صفحه 2 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 105

موضوع: امکان درخواست Green Card در حین تحصیل

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : امکان درخواست Green Card در حین تحصیل

بعد از اینکه گرین کارت آماده شد، از کی میشه واسه citizenship اقدام کرد؟ چقدر گرفتنش طول میکشه؟
    و آیا وقتی گرین کارت گرفتی ممکن هست که مثلا" کارفرما بگه که من بهت احتیاج ندارم و گرین کارت باطل بشه؟
    من شنیدم که برای اینکه کارفرما تقاظای گرین کارت برات بکنه باید ثابت کنه که کسی بهتر از تو نیست که بتونه اون کارو براش بکنه و باید حتما" یه دلیل بیاره! درسته؟ یا اینکه وقتی کار پیدا کردی دیگه گرین کارت جوره.
    میشه بر اثر مشکلات بین دولت ها یهو و همینجوری گرین کارتتو باطل کنن؟
    چقدر سوال پرسیدم!! 8)
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط Roya82
    بعد از اینکه گرین کارت آماده شد، از کی میشه واسه citizenship اقدام کرد؟ چقدر گرفتنش طول میکشه؟
    بعد از گرین کارد باید ۵ سال در آمریکا بمونید تا بتونید درخواست citizenship کنید. اون هم دوباره یک پروسه‌ی Name Check داره که بعضا ممکنه چند سال طول بکشه.
    و آیا وقتی گرین کارت گرفتی ممکن هست که مثلا" کارفرما بگه که من بهت احتیاج ندارم و گرین کارت باطل بشه؟
    بعد از گرفتن گرین کارد دیگه مشکلی وجود نداره و اگر کارفرما هم به شما احتیاج نداشته باشه مشکلی پیش نمی‌آد، اما قبل از این که گرین کارد بگیرید و تا وقتی که روی ویزای H-1 هستید، این خطر وجود داره که اگر کارتون رو از دست بدهید، ممکنه مجبور به ترک خاک آمریکا بشید.
    من شنیدم که برای اینکه کارفرما تقاظای گرین کارت برات بکنه باید ثابت کنه که کسی بهتر از تو نیست که بتونه اون کارو براش بکنه و باید حتما" یه دلیل بیاره! درسته؟ یا اینکه وقتی کار پیدا کردی دیگه گرین کارت جوره.
    میشه بر اثر مشکلات بین دولت ها یهو و همینجوری گرین کارتتو باطل کنن؟
    چقدر سوال پرسیدم!! 8)
    چیزی که شنیدید تا حدود زیادی درسته. دقیق‌ترش اینه که کارفرما باید ثابت کنه که هیچ آمریکایی‌ای وجود نداره که بتونه اون کار رو انجام بده و مایل باشه اون کار رو بگیره. این قضیه با آگهی دادن در روزنامه ثابت می‌شه. یعنی شرکت مذکور باید یک مدتی آگهی بده برای اون کار و اگر آمریکایی مناسب برای اون کار پیدا نشد، بعد می‌تونه برای شما تشکیل پرونده بده. اگر PhD داشته باشید، کار تا حد زیادی راحته، چون کار شما اونقدر تخصصی می‌شه که احتمالا هیچ‌کس غیر از شما اون کار رو بلد نیست. اگر احیانا آمریکایی‌ای هم وجود داشته باشه که اون کار رو بلد باشه، به احتمال خیلی زیاد طرف بدون شغل نیست و دنبال کار نمی‌گرده. در نتیجه عملا این مرحله حالت فرمالیته پیدا می‌کنه ولی به هر حال باید انجام بشه.

Hi,

There are 2 cathegory that you can apply for employment based visa while you are a student":

1) EB1

this is good if you are extremely good (Like if you are a nobel prize winner! or auther of several papers in Nature and Science journals" and so on)z

2) EB2 NIW

This works if you are really good and your research benefits US nationally (opposing to locally). You need to have a lot of publications and a lot of good references... Many Indians and Chinese people get their GC through this route... It is because if you are Indian or chinese your normal EB2 GC takes several years to be processed...
    Read, Think, then Talk....z

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دکترای کنترل، ایالتی آیداهو

من یه چیزهایی شنیدم راجع به اینکه تا رسیدیم آمریکا (اگه خدا بخواهد) درخواست بدیم برای اقامت. منتها مدارک را بفرستیم سفارت آمریکا در کانادا. آنجا نسبت به سفارت های دور و ور ایران خیلی سریع تر بررسی می شه و دو ساله جواب می دهند. فقط این وسط باید یه سفر هم کانادا بری برای مصاحبه. کسی اطلاعاتی داره؟
    Everything is possible

نقل قول نوشته اصلی توسط fassih
    من یه چیزهایی شنیدم راجع به اینکه تا رسیدیم آمریکا (اگه خدا بخواهد) درخواست بدیم برای اقامت. منتها مدارک را بفرستیم سفارت آمریکا در کانادا. آنجا نسبت به سفارت های دور و ور ایران خیلی سریع تر بررسی می شه و دو ساله جواب می دهند. فقط این وسط باید یه سفر هم کانادا بری برای مصاحبه. کسی اطلاعاتی داره؟
    This is absolutely wrong for US immigration.

what you have heard is about Candian Immigration or:...z

تا رسیدیم آمریکا (اگه خدا بخواهد) درخواست بدیم برای اقامت (Canadian immigrationship). منتها مدارک را بفرستیم سفارت Canada در US. آنجا نسبت به سفارت های دور و ور ایران خیلی سریع تر بررسی می شه و دو ساله جواب می دهند. فقط این وسط باید یه سفر هم کانادا بری برای Landing.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دکترای کنترل، ایالتی آیداهو

خيلي ممنون از راهنمايي شما.
    آقا حالا شما كدام يكي را توصيه مي كني؟ اقامت كانادا يا آمريكا. من شنيدم كه اگر اقامت كانادا را داشته باشي مي تواني حتي تو آمريكا كار هم بكني و عملا فرقي نمي كنه. همچنين در مورد استراليا. با اين حساب به نظر شما كدام يكي بهتره و بيشتر احتمال به نتيجه رسيدن داره؟
    من هنوز ايرانم. چه مداركي را توصيه مي كني بيارم براي كارهاي اقامت و مهاجرت؟
    Everything is possible

Canadian Immigration is a routin process an quite fast
    One technical problem is this:....z

نقل قول نوشته اصلی توسط masroh
    فقط این وسط باید یه سفر هم کانادا بری برای Landing.
    If you apply for canadian immigrationship as soon as you are in US, you gonna need to to got Canada in the middle of you study, so you need to go throgh all this Visa and Clearance process to go back to US. If you don't land in one year, your canadian immigrationship will expire.....z

US immigration is not as straightforward as Canadian one, it takes more time and energy and normally you can start it just after you findd a job....z

سلام
    اميدوارم که اين موضوع تکراري نباشه. من تصميم دارم که از کانادا و يا يک کشور ديگه غير از آمريکا پذيرش بگيريم و در طول تحصيل اقامت و citizenship همان کشور رو هم بگيرم (که در مورد کانادا خيلي راحته) و بعد براي کار و اقامت دائم براي آمريکا اقدام کنم. مي خوام بدونم با داشتن اقامت دائم و حتي شهروندي از يک کشور اروپايي يا کانادا مي شه رفت آمريکا کار کرد و اگه مي شه به ويزا يا سوابق خاصي براي آمريکا نياز هست و کلا اين روش مي تونه مسير گرفتن Green card رو هموارتر کنه يا نه؟ ممنون مي شم راهنمايي کنين.

ApplyAbroad Champion

شما بدون شهروندی یا داشتن مدرک از کشورهای اروپایی یا کانادا هم می‌تونید بیایید آمریکا کار کنید، هر چند که ممکنه گرفتن ویزای کار زیاد ساده نباشه. به هر حال داشتن شهروندی یا مدرک کشوری غیر از خود آمریکا گرفتن ویزای کار رو راحت‌تر نخواهد کرد. شهروند کانادا بودن به شما اجازه می‌ده که بدون ویزا وارد خاک آمریکا بشید، اما در مورد گرفتن ویزای کار فکر نمی‌کنم کمک مهمی بکنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    شما بدون شهروندی یا داشتن مدرک از کشورهای اروپایی یا کانادا هم می‌تونید بیایید آمریکا کار کنید، هر چند که ممکنه گرفتن ویزای کار زیاد ساده نباشه. به هر حال داشتن شهروندی یا مدرک کشوری غیر از خود آمریکا گرفتن ویزای کار رو راحت‌تر نخواهد کرد. شهروند کانادا بودن به شما اجازه می‌ده که بدون ویزا وارد خاک آمریکا بشید، اما در مورد گرفتن ویزای کار فکر نمی‌کنم کمک مهمی بکنه.
    مرسي از جوابت. فقط يک چيزي رو من متوجه نمي شم. وقتي بدون ويزا مي توني وارد خاک آمريکا بشي معنيش اينه که اونجا مي توني زندگي مني ولي اجازه کار رسمي نداري تا ويزاي کار بگيري درسته؟! و درمورد OPT ، مي شه از کانادا براي کارآموزي در آمريکا اقدام کرد؟ تا از همان روند گفته شده در پستهاي قبلي استفاده کنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)