صفحه 9 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 105

موضوع: امکان درخواست Green Card در حین تحصیل

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

پیش فرض پاسخ : امکان درخواست Green Card در حین تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط khalas نمایش پست ها
    الان فهمیدم. مورد اول منظورتون همون مصاحبه بوده. که البته من باید دقیقتر از اون طرف بپرسم آیا این کار رو کرده یا نه؟ هر چند بعد گرین کارد گرفتن دیگه تحویل نمیگیره!
    حدس شما به احتمال زیاد و در واقع 100 درصد درسته.
    در مورد وکیل چی؟ لازم که نیست؟
    خیلی از بچه ها رو دیدم وکیل میگیرند میگند شانستون بیشتره، چون وکلا میان حتی recomm های رفرنسها رو هم براتون مینویسن و ممکنه راحت تر بتونید بگیرید قیمتشو دقیق نمیدونم ولی فکر کنم 5 6 هزارتایی بود
    در ضمن تا اونجایی که من دیدم بچه ها برای درخواست EB1 معمولا 8 9 reference از صنعت و دانشگاه معرفی میکنند و فقط داشتن مقاله کافی نیست! و مهمتر از تعداد مقالاته citation اونهاست! در ضمن شما حتی میتونید حین تحصیل برای EB1 اقدام کنید که البته احتمال گرفتنش کمتر میشه!

سلام بچه ها ایا میشه در خاک امریکا در حین تحصیل دکترا برای اقامت داعم کانادا اقدام کرد و سپس برای سیتیزن شیپی کانادا با احتساب اینکه لندینگ انجام بشه و سالی یک بری کانادا؟ روند به طور کلی اخذ اقامت داعم و سپس شهروندی چقدر طول میکشه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط soyoof نمایش پست ها
    سلام بچه ها ایا میشه در خاک امریکا در حین تحصیل دکترا برای اقامت داعم کانادا اقدام کرد و سپس برای سیتیزن شیپی کانادا با احتساب اینکه لندینگ انجام بشه و سالی یک بری کانادا؟ روند به طور کلی اخذ اقامت داعم و سپس شهروندی چقدر طول میکشه؟
    برای اقامت دائم میتونید اقدام کنید ولی سالی یکبار رفتن کفایت نمیکنه. قوانین اقامت کانادا با امریکا متفاوت هستند. برای حفظ اقامتتون باید در هر بازه زمانی 5 ساله دو سالش را در کانادا حضور فیزیکی داشته باشید و برای سیتیزنشیپ باید در یکدوره شش ساله چهار سالش را در کانادا باشید.

با عرض پوزش از ادمین اگه جای پست اینجا نیست. من خیلی سرچ کردم و جواب سلامو پیدا نکردم، یا کسی تاحالا به این مساله برخورد نکرده یا اینکه راه حل ساده ای داره و من نمیدونم !!
    من آمریکا هستم و الان روی OPT هستم و تو یه دانشگاه کار تدریس پیدا کردم (رشته مهندسی برق ) کار خوبیه و دقیقا تو زمینه کاری خودمه ولی دانشگاهه e-verified نیست . OPT من یک ساله هست و اینترنشنال آفیس میگه که برای تمدید OPT به STEM EXTENSION محل کار باید حتما e-verified باشه!.

راهی داره از دانشگاهه بخوام که e-verified شه؟ چرا اصلا ممکنه یه دانشگاه نخواد e-verified باشه؟ ظاهرا که به نفعشونه!!

اگه یه جای دیگه (دانشگاه یا شرکت دیگه) پیدا شه که e-verified باشه و چند ساعت در هفته بهم کار بده میتونم OPT رو بر این اساس تمدید کنم؟ خیلی ممنون از همه دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط SBR نمایش پست ها
    با عرض پوزش از ادمین اگه جای پست اینجا نیست. من خیلی سرچ کردم و جواب سلامو پیدا نکردم، یا کسی تاحالا به این مساله برخورد نکرده یا اینکه راه حل ساده ای داره و من نمیدونم !!
    من آمریکا هستم و الان روی OPT هستم و تو یه دانشگاه کار تدریس پیدا کردم (رشته مهندسی برق ) کار خوبیه و دقیقا تو زمینه کاری خودمه ولی دانشگاهه e-verified نیست . OPT من یک ساله هست و اینترنشنال آفیس میگه که برای تمدید OPT به STEM EXTENSION محل کار باید حتما e-verified باشه!.

راهی داره از دانشگاهه بخوام که e-verified شه؟ چرا اصلا ممکنه یه دانشگاه نخواد e-verified باشه؟ ظاهرا که به نفعشونه!!

اگه یه جای دیگه (دانشگاه یا شرکت دیگه) پیدا شه که e-verified باشه و چند ساعت در هفته بهم کار بده میتونم OPT رو بر این اساس تمدید کنم؟ خیلی ممنون از همه دوستان

سلام. منظور سوالتون رو متوجه نشدم. یعنی هم زمان دو جا روی OPT باشید؟ چرا از دانشگاه نمیخواید که براتون گرین کارت از طریق EB-2 و یا حداقل H1-B درخواست بده ؟

Junior Member

سلام دوستان
    من از این سایت خیلی استفاده های مفیدی کردم. ممنون از همتون
    حالا سوال هایی دارم که امیدوارم بتونید کمکم کنید
    من حدود دو ماه پیش با ویزای تحصیلی برای دکترا به آمریکا اومدم و حدود ۱۰ تا آی اس آی دارم (البته همشون نفر اول نیستم) و سایتیشنم بالای ۱۰۰ تا هستش. پدر و مادرم هم گرین کارت دارن.
    من قصد دارم که برای گرین کارت اقدام کنم.
    ۱- آیا اقدام از طریق رزومه و مقالاتم بهتره یا از طریق مادرم؟
    ۲- امکانش هست به طور همزمان هم خودم اقدام کنم و هم مادرم برام اقدام کنه؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید

کسی که در امریکا در حال تحصیل هست (ویزا اف 1) و همسرش (ویزا اف 2) در صورت سابمیت درخاست برای گرین کارت ایا وضعیت ویزاشون تا امدن نتایج فرقی میکند یا خیر؟ و اینکه چه مقدار زمان میبرد تا نتیجه مشخص شود؟

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

سلام بچه ها كسي ميدونه متوسط سايتشن چقدر باشه واسه ان آي دبليو ؟
    I love you USA

سلام
    ببخشید کسی میدونه اگر کسی با f-1 و به عنوان دانشجو رفته باشه آمریکا، و اونجا در حین تحصیل با یک pr or citizen ازدواج کنه، چقدر طول میکشه تا گرین کارت بگیره؟

همچنین وقتی این ازدواج رسما ثبت شد، تکلیفش با دانشگاه چی میشه؟ آیا میتونه فرضا اگر شهریه میده، شهریه کمتری بده، و یا اگر فول فاند بوده، تحصیل رو به پارت تایم تغییر بده و فاند رو نگیره و در عوض بیرون دانشگاه کار کنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mmaryam1020 نمایش پست ها
    کسی که در امریکا در حال تحصیل هست (ویزا اف 1) و همسرش (ویزا اف 2) در صورت سابمیت درخاست برای گرین کارت ایا وضعیت ویزاشون تا امدن نتایج فرقی میکند یا خیر؟ و اینکه چه مقدار زمان میبرد تا نتیجه مشخص شود؟
    دوست عزیز،
    شما عملا روی I-20 و همون ویزای F1 خواهی بود. وضعیت انتظار برای گرین کارت بعد از اپلای کردن تعریف خاصی نداره و تا زمانی که فرم 485 شما قبول بشه یک چیزی. شبیه pending permanent resident or pending green card هستید. بعد از قبول شدن در پتیشن 140 شما کارت EAD + travel document (combo card دریافت میکنید. اینجوری اگر درس تموم شد لازم نیست تا اومدن گرین کارت برای OPT اپلای کنی.
    موفق باشی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)