیجه اخلاقی این میشه که کسی مثل من که مرده ی علم و دانش نیست (فعلا) و در عین حال مسائل اقامت براش خیلی مهم هست، آمریکا apply نمیکنه، خیل عظیم فامیل و دوست و آشنا در آمریکا رو ول میکنه و میره کانادا. شاید در آینده من هم رفتم آمریکا اما قبلش حتما جاپام رو در کانادا سفت خواهم کرد.
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

خیلی با حال بود منم امروز اومدم فروم که دقیقا یه تاپیک با همین عنوان(البته بدون H) وا کنم دیدم یکی دیگه زحمتشو کشیده.

منم سر همین قضیه ای که عمو مدیر هم گفت تو شک افتادم بین امریکا و کانادا مخصوصا واسه فوق. چون عمرا واسه فوق تو امریکا کار گیر نمیاد و بعدش باید دکترا رو به زور بخونی یعنی 2+4 سال درس و 2سالم کار، به معنی واقعی کلمه ...کاری، که میشه مک 8 سال واسه گرین کارد (تازه حداقل)ولی این 8 سالو اگه کانادا باشی دیگه بچتم پاس کانادا رو داره . ازونورم کانادا هم اولا جلو امریکا از هر نظر شهرستان حساب میشه، بعدشم اقامت دایمشو از امریکا هم می شه گرفت تازه اونطور که امروز خوندم اگه از us اقدام کنی زودتره، چون کانادا مثینکه سال اول ویزای 11 ماه و 20 روز میده. ولی از یه طرفم شنیدم کانادا مهاجر نواز تره، چون همشون مهاجرن البته، و هم پاسپورتش راحتتره و هم کمتر تو سر ایرانیا میزنه ولی خوب هواشم سرده لا مسب. خلاصه معضلی شده این انتخاب سرنوست ساز. حالا اگه متخصصین امر و ریش سفیدای فروم و اونایی که دو تارو یا تجربه کردن یا می دونن چه خبره بیان راهنمایی کنن و نظرشونو بگن و چند جوونو ازین سردر گمی نجات پیدا کنن کلی ثواب داره.

راستی دیروز داشتم فکر می کردم اگه این امریکا و کانادا هم یه studera با هم میزدن چقد خوب بود.............
    everything happens for a reason

ApplyAbroad Veteran

من هیچ کدوم از این جاها نبودم ولی برای من هم مثل مدیر کیفیت زندگی مهمه.. این که یه موقع بخوام 6 سال زندانی بشم تو امریکا که بتونم اقامتش رو بگیرم یه کمی غیر منطقیه برای من حداقل. به هر حال شاعر می فرماید: live for today, gone tomorrow! در همین راستا مش قاسم (نوکر دایی جان ناپلئون)می فرماید: آقا دروغ چرا؟ تا قبر آ. آ. آ. آ. (چهار انگشته)! بر اساس همین استدلال عامیانه من اگر هر دو انتخاب رو داشتم (هیچکدومش رو ندارم البته) می رفتم کانادا.

I&#39;ve got a little black book with my poems in / got a bag with a toothbrush and a comb in / when I&#39;m a good dog, they sometimes throw me a bone in.

Junior Member

منم وضعیت مشابه دارم امریکا در دانشگاه university of illinois at chicago و کانادا در mcmasre که هردو متوسط هستند اما نمیتونم تصمیم بگیرم شما بودین چی کار می کردین؟؟

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط sheri2008
    منم وضعیت مشابه دارم امریکا در دانشگاه university of illinois at chicago و کانادا در mcmasre که هردو متوسط هستند اما نمیتونم تصمیم بگیرم شما بودین چی کار می کردین؟؟
    سوالات مربوط به انتخاب دانشگاه x یا y در قسمت انتخاب دانشگاه پاسخ داده میشود لطفا" فقط نظرات خود را در مورد انتخاب این دو کشور مطرح نمایید
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...oard,11.0.html
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Texas A&M

به نظر من اقامت وقتی که کار نداشته باشی زیاد به درد نمی خوره... و آمریکا از لحاظ کار پیدا کردن بهتر از کانادا است.

من خودم ۲ هفته است اومدم آمریکا ولی الان می بینم عده کسایی که وسط تحصیل اینجا رو ول می کنن و می رن کانادا هم اصلا کم نیست. به هر حال اینجا تازه بعد از ۸ سال شاید گرین کارد بگیری ولی کانادا می شه شهروند شد و برای رفت و آمد به ایران هم اینقدر زجر نکشید. تازه خانواده آدم هم از ایران راحت تر می تونن بیان کانادا و برن و اینم اصلا مساله ای نیست که بشه دست کم گرفتش. البته من می دونم برای کسی که تصمیم گرفته بره آمریکا هر قدر هم آدم این چیزا رو توضیح بده فرقی نمی کنه ولی آدم وقتی می رسه آمریکا تازه متوجه می شه که این مساپل پراهمیت تر از اونی هستن که قبلا فکرشو می کرده. به خصوص اینکه با اوضاع کلیرنس امسال دیگه کمتر کسی از دانشجوها می تونه ریسک کنه و برگرده. خیلی ها امسال به qualifying نرسیدن چون به موقع کلیر نشدن.

من دو تا پذيرش از دانشگاههاي متوسط آمريكا و كانادا دارم واسه فال 2008. الان هم 3 ماهه كه منتظر كليزنسم هستم كه هنوز خبري ازش نيست. واسه ويزاي كانادا هم اپلاي كردم و در مرحله تحويل مدارك اضافه هستم (جواب مديكالم هم اومده).
    من هم مسائل مربوط به شرايط اين دو تا كشور رو شنيدم كه آمريكا كارش بهتره ولي اقامتش دردسره. و با توجه به اينكه من مي خوام بعد از تحصيل اونجا بمونم و كار كنم واقعا موندم. كه كدومشون رو برم.
    مي ترسم با نرفتن به كانادا و منتظر كليرنس شدن و كلير نشدن موقعيت كانادا رو هم از دست بدم!
    ممنون مي شم اگه كساني كه در مورد زندگي در اين دو كشور اطلاعات دارن توضيح بدن.

Junior Member

سوال من این هست که آیا کسی که در آمریکا green cardگرفته زندگی‌ بهتر دارد یا کسی که در کانادا citizenship گرفته؟

آیا این درست نیست که در کانادا هر گونه تبعیضی بین افراد بر اساس نژاد آنها ممنوع هست اما در آمریکا اینطور نیست. و این مسئله میتواند برای ما

مشکل ساز باشد.

مثلا تو کانادا حداقل در ظاهر! employer ها

نمیتونن بگن که چون تو آسیایی هست من نمیخوام اینجا کار کنی‌ . اما فکر کنم تو آمریکا میتونن بگن که چون تو آسیایی هستی من نمیخوام اینجا کار کنی.

این مطلب درسته یا غلط؟

کلا برخورد با مهاجران در آمریکا بهتر است یا کانادا یا فرق زیادی ندارد

Everything is possible,especially happiness

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)