صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 70

موضوع: بازگشت به ایران در حین تحصیل -مسائل مرتبط و سوالات

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineer

پیش فرض پاسخ : بازگشت به ایران

سلام دوباره به دوستان؛
    من شرایطم با شما کمی فرق داره به این صورت که یکی دو ترمی تو یه دانشگاهی خوندم خوشم نیومده دارم از جایی دیگه چذیرش میگیرم میخوام عوضش کنم.....من همونجور که دوستمون بدرستی توضیح داد نامه اشتغال به تحصیل دارم اما فکر میکنم این دلیل نمیشه هر چقدر بخوام راحت میتونم ایران باشمو بهم گیر ندن، اما اینو هم میدونم که هر چقدر گیرم بدن اگه پذیرش رسمی از دانشگاهی رو داشته باشم نمیتونن کاری بکنن بجز یکم اذیت کردن و سر دوندن ( خوب آخه وزارت علوم میگه یبار بهت اجازه دادم چیه هر جا میری خوشت نیومد برگردی یجایی دیگه بری) ، سیستم اداری ایرانی دیگه که دوست دارن کاره خودشون کم شه هی مراجعه کننده نداشته باشن، حالا این رفتن و امدنا فقط منتهی به وزارت علوم میشود خوب بود، نظام وظیفه اذیت خواهد کرد اما نشد نداره، آخرش اینه که شما مشمول بشید برید سربازی و مجبور شید دفترچه پر کنیدک وقتی مساله درس که میشه دوباره میشه سربازی پیچند و رفت، یکی از دوستان من به این شکل بود. مورد شمام فکر کنم همینجور باشه حالا تا کی وقت دارید یقین ندارم باید منتظر باشیم ببینیم از دوستان کسی مورد مشابه بر خورده یا که.......ایران هر کسی مورد خاص خودشو داره کشوره عجیبیه واقعآ......

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بازگشت به ایران در حین تحصیل -مسائل مرتبط و سوالات

كسي راجب به دانش اموز ان چيزي ميدونه ؟ برادرزاده من گرين كارت داره 17 سالشه 4 سال امريكا بوده امسال تابستون ميخواهد براي ديدار بياد ايران براي سربازي بهش گير نميدن ؟ يكماه ميخواهد ايران بمونه

Junior Member

سلام.

اگه کسی تو خارج کشور مشغول تحصیل باشه،و البته،مشمول سربازی باشه و دانشگاهی هم که میخونه مورد تایید وزارت علوم نباشه میتونه به ایران تردد بکنه؟

Junior Member

با عرض سلام خدمت دوستان
    اگه شما با وثیقه در حال تحصیل باشید، 3 ماه در سال می تونید ایران باشید. حالا اگه بیاین ایران و بیشتر بمونید چی می شه کسی می دونه ؟

الان قانون موندن تو ایران 3 ماه هست؟

این 3 ماه رو در چند بار میشه آمد و رفت کرد؟

Junior Member

دوستان کسی ممکنه روند گرفتن خروجی از سفارت و دردسراشو بگه؟ این مهر خروجی چقدر اعتبار میتونه داشته باشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UPM

تنها 3 ماه در سال در 2 وعده.نه بیشتر.یعنی یا دو تا 1/5 بیای یا یک 3 ماه.کسی میدونه اگر با وثیقه خارج شدیم اولین سفری که می تونیم بیایم بعد از چه مدته؟من یک جایی شنیده بودم بعد از 4 ماه ولی شک دارم.

Junior Member

سلام دوستان،

من ۲ سال پیش از ایران به صورته قانونی خارج شدم و وثیقه ۱۶.۵ ملیونی گذاشتم واسه خروجم . الان برای انجامه ی کاری باید برگردم ایران البته هنوز مسترم تموم نکردم و میتونم گواهی دانشجوی بگیرم. البته در طوله این ۲ سال که مستر میخوندم به توره مراتب گواهی دانشجوییمو تو سامانه نشا وارد میکردم. حالا میخام بدونم اگه برگردم ایران باید .واسه اینکه دوباره برگردم چه مراحلی طی کنم. ممنون

Member meysamr1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Sydney Business School-Industrial eng-University of Tehran

سلام

دوستان کسی می دونه که اگه یه نفر با معافیت تحصیلی و وثیقه از ایران خارج بشه و مثلاً بره کانادا

و بعد ویزای کانادایی بگیره و شهروند اونجا شه اونوقت واسه برگشتش مشکلی پیش می یاد یا نه؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط meysamr1 نمایش پست ها
    سلام

دوستان کسی می دونه که اگه یه نفر با معافیت تحصیلی و وثیقه از ایران خارج بشه و مثلاً بره کانادا

و بعد ویزای کانادایی بگیره و شهروند اونجا شه اونوقت واسه برگشتش مشکلی پیش می یاد یا نه؟

داشتن اقامت کانادا براتون مشکلی ایجاد نمیکنه.

* لطفا سوالتون رو فقط 1 بار و در مرتبطترین تالار مطرح کنید. متشکرم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)