صفحه 6 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 105

موضوع: امکان درخواست Green Card در حین تحصیل

Junior Member

پیش فرض پاسخ : امکان درخواست Green Card در حین تحصیل

سلام دوستان. من ویزای F-1 اومدم امریکا و تازه درسمو شروع کردم. تازگی فهمیدم که احتمالا شرایط گرفتن گرین کارت از طریق EB-1 رو دارم ( یه مشت سوابقی مثل مدال المپیاد و رتبه علوم پایه کشوری و سوابق تدریس و تحقیق تو ایران رو دارم ) . میخواستم بدونم الان میتونم واسه گرین کارت از طریق EB-1 اقدام کنم و ایا حتما باید وکیل بگیرم یا خودم میتونم شروع کنم ؟ ممنونم.

ApplyAbroad Veteran
    shabgard66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط geologist نمایش پست ها
    من دانشجوی دکترا (آمریکا) هستم. کسی می دونه میشه در حین تحصیل برای لاتری اقدام کرد یا نه؟ و اینکه زمان لاتری کی هست؟
    بله، در حین تحصیل میشه. سوال بعدیتونو باید در تاپیک مربوطه بپرسین.

توضیحات گام به گام فرستادن I20 از آمریکا به ایران با استفاده از Express Post

واستا دنیا من میخوام پیاده شم! همینجا...؟ بله لطفا! چند میشه؟ کجا سوار شدی؟ دهه شصت بود... برو داداش... صلوات بفرست...

با ویزای F1 وارد آمریکا بشی، بعد از چند سال میشه درخواست اقامت دائم کرد؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

با سلام به دوستان

تا جايي كه من فهميدم براي اقامت دائم (i mean being citizen in one state) بايد حتماً Green Card داشته باشي
    واسه GC هم بايد ويزاي كار داشته باشي يا يكي از شرايطي كه دوستان قبلا تو همين فروم ذكر كردند مثل ازدواج و ...
    ولي با احتساب دانشجويي و بعدش كار كردن اگه بخواي حساب كني حداقل 5 يا 8 سال بايد اونجا سكونت داشته باشي

اينم در نظر داشته باش كه GC كه گرفتي بايد حداقل 6 ماه سال رو اونجا باشي (البته كمي به گفته خودم مشكوكم چون دقيق يادم نيست)

به هر حال اطلاعات دقيق رو مي توني از توي همين فروم پيدا كني
    سعي كن چيزي را كه دوست داري بدست ‌آوري وگرنه مجبور مي شوي چيزي را كه بدست مي‌آوري دوست بداري

دوست عزیز! توی همین چند خطی که اینجا نوشتی کلی اطلاعات غلط و اشتباه دادی!
    اولا که اقامت دائم همون گرین کارت هستش و نه سیتیزن! عبارت citizen in one state گمراه کننده است. چون citizen یعنی شهروند و کسی که پاسپورت داره. عبارت resident صحیح هست!
    ثانیا برای گرین کارت هم لزومی نداره ویزای کار داشته باشی! گرین کارت و ویزای کار کاملا مجزا هستند! حتی گرین کارت از طریق کارفرما!
    ثالثا لزومی نداره شش ماه سال تو امریکا باشی! قانونش اینه که سفر خارج امریکات بیش از شش ماه طول نکشه! (یعنی دو سه ماه بمون بعد کمتر از 6 ماه برو بیرون) این فقط واسه اینه که گرین کارت باطل نشه وگرنه برای سیتیزنی داستان دیگه ای است

نقل قول نوشته اصلی توسط HFC نمایش پست ها
    با سلام به دوستان

تا جايي كه من فهميدم براي اقامت دائم (i mean being citizen in one state) بايد حتماً Green Card داشته باشي
    واسه GC هم بايد ويزاي كار داشته باشي يا يكي از شرايطي كه دوستان قبلا تو همين فروم ذكر كردند مثل ازدواج و ...
    ولي با احتساب دانشجويي و بعدش كار كردن اگه بخواي حساب كني حداقل 5 يا 8 سال بايد اونجا سكونت داشته باشي

اينم در نظر داشته باش كه GC كه گرفتي بايد حداقل 6 ماه سال رو اونجا باشي (البته كمي به گفته خودم مشكوكم چون دقيق يادم نيست)

به هر حال اطلاعات دقيق رو مي توني از توي همين فروم پيدا كني
    گاهي گمان نمي كني و وليكن مي شود / گاهي نمي شود كه نمي شود كه نمي شود
    گاهي هزار دوره دعا بي اجابت است / گاهي نگفته قرعه به نام تو مي شود
    گاهي گداي گدايي و بخت با تو نيست / گاهي تمام شهر گداي تو مي شود

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Usa

ببخشید می خواستم بدونم که بعد از تمام شدن دکتری امکانش هست توی اون یکسال نتونیم کار پیدا کنیم و مجبور شیم برگردیم ایران ؟ با توجه به این که رشته ام عمران هست .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Agronomy-Michigan State University

پیش فرض پاسخ : لاتاری 2016

سلام
    بچه ها لطف میکنید اگر راهنمایی کنید: من الان در امریکا با ویزای F1 دانشجو هستم و 8 ماه دیگه درسم تموم میشه ،آیا میتونم امسال برای لاتاری ثبت نام کنم منع قانونی نداره برای دانشجوهایی که در حال حاضر در امریکا زندگی میکنند؟

Banned

آیا کسی اینجا هست دقیقا بدونه فردی که در حین تحصیل در امریکاست شرکت در لاتاری برای گرفتن گرین کارد، براش مشکلی ایجاد میکنه از نظر ویزا و سایر مسایل مهاجرتی یا اصلا مهم نیست؟

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط khalas نمایش پست ها
    آیا کسی اینجا هست دقیقا بدونه فردی که در حین تحصیل در امریکاست شرکت در لاتاری برای گرفتن گرین کارد، براش مشکلی ایجاد میکنه از نظر ویزا و سایر مسایل مهاجرتی یا اصلا مهم نیست؟
    تا وقتي داخل آمريكا هستيد و وضعيت تمام وقت دانشجويي خودتون رو حفظ كنيد مشكلي نداره. ولي وقتي از آمريكا خارج بشيد و براي گرفتن ويزاي برگشت به آمريكا تشريف ببريد سفارت اگه خداي نكرده به تور يك افسر عقده اي بخوريد ممكنه (دارم ميگم ممكنه) بهتون ويزا نده. البته قانونا نمي تونن به بهانه شركت در لاتاري بهتون ويزا ندن و خيلي ها هم بودن كه علي رغم شركت در لاتاري ويزاشون رو بدون مشكل گرفتن. ولي يك افسر عقده اي كه دنبال بهانه بگرده ممكنه بگه من قانع نشدم كه شما از آمريكا بر مي گرديد و با ٢١٤ب رجكت كنه. شبيه همين اتفاق ممكنه داخل آمريكا هم بيفته وقتي تقاضاي تغيير ويزا از F1 به F2 يا B2 يا J1 بديد، چون اينها همه ويزاهاي غيرمهاجرتي هستن و كسي كه تقاضاي ويزاي غيرمهاجرتي ميده بايد افسر مربوطه رو متقاعد كنه كه قصد موندن درازمدت در آمريكا نداره و هر نوع اقدام براي مهاجرت ميتونه بهانه دستشون بده. البته همونطور كه گفتم اقدام براي گرين كارت هيچ مشكل قانوني براي ادامه حضور شما با ويزاي فعليتون ايجاد نمي كنه. فقط وقتي براي ويزاي جديد اقدام كنيد ممكنه بهانه دست افسر بديد براي ٢١٤ب.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    تا وقتي داخل آمريكا هستيد و وضعيت تمام وقت دانشجويي خودتون رو حفظ كنيد مشكلي نداره. ولي وقتي از آمريكا خارج بشيد و براي گرفتن ويزاي برگشت به آمريكا تشريف ببريد سفارت اگه خداي نكرده به تور يك افسر عقده اي بخوريد ممكنه (دارم ميگم ممكنه) بهتون ويزا نده. البته قانونا نمي تونن به بهانه شركت در لاتاري بهتون ويزا ندن و خيلي ها هم بودن كه علي رغم شركت در لاتاري ويزاشون رو بدون مشكل گرفتن. ولي يك افسر عقده اي كه دنبال بهانه بگرده ممكنه بگه من قانع نشدم كه شما از آمريكا بر مي گرديد و با ٢١٤ب رجكت كنه. شبيه همين اتفاق ممكنه داخل آمريكا هم بيفته وقتي تقاضاي تغيير ويزا از F1 به F2 يا B2 يا J1 بديد، چون اينها همه ويزاهاي غيرمهاجرتي هستن و كسي كه تقاضاي ويزاي غيرمهاجرتي ميده بايد افسر مربوطه رو متقاعد كنه كه قصد موندن درازمدت در آمريكا نداره و هر نوع اقدام براي مهاجرت ميتونه بهانه دستشون بده. البته همونطور كه گفتم اقدام براي گرين كارت هيچ مشكل قانوني براي ادامه حضور شما با ويزاي فعليتون ايجاد نمي كنه. فقط وقتي براي ويزاي جديد اقدام كنيد ممكنه بهانه دست افسر بديد براي ٢١٤ب.
    ابن درست، ولی مساله اینجاست شما میگین که ممکنه هنگام برگشت به ایران و برگشت دوباره به امریکا به بهانه شرکت در لاتاری ویزا ندن بهتون، خوب اگر یک نفر بالفرض در حین تحصیل برنده لاتاری بشه بازم یه جورایی همان آش و همان کاسه نمیشه مهراد جان؟!! کلا اگه یکی هنگام تحصیل قبول بشه چی میشه؟
    پس احتمال داره مشکل در تغییر ویزا پیش بیاد در حالت کلی.
    چنان میگم انگار برنده شدم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)