صفحه 6 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 96

موضوع: پزشکی در کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پزشکی در کانادا

سلام کسی در مورد ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی اطلاعاتی داره ؟
    اگه کسی از ایران لیسانس زیست شناسی گرفته باشه برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کانادا باید چی کار کنه؟

ApplyAbroad Veteran
    parham آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسي شيمي - شيراز

من برا پزشکی اپلای کردم ولی چون معدل لیسانسم کم بود ریجکت شدم .
    اینو راهنماییم کردند کسی میدونه یعنی چی؟
    If you wish to upgrade your average score (GPA) in order to reapply in medicine in the future, you can start an undergraduate program ( Bachelor) that presents the same admission requirements that those in the Doctorate in medicine but that doesn't present a limited capacity. When you will have completed 50 credits (about 17 courses), 100 % of your academic file will be based on the latest program you have achieved.
    یعنی دوباره باید یه لیسانس بگیریم یهنی 4 سال بخونم یا فقط باید 50 واحد پاس کنم ؟ چه رشته ای برا لیسانس ؟ ایا پرستاری هم میشه ؟
    - فایل فدرال: May.17.2010 -- ایمیل آپدیت از پاریس : 2013/04/15 و مدیکال :2013/07/08 رسیدن مدیکال به پاریس:2013/07/22 پاس رکوئست: 2013/09/04

من برای زنده بودن جستجوی تازه میخواهم ...

Junior Member

سلام.من امسال سوم دبیرستانو تموم کردم و معدل دیپلمم هم 19.98 هستش.الان دارم برای تافل میخونم ولی شنیدم دانشگاه های کانادا نمره ی بالایی میخوان.میخواستم بدونم دانشگاهی هس که خیلی به تافل گیر نده؟ یا اصلا راه دیگه ای وجود داره؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amm75 نمایش پست ها
    سلام.من امسال سوم دبیرستانو تموم کردم و معدل دیپلمم هم 19.98 هستش.الان دارم برای تافل میخونم ولی شنیدم دانشگاه های کانادا نمره ی بالایی میخوان.میخواستم بدونم دانشگاهی هس که خیلی به تافل گیر نده؟ یا اصلا راه دیگه ای وجود داره؟
    شما پزشکی میخواهید بخونید که روی این تاپیک پست کردید؟ برای پذیرش دانشکده پزشکی در کانادا باید لیسانس داشته باشید نه دیپلم.

سلام دوستان عزیز غیر از خرید اینترنتی تورونتو نت 2013 چطور میتونم تهیش کنم؟متشکرم از راهنماییتون
    ویرایش توسط asal_honey_tab : August 5th, 2013 در ساعت 06:30 PM

Junior Member

سلام.از خیابون۱۶آذر.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط yalda123 نمایش پست ها
    دوستان عزیز تجربیاتم در مورد تأیید مدارک تحصیلی پزشکی در سایت PCRC رو با شما به اشتراک می‌ذارم. امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره.

مراحل کار: 1-وزارت بهداشت 2-سفارت 3-دارالترجمه
    اول از همه حتماً دستور العمل PCRC رو بخونین ( از www.pcrc.org دانلود کنین) چون برای درست اجرا شدنش خیلی سخت می‌گیرن. تو دستورالعمل ها دو برگۀ نمونه یکی برای مترجم و یکی برای افسر تأیید کننده هست. اونا رو پرینت رنگی بگیرین و به این اشخاص نشون بدین.

1-وزارت بهداشت: یادتون باشه که هر نوع مدرک مربوط به تحصیل و کار پزشکی وقتی قابل ترجمه است که وزارت بهداشت اجازه بده، پس اگه مهر اجازۀ ترجمه پشت مدارکتون نخورده قبل از اینکه سفارت برین، به وزارت بهداشت تو شهرک غرب مراجعه کنین و اینکار رو انجام بدین.

2- سفارت: برای برابر اصل کردن کپی مدارک و کپی مدرک هویت (پاسپورت) و پر کردن فرم
    CIC (تأیید امضا و عکس) صبح تو ساعت اداری برین سفارت نیوزیلند اونا انجام میدن. در حال حاضر یعنی بهار 92، بابت هر مدرک 25000 تومن و بابت تأیید هویت و امضا 75000 تومن ازتون میگیرن. اکیداً توصیه می کنم به دانشگاه محل تحصیلتون مراجعه نکنین چون اگرچه مجانی تمام میشه ولی اونا برگه ها رو مطابق با دستورالعمل ECFMG تأیید می کنن که مورد قبول PCRC نیست. من برای تأیید مدارک پزشکی عمومی به دانشگاه رفتم و جونم در اومد تا حالیشون کنم چی کار کنن و آخرش هم بعد از اینکه کلی اخم و تخم و بدرفتاری کارکنان مسئول رو تحمل کردم موفق شدم ولی برای مدارک تخصص به سفارت نیوزیلند رفتم که حقاً خیلی راحت و سریع انجام شد. یادتون باشه کارمند سفارت نیوزیلند نیاز به راهنمایی شما داره (یادتون نره که راهنمای دستورالعمل PCRC برای افسر تأییدکننده رو با خودتون ببرین.) حتماً بهش بگین که پشت و روی هر مدرک رو روی یک برگه کپی بگیره و هر دو طرف رو تأیید کنه، دقت کنین که کپی باید تمام گوشه‌های مدرک رو در بر بگیره البته لازم نیست به اندازه اصلی باشه (برگۀ A4 باشه بهتره). کپی باید از کیفیت مطلوبی برخوردار باشه و اگه تو متن مدرک آرمی هست اونقدر پررنگ باشه که اون آرم توش دیده بشه.
    3- دارالترجمه: وقتی به دارالترجمه میرین هم راهنمای دستورالعمل
    PCRC برای مترجم رو با خودتون ببرین. از مترجم بخواین که زیر هر ترجمه به جای اون جملۀ معمول خودشون (True Translation Certified) این جمله رو بنویسه:
    (I hereby attest that this is a true translation of the attached certified document)
    به اونا بگین که به جای کپی معمولی ترجمه، این برگۀ کپی تایید شده تو سفارت رو به ترجمه officiallyالصاق کنن یعنی با همون پرچ مخصوص و با مهر مترجم در محل الصاق. بعد از اینکه ترجمه از تأیید امور خارجه و دادگستری برگشت از مترجم بخواین که فتوکپی رو مهر و امضا کنه و تاریخ روز ترجمه رو روش بزنه (تأکید می کنم تاریخ روز ترجمه و نه روزی که تحویل می گیرین) اگه مترجم مقاومت کرد اصرار کنین (مالی یا زبانی) تا انجام بده(می‌پرسین چرا همون روز اول اینکار رو نکنه؟ چون در اون صورت دادگستری تأییدش نمی‌کنه).مدارک رو طبق دستورالعمل بسته بندی کنین که برای اینکار باید ترجمه را رو به عقب تا بزنین و کپی تأیید شده رو بیارین رو و بعد کاور شیت مربوطه رو روی اون با کلیپس وصل کنین (اول کاورشیت، بعد کپی تأیید شده، بعد ترجمه).

در پایان یه نکته دربارۀ پست: من بار اول با پست آرامکس فرستادم خیلی خوب و دقیق بود. بار دوم با
    DHLفرستادم که از آرامکس رضایت بیشتری داشتم.
    موفق باشید.
    سلام یلدای عزیز
    ممنون از این توضیح کامل و کمک کننده ، می خواستم بپرسم که مدارک رو به همین شکلی که فرستادیدقبول کردند ؟ منظورم اینه که دیگه لازم نیست بعد از ترجمه هم سفارت نیوزلند تایید کنه ؟ و دیگه اینکه اطلاع دارید معمولا تا تایید نهایی در حال حاضر چقدر زمان می بره؟

Junior Member

پکیج کامل تورنتو نوت 2013 با کیفیت بسیار عالی در ایران از طریق فروشگاه کاپلان تهران در دسترس می باشد به ادرس www.KAPLAN.ir
    ویرایش توسط farhadiran : September 22nd, 2013 در ساعت 07:25 PM

سلام
    من مى خوام بدونم من اگه از دبيرستان برم اونجا مي تونم پذيرش بگيرم
    خيلى ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر نرم افزار

سلام دوستای عزیز میخواستم ببینم تو کانادا بورس پزشکی برای بچه های دبیرستانی وجود داره یا نه چون دندنپزشکی رو که میدونم.بورس داره و شاگردای تاپ از دبیرستان انتخاب میشن. ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)