صفحه 5 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 96

موضوع: پزشکی در کانادا

پیش فرض پاسخ : پزشکی در کانادا

سلام
    من دانشجوی دکترای پیوسته ی دامپزشکیم ولی تمایل دارم تخصصم رو توی یکی از شاخه های پزشکی ادامه بدم مثل تخصص مغر واعصاب یا جراحی پلاستیک.
    تو ایران امکانش نیست میخواستم ببینم کدوم کشورها این امکان رو داره که با مدرک دکترای دامپزشکی بتونم در شاخه های پزشکی ادامه تحصیل بدم.
    لطفا اگه کسی میتونه راهنماییم کنه

Junior Member

دوستان عزیز تجربیاتم در مورد تأیید مدارک تحصیلی پزشکی در سایت PCRC رو با شما به اشتراک می‌ذارم. امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره.

مراحل کار: 1-وزارت بهداشت 2-سفارت 3-دارالترجمه
    اول از همه حتماً دستور العمل PCRC رو بخونین ( از www.pcrc.org دانلود کنین) چون برای درست اجرا شدنش خیلی سخت می‌گیرن. تو دستورالعمل ها دو برگۀ نمونه یکی برای مترجم و یکی برای افسر تأیید کننده هست. اونا رو پرینت رنگی بگیرین و به این اشخاص نشون بدین.

1-وزارت بهداشت: یادتون باشه که هر نوع مدرک مربوط به تحصیل و کار پزشکی وقتی قابل ترجمه است که وزارت بهداشت اجازه بده، پس اگه مهر اجازۀ ترجمه پشت مدارکتون نخورده قبل از اینکه سفارت برین، به وزارت بهداشت تو شهرک غرب مراجعه کنین و اینکار رو انجام بدین.

2- سفارت: برای برابر اصل کردن کپی مدارک و کپی مدرک هویت (پاسپورت) و پر کردن فرم
    CIC (تأیید امضا و عکس) صبح تو ساعت اداری برین سفارت نیوزیلند اونا انجام میدن. در حال حاضر یعنی بهار 92، بابت هر مدرک 25000 تومن و بابت تأیید هویت و امضا 75000 تومن ازتون میگیرن. اکیداً توصیه می کنم به دانشگاه محل تحصیلتون مراجعه نکنین چون اگرچه مجانی تمام میشه ولی اونا برگه ها رو مطابق با دستورالعمل ECFMG تأیید می کنن که مورد قبول PCRC نیست. من برای تأیید مدارک پزشکی عمومی به دانشگاه رفتم و جونم در اومد تا حالیشون کنم چی کار کنن و آخرش هم بعد از اینکه کلی اخم و تخم و بدرفتاری کارکنان مسئول رو تحمل کردم موفق شدم ولی برای مدارک تخصص به سفارت نیوزیلند رفتم که حقاً خیلی راحت و سریع انجام شد. یادتون باشه کارمند سفارت نیوزیلند نیاز به راهنمایی شما داره (یادتون نره که راهنمای دستورالعمل PCRC برای افسر تأییدکننده رو با خودتون ببرین.) حتماً بهش بگین که پشت و روی هر مدرک رو روی یک برگه کپی بگیره و هر دو طرف رو تأیید کنه، دقت کنین که کپی باید تمام گوشه‌های مدرک رو در بر بگیره البته لازم نیست به اندازه اصلی باشه (برگۀ A4 باشه بهتره). کپی باید از کیفیت مطلوبی برخوردار باشه و اگه تو متن مدرک آرمی هست اونقدر پررنگ باشه که اون آرم توش دیده بشه.
    3- دارالترجمه: وقتی به دارالترجمه میرین هم راهنمای دستورالعمل
    PCRC برای مترجم رو با خودتون ببرین. از مترجم بخواین که زیر هر ترجمه به جای اون جملۀ معمول خودشون (True Translation Certified) این جمله رو بنویسه:
    (I hereby attest that this is a true translation of the attached certified document)
    به اونا بگین که به جای کپی معمولی ترجمه، این برگۀ کپی تایید شده تو سفارت رو به ترجمه officiallyالصاق کنن یعنی با همون پرچ مخصوص و با مهر مترجم در محل الصاق. بعد از اینکه ترجمه از تأیید امور خارجه و دادگستری برگشت از مترجم بخواین که فتوکپی رو مهر و امضا کنه و تاریخ روز ترجمه رو روش بزنه (تأکید می کنم تاریخ روز ترجمه و نه روزی که تحویل می گیرین) اگه مترجم مقاومت کرد اصرار کنین (مالی یا زبانی) تا انجام بده(می‌پرسین چرا همون روز اول اینکار رو نکنه؟ چون در اون صورت دادگستری تأییدش نمی‌کنه).مدارک رو طبق دستورالعمل بسته بندی کنین که برای اینکار باید ترجمه را رو به عقب تا بزنین و کپی تأیید شده رو بیارین رو و بعد کاور شیت مربوطه رو روی اون با کلیپس وصل کنین (اول کاورشیت، بعد کپی تأیید شده، بعد ترجمه).

در پایان یه نکته دربارۀ پست: من بار اول با پست آرامکس فرستادم خیلی خوب و دقیق بود. بار دوم با
    DHLفرستادم که از آرامکس رضایت بیشتری داشتم.
    موفق باشید.

من رشتم زیست شناسی ژنتیک بوده، معدلم 15.07 هست، می تونم برای گروه پزشکی ( پزشکی ، دندون و دارو ) اقدام کنم کلا شرایط و هزینه هاش چطوره؟ واحد های مشترکمو قبول می کنند؟

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط Profession@l نمایش پست ها
    من رشتم زیست شناسی ژنتیک بوده، معدلم 15.07 هست، می تونم برای گروه پزشکی ( پزشکی ، دندون و دارو ) اقدام کنم کلا شرایط و هزینه هاش چطوره؟ واحد های مشترکمو قبول می کنند؟
    فقط خیلی رک و پوست کنده بهت بگم .وقتت رو واسه پزشکی تو کانادا هدر نده چون پروسه زمان بر و پر هزینه ای داره.در واقع میشه گفت که هفت خوان رستم هست.

ApplyAbroad Hero moonlight آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    فقط خیلی رک و پوست کنده بهت بگم .وقتت رو واسه پزشکی تو کانادا هدر نده چون پروسه زمان بر و پر هزینه ای داره.در واقع میشه گفت که هفت خوان رستم هست.
    Its the same process in the US too! Going to medical school in the north america is too expensive and long but it worths it!

Junior Member

سلام دوستان
    من برای مهاجرت کانادا اقدام کردم و الان مدیکالم اومده و تا چند ماه دیگه ویزام میاد
    می خوام بعد رفتن با کسی ازدواج که ایران لیسانس زیست خونده و می خواد بیاد کانادا و پزشکی یا دندانپزشکی بخونه تا جایی که من اطلاع دارم برای تحصیل در رشته ها ی پزشکی باید 3 یا 4 سال علوم پایه خوند و بعد یک امتحان داد و در صورت قبولی 2 تا3 سال پزشکی خوند حالا سوالم اینه که
    1) آیا این چیزی که گفتم درسته ؟
    2) زیست شناسی هم جزو علوم پایه محسوب میشه ؟ و منظور از رشته های علوم پایه چیه؟
    3) سوالات اون امتحان که فکر میکنم اسمش MCAT است راجع به چیه؟

Junior Member

یه سوال مهم یادم رفت لیسانس زیست رو به عنوان 4 سال علوم پایه در صورت قبولی در امتحان MCATقبول دارند ؟ یا حتما باید اون 4 سال علوم پایه اونجا خونده بشه؟

ApplyAbroad Guru

تا جایی که اطلاع دارم لیسانس زیست تون رو قبول میکنند ولی با صرف امتحان MCAT نمیتونید پزشکی شروع کنید. بعد از امتحان تازه باید پذیرش بگیرید که خودش خیلی رقابتی یه. پسر یکی از دوستان من که سیتیزن کاناداست با معدل 3.9 دانشگاه تورنتو و نمره 39 MCAT (از 45) نتونست از هیچ دانشگاهی در انتاریو پذیرش پزشکی بگیره. اگر قصدتون ادامه تحصیل پزشکی یه سعی کنید در ایالتهای کوچکتر کانادا لند کنید که برای افراد مقیم خودشون اولویت هایی میگذارند.

اطلاعات MCAT رو روی ویکیپیدیا میتونید پیدا کنید:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Medical...Admission_Test

در ضمن دوره پزشکی عمومی 4 ساله (بعد از لیسانس) و بعد از اون هم سه سال تخصص پزشک خانواده باید بگیرید تا بتونید مطب بزنید.

Junior Member

مرسی از جوابتون اقامت من برای کبک هست ، کبک جزو ایالت های کوچیک محسوب میشه؟
    رشته دندانپزشکی شرایطش چه جوری هست؟
    با دوره پزشکی عمومی نمیشه کار کرد؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط azinquebec نمایش پست ها
    مرسی از جوابتون اقامت من برای کبک هست ، کبک جزو ایالت های کوچیک محسوب میشه؟
    رشته دندانپزشکی شرایطش چه جوری هست؟
    با دوره پزشکی عمومی نمیشه کار کرد؟
    کبک رو اطلاع چندانی ندارم ولی این دوست ما میگفت مانیتوبا و ساسکاچوان و نظیر آنها ممکنه شانس بیشتری باشه. البته بنده خودم پزشک نیستم و بر اساس اطلاعاتی که از بقیه شنیده ام عرض کردم ولی توصیه میکنم ایالت محل سکونتتان رو با دقت و تحقیق کافی انتخاب کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)