صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 70

موضوع: بازگشت به ایران در حین تحصیل -مسائل مرتبط و سوالات

پیش فرض پاسخ : بازگشت به ایران در حین تحصیل -مسائل مرتبط و سوالات

سلام
    من یک سوال داشتم در مورد اجازه خروج کشور .
    من امسال تابستان ۸۹ از ایران خارج شدم برای تحصیل در کانادا. در ایران وثیقی ۱۵ میلیون تومان رو گذاشتم برای گرفتن اجزای خروج. آیا به نظره شما راهی وجود داره که من بتونم برای ۲ هفته برگردم ایران ؟ قانونه فعلی فقط به کسانی که قبل از ۸۵ از ایران خارج شدن اجازه میده که سالی ۲ بر به ایران بیان ، اما آیا قانونی برای کسایی که بعد از ۸۵ خارج شدن وجود داره ؟

سوال دیگه اینکه، اگر این امکانش وجود داره که من دوباره بتونم از ایران خارج شم، آیا باید اینجا از سفارت ایران تو کانادا نامه ای بگیرم؟
    خیلی ممنون از جوابتون

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط supernova2010 نمایش پست ها
    سلام
    من یک سوال داشتم در مورد اجازه خروج کشور .
    من امسال تابستان ۸۹ از ایران خارج شدم برای تحصیل در کانادا. در ایران وثیقی ۱۵ میلیون تومان رو گذاشتم برای گرفتن اجزای خروج. آیا به نظره شما راهی وجود داره که من بتونم برای ۲ هفته برگردم ایران ؟ قانونه فعلی فقط به کسانی که قبل از ۸۵ از ایران خارج شدن اجازه میده که سالی ۲ بر به ایران بیان ، اما آیا قانونی برای کسایی که بعد از ۸۵ خارج شدن وجود داره ؟

سوال دیگه اینکه، اگر این امکانش وجود داره که من دوباره بتونم از ایران خارج شم، آیا باید اینجا از سفارت ایران تو کانادا نامه ای بگیرم؟
    خیلی ممنون از جوابتون
    درود، به اون قانون توجهی نکنید، اون شامل حال شما نمیشود.
    شما سالی 2 بار و جمعاً به مدت 3 ماه میتوانید در ایران تردد داشته باشید.
    همچنین باید قبل از به ایران آمدن، با مراجعه به نمایندگی ایران در کشور خارجه و یا پس از بازگشت به ایران با مراجعه به وزارت علوم، خروجی خود را بگیرید. فرقی نمیکنه.
    برای برآوردن میزان هوشمندی یک حاکم، نخستین روش این است که ببینید چه افرادی را به دور خود گرد آورده است.

- جان ماکسول

Junior Member

من می خوام تابستون برگردم ایران و از شواهد برمیاد که مدت Clearance بیشتر از دو ماهه. با توجه به اینکه فقط 3 ماه میشه تو ایران موند، اگه بعد از 3 ماه کلیر بشیم چی میشه؟ کسی بوده که تا به حال به مشکل بر خورده باشه؟ آیا اجازه خروج به ما میدن؟

Junior Member

یه سوال دیگه! موقع برگشت هم Special Registration داریم؟ چند ساعت حدودا طول می کشه؟

سلام
    من میخام عید برگردم ایران میخواستم ببینم گرفتن مهر خروج دوباره چقد طول میکشه؟ میشه دو سه روزه این کارا رو انجام داد؟ میشه هفته آخر اسفند کسی که کار راه بندازه رو تو وزارت علوم و اداره گذرنامه پیدا کرد
    با تشکر
    «مسائلی که بدلیل سطح فعلی تفکر ما بوجود می‌آیند، نمی‌توانند با همان سطح تفکر حل گردند .» انشتین
    - تا حد ممکن پیغام خصوصی ندید، ولی اگه هم لازمه، لطفا لینک موضوع رو هم بفرستید.

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arash نمایش پست ها
    سلام
    من میخام عید برگردم ایران میخواستم ببینم گرفتن مهر خروج دوباره چقد طول میکشه؟ میشه دو سه روزه این کارا رو انجام داد؟ میشه هفته آخر اسفند کسی که کار راه بندازه رو تو وزارت علوم و اداره گذرنامه پیدا کرد
    با تشکر
    زیاد وقتگیر نیست، باید بروید وزارت علوم پروندتون رو بگیرید و درخواست بدهید، همانجا نامه به اداره گذرنامه داده میشود و شما آنرا باید ببرید به اداره گذرنامه در خیابان شهرآرا. شاید سختش همین رفت و آمدها باشه وگرنه کارهای اداریش ناچیزه.
    هفته آخر اسفند اگر تعطیل رسمی نباشد در وزارت علوم و گذرنامه احتمالاً مشکلی نخواهد بود. چون کارمندان مربوطه بیش از یک نفر هستند.

Banned

با سلام،
    من در تاریخ 2 اسفند 89 جهت شروع تحصیل از کشور خارج شدم. برنامه ای دارم و می خواهم برای 15 اردیبهشت وارد ایران بشم و حوالی 1 خرداد برگردم. خواستم بدونم که آیا امکانش هست یا نه؟ (با در نظر گرفتن قانون بین دو خروجی حداقل 3 ماه باید فاصله باشه)
    مشکلی از بابت گرفتن مجدد خروجی پیش نمیاد؟
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineer

پیش فرض پاسخ : بازگشت به ایران

سلام
    من هم همین مشکل رو دارم ممنون میشم اگه از بچه ها کسی با این مورد برخورده باشه و تجربه اش رو با ما شر کنه.......مرسی پیشاپیش

Junior Member

شاید من سووال شما رو درست متوجه نشده باشم...اما
    اگر شما در خارج از کشور دانشجو هستید (هر دانشگاهی) یک برگه اشتعال به تحصیل از دانشگاه بگیرید و اون رو به سفارت یا دفتر نمایندگی ایران بدین و قاعدتا اونا بهتون مهر اجازه خروج سه ماهه می دن. وقتی هم که ایران برسید کسی کاری به کار شما نداره و می تونید با اون اجازه خروج از کشور خارج بشید. بعید می دونم دفاتر نمایندگی ایران کاری به دانشگاه محل تحصیل شما داشته باشند.

Junior Member

نه دوست عزیز. دانشجو نباشم. یعنی پذیرش دارم ولی ثبت نام نکردم چون میخوام یه دانشگاه دیگه در یه کشور دیگه اقدام کنم. حالا میخوام ببینم اگر برم ایران و بعد از چند ماه کارم دوباره درست شه به یه کشور دیگه با یه پذیرش جدید بهم اجازه خروج نمیدن ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)