نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: از چه متدي براي آموزش زبان فرانسه استفاده مي كنيد؟

رأی دهندگان
555. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • Campus

54 9.73%
  • Forum

1 0.18%
  • Connexion

51 9.19%
  • Tout va bien!

3 0.54%
  • Taxi!

55 9.91%
  • Alter ego

88 15.86%
  • CLE - progressive du français

54 9.73%
  • Reflets

130 23.42%
  • Et toi

2 0.36%
  • Festival

2 0.36%
  • Rond Point

11 1.98%
  • Café Crème

182 32.79%
  • FSI

12 2.16%
  • سایر متد ها(شامل فیلم های آموزشی، فایلهای صوتی آموزش زبان فرانسه و ...)

73 13.15%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 7 از 20 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 200

موضوع: راهنمای جامع برای سطح فرانسه به تفکیک متد و کتاب

Junior Member sartre آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    كارشناس ارشد زبان فرانسه (دانشگاه فردوسي مشهد)

پیش فرض پاسخ : راهنمای جامع برای سطح فرانسه به تفکیک متد و کتاب

از نظر سرعت مکالمه اصلا C1 نمیشه!
    le francais est la langue d'amour

Member
    رشته و دانشگاه
    génie mécanique

نقل قول نوشته اصلی توسط FrenchTeacher نمایش پست ها
    سلام،
    شما حتی اگه کفه کرم 1 رو خوب کار کرده باشید+ فیلم های آموزشی مثل غفله...+ دیالوگ های کاربردی سطوح بالای متوسط زبان فرانسه رو می تونید امتیاز بیارید.
    اگه کسی رو دیدید که با کفه 1 سطوح بالا نه سطح پایین متوسط یعنی ب1 رو تونسته بگیره به ما هم بگین...
    ما خیلی اینجا بحث کردیم زبان پیچیده تر از این حرفهاست ...کسی که دلف س 1 هم داره هنوز 50 درصد راه رو نیومده ...پس بهتره فقط به فکر امتحانات نباشید ...
    26-02-2014

از نظر سرعت مکالمه اصلا C1 نمیشه!
    دوست عزیز سرعت سریال french in action سرعت طبیعی صحبت کردن فرانسوی زبانها است! من گفتم حداقل c1 ! یعنی به نظرم c2 است. حالا شما میگین اصلاً c1 نیست من نمیدونم! خود سازنده برنامه و عده زیادی از فرانسوی زبانها گفتن سرعت دیالوگهای این سریال سرعت طبیعی حرف زدن یک پاریسی است.

رشته و دانشگاه

سلام
    اگه از من که مدرس زبانم بپرسید، میگم حتی با یک جلد کتاب کفه کرم هم می تونید متوسط به بالا B2 بیارید. به شرطی که کنارش فیلم های غفله + یه کتاب مکالمه+ نمونه سوالات رو کار کرده باشید!

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط EhSAN, نمایش پست ها
    اگه کسی رو دیدید که با کفه 1 سطوح بالا نه سطح پایین متوسط یعنی ب1 رو تونسته بگیره به ما هم بگین...
    ما خیلی اینجا بحث کردیم زبان پیچیده تر از این حرفهاست ...کسی که دلف س 1 هم داره هنوز 50 درصد راه رو نیومده ...پس بهتره فقط به فکر امتحانات نباشید ...
    نه فقط کفه1
    شما حتی اگه کفه کرم 1 رو خوب کار کرده باشید+ فیلم های آموزشی مثل غفله...+ دیالوگ های کاربردی سطوح بالای متوسط زبان فرانسه رو می تونید امتیاز بیارید.

در واقع کفه 1 مثل فونداسیون کاره. فیلم باید زیاد کار کنید و برای خودتون آنالیز کنید، سعی کنید ماجراهاش رو برای خودتون بازگو کنید (غفله، فرنچ این اکشن...)+ کتاب مکالمات Communication progressive du francais ,...
    ویرایش توسط sartre : October 27th, 2011 در ساعت 09:14 AM

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    chemical engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط EhSAN, نمایش پست ها
    من دقیقا بعد از پایان کفه 1 و البته 2 جلد کتاب لغت و 2 جلد کتاب کمخانسون کله تونستم ب1 رو بیارم البته در ت س اف کبک.
    ارسال مدارک:18aug2010 .. رشته 6 امتیازی -تاریخ مصاحبه و دریافتcsqی .....18mai 2012
    فایل نامبر فدرال ...18july2012 آپدیت ازپاریس:22april2013 مدیکال :20dec2013 پاس ریکویست: 30feb2014

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

سلام
    اگه از من که مدرس زبانم بپرسید، میگم حتی با یک جلد کتاب کفه کرم هم می تونید متوسط به بالا B2 بیارید. به شرطی که کنارش فیلم های غفله + یه کتاب مکالمه+ نمونه سوالات رو کار کرده باشید!
    دوستان ما هم تقریبا دوسال پیش همین بحث تو صفحات ابتدایی همین تاپیک کردیم
    بله با پای پیاده و دوچرخه هم میشه از تهران رفت مشهد! اما الان که ماشین و هواپیما اختراع شده این کار جز برای تفریح و وقت تلف کردن لزومی نداره !

آخه مگه تو بیابان گیر کردیم که کفه بخونیم,کفه تو زمان خودش(دایناسورها)متد خوبی بوده اما والاه نسل دایناسورها منقرض شد این کتاب هنوز هست .

یه معلم زبان میشناختم که به کفه اعتقاد داشت و بهش قسم میخورد و باهاش معجزه میکرد! ازش پرسیدم جرا متدهای جدید تدریس نمیکنی گفت والاه 100 ساله! دارم این کتاب درس میدم دیگه واو هم حفظ شدم و حال خوندن و بررسی متد جدید ندارم بعدش هم بابابزرگم هم با همین کفه کلی فرانسه یادگرفت!

دوستان زبان مثل یه موجود زنده است مدام در حال تغییر و دگرگونیست مدام کلمات و واژهای جدید اضافه میشه برای چی ورژن Petit Robert پارسال و امسال یکجور نیست برید با دیکشنری 10 سال قبل مقایسه کنید ببینید تفاوت ها رو.
    هرروز داره روشهای یادگیری با گسترش علوم مثل روانشناسی متحول میشه چرا نباید از علم روز استفاده نکرد؟؟؟؟؟؟

بابا ماها رو عادت دادن به پیکان دهه 50 و از رده خارج اون زمان حالا با تغییر چراغ جلو و عقب و... (مثل استفاده از فیلم در کنار کفه!فونداسیون داغون) .. فکر کردن امروزی میشه!تا وقتی هم که کسی اتومبیل بهتر مثلا بنز سوار نشه قطعا میگه پیکان بهترین ماشین دنیاست!

حالا واردات ماشین گرون بوده به کنار اما تو بازار کتاب انقلاب همه متدهای روز دنیا هست که

دوستان بزارید کنار این متد کهنه و قدیمی و باب میل اساتید قدیمی رو,نه کیفیت رسانه های صوتی تصویریش بالاست نه کیفیت مطالبش شماها برای اینکه حرفی برای گفتن داشته باشید باید مطالب روز یادبگیرید

قبلا از شما دوست خوب هم عذرخواهی میکنم اگر یکم تند این متد نقد کردم.
    سپاس

ApplyAbroad Guardian
    aida_11041 آواتار ها

سلام
    اولا به شما خوشامد میگم ،
    یادگیری و نحوه خوندن همه با هم فرق میکنه ، اما برای من چیزی که تو این تایپیک در مورد سطح کتابا نوشتن، دقیقا درست بود
    من با کفه یک + grammaire progessive du francais + vocabulaire rogressive du francais + extra + کتابهای امتحان نتونستم b1 بگیرم.
    a2 گرفتم ، با تموم کردن کفه 2 هم دلف b1 گرفتم و دلف b2 رو قبول نشدم ،
    کتاب کفه 1 و 2 در مقابل کلمات و نمونه سوالای امتحان b2 مثل شوخیه ،
    هرچه گویی چاره دانم کرد جز تقدیر را

رشته و دانشگاه

برخلاف اونچیزی که دوستمون فکر می کنند، تقزیبا همه جور متدی تدریس کردم و خیلی از چیزایی که هنوز تو بازار نیست رو مطالعه کردم ، در ضمن روی کفه تعصبی ندارم چون تا به حال متدی ندیدم که از همه نظر تک باشه. هر کدومشون جنبه های ضعف و قوت خودشون رو دارند. اما نظم مطالبش و توضیحات گرامریش بالاست به همین خاطر خیلی خوب فونداسیون زبان رو شکل می ده. کنارش کارهای زیاد دیگه ای ... منتهی تاکید من از گفتن اینکه حتی جلد1 یک کتاب آموزشی می تونه تا اینقدر کافی باشه اینه که دوستان تو مطالعه و تمرینات خودشون دقت کافی رو به خرج بدند. شاگرد هست که چند جلد کتاب، حتی گرامر ... خونده اما به زور دو سه جمله فرانسه حرف می زنه و یکی دیگه نصف یه کتاب نرسیده کلی پیشرفت کرده. نمیشه رو این حساب کرد که من این دو سه جلد رو تموم کنم پس حتما نمره رو میارم.
    ====================================
    "کتاب کفه 1 و 2 در مقابل کلمات و نمونه سوالای امتحان b2 مثل شوخیه" مسلما، باید فیلم (های) آموزشی زیاد نگاه کنید "+ فیلم های آموزشی مثل غفله..."
    ====================================

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

استادگرامی زبان نام کاربری و امضا و طرز بیانتون اصلا مثل کسی نیست که بخواد خدای ناکرده در فروم تبلیغات کنه و شاگرد خصوصی پیدا کنه در حسن نیت جنابعالی شکی نیست دلایل و استدلالهای بسیار قوی و غیرقابل تردید در حمایت از متد کفه آورید اما قانع نشدم! شما که اطلاعات خوبی دارید به این سوالها پاسخ دهید 1-متد کفه در چه کشورهایی هم اکنون تدریس میشه ؟(غیر از ایران) 2-متد انتخابی کشورهای دیگه برای آموزش زبان فرانسه چیه ؟ 3-کدام متدها در سطح جهانی محبوب تر هستند؟ 4-متد انتخابی شرکت های بزرگ امریکایی برای اموزش زبان فرانسه به کارمندانشون چیه ؟ فرمودید متد کفه ""نظم مطالبش و توضیحات گرامریش بالاست به همین خاطر خیلی خوب فونداسیون زبان رو شکل می ده"" بیایید با متد التراگو ویا متد قدیمی غفله مقایسه کنیم کدوم یک منظمتر و غنی تر است؟ اگه فونداسیون زبان گرامره پس باید با کتاب گرامر سوربون یا کتابهای مرجع گرامر بشه فونداسیون بسیار محکمتری ساخت! بیایید کیفیت صوت و تصویر داغون کفه با باقی متدها مقایسه کنیم! نیازی به مقایسه نیست کیفیت چاپ و صفحه آرایی و بروز بودن مطالب و ... هم جای بحث نداره با وجود این همه تاپیک مفید و کاربردی مثل منابع دانلودی و راهنمای جامع برای سطح فرانسه به تفکیک متد و کتاب و حرکت جهانی به سوی خودآموزی ,متدهای متکی بر وجود مدرس مثل کفه دیگه جایی و حرفی برای گفتن نداره فقط و فقط تا اونجاییکه میتونید بخونید گوش بدید و بنویسید Lire, lire, lire encore et toujours pour enrichir son vocabulaire et acquérir des automatismes en orthographe.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)