صفحه 6 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 70

موضوع: بازگشت به ایران در حین تحصیل -مسائل مرتبط و سوالات

پیش فرض پاسخ : بازگشت به ایران در حین تحصیل -مسائل مرتبط و سوالات

نقل قول نوشته اصلی توسط arash2 نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان
    اگه شما با وثیقه در حال تحصیل باشید، 3 ماه در سال می تونید ایران باشید. حالا اگه بیاین ایران و بیشتر بمونید چی می شه کسی می دونه ؟
    سلام دوستان
    من هم دقیقا همین سوال را دارم
    1.اگه بیشتر از موعد مقرر بمونیم چی میشه؟مثلا یکی بیاد بمونه و دیگه نره خارج!وزارت علوم از کجا میفهمه؟در صورتی که نظام وظیفه 7 سال معافیت تحصیلی داده!
    2.اگه کسی حین تحصیل در دانشگاه خارجی اعلام انصراف کنه و دیگه نخواد ادامه بده یکسال فرجه ای که قبل سربازی میدن پابرجاست؟یا بعد از انصراف سریع باید بره سربازی؟
    دوست عزیز darklord ممنون از راهنماییهاتون، پیام خصوصی که نمیشه داد لطفا اینجا راهنمایی کنید.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط shs192 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من هم دقیقا همین سوال را دارم
    1.اگه بیشتر از موعد مقرر بمونیم چی میشه؟مثلا یکی بیاد بمونه و دیگه نره خارج!وزارت علوم از کجا میفهمه؟در صورتی که نظام وظیفه 7 سال معافیت تحصیلی داده!
    2.اگه کسی حین تحصیل در دانشگاه خارجی اعلام انصراف کنه و دیگه نخواد ادامه بده یکسال فرجه ای که قبل سربازی میدن پابرجاست؟یا بعد از انصراف سریع باید بره سربازی؟
    دوست عزیز darklord ممنون از راهنماییهاتون، پیام خصوصی که نمیشه داد لطفا اینجا راهنمایی کنید.
    سلام

1. 3 ماه مهلت مجاز برای موندن هست، اگه بیشتر از 3 ماه بخواهید بمونید باید از مسئولین زیربط کسب اجازه کنید (وزارت علوم) و 3 ماه دیگه مجوز شما تمدید بشه. که در مجموع میشه 6 ماه. در موارد خیلی خیلی خاص و به تشخیص کمیسیون نظام وظیفه این اقامت میتونه 6 ماه دیگه (یعنی در مجموع 1 سال) هم تمدید بشه.

2. در صورت انصراف 1 سال فرجه خواهید داشت ولی باید مراتب رو با نامه ی رسمی دانشگاه ممهور به مهر سفارت ایران به اداره اعزام با هزینه ی شخصی اطلاع بدین.

Junior Member

پیش فرض سوال در مورد مدت مجاز اقامت در ایران برای returning stuents

سلام،
    من دوره‌ی ارشد رو در کانادا ۱ ماه بعد تموم می‌کنم و برای دوره‌ی دکترا از ترم پاییز شروع به تحصیل می‌کنم. بعد از عید امسال (۱۳۹۳) اومدم ایران و ۱ ماه بودم. حالا سوالام این هست که:
    ۱- من بعد از تمدید معافیت تحصیلیم به قید وثیقه برای دوره‌ی دکترا، چند ماه می‌تونم بیام ایران باشم در سال ۱۳۹۳؟ ۳ ماه کامل (چون معافیت جدید میگیرم) یا ۲ ماهِ باقی‌مونده از مهلت ۳ ماهه رو.
    ۲- من برای معافیت تحصیلی‌ ۱۵ میلیون داده بودم، الان که شده ۵ میلیون چی‌ می‌شه؟ پولو برمیگردونن قسمتیش رو؟
    ۳- آیا بهتره که مهر خروجم رو از دفتر حافظ منافع ایران بگیرم قبل ایران رفتن یا توصیه نمی‌کنید؟

خیلی‌ ممنون از پاسخ هاتون.

Junior Member

می‌شه لطفا چگونگی‌ تمدید مهلت اقامت ۳ ماه رو بفرمایید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    سلام

1. 3 ماه مهلت مجاز برای موندن هست، اگه بیشتر از 3 ماه بخواهید بمونید باید از مسئولین زیربط کسب اجازه کنید (وزارت علوم) و 3 ماه دیگه مجوز شما تمدید بشه. که در مجموع میشه 6 ماه. در موارد خیلی خیلی خاص و به تشخیص کمیسیون نظام وظیفه این اقامت میتونه 6 ماه دیگه (یعنی در مجموع 1 سال) هم تمدید بشه.

2. در صورت انصراف 1 سال فرجه خواهید داشت ولی باید مراتب رو با نامه ی رسمی دانشگاه ممهور به مهر سفارت ایران به اداره اعزام با هزینه ی شخصی اطلاع بدین.

بچه ها من يه دانشگاهي تو تنسي دارم درس ميخونم كه اسمش تو ليست مورد تاييد وزارت علوم نيست

اگه بيام ايران مشكل نظام وظيفه خواهم داشت؟ يا نه كاري ندارن كجا دارم درس ميخونم؟

با پذيرش قبرس از ايران خارج شدم ولي كلا ١ ماه اونجا بودم بعد اومدم امريكا

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط saranaimi نمایش پست ها
    بچه ها من يه دانشگاهي تو تنسي دارم درس ميخونم كه اسمش تو ليست مورد تاييد وزارت علوم نيست

اگه بيام ايران مشكل نظام وظيفه خواهم داشت؟ يا نه كاري ندارن كجا دارم درس ميخونم؟

با پذيرش قبرس از ايران خارج شدم ولي كلا ١ ماه اونجا بودم بعد اومدم امريكا

افرادی که مشمول خدمت سربازی هستند، موقع خروج از کشور وثیقه سپردند و به مقصد کشور و دانشگاه مشخصی خارج شدند.
    حالا اگه به هر دلیلی مایل به تغییر دانشگاه بوده باشند باید به سایت nesha.msrt.gov.ir مراجعه کنند، از قسمت ثبت درخواست تغییر دانشگاه، دانشگاه جدید رو وارد کنند و منتظر پاسخ از طرف سازمان بمونند (البته قبلا موقع دریافت اجازه خروج 1 بار مراجعه کردند و پرونده دارند).
    وزارت دو تا لیست داره، یکی برای دانشگاه های مورد تایید و یکی هم برای غیرقابل تایید. اگه نام دانشگاه در لیست دوم نیست، میتونید درخواست بررسی نام دانشگاه رو هم بدید شاید به فهرست اول اضافه بشه.

در هر صورت باید عرض کنم که مشمولی که این کار رو کرده مرتکب 2 خطا شده:
    1. تغییر دانشگاه بدون اطلاع وزارت علوم.
    2. تحصیل در دانشگاهی که مورد تایید وزارت علوم نبوده.

دریافت مجوز در چنین حالتی کار بسیار سختیه. اکیدا توصیه میکنم کارهای دریافت مهر خروج رو پیش از سفر به ایران و از سمت دفتر حافظ منافع دنبال کنه.

(این نام کاربری و مشکل نظام وظیفه؟)

Junior Member

سلام به دوستان،

من سال سوم دکترا هستم و ویزام سینگل هست و معافیت سربازی هم دارم، می خوام بدونم ریسک اپلای مجدد برا ویزا (احتمالا سفارت تورنتو) چقدره؟ میانگین چند وقت طول می کشه کلیر شی؟

ممنون از همگی

سلام دوستان.
    من یک سال هست که دانشجوی دکترا در آلمان هستم و معافیت تحصیلی دارم. قصد دارم ماه آینده یه سفر برم ایران. میخاستم بپرسم اجازه خروجم رو باید از قبل از سفارت ایران در آلمان بگیرم یا وقتی رفتم ایران همونجا از وزارت علوم اقدام کنم؟ در ضمن من در سفارت ایران در آلمان تشکیل پرونده دانشجویی ندادم ولی در وزارت علوم (نشا) پرونده دارم.

Junior Member

با سلام خدمت همه ی دوستان

یک سوال داشتم ممنون میشم دوستان مطلع سریعتر جواب بدن.

من یک پذیرش بدون فاند دارم و می خوام برای ترم اول با هزینه ی خودم برم تا ببینم برای ترم ها ی بعد می تونم فاند یا پذیرش از دانشگاه دیگه ای جور کنم یا نه. حالا سوال من از اینجا شروع میشه. اگه برم اونجا و فاند ترم های بعد جور نشه اما پذیرشی از دانشگاه دیگه ای بگیرم و از دانشگاه فعلی دو ترم پیش رو را انصراف بدم. اونوفت احتمالا نزدیک به 9 ماه از لحاظ پروندم در وزارت علوم غیبت دارم و تو این مدت به خاطر اینکه همسرم اونجاست در امریکا میمونم.

1- بعد از اینکه در دانشگاه دیگه شروع به تحصیل کردم آیا می تونم به ایران رفت و آمد داشته باشم با وجود اون غیبت 9 ماهه؟

2- بعد از انصراف برای ویزای دانشجوییم مشکلی پیش می آید یا نیاز هست آن را به ویزای F2 (ویزای همسر ) تبدیل کنم ؟

با تشکر از همه ی دوستان.

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Groningen

سلام دوستان میخواستم بدونم الان اخربن قانون خروج مشمولان چیه من سپتامبر سال پیش خارج شدم و یک بار برگشتم ایران. اون موقع بهم گفتن ار ۶ ماه اشتغال به تحصیل رو بزارید تو نشا. همین! ولی وقتی رفتم ایران گفتن ممنون الخروجی چون باید بری برلین سفارت پروفایل بازکنی . حالا من یه دو سه ماه دیگه میخوام برگردم ایران. میخواستم بدونم آیا قوانین تغییر کرده؟یا همین دو(اپلود اشتغال + بازکردن پروفایل ) کافیه و فقط برگه ای که از برلین میگیرم رو ببرم وزارت علوم یه روزه تایید میکنن و بعد میدم به اداره گذرنامه و تموم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)