صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 70

موضوع: بازگشت به ایران در حین تحصیل -مسائل مرتبط و سوالات

Junior Member

پیش فرض بازگشت به ایران در حین تحصیل -مسائل مرتبط و سوالات

سلام دوستان،

من امسال سال اول دکتری رو تو امریکا دارم تموم می کنم. می خواستم برای دیدن خانواده برگردم ایران (ازدواج). یکی از دوستای من ساله قبل که بعد یک سال برای ازدواج برگشت ایران. و بعد دوباره ویزا گرفت و با خانومش دوباره رفت امریکا. من امسال همه درسهای دکترام تمومه قبل از تابستون و حتی قراره امتحانه کوال رو هم قبل برگشتم بدم تا رسما دانشجوی دکتری بشم. در این حالت خیالم راحته که اگر حتی کلییرنس هم دیر بیاد مشکلی نیست آن لین فقط برای تز ثبت نام می کنم. می خواستم راهنمایی کنید:
    1- می خوام مستقم برم آنکارا چون داییم اونجاست و با همه مدارک برم سفارت (دانشگاه قراره بهم ساپورتیو لتر بده- در ضمن یک سری عکس هم که با نامزدم دارم به سفارت نشون میدم تا اثبات کنم برای ازدواج اومدم) ایا انکارا خوبه؟
    2-بعد که ایران رفتم مشکلی که با نظام وظیفه نخواهم داشت؟(من ترم اول یه نامه از دانشگاه گرفتم و فرستادم وزارت علوم)؟
    3-به نظر شما من اگه سفارت مصاحبه قبول شدم بعد موقع پیک آپ خودم خانوممو ببرم انکارا (مثلا بعد 2و3 ماه) بعد من از اونجا برگردم امریکا و خانومم 1و2 ماهه دیگه بیاد؟

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : برگشت به ایران از امریکا

سلام
    یکی از دوستان من هم برای ازدواج رفت و تقریبا همین مسیری که شما قصد طی کردنش رو دارید طی کرد و مشکلی هم پیش نیومد، البته ایشون ۳ سال پیش این کار رو کرد و شاید الان بعضی از قوانین در ایران تغییر کرده باشه. به هر حال در جواب سوال‌هاتون باید بگم:
    ۱. به نظر من به همون کنسولگری‌ای برید که بار اول بهتون ویزای آمریکا داده. دوست من اولین بار از دوبی ویزا گرفته بود و بعدا هم مجددا از دوبی گرفت.
    ۲. تا اونجا که من می‌دونم یک مقدار درگیری دارید و باید برید اداره گذرنامه و دوباره مهر خروج بگیرید. اما نمی‌دونم که برای نظام وظیفه هم لازمه کاری انجام بدهید یا نه.
    ۳. فکر خوبیه و مشکلی نخواهد بود. دوست من هم همین کار رو کرد.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : برگشت به ایران از امریکا

سلام بابک جان

واقعا متشکرم از راهنمایی ها و دلگرمی هات.

پیش فرض for returning to Iran for a visit مشکل سربازی

Hi All,

I'm currently studying my PhD in US and I'm using "Moafiat tahsili". I need to come back to Iran for a visit. For some personal reasons I can't apply for visa before going to Iran. So I need to travel to Iran then go to, say, turkey to apply for visa. And finally once more, I need to go to pick-up the visa and travel back to US (So I need to go out of Iran for twice in a (hopefully!) short period of time). Do you know what happens in my case in terms of "Mojavez Khoruj" ? z

Thanks in Advance!z
    Read, Think, then Talk....z

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دکترای کنترل، ایالتی آیداهو

پیش فرض پاسخ : for returning to Iran for a visit مشکل سربازی

راستش من صد در صد مطمئن نیستم ولی چند تا قانون وجود داشت.
    یکی اینکه کسانی که خارج هستند می توانند بدون هر گونه مشکل سربازی و... تا 3 ماه بیایند ایران و برگردند. (البته کسانی که از یک زمانی به قبل از ایران خارج شده اند)
    دوم اینکه اگر دو سال بیشتر هست که خارج هستی می توانی 5 میلیون تومان بدهی و سربازیت را بخری و کلا خیالت را راحت کنی
    سوم اگر درست تمام نشده و تو این مدت اشتغال به تحصیل فرستاده بودی می توانی بیای ایران و برگردی. کاری نباید داشته باشند.
    Everything is possible

Thanks Fassih,

نقل قول نوشته اصلی توسط fassih
    دوم اینکه اگر دو سال بیشتر هست که خارج هستی می توانی 5 میلیون تومان بدهی و سربازیت را بخری و کلا خیالت را راحت کنی
    I've checked this one many times. It seams that this rule has not been renewed for last 3 years . So only people who left the country more that 5 years ago can do this ..z

Does any body have more info?z

hi
    این آخری که گفتی فکر کنم درست تره. قانونشو توی یکی سایتهای سفارتهای ایران تو کشورهای اروپایی (فکر کنم فرانسه) دیده بودم. شما اگه قانونی رفتی و اینجا هر سال ودیعه ای رو که گذاشتی تمدید کردی نباید مشکلی داشته باشی ولی اگه جایی از کارت غیر قانونی بوده اینجا گیر می افتی.
    پروردگارا ملت و کشور مرا از دروغ و خشکسالی مصون بدار.

Junior Member

سلام،

چرا اول نمیرید یه کشور دیگه (مثلا ترکیه)، بعد بیاید ایران، بعد ترکیه برید pick up!!! این جوری خوب نیست؟ دیگه لازم نیست دو بار از کشور خارج بشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط nouri
    چرا اول نمیرید یه کشور دیگه (مثلا ترکیه)، بعد بیاید ایران، بعد ترکیه برید pick up!!! این جوری خوب نیست؟ دیگه لازم نیست دو بار از کشور خارج بشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط masroh
    For some personal reasons I can't apply for visa before going to Iran.
    Actually I'm planning to get married with my fiance back in Iran. And I want to maxmimize her chance of getting visa. So I want to apply with her at the same time. In this case there is a very good chance for us to get the F1-F2 visa both.z

نقل قول نوشته اصلی توسط ونداد
    hi
    ولی اگه جایی از کارت غیر قانونی بوده اینجا گیر می افتی.
    I don't have any problrem in terms of legal stuff...z

Any thoughts?z

پیش فرض مرخصی برای ترم بهار و مشکل سربازی

من ممکنه بخوام ترم spring رو مرخصی بگیرم بیام ایران. یعنی از دی مرداد سال بعد. شنیدم که نظام وظیفه حداکثر 3 ماه اجازه ی ماندن در ایران رو میده. میخواستم بدونم آیا اگر مرخصی از دانشگاه بگیرم، نظام وظیفه میذاره 7-6 ماه ایران باشم ؟

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)