صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 70

موضوع: بازگشت به ایران در حین تحصیل -مسائل مرتبط و سوالات

Junior Member

پیش فرض یک سوال حیاتی از returning هایی که مشمول هستند

من میخواستم برای تغطیلات ژانویه از امریکا بیام ایران و قبلش برم سفارت برای مصاحبه.
    میخواستم بدونم اگه مدت زمان کلیرنس طول بکشه و مجبور بشم بیشتر از 3 ماه ایران بمونم، آیا نظام وظیفه (یا وزارت علوم) باز هم مجوز خروج میدند یا نه؟

دوم اینکه اگر مجوز ندند و مجبور شم برم سربازی، آیا میتونم به محض کلیر شدن از سربازی مرخض بشم و اجازه خروج بگیرم؟

کلا راهی یا دلیلی وجود داره که با استناد بهش بشه بیشتر از 3 ماه ایران موند؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : یک سوال حیاتی از returning هایی که مشمول هستند

من دانشجوی سال اول دکتری در امریکا هستم و تاریخ فارغ التحصیلیم در مقطع فوق لیسانس هم اواخر تیر 87 هست. میخواستم بدونم من اگه بین 2 ترم بطور موقت برگردم ایران، میتونم آزمون دکترای دانشگاههای ایران رو شرکت کنم؟ از نظر نظام وظیفه مشکلی نیست ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط reza2222
    من دانشجوی سال اول دکتری در امریکا هستم و تاریخ فارغ التحصیلیم در مقطع فوق لیسانس هم اواخر تیر 87 هست. میخواستم بدونم من اگه بین 2 ترم بطور موقت برگردم ایران، میتونم آزمون دکترای دانشگاههای ایران رو شرکت کنم؟ از نظر نظام وظیفه مشکلی نیست ؟
    سلام

انگیزتون از این کار چیه؟
    حالا اگه قبول بشید به چه دردی می خوره؟

Junior Member

برای کسانی که مشکل سربازی دارند، طبق قانون حداکثر 3 ماه در سال میتونن ایران باشن. حالا سوال من اینکه که اگر کسی مثلا روز 80 ام بره وزارت علوم و وزارت علوم نامه خروج از کشور رو برای نظام وظیفه صادر کنه، نظام وظیفه بازه خروج از کشور رو چند روزه میزنه؟ مثلا در این case خاص، 10 روزه میزنه؟ یا همون 2 ماه رو میزنه؟ چون اگه همون 2 ماه رو بزنه، میشه تا حداکثر 5 ماه ایران موند. یعنی 3 ماه + 2 ماه مهلت خروج ار کشور . از بچه های returning اگه ممکنه کسی جواب این سوال رو بده.

Junior Member

اگه دانشگاه مد نظرم قبول بشم، ترجیح میدم بمونم

Junior Member

پیش فرض بازگشت به ايران و سفر به تركيه. آيا 2بار خروج از ايران مجاز است. كمك فوري

سلام دوستان.
    اميدوارم حال همه خوب باشه.
    من با استفاده از وثيقه براي ادامه تحصيل به كانادا سفر كرده‌ام. تا 1ماه آينده به ايران برميگردم و براي كاري بايد به تركيه برم. سپس به ايران برگردم و بعد دوباره به كانادا برگردم. حالا سؤال اينجاست كه آيا نظام وظيفه براي من 2بار مهر خروج ميزنه يا خير. با توجه به اينكه من سربازي دارم و الان با معافيت تحصيلي كانادا هستم. اگر لازم باشه مي‌تونم تافل يا يه چيزي تو تركيه هم ثبت نام كنم (اگر ميتونه بهانه‌اي بشه براي گرفتن مهر خروج).
    ممنون ميشم اگر دوستاني كه اين روزها به نظام وظيفه يا وزارت علوم سر ميزنند اين سؤال رو هم بپرسند و به من خبر بدند.
    ممنون.
    منتظر پاسخهاي شما دوستان خواهم ماند.
    موفق باشيد.
    خداحافظ.

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : بازگشت به ايران و سفر به تركيه. آيا 2بار خروج از ايران مجاز است. كمك فوري

سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط Jahanbani
    سلام دوستان.
    اميدوارم حال همه خوب باشه.
    من با استفاده از وثيقه براي ادامه تحصيل به كانادا سفر كرده‌ام. تا 1ماه آينده به ايران برميگردم و براي كاري بايد به تركيه برم. سپس به ايران برگردم و بعد دوباره به كانادا برگردم. حالا سؤال اينجاست كه آيا نظام وظيفه براي من 2بار مهر خروج ميزنه يا خير. با توجه به اينكه من سربازي دارم و الان با معافيت تحصيلي كانادا هستم. اگر لازم باشه مي‌تونم تافل يا يه چيزي تو تركيه هم ثبت نام كنم (اگر ميتونه بهانه‌اي بشه براي گرفتن مهر خروج).
    ممنون ميشم اگر دوستاني كه اين روزها به نظام وظيفه يا وزارت علوم سر ميزنند اين سؤال رو هم بپرسند و به من خبر بدند.
    ممنون.
    منتظر پاسخهاي شما دوستان خواهم ماند.
    موفق باشيد.
    خداحافظ.
    یعنی شما تا یک ماهه آینده تحصیلتون تمام میشه؟؟؟ و باید برگیردید! یا در حین تحصیل هستید می خواهید برگردید..؟

اگه مورد دوم باشه... اصلا شما با نظام وظیفه کاری ندارید! شما با وزارت علوم طرف هستید.. حالا شما کی از ایران برای کانادا خارج شدید!؟ در کل شما هر سال دوبار می تونید از کشور خارج بشید.... حالا اگه بار اولتون سال قبل باشه.! شما مشکلی ندارید!!! ( یه موردی هست: بین دوتا خروج 3 ماه باید فاصله باشه ! البته می شه اینرو با دوندگی حل کرد)

اگه جوابتون رو نگرفتید! سوالتون رو دقیق تر بپرسید... تا جواب بگیرید 8)

موفق باشید..
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بازگشت به ايران و سفر به تركيه. آيا 2بار خروج از ايران مجاز است. كمك فوري

سلام.
    ممنون از جوابتون. خيلي لطف كردين.

من پارسال از ايران خارج شدم. در حال تحصيل هستم. اينكه با دوندگي ميشه حل كرد، براي كي بايد دويد؟ ;D من ميخوام بيام ايران 20 روز بمونم بعد 2 روز تركيه باز 20 روز ايران بعد برگشت به كانادا. به نظرتون ممكنه؟

ممنونم.
    موفق باشيد.
    خداحافظ.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Jahanbani
    سلام.
    ممنون از جوابتون. خيلي لطف كردين.

من پارسال از ايران خارج شدم. در حال تحصيل هستم. اينكه با دوندگي ميشه حل كرد، براي كي بايد دويد؟ ;D من ميخوام بيام ايران 20 روز بمونم بعد 2 روز تركيه باز 20 روز ايران بعد برگشت به كانادا. به نظرتون ممكنه؟

ممنونم.
    موفق باشيد.
    خداحافظ.
    خوب حالا شد ;D

شما اگه الان برگردید ایران می تونید یه بار هم خروچ بگیرید ( این خروج رو وزارت برای برگشت به محل تحصیل میده) ولی اگه دوباره به ایران برگردید ... قانونش میگه تا سه ماه نمی تونید... ولی منظورم از دوندگی اینه که برید پیش آفای مقیمی تو وزارت و مافوقش تو اتاق بغلی (_ 427) و با اونا صحبت کنید که آیا بشه یا نه!!! شده برای کسایی قبول کنند ( البته یادتون باشه که احتمال داره نشه و تا سه ماه مجبور باشید نرید)...

ریسک با خودتونه!

م.فق باشید.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Junior Member

پیش فرض وضعیت مهر خروج و انتخابات

دوستان سلام

من می خواستم برای دیدن خانوادم بیام ایران و البته باید دورباره مهر خروج بگیرم.
    با توجه به اینکه اوضاع ایران الان بسیار ملتهب هست...نگرانم که مشکلی برای مهر خروجم پیش بیاد
    دوستانی که اظلاعاتی دارند لطفا من رو راهنمایی کنن ممنون می شم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)