صفحه 17 از 29 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 283

موضوع: میزان تأثیر سن متقاضی در گرفتن پذیرش

پیش فرض پاسخ : آيا براي Apply كردن شرايط سني خاصي وجود دارد ؟ و ميزان تاثير آن ؟؟

سلاپ خسته نباشین ممنون از سایت خوبتون...من لیسانس معماری دارم از دانشگاه آزاد وسال 89فارغ التحیصیل شدم 31سالمه و برای آلمان میخوام پذیرش بگیرم آیا با این شرایط سنی و گپ تحصیلی پذیرش و ویزا بهم میدن؟؟؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    PILAPILA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر/نرم افزار

پیش فرض پاسخ : آيا براي Apply كردن شرايط سني خاصي وجود دارد ؟ و ميزان تاثير آن ؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط elhamnaghdi نمایش پست ها
    سلاپ خسته نباشین ممنون از سایت خوبتون...من لیسانس معماری دارم از دانشگاه آزاد وسال 89فارغ التحیصیل شدم 31سالمه و برای آلمان میخوام پذیرش بگیرم آیا با این شرایط سنی و گپ تحصیلی پذیرش و ویزا بهم میدن؟؟؟
    ورودتون به فروم رو تبریک می گم
    سن شما نمی تونه مشکل ایجاد کنه اما گپ تحصیلی یک جور باید پر کنید اما بازهم تاثیر زیادی در پذیرش نداره
    در مورد ویزا هم اینجا نباید سوال بپرسید ولی قطعا براتون مشکل ایجاد خواهد کرد.
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیام های خصوصی معذورم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : میزان تأثیر سن متقاضی در گرفتن پذیرش

سلام عزیزان.من 43 سالمه.دقیقن بیست سال قبل لیسانس مهندسی شیمی گرفتم.و نزدیک 18 سال سابقه کار دارم که صد البته بیمه هم بودم.ارشد مدیریت دانشگاه ازاد قبول شدم ولی هنوز مرددم برم یا نه.سوالی که از عزیزان داشتم واسه اپلای ارشد کدوم کشورها با توجه به شرایط من ممکنه اوکی رو بدن .و ایا واسه ارشد حتما باید تو مهندسی شیمی ادامه داد یا میشه تو رشته های غیر همخوان با رشته لیسانس رفت.ممنونم اگه جواب منو عزیزان بدن که کلا نظرشون رو چه کشوریه.ممنونم

سلام دوستان من ی سوال داشتم اینکه آیا به افراد متاهل راحت تر فاند می دن یا مجرد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید. ببخشی جایی برای پرسیدنش پیدا نکردم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط farzanehoseini نمایش پست ها
    سلام دوستان من ی سوال داشتم اینکه آیا به افراد متاهل راحت تر فاند می دن یا مجرد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید. ببخشی جایی برای پرسیدنش پیدا نکردم
    تاهل و تجرد در پذیرش و فاند هیچ تاثیری نداره.

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

سلام،

حقیقتش شما باید اول این موضوع رو با خودتون بررسی کنید که:
    1. قصدتون از ارشد خوندن چی هست؟
    2. قصدتون از اپلای برای کشورهای دیگه چی هست؟
    وقتی پاسخ این دو سوال رو برا خودتون صادقانه به دست آوردین اونوقت تصمیم گیری برای موندن و یا رفتن راحت تر میشه.

اما برای اپلای: دو نکته اینجا با توجه به سن مطرح میشه: 1. گرفتن پذیرش 2. گرفتن ویزا
    برای مورد اول: در مورد اروپا اطلاعاتی ندارم، ولی تا اونجایی که من دیدم و شنیدم، امریکا و کانادا برای پذیرش موضوع سن رو مد نظر قرار نمیدن. این موضوع رو زمانی متوجه شدم که وقتی در پروفایل graduate student های هر دانشکده و رشته مورد نظرم جستجو می کردم که ببینم چقدر مشابه علایق پژوهشی من در بین دانشجوهای دکترا اون برنامه هست، دانشجوهایی میدیم که سنشون زیاد بود و به راحتی داشتن دکترا می خوندن. حتی یادمه یکی از این دانشجوها ایرانی بود و علایق تحقیقش خیلی به من نزدیک بود، زمانی که بیشتر ازشون پرس و جو کردم متوجه شدم که سالها قبل (خیلی قدیم فکر کنم دهه 60 وارد دانشگاه شده بودن!) و جالب تر اینجا بود که ایشون با داشتن یه ارشد، برای ارشد مجدد در اون دانشگاه پذیرفته شده بودن و داشتن ادامه تحصیل میدادن.
    بحث ویزا جداست: قانون نانوشته ای وجود داره که شرایط سنی در گرفتن ویزا تاثیر منفی میزاره ولی خوب پس چطور این دانشجو آقا که من ازش براتون گفتم موفق به گرفتن ویزا شده بودند؟!
    پس ببینید که نشد نداره. اما در مورد اون بخش سوالتون که آیا حتما باید همون رشته لیسانس رو ادامه بدین یا خیر، نه به هیچ وجه اجباری نیست و می تونید تغییر رشته بدین. لااقل برای امریکا و کانادا که اینطور هست.

توصیه من به شما: اول با خودتون خلوت کنید و پاسخ 2 سوال اول رو برای خودتون و با توجه به آرزوها و خواسته هاتون مطرح کنید. چون اگه دلیل واقعی کارتون رو بدونید موانع کمرنگ تر میشن. شما اگه خودتون رو نتونید راضی کنید، چطور می خواین کمیته پذیرش و مهم تر از اون آفیسرها رو متقاعد کنید که قصدتون از اپلای و ادامه دادن تحصیل در این شرایط سنی چی هست؟
    و توصیه دوم من: در صورتی که تصمیمتون بر روی اپلای بود، بهترین راه اینه که خودتون یه سری به سایت دانشگاه های اروپا هم بزنید و از گروهتون شرایط سنی و میزان تاثیر اون در پذیرش رو بپرسین.

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ebi1352 نمایش پست ها
    سلام عزیزان.من 43 سالمه.دقیقن بیست سال قبل لیسانس مهندسی شیمی گرفتم.و نزدیک 18 سال سابقه کار دارم که صد البته بیمه هم بودم.ارشد مدیریت دانشگاه ازاد قبول شدم ولی هنوز مرددم برم یا نه.سوالی که از عزیزان داشتم واسه اپلای ارشد کدوم کشورها با توجه به شرایط من ممکنه اوکی رو بدن .و ایا واسه ارشد حتما باید تو مهندسی شیمی ادامه داد یا میشه تو رشته های غیر همخوان با رشته لیسانس رفت.ممنونم اگه جواب منو عزیزان بدن که کلا نظرشون رو چه کشوریه.ممنونم

Member
    رشته و دانشگاه
    NSU-BIG DATA ANALYTICS

سلام دوستان
    مرتبط ترین تاپیکی که برای سوالم پیدا کردم این تاپیک بود
    من مدت ها هست که دنبال اپلای برای مقطع مستر هستم ولی خب به خاطر معدلم متاسفانه امکانش رو ندارم تا از یک دانشگاه خوب پذیرش بگیرم.البته این نکته رو هم اضافه کنم که چند سال پیش از یکی از دانشگاه های آلمان پذیرش گرفتم اما به خاطر اینکه قصد داشتم برم سربازی نرفتم.
    حالا با اساتیدم که مشورت میکردم بعضی هاشون میگفتن که مجددا از لیسانس در خارج از کشور شروع کنم.من حساب کردم اگر بخواهم مجددا لیسانس بخونم و اگر بخواهم تا بالاترین مقطع تحصیلی یعنی دکتری ادامه بدم احتمالا سنم 36، 37 میشه در زمان فارغ التحصیلی مقطع دکتری .میخواستم از شما دوستان بپرسم به نظر شما این سن برای ورود به کار آکادمیک یا حالا ورود به بازار کار کشورهای پیشرفته و صنعتی برای یک فارغ التحصیل دکتری بالا و غیر عادی نیست؟؟
    من مشکلی از نظر دوباره خوندن لیسانس ندارم فقط این سن منو یه خورده ترسونده
    پیشاپیش از پاسخ هاتون ممنونم
    ویرایش توسط advanced : March 6th, 2017 در ساعت 10:41 AM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط advanced نمایش پست ها
    سلام دوستان
    مرتبط ترین تاپیکی که برای سوالم پیدا کردم این تاپیک بود
    من مدت ها هست که دنبال اپلای برای مقطع مستر هستم ولی خب به خاطر معدلم متاسفانه امکانش رو ندارم تا از یک دانشگاه خوب پذیرش بگیرم.البته این نکته رو هم اضافه کنم که چند سال پیش از یکی از دانشگاه های آلمان پذیرش گرفتم اما به خاطر اینکه قصد داشتم برم سربازی نرفتم.
    حالا با اساتیدم که مشورت میکردم بعضی هاشون میگفتن که مجددا از لیسانس در خارج از کشور شروع کنم.من حساب کردم اگر بخواهم مجددا لیسانس بخونم و اگر بخواهم تا بالاترین مقطع تحصیلی یعنی دکتری ادامه بدم احتمالا سنم 36، 37 میشه در زمان فارغ التحصیلی مقطع دکتری .میخواستم از شما دوستان بپرسم به نظر شما این سن برای ورود به کار آکادمیک یا حالا ورود به بازار کار کشورهای پیشرفته و صنعتی برای یک فارغ التحصیل دکتری بالا و غیر عادی نیست؟؟
    من مشکلی از نظر دوباره خوندن لیسانس ندارم فقط این سن منو یه خورده ترسونده
    پیشاپیش از پاسخ هاتون ممنونم
    نه غیرعادی نیست.

Junior Member

سلام.دوستان
    بنده الان ترم 4 مهندسی شیمی هستم.عاشق رشته شیمی شدم .تصمیم داشتم ارشد رو شیمی بخونم اما با دوستان مشورت کردم و مثل اینکه از مقطع لیسانس شروع
    کنم بهتره.میخواستم بعد از گرفتن لیسانس م.شیمی شروع به تحصیل در مقطع کارشناسی رشته شیمی کنم.اما خب این دوسال هم خودش عمریه .پس میخوام
    کاردانی رو بگیرم و برم سربازی چون مشککل سرباازی دارم و بعدش کنکور بدم ک حتم دارم شیمی قبول میشم.اما مشکلم این هست من زمانی که بخوام
    لیسانس شیمی رو شروع کنم 25سالم هست و قصد دارم ارشد رو هم در ایران بگیرم و بعد آمریکا یا کانادا اپلای کنم وبعدشم شاید اقامت.
    آیا تحصیل در این سن مشکلی ایجاد نمیکنه واسم؟ خیلیا بهم میگن مشکل ایجاد میکنه واس اپلای و بعدشم اقامت.نمیدونم چکار کنم.البته شاید بخوام برگردم
    ایران اما معلوم نیست.ولی چیری رو که اطمینان دارم اینکه عاشق شیمی شدم و مردد شدم ک بخونمش یا نه؟تمام مشکلم هم همین سن و سال هست
    که نمیدنم برای اپلای و اقامت مشکلی ایجاد میکنه یا نه؟
    از یه چیز دیگه هم میترسم نمیدونم اسمش لکنت زبون هست یا نه اما بنده حرف ر رو شبیه به واو تلفظ میکنم و اگر بخوام
    در دانشگاه تدریس کنم این یک امتیاز منفی حساب میشه؟

Junior Member

سلام. من تازه وارد انجمن شدم و یه کمی نا آشنام. سوالای زیادی دارم که موضوعات زیادی رو در بر میگیره.
    ولی چون بحث سن شد اینجا میپرسم.
    من الان 26 سالمه. معدل دیپلمم 18/5 و پیش دانشگاهی 14/5. رشته اول دانشگاهیم اتاق عمل روزانه بود که 84 واحد پاس کردم با معدل 15/5 و به خاطر مشکلات خانوادگی مجبور شدم انصراف بدم. با یه فاصله یک ساله دوباره برای پزشکی اقدام کردم. با کمی بدشانسی نتونستم قبول شم اما چون انگیزه ای برای پزشکی یا داروسازی و خانواده پیراپزشکی تو ایران رو دیگه نداشتم رشته مدیریت رو البته با علاقه انتخاب کردم. الان سال دوم هستم با معدل 17 سال 98 فارغ التحصیل میشم که اون موقع 28 سالمه.نمی دونستم که شرایطی بازم پیش میاد که دوباره با قدرت روی تحصیلم تمرکز کنم یا نه. حالا که پیش اومده و مشکلاتم حل شده سوالم اینه
    آیا با سن مثلا 28 تا 30 سال میتونم برای دوره پزشکی یا داروسازی کشورای نروژ یا آلمان یا هر کشوری که تحصیلاتش کم هزینه تره از پایه اقدام کنم؟ (ینی دوره باکلر یا حتی کالج)
    آیا این مدت برای من گپ تحصیلی محسوب میشه؟ آیا همین توضیحاتی که اینجا دادم البته با توضیحات بهتر و بیشتر، میتونه دانشگاه ها رو مجاب کنه که پذیرش بدن با این سن؟ کلا شرایط چطوره برای من؟ خیلی سخت؟ سخت؟ یا نرمال؟
    بحث زبان اصلا مشکلی نیست. اگه بدونم میشه دوباره پزشکی یا داروسازی خوند حتی به کمک دوستانم کارای تحقیقاتی علوم پزشکی رو برای ارائه مقالات شروع میکنم. شرایط چطور پیش خواهد رفت برام؟
    اگه نمیشه که به فکر ادامه رشته بازرگانی تو این کشورا باشم.
    ممنونم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)