صفحه 3 از 16 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 153

موضوع: ازمونهای DELF & DALF (ثبت نام، محتوا، تجربيات)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه چیز در مورد TEF/TEFAQ/DELF/DALF/TCF

نه هنوز اقدام نکردم . جناب Red_Sky عزیز . ولی دارم مطالعه می کنم و سعی می کنم با وجود مشغله کار ، پیشرفت داشته باشم . متدی را که الان می خونم از اینترنت دان کردم اسمش هست Rocket French Interactive Audio Course ازش خوشم اومده یه جوری روشش متفاوته . فعلن نمی خوام هیچ کلاس و دوره ای برم . می خوام بیشتر مطالعه کنم و سئوالات دوره های قبل را روشون دقت داشته باشم و اون آخرا با یه استاد اهل فن و DELF کار یه دوره خصوصی برم . ممنون می شم از تجربیاتت ما ر بهره مند کنی .

ApplyAbroad Hero Red_Sky آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software

نقل قول نوشته اصلی توسط yousef82 نمایش پست ها
    نه هنوز اقدام نکردم . جناب Red_Sky عزیز . ولی دارم مطالعه می کنم و سعی می کنم با وجود مشغله کار ، پیشرفت داشته باشم . متدی را که الان می خونم از اینترنت دان کردم اسمش هست Rocket French Interactive Audio Course ازش خوشم اومده یه جوری روشش متفاوته . فعلن نمی خوام هیچ کلاس و دوره ای برم . می خوام بیشتر مطالعه کنم و سئوالات دوره های قبل را روشون دقت داشته باشم و اون آخرا با یه استاد اهل فن و DELF کار یه دوره خصوصی برم . ممنون می شم از تجربیاتت ما ر بهره مند کنی .
    Rocket رو من دانلود کردم اوایل ولی ازش خوشم نیومد. سلیقه ای هست این موضوع. ولی به هر حال برای آزمون زیاد جالب نیست. بهتره از رو کتاب بری جلو. خصوصا کتب آمادگی آزمون.
    موفق باشی.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Red_Sky نمایش پست ها
    Rocket رو من دانلود کردم اوایل ولی ازش خوشم نیومد. سلیقه ای هست این موضوع. ولی به هر حال برای آزمون زیاد جالب نیست. بهتره از رو کتاب بری جلو. خصوصا کتب آمادگی آزمون.
    موفق باشی.
    می دونی این کتاب روش برخوردش با گرامر برام جالبه ، گرامر را خشک و بی روح نگفته . البته نمی خوام زیاد روی گرامر وقتم بزارم ولی خب لازمه .
    من از دیکشنری هم استفاده می کنم : یکی هست Collins Talking French-English و دیگری یه خورده سطحش پایینتر ِ ولی لغات پرکاربرد درش یکجا اومده بنام French English Bilingual Visual .
    روش خوندم این که می آم کاربرد لغات و افعال ر تو جملات پایه مطالعه می کنم . البته وقت گیره اما من این جوری خوندن ر دوست دارم حس می کنم چیزی ر از قلم نداختم . فکر می کنم تا 3 یا 4 ماه دیگه به نتایج خوبی بررسم الان تو اواخر لغت c هستم . ممنون

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

پیش فرض ازمونهای DELF & DALF (ثبت نام، محتوا، تجربيات)

دوستان می توانند تجربیات خود را درباره این ازمون ها در اینجا به اشتراک بگذارند
    Some dance to remember, some dance to forget

Banned

پیش فرض پاسخ : تجربیات شرکت در ازمون های DELF & DALF

سلام به همگی

من پارسال آبان توی کانون زبان ایران امتحان B1 دادم و قبول نشودم !
    اما تجربیات من :

موقع مصاحبه تعیین سطح امتحان :
    1- دکتر فخر با همه فارسی حرف می زد و شاگرد های مریم هم اصلا مصاحبه نشدند ! البته من جواب دکتر فخر رو فرانسه می دادم برای همین هم موافقت کرد که من B1 امتحان بدم ! ( بابت مصاحبه اصلا نترسید من اگه به فخر می گفتم می خوام C2 هم بدم قبول می کرد !)
    2- یه خانمی اونجا بوود که همش می گفت من 4 سال فرانسه زندگی کردم و زن برادرم فرانسوی هستش ! من گفتم این الان بره مصاحبه دکتر فخر رو می خوره ! وقتی اومد بیرون گفت به من A2 دادند به شما چی ؟ منم خیلی ساده بهش یه لبخند با معنی زدم و گفتم من B1 قبول شدم و تو دلم بهش گفتم آره جوونه خودت تو همونی بودی که فرانسه زندگی کرده بودی و زن داداشت فرانسوی بود ! ( اینو نوشتم که همتون بدونید اونچا خیلی ها بلوف می زنند و شما نباید توجه کنید و اعتماد به نفس خودتون رو از دست بدید البته من توی دلم کلی به اون خانومه خندیدم و کلی به سواد خودم امیدوار شدم )

بعد از امتحان و روز امتحان :
    1- B1 با A2 خیلی فرق داره ! نحوه نمره دادنشون کاملا متفاوت هستش پس اگه مثل من فکر می کنید که خیلی فرانستون خوبه و سر همه کلاس ها نوک جمع رو می چینید ( به قول جمال زاده ) اصلا فکر نکنید که توی این امتحانم می تونید نمره خوب بگیرید چون سیستم این نوع امتحان رو من هیچ جای دیگه ندیده بودم !
    2- Ecout این سطح B1 وحشتناک تر از اونی هستش که توی همه مدل تستهای بیرون می تونید پیدا کنید و تازه نحوه جواب دادن به این سوالات نوشتاری هستش نه Multiple Choice !
    3- موقع صحیح کردن این رو بدونید که که 3 -4 نفر این امتحان رو صحیح می کنن و توی ایران کلا همین آدم ها رو داریم ( اسم کوچیک می گم که تبلیغ نشه ، مریم ، لادن ، هومان ( توی A2 دیده شده)، سیلویا و اون خانم که سنش خیلی خیلی کمه و من اسمش رو شک دارم و ایوبی ) همون طور که خودتون هم می دونید کسایی که زبان فرانسه رو درس می دند از سخت گیر ترین معلم ها هستند و این ها هم در B1 بخش Ecrit رو به سخت گیرانه ترین روش تصحیح می کنند !
    4- موضوع Oral من درباره رابطه تولید ربات در ژاپن و نرخ مهاجرت بود ! فک کنید چه موضوع بی خودی ! سوال اولشون از من این بود که ویژگی های شخصیتی خودت رو بیان کن و من در جواب به مریم گفتم که ترجیح می دم درباره شکسپیر صحبت کنم چون اون رو بهتر از خودم می شناسم ! دومین سوال این بود که آخرین سفری رو که رفتی توضیح بده و من آخرین سفری رو که رفته بودم 15 سال پیش ختم عموی مامانم بود ! اخه من چی اینو توضیح بدم که البته اینم رو هم من یه موضوع دیگه توضیح دادم واسشون !
    5- بدترین جو امتحان رو داشتیم ! چرا ؟ از اون 300 نفر شرکت کننده 290 نفر خانم بودند و می دونید که خانم ها قبل از امتحان عادت دارند درباره همه چی صحبت کنند و هی ته دل همدیگه رو خالی می کنند ( توی دانشگاه همتون دیدید) خلاصه همش با هم حرف می زدند و نمی زاشتند که قبل امتحان تمرکز کنم ، بلند گو های کانون زبان مال قبل از انقلاب هستش ( شعبه جم) و اصلا فکر نکنید که می تونید تشخیص بدید که طرف چی می گه + عدم وجود تهویه ( من خودم هم اینگلیسی و هم فرانسه رو توی همون جم یاد گرفتم و 7 سال اونجا درس خوندم )
    6 - توی این امتحان خبری از مداد نبووووووود !!!!! من هم فقط با مداد می تونستم بنویسم و احتمال زیاد دلیل رد شدنم هم همین بود چون دیگه از پاک کن خبری نبود و من در بخش Ecrit هی سیاه کردم !
    7 - درست یادم هستش که یکی از همون خانم هایی که داشت با بقیه کنکاش می کرد که تو معلمت کی بوده و کلاس خصوصی رفتی یا نه این قدر حالش بد شد که حتی سر جلسه امتحانم نرفت ! ( دیدن این صحنه من رو یاده کنکور سراسری لیسانس انداخت که همیشه جلوی در حوزه خانم ها همه درباره این موضوع صحبت می کردند و هی به جای روحیه دادن به هم ته دل همدیگر رو خالی می کردند ) همین جا از همه خانم های شرکت کننده خواهش می کنم که این مساله رو اونجا مراعات کنند !

اما رفرنس هایی که من خوندم :
    1- بهتری کتاب واسه این امتحان ها HACHETTE هستش که البته این یه انتشاراته ولی کتاباش خوبه !
    2- اون کتاب هایی که واسه Voc هستند و جلد های رنگی ( آبی ، سبز و نارنجی ) دارند
    3- کتاب خودمون 2 Reflets
    4- کتاب های Suple کانون زبان ایران
    5 - رادیو فرانسه گوش می دادم توی اینترنت

جمع بندی :
    دیدن فیلم های فرانسه بسیار بسیار مفیدند !
    این امتحان اصلا در ایران به شیوه خوبی برگزار نمی شه ! اگه می تونید برید یه جای دیگه امتحان بدید !
    کلاس های سفارت رو اصلا نمی تونید ملاک قرار بدید ! فک نکید اگه A2 خوب شدی اینم مثل همون !

یه تعدادی کتاب دانلود کردم که واستون بعد از پیدا کردنش توی خونه آپلود می کنم

Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی کاربردی - دانشگاه اراک

سلام
    بچه ها یه توضیحی بدم که امتحان Delf بسیار راحت بوده و و سوالات چهار جوابی و راحته و مصاحبش هم چهار مورد گفته باید 5 دقیقه در مورد یکی از این موضوعات توضیح بدین :1-یک خاطره - 2 - یک داستان - 3 - یک فیلم و چهارمیش هم یادم نیست.
    البته سطح A2 که راحت می شه از اون نمره بالا گرفت.

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

دوستان سلام!
    گفته شده که آزمون DELF از TEF, TCF سخت تر هست!
    سختیش به خاطر چیه استفاده از گرامر یا زمانهای خاص افعال و یا افعال سخت تر و ...... لطفا دوستان توضیح بدن!
    کاشکی دوستان می تونستن یه کم از سوالات رو میگفتن تا سطح استفاده از گرامر و سختی سوال رو بدونیم.
    ممنون
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط saman_shahin نمایش پست ها
    دوستان سلام!
    گفته شده که آزمون DELF از TEF, TCF سخت تر هست!
    سختیش به خاطر چیه استفاده از گرامر یا زمانهای خاص افعال و یا افعال سخت تر و ...... لطفا دوستان توضیح بدن!
    کاشکی دوستان می تونستن یه کم از سوالات رو میگفتن تا سطح استفاده از گرامر و سختی سوال رو بدونیم.
    ممنون
    بله سخت تر هستش ! چرا :
    1- مشکل DELF عجیب بودن شیوه امتحانش هستش ! جز آیلس من جایی رو ندیده بودن که سولاتش Multiple Choice نباشه ! این شیوه برگزاری امتحان واسه من اصلا جالب نبود !
    2- سوژههای امتحان اورال بسیار بسیار بیخود بودند ! یعنی چی : یعنی اگه شما بخواهید واسه B1 امتحان بدید واهاست روزی 1 ساعت Le Figaro بخونید تا بفهمید که این فرانسوی ها نظرشون درباره ساخت ربات توی ژاپن چی هستش ! یا اینکه نیروگاه اتمی چه ربطی به زاد و ولد ماهی های سامون توی رودخونه های شهر کن رو داره !!!!
    3- برای هر امتحانی 1 نمره وجود داره مثلا شما می ری GRE می دی 1 نمره بهت می دند دیگه سطح بندی نداره مثلا A1 , A2 و . . .
    4- منابع این آزمون در ایران خیلی کمه ! قیمت همشون گرونه ! 45 - 50 تومن واسه یه کتاب ! البته گرونی دلیل سختیش نیست ولی سخت بودنش بیشتر به عدم اشراف به دلیل کمبود منابع و نحوه تدریس در آموزشگاه های ایران میشه ! مثلا یه کتابی هست به نام کفه ! این کتاب در برابر آزمون B1 بیشتر به جوک شبیه تا رفرنس ! یا مثلا کتاب ما تو کانون زبان که همون Reflets هستش ! شما بعد از اینکه تازه می آی به شیوه اون عادت کنی می بینی باید بری امتحان بدی و نوع امتحان گرفتن اصلا شبیه اونی نیستسش که توی ایران تدریس میشه !
    5- این جوری نیستش که شما بری 400 صفحه گرامر بخونی و کل بشقل رو بخوری تا بتونی نمره خوب بیاری ! اصلا از شما این رو نمی خوان توی لااقل B1 که من امتحان دادم !

خلاصه موفق باشید

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

ثبت نام آزمون DELF كجا هست؟
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط saman_shahin نمایش پست ها
    ثبت نام آزمون DELF كجا هست؟
    خدمت شما عارضم که همون طور که خودتون احتمالا می دونید این امتحان 2 بار توی سال و در 1 جای ایران برگزار میشه ! کانون زبان ایران شعبع مرکزی - جم که کل ایران واهاست بیاند اونجا ! توی گوگل سرچ کنید آدرس و شماره تلفن اونجا هستش. بخش DELF & DALF زیر نظر دکتر فخر و مادام رضایی هستش. این دو تا بمب زبان فرانسه ایرانند و کسی بهتر از اونها توی کشور فرانسه رو بلد نیست !

زمان آزمون برای ثبت نام آزمون آتی که توی اردیبهشت برگزار میشه از 1 هفته قبل عید ما تا 20 فروردین نهایتا هستش اما شما واهاست تلفنی هماهنگ کنی که کی باید بری واسه تعیین سطح و . . .

موفق باشی و بدون سطح B1 سخت تر از این حرفهاست که خیلی ها فکر می کنند و در برابر A2 مثل امتحان های دوران دبیرستان کتاب ریاضی سال اول در برابر امتحان معادلات دیفرانسیل و محاسبات عددی هستش !