صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 70

موضوع: بازگشت به ایران در حین تحصیل -مسائل مرتبط و سوالات

پیش فرض پاسخ : وضعیت مهر خروج و انتخابات

نقل قول نوشته اصلی توسط mask2005
    دوستان سلام

من می خواستم برای دیدن خانوادم بیام ایران و البته باید دورباره مهر خروج بگیرم.
    با توجه به اینکه اوضاع ایران الان بسیار ملتهب هست...نگرانم که مشکلی برای مهر خروجم پیش بیاد
    دوستانی که اظلاعاتی دارند لطفا من رو راهنمایی کنن ممنون می شم

ما میخوایم فرار کنیم، شما میخوای برگردی؟!
    به نظر من برنگرد...

Member alibme-1362 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BME

شما اگه همه چیزو قانونی پیش ببری مشکلی پیش نمیاد. درسته الان شرایط خاصه ولی خیلیا میان و میرن و خدا رو شکر تا حالا مشکلی برای کسی پیش نیومده. شما اگه فکر می کنی ریسکش بالاست بذار یه مدت بگذره و اوضاع آرومتر شه بعد بیا ولی به نظر من الان هم بیای مشکلی پیش نخواهد اومد
    آینده از آن کسانی است که به استقبالش می روند . . .

کی‌ گفت مشکل واسه کسی‌ پیش نیومده؟ من پسر عمه‌ام که دانشجوی MIT هست، با اینکه معافیت دائم داره ولی‌ دیشب نذاشتن از کشور خارج شه و یه سری مدارک ازش خواستن که باید ۱ هفته (در شرایط نرمال کشور) بره دنبالشون بدود.
    شاید این مورد خاص بوده، ولی‌ چیزی که مسلمه اینکه وضع اصلا جالب نیست.

Member alibme-1362 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BME

نقل قول نوشته اصلی توسط persian pride
    کی‌ گفت مشکل واسه کسی‌ پیش نیومده؟ من پسر عمه‌ام که دانشجوی MIT هست، با اینکه معافیت دائم داره ولی‌ دیشب نذاشتن از کشور خارج شه و یه سری مدارک ازش خواستن که باید ۱ هفته (در شرایط نرمال کشور) بره دنبالشون بدود.
    شاید این مورد خاص بوده، ولی‌ چیزی که مسلمه اینکه وضع اصلا جالب نیست.
    به قول خود شما شاید مورد خاص باشه، واقعیت اینه که تو این شرایط نمیشه حکم کلی داد. منظور من هم این نبود که اصلا مشکلی پیش نمیاد، فقط چون مطالب فروم رو کامل می خونم و در جریان رفتن بعضی از بچه ها هستم، حداقل تا الان کسی نگفته که من نتونستم خارج بشم. من با استناد به این گفتم ظاهرا مشکلی نیست. در هر حال تصمیم نهائی برای اومدن این دوستمون به ایران با خودشه و کسی نمی تونه به قطعیت بگه مشکلی پیش میاد یا نه
    آینده از آن کسانی است که به استقبالش می روند . . .

Junior Member

از همه دوستان ممنونم

من امروز بلیطم رو با کلی ضرر cancel کردم
    امیدوارم اوضاع به نفع مردم تموم بشه....ما هم اینجا هرکاری از دستمون بربیاد انجام می دیم

امیدوارم دوستانی که در ایرانن هرچه زودتر ویزاشونو بگیرن
    موفق باشین

hadisoheila
    Guest

پیش فرض مدت مجاز اقامت در ایران با مرخصی تحصیلی رسمی‌ از دانشگاه خارج و بازگشت به ایران؟

[size=10pt][size=10pt]سلام.
    من ۱ سال پیش (سپتامر ۲۰۰۸) با گذاشتن وثیقه برای سربازی از ایران خارج و وارد کانادا شدم و پاییز ۲۰۰۹ رو می‌خوام مرخصی تحصیلی‌ به طور رسمی‌ از دانشگاهم بگیرم و ایران بمونم به خاطر مشکلات شخصی‌. می‌خواستم بدونم که قانون در این مورد چیه؟ آیا با کسانی‌ که همینطوری برمیگردن ایران، یکسان هست؟ یعنی‌ ماکزیمم ۲ بار و مجموعا ۲ ماه میشه ایران اومد، یا بیشتر؟

من می‌خوام ۴ ماه بمونم، معادل یک ترم اینجا، آیا امکانش هست؟

طرف حساب کیه، وزارت علوم یا نظام وظیفه؟ مهر خروج که میزنن چند ماه می‌شه؟

خیلی‌ ممنون میشم اگر جواب من رو بدونید و بگید. متاسفانه هر چی‌ به وزارت علوم زنگ میزنم، خانم اصفهانی‌ و آقای مقیمی اصلا موفق نمیشم صحبت کنم، کسی‌ رو هم تهران ندارم.

پیشاپیش ممنون از همه
    [/size][/size]

پیش فرض پاسخ : مدت مجاز اقامت در ایران با مرخصی تحصیلی رسمی‌ از دانشگاه خارج و بازگشت به ایران؟

با سلام در حالت کلی چنین قانونی وجود نداره ولی یکی از فامیلهای ما در هلند درس میخوند مجبور به انجام عمل کلیه(نه عمل خفن شکستن سنگ با لیزر یعنی معاف نشد) شد و چون نیاز به خانواده در عمل جراحی ازامی بود اومد ایران 5.5 ماه ایران بود برگشت هیچ مشکلی هم نداشت.بنظرم هیچ ربطی نداره و شما دانشجوی دانشگاه به حساب میاید

Junior Member

پیش فرض بازگشت به ایران بعد از تحصیل برای ازدواج و نرفتن به سربازی

سلام به همه دوستان.
    من راجع به یه موضوع یه سری سوالات دارم.ممنون میشم اگه کسی اطلاع داره راهنماییم کنه.
    من همین تابستون (1389) فارغ الحصیل مهندسی کامپیوتر شدم و میخوام پذیرش فوق لیسانس 1ساله انگلیس رو با گذاشتن وثیقه بگیرم چون سربازی نرفتم.
    1-در سال چند بار میتونم برگردم ایران؟
    2-با اینکه سربازی نرفتم میتونم بعد از درسم بیام ایران ازدواج کنم و همسرمو ببرم با خودم انگلیس بدون اینکه ببرندم سربازی؟
    3-آیا راهی هست که وقتی درسم تو انگلیس تموم شد بازم موندنم رو تمدید کنم و بدون ترس از سربازی بیام ایران و برگردم؟
    در اصل مشکل من برگشتن به ایران هست بعد از اتمام تحصیل برای ازدواج بدون اینکه بخوام برم سربازی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بازگشت به ایران در حین تحصیل -مسائل مرتبط و سوالات

سلام دوستان

من تابستان 87 برای تحصیل از کشور خارج شدم
    آخر سال 88 (هفته آخر) وارد ایران شدم و حدود 5 هفته در ایران موندم (تا آخر فروردین 89).
    الان قصد دارم برای شهریور 89 دوباره برم ایران.
    سوال من اینه که چقدر می تونم ایران بمونم. آیا امکانش هست که بتونم 3 ماه ایران باشم؟

ممنونم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UPM - Industrial Engineering

پیش فرض پاسخ : بازگشت به ایران در حین تحصیل -مسائل مرتبط و سوالات

آیا کلا دانشجویانی که با وثیقه خارج شدن و الان مشغول به تحصیل هستند به راحتی می تونن برای دیدن خانواده و مدت کوتاه به ایران بیان و برگردن؟
    روال کار خاصی داره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)