صفحه 6 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 71

موضوع: مدیریت فناوری اطلاعات (Information technology management)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    managment informationtechnology

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره رشته مدیریت فناوری اطلاعات

سلام من لیسانس مذیریت بازرگانی و ارشد مدیریت ای تی هستم. می شه به من در زمینه پدیرش دکترا در دانشگاه های امریکا یکم راهنمایی بدید>؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علمی کاربردی

پیش فرض پاسخ : مدیریت تکنولوژی یا مهندسی‌ فناوری اطلاعات

سلام تنها تاپیکی که در مورد صرفا مدیریت تکنولوژی پیدا کردم اینجاست(که البته مدیریت تکنولوژی و با یه رشته دیگه مقایسه کرده) به هر حال سوالم اینه آیا رشته مدیریت تکنولوژی sensitive هستش؟

Junior Member

سلام
    من کارشناسی مدیریت جهانگردی بودم و ارشد مدیریت آی تی. واسه پذیرش دکترا در کشورهای شمال اروپا کدوم بهترن و چه دانشگاهی؟
    لطفا راهنمایی کنید...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT management(MIS)-Allameh Tabatabaei

سلام دوستان
    بنده با لیسانس مدیریت صنعتی از دانشگاه شیراز و ارشد مدیریت آی تی گرایش mis از دانشگاه علامه طباطبایی هستم ( در حال تحصیل ) , یه سری اطلاعات دارم امیدوارم بهتون کمک کنه
    ببینید اول اینکه رشته های مدیریت بسیار سخت تر از مهندسی امکان پذیرش داره , به چند دلیل اول اینکه رشته ی مدیریت یک رشته ی بیس علوم انسانی هست و آمریکا و اروپا خود متولی این رشته هستند و ما در این رشته در ایران هیچ پیشرفتی نداریم و نداشتیم و فقط ترجمه ی علوم غربی را می خوانیم. دلیل دوم اینه که توی امریکا و کانادا دانش اموزانی که gpa بالایی داشته باشند میرن مدیریت و اقتصاد و آی تی میخونن و توی کشور ما برعکسه متاسفانه . سختیه کار مدیریت آی تی از سایر مدیریت ها مثل مالی و بیشتره , خلاصه یک کلام اینکه ما باید بتونیم ارزش افزوده داشته باشیم برای اونجا تا بتونیم پذیرش بگیریم , ( این نکته هم حائز اهمیت که تفاوت بین پذیرش گرفتن و فاند گرفتن خیلی زیاده ) برای بچه هایی که بیس صنایع یا مدیریت بودند الان اومدن آی تی اول از همه matlab , C , رو مسلط بشید , در این شک نکنید که رشته های مدیریت و اقتصاد بر خلاف ایران توی امریکا بشدت بروی برنامه نویسی و ریاضی و امار قوی هستند و ما هم باید در این زمینه متخصص بشیم
    در نهایت بگردید دنبال علایقتون توی این رشته و شروع به مقاله دادن و پروژه بکنید مثلا اگر استاندارد سازی رو دوست دارید برید تا آخر ITIL رو بخونید و کار کنید و اگر پایگاه داده دوست دارید تا آخر SQL و ORACLE رو در بیارید. در نهایت باز تاکید می کنم برنامه نویسی , ریاضی و آمار از ملزومات اولیه ی همه ماست.

نقل قول نوشته اصلی توسط aba025681 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بنده با لیسانس مدیریت صنعتی از دانشگاه شیراز و ارشد مدیریت آی تی گرایش mis از دانشگاه علامه طباطبایی هستم ( در حال تحصیل ) , یه سری اطلاعات دارم امیدوارم بهتون کمک کنه
    ببینید اول اینکه رشته های مدیریت بسیار سخت تر از مهندسی امکان پذیرش داره , به چند دلیل اول اینکه رشته ی مدیریت یک رشته ی بیس علوم انسانی هست و آمریکا و اروپا خود متولی این رشته هستند و ما در این رشته در ایران هیچ پیشرفتی نداریم و نداشتیم و فقط ترجمه ی علوم غربی را می خوانیم. دلیل دوم اینه که توی امریکا و کانادا دانش اموزانی که gpa بالایی داشته باشند میرن مدیریت و اقتصاد و آی تی میخونن و توی کشور ما برعکسه متاسفانه . سختیه کار مدیریت آی تی از سایر مدیریت ها مثل مالی و بیشتره , خلاصه یک کلام اینکه ما باید بتونیم ارزش افزوده داشته باشیم برای اونجا تا بتونیم پذیرش بگیریم , ( این نکته هم حائز اهمیت که تفاوت بین پذیرش گرفتن و فاند گرفتن خیلی زیاده ) برای بچه هایی که بیس صنایع یا مدیریت بودند الان اومدن آی تی اول از همه matlab , C , رو مسلط بشید , در این شک نکنید که رشته های مدیریت و اقتصاد بر خلاف ایران توی امریکا بشدت بروی برنامه نویسی و ریاضی و امار قوی هستند و ما هم باید در این زمینه متخصص بشیم
    در نهایت بگردید دنبال علایقتون توی این رشته و شروع به مقاله دادن و پروژه بکنید مثلا اگر استاندارد سازی رو دوست دارید برید تا آخر ITIL رو بخونید و کار کنید و اگر پایگاه داده دوست دارید تا آخر SQL و ORACLE رو در بیارید. در نهایت باز تاکید می کنم برنامه نویسی , ریاضی و آمار از ملزومات اولیه ی همه ماست.
    دوست عزیز میشه ازت بپرسم این حرفارو از کجا میگی؟
    بنده الان مشغول دکتری در رشته سیستم های اطلاعاتی هستم، توی کنفرانس های مختلف شرکت کردم و اساتید برجسته این رشته ارو توی دانشگاه های مختلف ملاقات کردم یا به نحوی باهاشون کار کردم
    اما به هیچ عنوان نه بحثی از برنامه نویسی هست نه بحثی از اوراکل نه اسکیو ال. شما اگه ژورنال های تاپ این رشته ارو مثل MISQ یا ISR یا JMIS رو بخونی کاملا متوجه میشی که اختلاف بسیــــــــــــار زیادی با بحث تکنیکال IT داره. برای همین سعی کن این هارو با هم اشتباه نگیری ... دکتری در رشته سیستم های اطلاعاتی/مدیریت آی تی، تقریبا هــــــــــــــــــــــــ ــیچ ربطی به بحث تکنیکال این رشته نداره. البته هستن کسانی که Design Research کار می کنن و اصطلاحا IT Artifact میسازن. اما اون ها هم در حد نیاز بسیار پایین با این مسائل برخورد می کنن، حتی اغلب از بچه های کامپیوتر می خوان که براشون اون نرم افزار ساده ارو طراحی کنه. چون اصولا هدف اون تحقیقات، خود نرم افزار نیست بلکه نوع اپروچ کاربر به اون نرم افزاره.

البته اگه بخوای در سطح مستر کار کنی، یه مقدار قضیه فرق می کنه اما باز هم در اون شرایط کسی از شما توقع نداره که همه این ها رو بلد باشی و داخل پروگرم بری.

خلاصه کلام اینکه یه مقدار تحقیق بیشتر بکن در رابطه با این رشته.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدیریت فناوری اطلاعات (Information technology management)

دکترای مدیریت یا دکترای مهندسی؟ مخصوصا در آمریکا

http://www.applyabroad.org/forum/sho...8C%DA%A9%D8%A7

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار-خلیج فارس

سلام
    من سال آخر مهندسی نرم افزار هستم. میخواستم ببینم اگه واسه ارشد برم رشته ی مدیریت فناوری اطلاعات بعد مقطع دکترا رو در خارج از کشور ادامه بدم خوبه یا رشته ی خودمو ادامه بدم راحت تر میتونم پذیرش بگیرم؟
    -از چه کشورهایی میتونم پذیرش بگیرم؟
    -کدوم دانشگاهاشون
    این سوالات هم پاسخ بدید ممنون میشم !
    با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت فناوری اطلاعات

سلام
    دوستان کسی از شما عزیزان در دانشگاه های کانادا و یا آمریکا در این رشته مشغول به تحصیل هست؟
    میخواستم به بعضی از استاداتون لینک بشم و حتی خوشال میشم با هر کدوم از شماها فعالیت مشترک داشته باشم سپاس .

بچه ها کسی اطلاع داره که بین گرایشهای رشته مدیریت فناوری اطلاعات به ترتیب کدومها بهترند ؟
    مدیریت منابع اطلاعاتی ، مدیریت سیستمهای اطلاعاتی پیشرفته ، کسب و کار الکترونیک ، مدیریت دانش ؟ترتیبشون به چه صورته؟
    ضمنا دانشگاه آزاد یک رشته مدیریت فناوری اطلاعات هم بصورت کلی داره که گرایشی براش ذکر نشده ، اون فرقش با بقیه که گرایش دارن چیه؟ یعنی حالت کلی تر داره؟ و به نظرتون بهتره از اونایی که گرایش خاصی دارن؟
    خیلی ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه . مرسی

Junior Member itmmit آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط princessparisa نمایش پست ها
    بچه ها کسی اطلاع داره که بین گرایشهای رشته مدیریت فناوری اطلاعات به ترتیب کدومها بهترند ؟
    مدیریت منابع اطلاعاتی ، مدیریت سیستمهای اطلاعاتی پیشرفته ، کسب و کار الکترونیک ، مدیریت دانش ؟ترتیبشون به چه صورته؟
    ضمنا دانشگاه آزاد یک رشته مدیریت فناوری اطلاعات هم بصورت کلی داره که گرایشی براش ذکر نشده ، اون فرقش با بقیه که گرایش دارن چیه؟ یعنی حالت کلی تر داره؟ و به نظرتون بهتره از اونایی که گرایش خاصی دارن؟
    خیلی ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه . مرسی
    به ترتیب سیستم های اطلاعاتی - منابع اطلاعاتی - کسب و کار - مدیریت دانش. بدون گرایش نیست. بعد گذراندن دروس مشترک انتخاب گرایش با خودتونه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)