صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 24

موضوع: H آمریکا یا کانادا مساله این است

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : Hآمریکا یا کانادا مساله این است

نقل قول نوشته اصلی توسط babak4
    سوال من این هست که آیا کسی که در آمریکا green cardگرفته زندگی‌ بهتر دارد یا کسی که در کانادا citizenship گرفته؟

آیا این درست نیست که در کانادا هر گونه تبعیضی بین افراد بر اساس نژاد آنها ممنوع هست اما در آمریکا اینطور نیست. و این مسئله میتواند برای ما

مشکل ساز باشد.

مثلا تو کانادا حداقل در ظاهر! employer ها

نمیتونن بگن که چون تو آسیایی هست من نمیخوام اینجا کار کنی‌ . اما فکر کنم تو آمریکا میتونن بگن که چون تو آسیایی هستی من نمیخوام اینجا کار کنی.

این مطلب درسته یا غلط؟

کلا برخورد با مهاجران در آمریکا بهتر است یا کانادا یا فرق زیادی ندارد
    تا اونجا که من می‌دونم کانادا و آمریکا از این نظر تفاوتی ندارند و تبعیض قائل شدن بین افراد به دلیل رنگ پوست، نژاد یا مذهب در هر دو کشور ممنوعه.
    این که در کدوم کشور شرایط بهتره، کاملا به شهر و منطقه‌ای که زندگی می‌کنید بستگی داره. اگر در مناطقی باشید که مهاجران زیادی زندگی می‌کنند مساله‌ی خارجی بودن کاملا حل شده است، اما در شهرهایی که مهاجر زیادی نداره، برخورد با خارجی‌ها ممکنه زیاد خوب نباشه.

کلا برخورد با مهاجران در آمریکا بهتر است یا کانادا یا فرق زیادی ندارد
    با سلام
    خوش بختانه ايرانى ها هم در كانادا و هم در آمريكا مهاجرين قابل قبول و آبرو مندى هستند و معمولا هدف تبعيض هاى نژادى قرار نميگيرند.

به استثناى افراد مذهبى كه خانم ها به خاطر حجاب و آقايون به خاطر ريش مورد تبعيض قرار ميگيرند. چون تقريبا تمام مشاغل (حتى مشاغل سطح پايين) مصاحبه دارند و اكثر كار فرما ها(مخصوصا در شركت هاى با پرستيژ) تمايلى براى استخدام افراد با ظاهر غير عادى ندارند و احتمال اينكه كسى يك فرد ريشو رو در شركت هاى با پرستيژ استخدام كنه واقعا كم هست.

ولى در موارد عادى نژاد پرستى واقعا مانعى براى پيشرفت ايرانى ها نيست و به نظر من در بين افرادى كه نژاد قهوه ايى دارندو حتى نسبت به بقييهنژاد هاى غير سفيد(سياه، زرد،سرخ و ..) در موقعيت خيلى خوبى هستند.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Aabed
    با سلام
    خوش بختانه ايرانى ها هم در كانادا و هم در آمريكا مهاجرين قابل قبول و آبرو مندى هستند و معمولا هدف تبعيض هاى نژادى قرار نميگيرند.

به استثناى افراد مذهبى كه خانم ها به خاطر حجاب و آقايون به خاطر ريش مورد تبعيض قرار ميگيرند. چون تقريبا تمام مشاغل (حتى مشاغل سطح پايين) مصاحبه دارند و اكثر كار فرما ها(مخصوصا در شركت هاى با پرستيژ) تمايلى براى استخدام افراد با ظاهر غير عادى ندارند و احتمال اينكه كسى يك فرد ريشو رو در شركت هاى با پرستيژ استخدام كنه واقعا كم هست.

ولى در موارد عادى نژاد پرستى واقعا مانعى براى پيشرفت ايرانى ها نيست و به نظر من در بين افرادى كه نژاد قهوه ايى دارندو حتى نسبت به بقييهنژاد هاى غير سفيد(سياه، زرد،سرخ و ..) در موقعيت خيلى خوبى هستند.
    تا جایی که من دیدم اینجا اصلاً مثل ایران نسبت به ریش داشتن افراد پیش زمینه ندارن، مسلماً مرتب بودن و از حالت طبیعی خارج نشدن مهمه، اما خوب اینکه بگن چون شما ریش داری و شرکت ما با پرستیژه پس شما رو استخدام نمی کنیم به هیچ عنوان وجود نداره، اتفاقاً توی دانشگاه ما افراد با ریش کم نیستن.
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

Junior Member

سلام

ممنون از توضیحات دوستان،اما من وقتی‌ application forms آمریکا رو نگاه می‌کردم،مال خیلی‌ از شرکتش،مثلا توش میگفت که where are you from?بد چند خط پایین تر باز گیر میداد!میگفت where are you originaly from?

ولی‌ تا آن جایی‌ که میدونم تو کانادا فکر کنم حق ندارند هنگام استخدام حتا بپرسن که طرف از کدوم کشور هست؟

بازم دوستان راهنمایی‌ کنن ممنون میشم

Everything is possible,especially happiness

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Aabed
    با سلام

من فكر نمي‌كنم در كانادا، واسه كار با حجاب خانم‌ها مشكلي داشته باشن. دوست من با حجابه و در تورنتو دكتراش رو تموم كرده و خيلي راحت چندين موقعيت كاري عالي داره. اتفاقا من در جريان مصاحبه‌هاي كاريش هم بودم و هيچ‌جا با حجابش مشكلي نداشتن.

ApplyAbroad Champion

سلام

ممنون از توضیحات دوستان،اما من وقتی‌ application forms آمریکا رو نگاه می‌کردم،مال خیلی‌ از شرکتش،مثلا توش میگفت که where are you from?بد چند خط پایین تر باز گیر میداد!میگفت where are you originaly from?

ولی‌ تا آن جایی‌ که میدونم تو کانادا فکر کنم حق ندارند هنگام استخدام حتا بپرسن که طرف از کدوم کشور هست؟

بازم دوستان راهنمایی‌ کنن ممنون میشم
    ممکنه در فرم چنین سوالاتی وجود داشته باشه، اما از نظر قانونی این سوالات باید اختیاری باشه. یعنی شما مجازید که به چنین سوالاتی پاسخ ندهید.

Banned

سوال من این هست که آیا کسی که در آمریکا green cardگرفته زندگی‌ بهتر دارد یا کسی که در کانادا citizenship گرفته؟
    این سوال منم هست. ممنون میشم از دوستانی که تجربه دارند یا تجربیات دیگران را دیده اند، در این زمینه نظر بدهند. وضعیت من برای آینده تحصیلی و کاری پس از مسترم در اینجا بهتر بیان شده: http://www.applyabroad.org/forum/ind...6975#msg156975

Junior Member

درود به همگی دوستان ،من 25 سالمه ،6 ساله که تو ایتالیا زندگی میکنم ،الان هم میخوام برم آمریکا ،فقط میخوام به دوستانی که در ایران اند و فکر میکنند اول میرن کانادا بعد میرن آمریکا یا برعکس بگم ،مهاجرت به یک کشور جدید اینقدر مشکلات داره که توصیه میکنم همون جایی که میخواید بمونید برید ،به این راحتی ها نیست که اول مهاجرت میکنم اینجا و بعد اونجا، پوست آدم با هر مهاجرت کنده میشه !!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : H آمریکا یا کانادا مساله این است

just usa for ever. کسایی که رفتن کانادا بعددددددددددددددد به حرف من میرسن.

واقعا اینقد که می گن امریکا موقعیت کار خیلی بیشتره ، بیشتر هست؟
    الیته من رشتم صنایع است.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)