صفحه 103 از 265 نخستنخست ... 35393949596979899100101102103104105106107108109110111112113153203 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,021 تا 1,030 , از مجموع 2641

موضوع: آرشیو شده : شانس گرفتن پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاه های استرالیا ( تا سال 2012 )

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاه های استرالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط imi نمایش پست ها
    البته وقتی 4 روز پیش ادمیشنتون اومده به این معنیه که بورس به شما تعلق نگرفته چون ددلاین اپلای برای بورس 2مارس بوده که در صورت داشتن ادمیشن میتونستید اقدام کنید. رو اما خیلیاش وقت دارن هنوز ناامید نشید
    ممنون دوست عزیز ولی من به مسئول Business school ایمیل زدم همان فکالتی که اقدام کردم ولی گفت من در Short listنیستم از استادم پرسیدم گفت اینجا بور خوبی میده ولی فوق الاده رقابتی هست. این همشانس ماست .فعلا منتظرم ...............م

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    لیسانس نرم افزار

سلام به همه.

معدل لیسانسم 14.61 هستش، نمره زبانم iBT 91 شده و سابقه خوبی در زمینه بازی سازی دارم و رزومه خوبی تو این زمینه جمع کردم. چون مقاله ندارم ولی سابقه کار خوبی دارم، احساس میکنم دانشگاهی پیدا بشه که رشته بازی سازی یا زیرشاخه هاش مثله طراحی بازی و این دست رو داشته باشه، ممکنه معدل پایین من و نداشتن مقاله کمک کنه که رزومه ام رو بیشتر بررسی کنن و شانس گرفتن بورس رو بالا ببرم.

دانشگاه QUT یه شاخه طراحی بازی داره ولی نمیدونم بورس میدن یا شانس من براش چطوره. شما دانشگاهی میشناسین که در زمینه بازی سازی یا زیر شاخه هاش یا شاخه های مرتبط مثله Human Interaction کار کنن که بورس بدن؟

ممنونم.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط LostSoul نمایش پست ها
    سلام به همه.

معدل لیسانسم 14.61 هستش، نمره زبانم iBT 91 شده و سابقه خوبی در زمینه بازی سازی دارم و رزومه خوبی تو این زمینه جمع کردم. چون مقاله ندارم ولی سابقه کار خوبی دارم، احساس میکنم دانشگاهی پیدا بشه که رشته بازی سازی یا زیرشاخه هاش مثله طراحی بازی و این دست رو داشته باشه، ممکنه معدل پایین من و نداشتن مقاله کمک کنه که رزومه ام رو بیشتر بررسی کنن و شانس گرفتن بورس رو بالا ببرم.

دانشگاه QUT یه شاخه طراحی بازی داره ولی نمیدونم بورس میدن یا شانس من براش چطوره. شما دانشگاهی میشناسین که در زمینه بازی سازی یا زیر شاخه هاش یا شاخه های مرتبط مثله Human Interaction کار کنن که بورس بدن؟

ممنونم.
    سلام
    الان مهمترین نکته داشتن مقاله و این حرفها نیست. مساله اینه که برای فوق فقط به Genius ها بورس می دهند و برای افراد عادی با رزومه خیلی قوی هم شانس کم است. دوم اینکه معدل لیسانس شما honor نیست (بالای 15) برای همین نمی تونید مستقیما برید و دکتری پیوسته بخونید.

دانشگاه QUT دانشگاه بسیار خوبی است و با توجه به مواردی که دیدم به بچه های خیلی قوی بورس داده است. یعنی بچه هایی با معدل بالا و رزمه خوب نتوانسته اند بورس بگیرند. چند نفری که دیده ام از این دانشگاه بورس گرفته اند همگی مقاله ISI داشتند . الیته رشته هایشان ربطی به رشته شما نداشت و هر گروه و دانشکده تز خاصی برای بورس دادن دارد.

سلام من دانشجوی ترم آخر زیست هستم
    4 تا مقاله سابمیت شده ISI تو الزویر با ایمپکت های 1-2.5 که به احتمال قوی اکسپت میشن
    1 مقاله ISI اکسپت شده با ایمپکت 0.6
    ارائه 1 پوستر در کنفرانس
    آشنایی کامل با تمام تکنیک ها و لوازم آزمایشگاهی مربوط به گرایش neuroscience ( مقالاتم هم در همین موردن)
    تافل ibt میخوام شرکت کنم و فکر کنم بالای 85 بیارم و GRE sub biology رو هم روش دارم کار میکنم و مطمئنم بالای 95 یا حتی 98% میزنم
    یک سال سابقه کار در آزمایشگاه فیزیولوژی جانوری laboratory assistant
    سه ماه به طور کار اموز هم تو انیستیتو پاستور کار کردم تو بخش مربوط به neuroscience
    واحد های مربوط به این گرایش رو هم از مقطع ارشد با نمره خوب پاس کردم که پیش نیاز نخورم
    و نقطه ضعف رزومه ام: GPA 12.98 از دانشگاه سراسری ارومیه
    با همه اینها چقد شانس دارم تا بورس بگیرم راستش خودم واسه دانشگاه گوتینگن برنامه ریخته بودم ولی بعضی از دوستان کمی نا امیدم کردن
    من دنبال دانشگاه های رایگان یا ارزون یا با بورس راحت میگردم
    ممنون میشم راهنماییم کنین

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط sera26 نمایش پست ها
    سلام من دانشجوی ترم آخر زیست هستم
    4 تا مقاله سابمیت شده ISI تو الزویر با ایمپکت های 1-2.5 که به احتمال قوی اکسپت میشن
    1 مقاله ISI اکسپت شده با ایمپکت 0.6
    ارائه 1 پوستر در کنفرانس
    آشنایی کامل با تمام تکنیک ها و لوازم آزمایشگاهی مربوط به گرایش neuroscience ( مقالاتم هم در همین موردن)
    تافل ibt میخوام شرکت کنم و فکر کنم بالای 85 بیارم و GRE sub biology رو هم روش دارم کار میکنم و مطمئنم بالای 95 یا حتی 98% میزنم
    یک سال سابقه کار در آزمایشگاه فیزیولوژی جانوری laboratory assistant
    سه ماه به طور کار اموز هم تو انیستیتو پاستور کار کردم تو بخش مربوط به neuroscience
    واحد های مربوط به این گرایش رو هم از مقطع ارشد با نمره خوب پاس کردم که پیش نیاز نخورم
    و نقطه ضعف رزومه ام: GPA 12.98 از دانشگاه سراسری ارومیه
    با همه اینها چقد شانس دارم تا بورس بگیرم راستش خودم واسه دانشگاه گوتینگن برنامه ریخته بودم ولی بعضی از دوستان کمی نا امیدم کردن
    من دنبال دانشگاه های رایگان یا ارزون یا با بورس راحت میگردم
    ممنون میشم راهنماییم کنین
    سلام
    استرالیا بدترین کشور از نظر بورس است و برای دادن بورس شرایط خاص خود را دارد. به این معدل شما به احتما 99.99% بورس نمی دهند چون پیش شرط بورس معدل بالای 15 است. شما نمی توانید با 100 مقاله هم این ضعف را جبران کنید چون در هر فاکتوری باید حداقل ها را داشته باشید. مانند امریکا نیست که قوت در یک عامل ضعف در عامل دیگر را پوشش دهد. از طرف دیگر کشور بسیار گرانی هم برای تحصیل است و هزینه تحصیل در اروپا و کانادا بسیار کمتر از استرالیا است. شما در کشور هایی مثل آلمان، اتریش و نروژ که تحصیل رایگان است بگردید.
    استرالیا اصلا گزینه مناسبی برای بورس راحت نیست.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    سلام
    استرالیا بدترین کشور از نظر بورس است و برای دادن بورس شرایط خاص خود را دارد. به این معدل شما به احتما 99.99% بورس نمی دهند چون پیش شرط بورس معدل بالای 15 است. شما نمی توانید با 100 مقاله هم این ضعف را جبران کنید چون در هر فاکتوری باید حداقل ها را داشته باشید. مانند امریکا نیست که قوت در یک عامل ضعف در عامل دیگر را پوشش دهد. از طرف دیگر کشور بسیار گرانی هم برای تحصیل است و هزینه تحصیل در اروپا و کانادا بسیار کمتر از استرالیا است. شما در کشور هایی مثل آلمان، اتریش و نروژ که تحصیل رایگان است بگردید.
    استرالیا اصلا گزینه مناسبی برای بورس راحت نیست.
    فکر نمی کنم اینطور باشه. به هر حال این چیزی که من فهمیدم اینه که استرالیا به خصوص دکترای تحقیق محور همه چیز رو امتیاز می دهند و بعد رده بندی می کنند. لطفا آمریکا رو توصیه نکنید برای کسانی که معدل پایینی دارند. به هر حال، من رزومه ای که دارم از تمام کسانی که در اطرافم بودند از نظر مقالات و تحقیقات بهتر بوده( 20 مقاله بین المللی که 6 تاش isi بوده و 4 مقاله سابمیت شده ISI) ، لیسانس و ارشدم هم از دانشگاههای 1 و 4 ایران بودم و تنها به خاطر معدل لیسانس پایین در آمریکا حتی دانشگاههای رده دو و سه مثل دانشگاههای ساترن می سی سی پی که رنک 300 می شه پذیرش هم نگرفتم، اسکالر شیپ پیش کش!
    اما حداقل تا اینجای کار از سیدنی ادمیژن گرفتم و اسکالرشیپ هم شرت لیست شدم. هرچند با توجه به اینکه کلا آدم خوش شانسی نیستم (-; امیدی هم به سیدنی نبست و دنبال دانشگاههای نیوزیلند یا اروپا هم هستم ولی خب کسانی بودند که با مقاله معدل خیلی پایینشون رو جبران کردند. یکیشون از کوئینزلند پذیرش گرفته و بورس گرفته که تو این سایت هم هستند.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    فکر نمی کنم اینطور باشه. به هر حال این چیزی که من فهمیدم اینه که استرالیا به خصوص دکترای تحقیق محور همه چیز رو امتیاز می دهند و بعد رده بندی می کنند. لطفا آمریکا رو توصیه نکنید برای کسانی که معدل پایینی دارند. به هر حال، من رزومه ای که دارم از تمام کسانی که در اطرافم بودند از نظر مقالات و تحقیقات بهتر بوده( 20 مقاله بین المللی که 6 تاش isi بوده و 4 مقاله سابمیت شده ISI) ، لیسانس و ارشدم هم از دانشگاههای 1 و 4 ایران بودم و تنها به خاطر معدل لیسانس پایین در آمریکا حتی دانشگاههای رده دو و سه مثل دانشگاههای ساترن می سی سی پی که رنک 300 می شه پذیرش هم نگرفتم، اسکالر شیپ پیش کش!
    اما حداقل تا اینجای کار از سیدنی ادمیژن گرفتم و اسکالرشیپ هم شرت لیست شدم. هرچند با توجه به اینکه کلا آدم خوش شانسی نیستم (-; امیدی هم به سیدنی نبست و دنبال دانشگاههای نیوزیلند یا اروپا هم هستم ولی خب کسانی بودند که با مقاله معدل خیلی پایینشون رو جبران کردند. یکیشون از کوئینزلند پذیرش گرفته و بورس گرفته که تو این سایت هم هستند.
    برعکس شما من کسانی رو می شناسم که با معدل 13 و14 به راحتی از امریکا بورس گرفتند بدون هیچ مقاله ایی. شما بر مینای تجربه خودتون دارید صحبت می کنید من بر مینای تجریه 67 نفر از دوستام که در طی 3 سال شرایطشون رو بررسی کردم. در ایران دانشگاه 2 و 3و .... ارزش نداره برای اپلای تنها شریفی بودن پوان محسوب می شه چون دانشجوهاش نتایج بسیار خوبی در انطرف داشته اند و کلا دانشگاه شناخته شده ای در فنی و مهندسی است . بعد هم تعداد مقالات ISI با توجه به رشته اهمیت دارد. مثلا در رشته ما اگر کسی یک عدد ISI داشته باشد شاهکار است چون 90% استادهای دانشگاه هم ISI ندارند اما در برخی رشته ها برای نمونه مثلا رشته شیمی من دانشجویانی را دیده ام که در ایران درس می خوانند و تعداد مقالات ISI آنها بالای 20 عدد است. پس اگر کسی با 10 ISI هم اپلای کند شاهکار خاصی نکرده است.
    این موارد ریز دقبقا عامل ریجکت شدن و قبول شدن اپلای بچه ها است که متاسفانه خیلی از دوستان مد نظر قرار نمی دهند.
    مورد بعدی اینکه تا حالا یک نفر رو هم ندیدم که از استرالیا با معدل 12 تونسته باشه فاند بگیره. لطفا معرفی کنید اگر کسی رو می شناسید. خوشحال می شم اطلاعاتم رو update کنم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil engineering - University of Melbourne

Also in my point of view, getting OK from USA is pretty much easier than AUS for the students with a low GPA. In USA finding a position is totally depended upon the opinion of the supervisor. So As Farveh said, any one with a low GPA, or without paper, or with a low GRE score can go to US if a professor supports him/her. I had a look at your previous comments to find ur resume. I assure you if you get a good GRE score, easily will find a good position overthere. Also its another preference of USA that you can inprove ur low GPA or weak research experience with a good GRE score, but there is no such an option for Australian Universities. On the other hand, I know a few guys with a great GPA and papers, are in Australia, but because of their low GRE score, they couldnt get any funding form US. In USA convincing a supervisor is the way, but here the supervisor's opinion is not effective in getting scholarship. Its my opinion and I respect your experience as well! Cheers and wish to see you in Australia
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    Mostafa

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    برعکس شما من کساني رو مي شناسم که با معدل 13 و14 به راحتي از امريکا بورس گرفتند بدون هيچ مقاله ايي. شما بر ميناي تجربه خودتون داريد صحبت مي کنيد من بر ميناي تجريه 67 نفر از دوستام که در طي 3 سال شرايطشون رو بررسي کردم. در ايران دانشگاه 2 و 3و .... ارزش نداره براي اپلاي تنها شريفي بودن پوان محسوب مي شه چون دانشجوهاش نتايج بسيار خوبي در انطرف داشته اند و کلا دانشگاه شناخته شده اي در فني و مهندسي است . بعد هم تعداد مقالات ISI با توجه به رشته اهميت دارد. مثلا در رشته ما اگر کسي يک عدد ISI داشته باشد شاهکار است چون 90% استادهاي دانشگاه هم ISI ندارند اما در برخي رشته ها براي نمونه مثلا رشته شيمي من دانشجوياني را ديده ام که در ايران درس مي خوانند و تعداد مقالات ISI آنها بالاي 20 عدد است. پس اگر کسي با 10 ISI هم اپلاي کند شاهکار خاصي نکرده است.
    اين موارد ريز دقبقا عامل ريجکت شدن و قبول شدن اپلاي بچه ها است که متاسفانه خيلي از دوستان مد نظر قرار نمي دهند.
    مورد بعدي اينکه تا حالا يک نفر رو هم نديدم که از استراليا با معدل 12 تونسته باشه فاند بگيره. لطفا معرفي کنيد اگر کسي رو مي شناسيد. خوشحال مي شم اطلاعاتم رو update کنم.
    - 1 تجربيات من هم تجربه من به صورت تنها نيست. و نيمي از کساني که من در دوران دانشجويي خودم با اونها صحبت مي کردم الان در خارج از ايران تحصيل مي کنند! ولي برخي از تجربيات من بر حسب تجربه پاسخ اساتيد از دانشگاههاي استرالياست که بعضي از اونها رو ميارم.

2- بهتره کساني که مثلا در رشته مهندسي شيمي پذيرش گرفتند رو يک نگاه بندازيد و بعد بفرماييد که 10 مقاله ISI چندان شاهکاري نکرده. (لطفا نتايج پذيرش رو چک بفرماييد)

2- در مورد دانشگاه شما دوست عزيزي که مي فرماييد مثلا دانشگاه تهران بودن يا نبودن چندان مهم نيست ، شايد باز هم در مورد آمريکا صحبت مي کنيد. چون در آمريکا بسيارند از کساني که با معدل خوب و دانشگاه مثلا شهرستان يا آزاد بدون مقاله پذيرش گرفتند ولي در استراليا اهميت دانشگاه و مقاله بيشتر از آمريکاست. اين پاسخ يکي از اساتيد کوئينزلند در مورد شانس اسکالرشيپ گرفتن من بوده، البته قسمتي رو ميارم که مربوط به دانشگاه هست
    The University of Tehran is recognised here as one of the best in Iran
    و يا استاد دانشگاه آدلايد
    On the basis of your publication record and
    university ranking, I think the chance is quite high.

3- اهميت مقاله از ديد چند استاد:
    The published papers in journals such as ...will be viewed very positively
    و
    You have a very strong publication record. I would rate your chances for getting a
    scholarship as very good. You are right: the more papers the better, especially journal
    papers.

و

Thanks for your interest in joining my research group. You have an

> impressive CV. I suggest you submit an application, you can do it online

> (see ... website). You might also apply for ... /Endeavour Fellowships.
    I think you could get a ...scholarship 4- همون طور که خود شما فرموديد رشته به رشته فرق مي کنه. مثلا در رشته من، کساني که با معدل 13 بدون مقاله از دانشگاههاي آمريکا پذيرش گرفتند رو من کمتر ديدم.
    5- معدل اين دوستمون حدودا 13 هست. يکي از دوستان در دانشگاه کوئينزلند با همين معدل پذيرش گرفته. لطفا جستجو کنيد، چون شايد ايشان نخواهند مستقيما به مورد ايشان اشاره شود. یا معدل 14 در دانشگاههای دیگر
    6- معدل یک سری از دوستان که از دانشگاههای استرالیا اسکالرشیپ گرفتند ( از همین سایت: نتایج پذیرش رو چک کنید)
    15.29, 14.08, 14.8, 15.49, 13.25, 15.3, 16.26, 16.7, 15.5, 17.8,17.47, 16.89, 14.65, 14.85, 14.65, 13.75,13.9...

تقریبا نیمی از دانشجویانی که پذیرش گرفتند معدل زیر 15 داشتند و تعداد زیادی هم معدل زیر 14
    ویرایش توسط shahrouz : March 23rd, 2012 در ساعت 12:46 PM
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ولی کلا یه فرق بزرگ بین دانشگاه های آمریکا . استرالیا وجود داره و اونم اینه که در بورس های استرالیا استاد نقشی نداره بر اساس امتیازه که مقالات می تونه امتیاز رو بالاببره و معدل رو جبران کنه!!!! گرجه بعضی از دانشگاه های استرالیا (بیشترشون) برای در نظر گرفتن بزای بورس شرظ معدل گذاشتند که اگه از یه حدی کمتر بشه 20 تا مقاله هم کمکی نمی کنه!!! ولی امریکا استاد مجوره یعنی برای یه استاد ممکنه معدل مهمترین باشه برای یکی دیگه سابقه پژوهشی ولی چون ارزیابی دانشگاه های ایرانی رو استاندارد نمی دوننن معمولا به GRE اهمیت بیشتری می دن تا معدل!!! خوب معلومه که اگه کسی معدلش پایین باشه با این دیدگاه شانس بیشتری داره

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)