صفحه 7 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 101

موضوع: ارزشیابی مدارک و دانشگاه های مالزی

Member zohrefadaee آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University Putra Malaysia - UPM

پیش فرض پاسخ : ارزشیابی جدید دانشگاه های مالزی توسط وزارت علوم

نقل قول نوشته اصلی توسط AghaMashalla نمایش پست ها
    اشتباه نمیکنی؟!
    دانشگاه MSU که اصلا جزو لیست نبود!!!

ام اس یو فقط در رشته های مدیریت، ارشد و دکترا، مورد تایید بود. که خارج شد.
    -----------------------

God Knows The Best

رشته و دانشگاه

[QUOTE=sali4;582223]
    نقل قول نوشته اصلی توسط majid.nasirinegad نمایش پست ها
    البته توي اين جمله "دنيا دانشگاه شريف رو قبول داره" هيچ شكي نيست... علت اينكه رتبه شريف از دانشگاهي مثل يو تي ام پايين تره فقط بحث زبان انگليسي و دانشجوي بين المللي هستش و لا غير... ما كه خودمون اينجا هستيم و صد البته اساتيد چيني مون(بدون هرگونه تبعيض نژادي) متفق القول بر اين تاكيد مي كنيم كه دانشجويان ايراني در مالزي نسبت به ديگر دانشجويان بين المللي و مالايي (چيني-مالايي-هندي) برتري نسبي دارند. درسته كه تنها 20 درصد بچه هاي ايراني اينجا درس مي خونند، و 80 درصد تفريح مي كنند، اما همين 20 درصد به اندازه كافي بنيه علمي ايراني ها رو به رخ ساكنين مالزي مي كشند... در مالزي دكتر و مهندس تحصيل كرده در اروپا (منظور از اروپا در مالزي انگلستان هست) و بعضا آمريكا زياد هست. اما آدم با سواد به ندرت پيدا ميشه... تو دانشكده آي تي دانشگاه ما كه شايد 30 نفر prof با مدرك دكتري از انگلستان وجود داره، عملا 3-4 نفر سواد دارند و بقيه فقط مدرك دارند...
    من هرگز اين موضوع رو كتمان نمي كنم كه تو ايران از نظر آزمايشگاه و تجهيزات در حد صفر هستيم اما از نظر تئوري كه شالوده اصلي علم هست دانشجويان ايراني نه در خاورميانه كه در آسيا در رتبه هاي برتر قرار دارند. و در عوض دانشگاه هاي مالزي،هند،فيليپين، سرشار از امكانات و تجهيزات (كه البته با پول خود دانشجوها تهيه شده) اما از نظر تئوري بسيار ضعيف... يادمون باشه بچه هاي ايراني منتظر لامپ ماورا بنفش نميشن كه ببينن نتيجه چي ميشه، تلاش ميكنن تا همينجا هم تلاش خوبي داشتند كه تونستند بدون امكانات رتبه هاي خوبي بيارند. براي اثبات حرفهام شما رو راهنمايي مي كنم تا سري به سايت المپياد هاي جهاني دانشجويي و دانش آموزي بزنيد و تعداد مدالهاي دريافتي ايران رو با كشورهاي آسيايي و اروپايي قياس كنيد تا كمي واقع بين تر باشيد...
    مالزي فقط جايي است براي استفاده از امكاناتي كه در ايران نيست يا محدود هست نه جايي براي يادگيري علم...
    موفقيت همه دوستان آرزوي قلبي منه..

من واقعا تعجب میکنم از این سبک اظهار نظر ها !
    شما میفرمایید جمله "شریف را تمام دنیا قبول دارد" را درست میدانید! خب مگر تمام دنیا دانشگاه آزاد واحد علی آباد کتول را قبول ندارد؟! مدرک ایران ،مدرک ایران است چه شریف و چه کتول! کدام دانشگاه است که فراغت از تحصیل شریف را برای اپلیکنتهایش یک امتیاز تلقی کند؟ شما بهتر است عوض تعصب نشان دادن روی این دانشگاه یک نگاهی به رنکینگ جهانی بندازین! رنک این دانشگاه +601 هست یعنی بین 600 الی بی نهایت. این در حالیست که یو تی ام به عنوان یک دانشگاه درجه 2 مالزی بین 500 دانشگاه برتر جهان است!!!!!
    یک اشکال جزئی در پیام تون دیدم....
    دانشگاه یو تی ام جزو دانشگاه های درجه یک مالزی هست. رتبه کلی چهارم در مالزی ، و دوم در فنی و مهندسی در مالزی . رتبه امسال اش در فنی و مهندسی باور کردنی نبود. پیشرفت زیادی داشت. ۱۹۰ دنیا! لینک:‌http://www.topuniversities.com/insti...laysia-utm/wur

ببخشید و موفق باشید
    -----------------------

God Knows The Best

[QUOTE=zohrefadaee;585705]
    نقل قول نوشته اصلی توسط sali4 نمایش پست ها

یک اشکال جزئی در پیام تون دیدم....
    دانشگاه یو تی ام جزو دانشگاه های درجه یک مالزی هست. رتبه کلی چهارم در مالزی ، و دوم در فنی و مهندسی در مالزی . رتبه امسال اش در فنی و مهندسی باور کردنی نبود. پیشرفت زیادی داشت. ۱۹۰ دنیا! لینک:‌http://www.topuniversities.com/insti...laysia-utm/wur

ببخشید و موفق باشید
    به نظر من برای ارزیابی کلی 1 دانشگاه نباید رنکینگ 1 دانشکده رو مد نظر قرارداد و رنکینگ اورال معیار قابل اعتمادتری محسوب میشه که نشانه جامعیت یک دانشگاه هست. حالا با توضیحی که عرض شد آیا به نظر شما um با رنک 167 دنیا با utmکه رنکش 401-450 هست میتونن در یک کلاس و یک سطح قرار بگیرن؟!
    یار پیدا میشه در عالم ، دیار نه!

رشته و دانشگاه

[QUOTE=sali4;596949]
    نقل قول نوشته اصلی توسط zohrefadaee نمایش پست ها

به نظر من برای ارزیابی کلی 1 دانشگاه نباید رنکینگ 1 دانشکده رو مد نظر قرارداد و رنکینگ اورال معیار قابل اعتمادتری محسوب میشه که نشانه جامعیت یک دانشگاه هست. حالا با توضیحی که عرض شد آیا به نظر شما um با رنک 167 دنیا با utmکه رنکش 401-450 هست میتونن در یک کلاس و یک سطح قرار بگیرن؟!
    حرف شما درسته. رنکینگ کلی معیار خوبیه برای ارزیابی کلی یک دانشگاه. اما در نظر داشته باشید برای انتخاب یک دانشگاه حتما باید رنکینگ دانشکده رو ملاک قرار داد.
    هدف من از گفتن رنک فنی و مهندسی یو تی ام، دلیلی بود برای درجه یک بودن این دانشکاه در مالزی و معتبر بودن دانشکده فنی در جهان بود. دوست مون گفته بود دانشگاه درجه ۲ و سطح پایینی هست

موفق باشید
    -----------------------

God Knows The Best

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng, Bachelor's degree, Tabriz University

[QUOTE=sali4;596949]
    نقل قول نوشته اصلی توسط zohrefadaee نمایش پست ها

بعضی از دانشگاه های دنیا فقط در رشته های محدودی کار میکنند. مثلا دانشگاه اقتصاد در یک شهر خاص. بنابراین یک دانشگاه سراسر فنی رو چطور میشه با یک دانشگاه که تمام رشته ها رو ارایه میده قیاس کرد؟ یا یک دانشگاه پزشکی رو چطور میشه با یک دانشگاه فنی قیاس کرد؟ اگر رنکینگ کلی، کاملا قابل رجوع و ملاک صحیحی بود دیگه نیازی نبود که جایگاه یک دانشگاه فنی در بین دانشگاه های فنی دنیا مشخص بشه.

رشته و دانشگاه

به نظر کمی از موضوع اصلی فاصله گرفته شد. و بنده هم تقصیر نبودم.
    لطفا در محدوده موضوع ارزشیابی جدید دانشگاه های مالزی توسط وزارت علوم

بحث شود.
    -----------------------

God Knows The Best

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Biomedical Engineering

با سلام
    دوستان من در آستانه ی گرفتن بورس ارشد از دانشگاه UM هستم، اما متاسفانه شنیدم به تازگی مدرک پژوهشی ارشد مالزی قابل ارزشیابی نیست !!!
    می خواستم بدونم اگه تا PhD ادامه بدم، باز هم این مشکل هست؟ آیا امکانش هست که درخواست کنم و استادم تبدیلش کنه به Research and taught ؟
    خیلی ممنون

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Biomedical Engineering

دوستان من منتظرم،
    ممنون میشم اگه نظرتون رو بفرمایید...
    میخواستم بدونم Research and Taught چقدر اختیارش دست استاد ه؟
    تازه این استاده از من خوشش اومده بود، الان بهش بگم نمیام !؟
    چیکار کنم توی این شرایط؟ این استاد میخواست به من بورس بده واسه Master by Research...
    ویرایش توسط Rezace : February 18th, 2012 در ساعت 04:14 PM

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezace نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان من در آستانه ی گرفتن بورس ارشد از دانشگاه UM هستم، اما متاسفانه شنیدم به تازگی مدرک پژوهشی ارشد مالزی قابل ارزشیابی نیست !!!
    می خواستم بدونم اگه تا PhD ادامه بدم، باز هم این مشکل هست؟ آیا امکانش هست که درخواست کنم و استادم تبدیلش کنه به Research and taught ؟
    خیلی ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط Rezace نمایش پست ها
    دوستان من منتظرم،
    ممنون میشم اگه نظرتون رو بفرمایید...
    میخواستم بدونم Research and Taught چقدر اختیارش دست استاد ه؟
    تازه این استاده از من خوشش اومده بود، الان بهش بگم نمیام !؟
    چیکار کنم توی این شرایط؟ این استاد میخواست به من بورس بده واسه Master by Research...
    دوست عزیز. دوره فقط ریسرچ از ابتداهم مورد قبول وزارت علوم نبود. وزارت علوم میگه دوره باید میکس باشه . یعنی ریسرچ و تاوت تا قبول کنم. استاد اگر گفته بورس میده پس میتونه چون گرنت دارن. مخصوصا دانشگاه یو ام . از استاد بپرسید دوره ریسرچ فقط تحقیق هست با تحقیق و درس(میکس مود). و امکان تبدیل اش هست یا نه. به نظرم از خود استاد بپرسید
    -----------------------

God Knows The Best

Junior Member

یک سوالی برای من پیش اومده جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم. دوستانی که فارق التحصیل مالزی هستند و به ایران برگشتند اونایی که دکترا گرفتند تونستید هیئت علمی بشید. کلا برخورد مسئولین با فارق التحصیلان مالزی چطوره برای استخدام و ازین جور برنامه ها؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)