صفحه 105 از 265 نخستنخست ... 5559596979899100101102103104105106107108109110111112113114115155205 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,041 تا 1,050 , از مجموع 2641

موضوع: آرشیو شده : شانس گرفتن پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاه های استرالیا ( تا سال 2012 )

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذیرش و اسکالرشیپ از دانشگاه های استرالیا

سلام به همگی
    یمن یه سوال داشتم، من دانشگاه چمران اهواز درس می خونم در مقطع ارشد،برای دکترا میخوام اقدام کنم استرالیا،اما فاند کامل میخوام،دوتا isi دارم،دو تا مقاله در مجلات پژوهشی داخلی،معدل ارشدم 16.48و لیسانس 15(البته دو سال آخر 16.16 بوده)
    میخوام بدونم برای فاوند کامل شانسی دارم؟؟؟چون توو فکرم که چمران اهواز رو اصلا نشناسن!!!! چون مدرک زبان ندارم،میحوام بدونم اگه شانس دارم که فاوند کامل بگیرم بیوفتم دنبال زبان؟؟؟
    و سوال دیگه اینکه اگه فاوند کامل بگیرم (دانشگاهی که دیدم سالیانه 24000 تا میده که شهریه 3 سالش 26000 تاست)حدودا لازمه ماهیانه خودم چقدر از جیب مبارک خرج کنم؟؟؟
    تازه،اصلا مقالات علمی پژوهشی رو که توو مجلات داخلی چاپ شده قبول دارن؟؟؟
    ممنون میشم جواب بدین

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_sh_kh نمایش پست ها
    سلام دوستان. بچه هایی که اطلاع دارن کمک کنن:
    1.لیسانس برق قدرت سراسری(2.GPA:14) دو سال آخرGPA:15.3))
    2.ثبت 2 نرم افزار مرتبط با رشته برق قدرت و الکترونیک()
    2.3سال سابقه کاری مرتبط
    4.بافرض ریکام قوی (رئیس دانشگاه)و سی وی قوی(از نظر انجام پروژههای عملی مرتبط مثل رباتیک)
    5.آیلتس فعلا 6 شما 6.5 در نظر بگیرید
    برای رشته های برق قدرت ،الکترونیک،رباتیک شانس قبولی داریم اگه آره کجا؟اگرم نه جونتون سلامت
    سلام دوست عزیز. اگه منظور از قبولی صرفا پذیرش هست، من فکر میکنم شما مشکلی نداشته باشید. البته بد نیست بفرمایید از کجا لیسانس گرفتین اما طبق تجربه ی کم من شما شانس پذیرش دارید و مدارکتون رو آماده کنید و اپلای کنید. ا

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_1966_85 نمایش پست ها
    سلام به همگی
    یمن یه سوال داشتم، من دانشگاه چمران اهواز درس می خونم در مقطع ارشد،برای دکترا میخوام اقدام کنم استرالیا،اما فاند کامل میخوام،دوتا isi دارم،دو تا مقاله در مجلات پژوهشی داخلی،معدل ارشدم 16.48و لیسانس 15(البته دو سال آخر 16.16 بوده)
    میخوام بدونم برای فاوند کامل شانسی دارم؟؟؟چون توو فکرم که چمران اهواز رو اصلا نشناسن!!!! چون مدرک زبان ندارم،میحوام بدونم اگه شانس دارم که فاوند کامل بگیرم بیوفتم دنبال زبان؟؟؟
    و سوال دیگه اینکه اگه فاوند کامل بگیرم (دانشگاهی که دیدم سالیانه 24000 تا میده که شهریه 3 سالش 26000 تاست)حدودا لازمه ماهیانه خودم چقدر از جیب مبارک خرج کنم؟؟؟
    ممنون میشم جواب بدین
    راجع به شانستون، شانستون پایین نیست. حتی برای فاند. چون معدل و مقالات خوبی دارید. در مورد فاند کامل، اون 24000 دلار رو اگر بدهند علاوه بر اینکه شهریه شما waive می شه به شما می دهند. یعنی نیازی به پرداخت شهریه نیست که طبق صحبتهایی که شده فکر می کنم خیلی هم خوب باشه برای یک نفر!
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

سلام به همگی
    ممنون میشم جواب بدین
    سلام
    در مورد فاند باید دوستانی که هم رشته شما باشند نظر دهند چون رشته به رشته و دانشگاه به دانشگاه فرق می کند.
    در مورد مقالات فارسی هم ، چون قابلیت tracking ندارند، امتیاز خاصی هم ندارند یعنی بک مقاله لاتین که با سرچ در اینترنت پیدا شود، از 100 تا فارسی ارزش بیشتری دارد. اما چکیده های آنها را ترجمه کنید و همراه مدارک دیگر بگذارید بهتر از هیچی است.
    در مورد دانشگاه هم بله تنها تعداد کمی از دانشگاههای ایران را می شناسند برای همین امتیازی برای شما به همراه ندارد اما چون سراسری است، برای فاند خیلی بهتر از آزاد است. یعنی فرق سراسری و آزاد را می دانند.
    در مورد هزینه زندگی هم بستگی به شهری دارد که می روید. ماهی 2000 تا برای رندگی دانشجوی مناسب است و نیازی نیست از جیب چیزی بگذارید مگر اینکه سطح زندگی و تفریحاتتان را از حالت دانشجویی خارج کنید.
    اما در مورد هزینه شهریه فکر می کنم اشتباه کرده اید چون سالی بین 20000 تا 47000 هزار تا برای رشته های گوناگون و دانشگاههای مختلف متغییر است و بعید می دوانم کل 3 سال 26000 تا باشد. حتما دوباره چک کنید. در سایتها هم معمولا شهریه ها را سالانه اعلام می کنند نه برای کل دوره ، تا انجایی که من دیدم.
    پولی هم که می دهند ربطی به شهریه ندارد و اگر فاند شهریه نگیرید باید شهریه را بپردازید. فاند شهریه و حقوق ماهانه از همدیگر جدا هستند در بیشتر دانشگاهها

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    برای نمونه دانشگاه کرتین :
    If you want to apply for scholarship you have to meet the minimum requirements
    GPA :first honor
    همچنین دانشگاه ANU و NSW هم مشابه همین مطب را دارند.

اما یک مطلب کلی این است که معدل و مقاله دو تا شاخص کاملا جداگانه هستند برای همین هم در حقیقت نمی توانند همدیگر را پوشش دهند. مقاله نشان می دهد که دانشجو توانایی انجام تحقیقات قابل قبولی را دارد و معدل نیز نشانه این است که بیس آکادمیک دانشجو قوی است. پس هیچ ارتباطی به همدیگر ندارند.

برای نمونه علت ریجکت یکی از دوستانم با معدل 18 و ایلتس 7.5 و چهار مقاله علمی پژوهشی فارسی، نداشتن مقاله قابل استناد ذکر شده بود به اینصورت که : you don't have our research standards
    از آن طرف علت ریجکت یک نفر دیگر معدل 16 آن بود و در نامه دانشگاه به این موضوع به صراحت اشاره شده بود در حالیکه چهار مقاله high quality هم داشت و از دانشگاه معروف تری هم فارق التحصیل شده بود.

مساله اینجاست که در کشورهای قانون مدار مثل کانادا و استرالیا امکان دور زدن مینیموم ها وجود ندارد اما در امریکا که همه چیز دست استاد است می توان این کار را کرد.

مورد دیگر اینکه در اپلای و بورس شما نباید شرایط خودتان را فقط نگاه کنید. بچه ها در مقایسه با همدیگر ریجکت یا اکسیپ می شوند. مثلا شما اگر 10 مقاله هم داشته باشید اما چهار نفر با تعداد مقالات بیشتری اپلای کرده باشند شما خیلی ساده ریجکت می شوید. پس تعداد مقالات یا نمره معدل و هر عامل دیگری نسبی است و نمی توانید ادعا بکنید CV من فوق العاده بود و ریجکت شدم پس بدشانسم و ....
    دوست عزیز، من هم در خلا این حرفها رو نمی زنم! من پاسخ اساتید رو دارم میارم، نه تصورات و خیالات خودم!
    اینجا دوستان بسیاری هستند که فقط با معدل بالا و بدون مقاله خوب از ملبورن پذیرش گرفتند و یا دوستاننی که بدون معدل خوب لیسانس یا ارشد و با مقالات معتبر از همین ملبورن یا دانشگاههای مشابه پذیرش و بورس گرفتند. قابل استنادترین حرفها علاوه بر پاسخ اساتید و یا صحبت اطرافیان، نتایج پذیرش دوستان هست که در همین سایت آورده شده!
    در ضمن، تصور می کنم در مورد مقالات رشته های دیگر کمی ساده انگاری می کنید! شاید رشته های علوم انسانی رشته های بسیار سختی برای دادن مقاله isi باشند ولی به عنوان یک مثال، در رشته مهندسی پلیمر در ایران، بعد از 20 سال از تاسیس این رشته در ایران، برای اولین بار در یکی دوسال پیش یک نفر یک مقاله در ژورنال معتبر این رشته، ماکرومولکول، چاپ کردند! یعنی اینطورها هم نیست که مثلا 20 نفر با 10-15 مقاله ISI برای یک دانشگاه اپلای کرده باشند!

تمام مواردی رو هم که بیان کردید مثل ریجکت شدن یک نفر با معدل نسبتا خوب 16 و 4 مقالهISI high quality نشونه اندکی بدشانسیه! چون در این سایت نتایج پذیرش استرالیا رو چک بفرمایید دو سه نفر هم با همچنین رزومه ای پیدا نمی کنید!
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    سلام
    در مورد فاند باید دوستانی که هم رشته شما باشند نظر دهند چون رشته به رشته و دانشگاه به دانشگاه فرق می کند.
    در مورد مقالات فارسی هم ، چون قابلیت tracking ندارند، امتیاز خاصی هم ندارند یعنی بک مقاله لاتین که با سرچ در اینترنت پیدا شود، از 100 تا فارسی ارزش بیشتری دارد. اما چکیده های آنها را ترجمه کنید و همراه مدارک دیگر بگذارید بهتر از هیچی است.
    در مورد دانشگاه هم بله تنها تعداد کمی از دانشگاههای ایران را می شناسند برای همین امتیازی برای شما به همراه ندارد اما چون سراسری است، برای فاند خیلی بهتر از آزاد است. یعنی فرق سراسری و آزاد را می دانند.
    در مورد هزینه زندگی هم بستگی به شهری دارد که می روید. ماهی 2000 تا برای رندگی دانشجوی مناسب است و نیازی نیست از جیب چیزی بگذارید مگر اینکه سطح زندگی و تفریحاتتان را از حالت دانشجویی خارج کنید.
    اما در مورد هزینه شهریه فکر می کنم اشتباه کرده اید چون سالی بین 20000 تا 47000 هزار تا برای رشته های گوناگون و دانشگاههای مختلف متغییر است و بعید می دوانم کل 3 سال 26000 تا باشد. حتما دوباره چک کنید. در سایتها هم معمولا شهریه ها را سالانه اعلام می کنند نه برای کل دوره ، تا انجایی که من دیدم.
    پولی هم که می دهند ربطی به شهریه ندارد و اگر فاند شهریه نگیرید باید شهریه را بپردازید. فاند شهریه و حقوق ماهانه از همدیگر جدا هستند در بیشتر دانشگاهها

ممنون داداش
    رشته من عمرانه؛ اصلا میدونین چی شد به صرافت رفتن افتادم؟؟؟استاد راهنمام برام یه ایمیل زد که ایمیل فوروارد شده یه استادی از دانشگاه نیوکاسل ااسترالیا بود که تووش نوشته بود 24000 تا فاوند میدیم،یعنی من هنوز با هیشکی مکاتبه نکردم،اما توو همون ایمیل دو تا تاپیک رو معرفی کرده بود که مایل هستن دانشجو بگیرن توو اون دو زمینه، یکی از اون ها دقیقا موضوع تز من بود(شانس رو حال کنید :دی) االان موندم من باید با استادای اونجا مکاتبه کنم یا خود اون استاده که ایمیل زده،چون ایمیلش رو داده گفته کسانی که مایل هستن بهش میل بدن
    با این حساب که خیلی گرون در میاد پام اگه فاند شهریه رو نتونم بگیرم،چون پولی که خودشون میدن فقط کفاف زندگیم رو میده
    برای شهریه هم چشم داداش،خودمم شک کردم بهش،دوباره چک می کنم میام می نویسم

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    دوست عزیز، من هم در خلا این حرفها رو نمی زنم! من پاسخ اساتید رو دارم میارم، نه تصورات و خیالات خودم!
    اینجا دوستان بسیاری هستند که فقط با معدل بالا و بدون مقاله خوب از ملبورن پذیرش گرفتند و یا دوستاننی که بدون معدل خوب لیسانس یا ارشد و با مقالات معتبر از همین ملبورن یا دانشگاههای مشابه پذیرش و بورس گرفتند. قابل استنادترین حرفها علاوه بر پاسخ اساتید و یا صحبت اطرافیان، نتایج پذیرش دوستان هست که در همین سایت آورده شده!
    در ضمن، تصور می کنم در مورد مقالات رشته های دیگر کمی ساده انگاری می کنید! شاید رشته های علوم انسانی رشته های بسیار سختی برای دادن مقاله isi باشند ولی به عنوان یک مثال، در رشته مهندسی پلیمر در ایران، بعد از 20 سال از تاسیس این رشته در ایران، برای اولین بار در یکی دوسال پیش یک نفر یک مقاله در ژورنال معتبر این رشته، ماکرومولکول، چاپ کردند! یعنی اینطورها هم نیست که مثلا 20 نفر با 10-15 مقاله ISI برای یک دانشگاه اپلای کرده باشند!

تمام مواردی رو هم که بیان کردید مثل ریجکت شدن یک نفر با معدل نسبتا خوب 16 و 4 مقالهISI high quality نشونه اندکی بدشانسیه! چون در این سایت نتایج پذیرش استرالیا رو چک بفرمایید دو سه نفر هم با همچنین رزومه ای پیدا نمی کنید!
    دوست عزیز،

این اخرین جوابی است که می دهم چون با کسی که فقط لج کرده و هرچی باقی می گن مخالفت می کنه، حرفی نیست. اما خیلی هم روی نتایج بچه ها اینجا استناد نکن. خیلی هاش با عرض پوزش اصلا منطقی نیست
    طرف ادعا می کنه 6 سال انگلیس درس خونده بعد می گه تافل داده.
    اون یکی می زنه 50 تا مقاله داره بعد از جای داغون پذیرش گرفته
    اون یکی می گه من هیچی نداشتم و معدلم هم 13 بوده بعد استاد التماسش کرده بیا دانشجوی من بشو، لابد عاشق چشم و ابروش بوده !!!

به قول خودت یکی هیچی نداشته از مبلورن که 33 دنیاست پذیرش گرفته بعد که ریجکت بچه ها رو که نگاه می کنی می بینی طرف همه چی داشته از 99 دنیا که ریجکت شده !
    و .........
    شنونده باید عاقل باشه

من خودم چهار تا مقاله چاپ شده و 2 تا سابمیتی و 2 تا فارسی و 9 تا پروژه و شاگرد اولی و رتبه کنکور سراسری 40 و 3 سال تدریس دانشگاه و استاد نمونه و جی مت و ایلتس خوب داشتم از 26 دنیا ریجکت شدم تونستم 58 پذیرش بگیرم و در ملبورن هم استاد مربوط به تزم پیدا نکردم.

در ضمن حرف استادها هم فقط تا حد "من حاضرم استادت بشم " درسته. باقی حرفها بخصوص در مورد فرایند فاند هیچ اعتباری نداره چون اصلا در این فرایند سهیم نیستنددر استرالیا و اکثرا هم اطلاعات درستی ندارند. نمونه زیاد بوده که به بچه ها امید فاند دادند بعد اداره اسکولارشیپ ریجکت کرده. سرچ کن پیدا می کنی.

ممنون داداش
    رشته من عمرانه؛ اصلا میدونین چی شد به صرافت رفتن افتادم؟؟؟استاد راهنمام برام یه ایمیل زد که ایمیل فوروارد شده یه استادی از دانشگاه نیوکاسل ااسترالیا بود که تووش نوشته بود 24000 تا فاوند میدیم،یعنی من هنوز با هیشکی مکاتبه نکردم،اما توو همون ایمیل دو تا تاپیک رو معرفی کرده بود که مایل هستن دانشجو بگیرن توو اون دو زمینه، یکی از اون ها دقیقا موضوع تز من بود(شانس رو حال کنید :دی) االان موندم من باید با استادای اونجا مکاتبه کنم یا خود اون استاده که ایمیل زده،چون ایمیلش رو داده گفته کسانی که مایل هستن بهش میل بدن
    با این حساب که خیلی گرون در میاد پام اگه فاند شهریه رو نتونم بگیرم،چون پولی که خودشون میدن فقط کفاف زندگیم رو میده
    برای شهریه هم چشم داداش،خودمم شک کردم بهش،دوباره چک می کنم میام می نویسم

دقیقا این رو توو ایمیلش نوشته
    Typical Scholarship includes a tuition waiver and an annual stipend
    starting at 23,728 AUD tax free

منظورش اینه که شهریه نمیگیره؟؟؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil engineering - University of Melbourne

Yes. But take into concern that its scholarship,not professor's fund. 2 notes: 1- Usually if u get scholarship, you will get a tuition waiver, means that you are not supposed to pay the tiuition fee. 2-Its scholarship and u will be given only based on merit. So suuprting you by a supervisor means nothing. If u had such a communication with USA, you could make sure that u will be given a fund, but here Supervisor's opinion has no impact on getting scholarship.
    دقیقا این رو توو ایمیلش نوشته
    Typical Scholarship includes a tuition waiver and an annual stipend
    starting at 23,728 AUD tax free

منظورش اینه که شهریه نمیگیره؟؟؟؟
    Mostafa

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil engineering - University of Melbourne

But if u gonna be supported by supervisor's fund, it would be great. First email to the professor who emailed you and ask him what you should do. Wish u luck. Considering that this prof from UNewcastle emailed someone and said that he needs a student, hopefully he has his fund to support the student.
    Mostafa

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)