صفحه 2 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 101

موضوع: ارزشیابی مدارک و دانشگاه های مالزی

پیش فرض پاسخ : اعتبار master by courseworkدر ایران یا کشورهای دیگه برای phd

نقل قول نوشته اصلی توسط reza9813
    من یه سول داشتم ممنون می شم دوستانی که اطلاعات موثقی دارند جوابمو بدن :

کدوم یک از دوره های master by course work یا master by course work + thesis راحت تر پذیرش می دن ؟
    (اگر کسی معدل لیسانسش پایین باشه چطور؟)
    Thesis v ، پرپوزالت مهمه ،

Senior Member Saber آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management-UTM

پیش فرض پاسخ : اعتبار مدرک by thesis

من شدیدن با مشکل بر خوردم :
    سوای از تایید وزارت علوم coursework و research work هرکدام مزایا و معایب خودشون را دارن :
    by research : کمک هزینه میشه گرفت ، اما انجام کار تحقیقاتی و راضی کردن اساتید کار خیلی سخت هست و اینکه برای دکتری یکم شک و شبه هست ، که بعدن ،آمریکا کانادا اروپا مشکل هست یا نه ؟!
    by course : کمک هزینه سخت گیر میاد یا بهتر بگم اصلا گیر نمیاد ، اما برای دکترا دیگه خیال آدم راحت هست .

حالا موندم چکار کنم لطفا کمک رسانی بکنید :-[
    امضا

نقل قول نوشته اصلی توسط sabboorr
    من شدیدن با مشکل بر خوردم :
    سوای از تایید وزارت علوم coursework و research work هرکدام مزایا و معایب خودشون را دارن :
    by research : کمک هزینه میشه گرفت ، اما انجام کار تحقیقاتی و راضی کردن اساتید کار خیلی سخت هست و اینکه برای دکتری یکم شک و شبه هست ، که بعدن ،آمریکا کانادا اروپا مشکل هست یا نه ؟!
    by course : کمک هزینه سخت گیر میاد یا بهتر بگم اصلا گیر نمیاد ، اما برای دکترا دیگه خیال آدم راحت هست .

حالا موندم چکار کنم لطفا کمک رسانی بکنید :-[
    من که امدم مالزی ، پذیرش تز داشتم به خاطر ذهنیتی که از سیستم تز داشتم مشتاق بودم که تبدیلش کنم به کورس ، یه دانشجوی دکترا توی ukm دیدم و ازش کمک خواستم ، خیلی ساده کمکم کرد ،
    گفت مدرکت رو که گرفتی2 تا حالت داره یا می خوای برگردی ایران یا ادامه تحصیل بدی . که نتیجش این بود که تو مملکت غریب به اندازه کافی مشکلات داری ، خودت رو درگیر کلاس ، نمره ، امتحان و استاد هایی با لهجه های فاجعه نکن.
    حالا اگه برگردی ایران 2 حالت میشه ، یا میری سر کار که اونجا ازت می پرسن چی میدونی و چه مدرکی داری و هیچ کس نمیپرسه که research بودی یا کورس، حالت دیگه که ممکنه بر به مشکل بخوری اینه که بری هیئت علمی دانشگاه بشی ، که با مدرک فوق لیسانس دیگه هیچ دانشگاهی هیئت علمی نمیگیره پس قضیه منتفیه.

اگه بخوای ادامه تحصیل بدی ، همه جای دنیا سیستم تز یه متد شناخته شده و گاهی معتبر تر هم هست کما اینکه انگلستان به ریسرچ بیشتر اهمیت میده و مشکلی نخواهد بود قطعا مشکلی نخواهد بود و شک و شبیهیی باقی نمیمونه ،
    بحث راضی کردن اساتید هم بستگی به خودتون داره که بیایید کار کنید یا بیایید سیستم 2 دره رو اجرا کنید ، استاد که دشمن شما نیست ، خوب اگه کار کنی و به نتیجه برسی چه لزومی به عدم رضایت هست ،
    این مطلب هم که میگن یه موضوع بهت میدن که هیچ دیدی نسبت بهش نداری خوب یه چیز طبیعیه ، دانشجوی لیسانس بودیم اونجا کاملا جنرال درس خوندیم، و حالا به عنوان یه دانشجوی مستر یه موضوع جز بهت دادن که کار کنی، هر کسی که یه کاری رو شروع میکنه که از روز اول دید نداره ،یا مطالعه ، تحقیق و ... این دید ایجاد میشه ، فلسفه ریسرچ یعنی همین ، و این که میگن یه موضوع عجیب غریب که نو هست هم طبیعیه ، اگه یه موضوع بود که اطلاعات و منابع زیادی دربارش بود و همه کاراش رو کرده بودن که نیازی به ریسرچ ما و امثال ما نیست،
    یه مقدار دیدت رو عوض کن

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه سوالات در مورد دانشگاه utm ونتايج پذيرش

با سلام
    دوستان من امروز یه نوشته ای رو توی یکی از وبلاگها خوندم که خیلی نگران شدم آخه بعد از این مدت که تازه داشت کارام درست میشد برای دکترای یو تی ام..
    یکی از مالزی نویسان نوشته, (نقل قول):
    "وزارت علوم ایران دانشگاههایی را که فقط By Thesis هستند و واحد ارائه نمیکنند رو قبول نمیکنه و میگه حداقل 12 واحد باید پاس کنی (این عدد را مستقیما از خود نماینده وزارت تو شهرک غرب - خیابان پیروزان (اگه اشتباه نکنم) بپرسید) که اگه پاس نکرده باشی به مشکل میخوری برای ارزیابی مدرک."
    اگر اینطوری باشه که تمام زحمات این دو ماه من به هدر رفت آخه دکترای ریاضی اونجا با ریسرچ ارائه میشه...
    کسی در این مورد اطلاع دقیقی داره البته تاریخ این نوشته برای مرداد 87 بوده ولی به هر حال خیلی نگرانم...
    پس چرا توی سایت وزارت علوم فقط گفته :
    مدارك‌Ph.D. صرفاً‌ از دانشگاه‌هاي‌ گروه‌ 1 با شرط‌ داشتن‌ كارشناسي‌ ارشد، "دكترا" ارزشيابي‌ مي‌شود
    و در این مورد توضیحی نداده؟

Senior Member Saber آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management-UTM

پیش فرض پاسخ : همه سوالات در مورد دانشگاه utm ونتايج پذيرش

نقل قول نوشته اصلی توسط farahnaz نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان من امروز یه نوشته ای رو توی یکی از وبلاگها خوندم که خیلی نگران شدم آخه بعد از این مدت که تازه داشت کارام درست میشد برای دکترای یو تی ام..
    یکی از مالزی نویسان نوشته, (نقل قول):
    "وزارت علوم ایران دانشگاههایی را که فقط By Thesis هستند و واحد ارائه نمیکنند رو قبول نمیکنه و میگه حداقل 12 واحد باید پاس کنی (این عدد را مستقیما از خود نماینده وزارت تو شهرک غرب - خیابان پیروزان (اگه اشتباه نکنم) بپرسید) که اگه پاس نکرده باشی به مشکل میخوری برای ارزیابی مدرک."
    اگر اینطوری باشه که تمام زحمات این دو ماه من به هدر رفت آخه دکترای ریاضی اونجا با ریسرچ ارائه میشه...
    کسی در این مورد اطلاع دقیقی داره البته تاریخ این نوشته برای مرداد 87 بوده ولی به هر حال خیلی نگرانم...
    پس چرا توی سایت وزارت علوم فقط گفته :
    مدارك‌Ph.D. صرفاً‌ از دانشگاه‌هاي‌ گروه‌ 1 با شرط‌ داشتن‌ كارشناسي‌ ارشد، "دكترا" ارزشيابي‌ مي‌شود
    و در این مورد توضیحی نداده؟
    درباره مدارك by thesis يا by research و اين موارد قبلا كلي دربارش صحبت شده .
    يك جستجو كوچيك بكن پيدا كن بخون ،‌اگه بازم جوابت رو نگرفتي سوالت رو درموضوع مربوطه بپرس بهتر جواب خواهي گرفت
    موفق باشي

Junior Member

سلام امیر حسین،
    میتونم بپرسم در حال حاضر چه سیستمی رو انتخاب کردی؟ by research یا by course ؟چون من هم با مسئله مشابهی روبرو هستم البته در دانشگاه UM و نیاز دارم که با کسی که قبلا این مراحل رو طی کرده مشورت کنم.
    با تشکر

ApplyAbroad Hero shp_com آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : اعتبار مدارک دانشگاه های مالزی ( with Thesis and without Thesis)

اگر برای پاییز 2010 سوئد اپلای کردید، لطفا در این نظرسنجی شرکت کنید.
    در صورتی که نتیجه ی ویزای سوئدتون اومده، لطفا به اینجا مراجعه کنید.
    به امید خبر های خوب

سلام
    اگر رشته فقط course work باشه نمی تونیم برای phd ادامه بدیم؟ با توجه به اینکه تر ارایه دادن برای phd مهمه

ApplyAbroad Hero shp_com آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط katy_198516 نمایش پست ها
    سلام
    اگر رشته فقط course work باشه نمی تونیم برای phd ادامه بدیم؟ با توجه به اینکه تر ارایه دادن برای phd مهمه
    این سوال بارها پرسیده شده است.
    لطفا این تاپیک را با دقت بخوانید.
    اگر برای پاییز 2010 سوئد اپلای کردید، لطفا در این نظرسنجی شرکت کنید.
    در صورتی که نتیجه ی ویزای سوئدتون اومده، لطفا به اینجا مراجعه کنید.
    به امید خبر های خوب

Junior Member MR-Abbasi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    chemical engineering-UTM

پیش فرض ارزشیابی جدید دانشگاه های مالزی توسط وزارت علوم

افرادی که قصد دارند پس از اول ژانویه 2011 در مقطع کارشناسی در مالزی دانشجو شوند باید بدانند که بر اساس آخرین تصمیم وزارت علوم مدارک مقطع کارشناسی فقط یک دانشگاه در مالزی معتبر است.
    ‌به گزارش خبرنگار مهر، پنج دوره تحصیلی در دانشگاهها و کالج های مالزی قابل شناسایی است. یکی از این دوره ها که‌ منتهی‌ به‌ مدارک‌&nbspDiploma می‌شود سه‌ سال‌ تحصیل‌ و برای ‌Certificate دو سال‌ تحصیل‌ در کالج‌ها و پلی‌ تکنیک‌هاست. افرادی‌ که‌ مدرک ‌Diploma یا Certificate از کالج‌ها یا پلی‌تکنیک‌ها داشته‌ باشند می‌توانند وارد دانشگاه‌ها شوند.
    Bachelor شامل‌ سه‌ تا چهار سال‌ تحصیل‌ همراه با گذراندن&nbsp150 تا 180 واحد است. اخذ مدرک (Post Graduate Diploma (PGD نیز بعد از گذراندن‌ دوره‌های ‌Diploma به‌ مدت‌ یک‌ سال‌ میسر است‌ و در صورت‌ داشتن ‌Certificate این‌ دوره‌ 2 ساله‌ خواهد بود.
    چهارمین دوره موجود در دانشگاههای مالزی&nbspMaster است که برای ورود به‌ این‌ دوره، امتحانی‌ صورت‌ نمی‌گیرد بلکه‌ داشتن‌ مدرک ‌Bachelor با معدل‌ حداقل‌ Honours Second1 و معرف‌های‌ علمی‌ الزامی‌ است. P.H.D دوره دیگری است که برای‌ ورود به‌ این‌ دوره‌ معدل‌ بسیار بالای‌ دوره‌ Master الزامی‌ است.
    نحوه ارزشیابی مدارک تحصیلی
    کلیه‌ مدارک ‌Diploma و&nbspCertificate که‌ منجر به‌ اخذ مدرک‌ Bachelor نمی‌شود، بعد از دیپلم‌ دبیرستان یا پیش انشگاهی، "کاردانی" ارزشیابی‌ می‌شود. مدارک Diploma به همراه (‌Post Graduate Diploma (PGD در مجموع‌ "کارشناسی" ارزشیابی‌ می‌شود. گفتنی است در صورت‌ داشتن‌ مدرک ‌Bachelor، برای‌ مدرک‌ PGD فقط‌ صحت‌ صدور تأیید می‌شود.
    مدارک ‌Bachelor از دانشگاه‌های‌ معتبر بعد از دیپلم‌ دبیرستان‌ یا پیش‌ دانشگاهی، "کارشناسی" ارزشیابی‌ می‌شود. مدارک Master صرفا از دانشگاه‌های‌ معتبر با شرط‌ داشتن‌ کارشناسی، "کارشناسی‌ ارشد" ارزشیابی‌ می‌شود. وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرده که چنانچه شروع به تحصیل در دوره های پژوهشی (By Research) پس از اول ژانویه 2011 باشد مدارک Master قابل بررسی و ارزشیابی نیست. همچنین مدارک ‌Ph.D صرفاً‌ از دانشگاه‌های‌ معتبر با شرط‌ داشتن‌ کارشناسی‌ ارشد، "دکترا" ارزشیابی‌ می‌شود.
    چنانچه تاریخ شروع به تحصیل دانشجو پس از اول ژانویه 2011 باشد مدارک سه دانشگاه در مالزی در کلیه مقاطع، مدارک&nbsp10 دانشگاه صرفا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، مدارک 3 دانشگاه صرفا در مقطع کارشناسی ارشد و مدارک یک دانشگاه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در کلیه رشته ها و مقطع دکتری صرفاً در رشته های مهندسی شیمی، نفت و مکانیک قابل ارزشیابی است.
    فهرست دانشگاههایی در مالزی که مدارکشان از نظر وزارت علوم قابل ارزیابی است

1 University of Malaya در کلیه مقاطع
    2 National University of Malaysia در کلیه مقاطع
    3 University of Science Malaysia در کلیه مقاطع
    4 University of Technology Malaysia صرفاً در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری
    5 University of Putra Malaysia صرفاً در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری
    6 University of Technology Mara صرفاً در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری (فقط در شعبه کولالامپور )
    7 University of Malaysia Sarawak صرفاً در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های
    (Economic, Resource science &nbspan_d Technology, Economic an_d Business)
    8 University of Malaysia Sabah صرفاً در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری
    9 Northen University of Malaysia صرفاً در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری
    10 International Islamic University of Malaysia صرفاً در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری
    11 Nottingham
    صرفاً در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری
    12 UPSI مقطع کارشناسی ارشد در کلیه رشته ها و مقطع دکتری صرفاً در رشته های Educationو زبان انگلیسی
    13 UTN مقطع کارشناسی ارشد و دکتری صرفاً در رشته های مهندسی
    14 Universiti Teknologi Petronas مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در کلیه رشته ها و مقطع دکتری صرفاً در رشته های مهندسی شیمی، نفت و مکانیک
    15 U.C.T.I صرفاً مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی نرم افزار
    16 Management & Science University صرفاً مقطع کارشناسی ارشد در رشته مدیریت
    17 Universiti Tun Abdul Razak صرفاً مقطع کارشناسی ارشد در رشته مدیریت و آموزش (Education)
    به گزارش مهر، بنا بر اعلام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعتبار دانشگاه های مالزی برای دانشجویانی که شروع به تحصیل آنها قبل از اول ژانویه 2011 بوده است بر اساس اعلام اعتبار دانشگاه در زمان شروع به تحصیل آنها محاسبه می شود.
    جدول چگونگی ارزشیابی مدارک تحصیلی دانشگاههای مالزی
    مدارک
    شرایط
    ارزشیابی
    Diploma Certificate
    2 یا 3 سال تحصیل بعد از دیپلم دبیرستان یا پیش دانشگاهی
    کاردانی
    Diploma+P.G.D
    از دانشگاه‌های معتبر با چهار سال تحصیل بعد از دیپلم دبیرستان یا پیش دانشگاهی، در مجموع
    کارشناسی
    Bachelor
    از دانشگاه‌های معتبر با داشتن دیپلم دبیرستان یا پیش دانشگاهی
    کارشناسی
    Master
    از دانشگاه‌های معتبر
    کارشناسی ارشد
    (Ph.D.)
    از دانشگاه‌های معتبر
    دکترا

جهت فرمت خوانا تر به لینک منبع مراجعه کنید.

منبع: آموزش نیوز
    به هیچ یار مده خاطر و به هیچ دیار.................................. که بر و بحر فراخ است و آدمی بسیار
    "سعدی علیه الرحمه"

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)