صفحه 23 از 29 نخستنخست ... 1314151617181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 283

موضوع: میزان تأثیر سن متقاضی در گرفتن پذیرش

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : میزان تأثیر سن متقاضی در گرفتن پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط mamali2533 نمایش پست ها
    با درود
    من 45 سالمه كارشناسي زبان انگليسي دارم 1381 معدل 14.96 گپ تحصيلي 17 ساله، 13 سال هم ميتونم سابقه كاري با بيمه معتبر بدم.
    ميخوام براي دانشگاههاي كانادا اقدام كنم و ميخوام ببينم از دانشگاهي ميتونم پذيرش بگيرم و اقدام كنم براي دريافت ويزا تحصيلي و Open Work Permit همسرم يا خير؟
    سللم
    دوست عزیز
    سن شما برای مهاجرت خصوصا با رشته تحصیلی شما که متاسفانه بازار کاری ندارد یا خیلی خیلی محدود هست بسیار بالاست مگر شما یک حرفه ای مثل ارایشگری مکانیک خودرو و ... بدانید و یا ایده راه اندازی کسب و کار داشته باشید درغیر اینصورت به هیچ وجه پیشنهاد نمی کنم به مهاجرت فکر کنید
    من دوستان بسیاری با رشته اموزش یا مترجمی زبان در اروپا و کانادا دارم و هیچکدام از شرایط کار راضی نیستند
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

با سپاس فراوان از پاسخ صميمانه شما
    ببينيد چيزي كه توي كشورهاي انگليسي زبان بسيار مهمه تسلط به زبان انگليسيست.
    بحدي كه اگر شما حتي مهارت فوق العاده اي در رشته مكانيكي و يا هر رشته ديگه اي داشته باشي عدم تسلط به زبان موجب ميشه كه در كار اصلي خودت نتوني وارد بشي.
    البته پرسش من چيز ديگه بود ولي خوب پاسخ ديگه اي رو دريافت كردم. پرسش من اينكه با 45 سال سن مي تونم براي ويزاي كارشناسي ارشد در يكي از رشته هاي MBA يا مديريتهاي آموزشي اقدام كنم يا خير كه پاسخم رو از جاي ديگه اي گرفتم. ولي باز هم سن ميتونه فاكتور مهمي در ريجكت شدن ويزا بازي كنه. با اين وجود فكر ميكنم اقدام كردنش با يه توجيه مناسب بهتر از اقدام نكردنش باشه.
    در ضمن تمام كسايي كه براي مهاجرت اقدام ميكنن لاجرم در شغل اصلي خودشون فعاليت نميكنن. بسياري از ايرانيان در كانادا در مشاغل اصلي خودشون نيستن و دليل اصليش رو هم بسيار از كارشناسان مهاجرت ضعف زبان عنوان كرده اند.

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

در عمده کشورهای اروپایی "سن" شما مانع "پذیرش" شدن نیست. در واقع مقررات اینجا مانع هست چون ندادن پذیرش به خاطر سن از مصادیق تبعیض به شما رمیرود و خلاف قانونی است. طبیعتا اگر رشته ای باشد که سن متقاضی - چه بالا چه پایین- مانع عمده برای یادگیری یا فعالیتهای آن رشته خاص بشود استثا هست. البته الان در این لحظه چنین رشته ای به ذهنم نمیرسد و اگر باشد اطلاع ندارم.

موفق باشید

بحدي كه اگر شما حتي مهارت فوق العاده اي در رشته مكانيكي و يا هر رشته ديگه اي داشته باشي عدم تسلط به زبان موجب ميشه كه در كار اصلي خودت نتوني وارد بشي.
    البته پرسش من چيز ديگه بود ولي خوب پاسخ ديگه اي رو دريافت كردم. پرسش من اينكه با 45 سال سن مي تونم براي ويزاي كارشناسي ارشد در يكي از رشته هاي MBA يا مديريتهاي آموزشي اقدام كنم يا خير كه پاسخم رو از جاي ديگه اي گرفتم. ولي باز هم سن ميتونه فاكتور مهمي در ريجكت شدن ويزا بازي كنه. با اين وجود فكر ميكنم اقدام كردنش با يه توجيه مناسب بهتر از اقدام نكردنش باشه.
    در ضمن تمام كسايي كه براي مهاجرت اقدام ميكنن لاجرم در شغل اصلي خودشون فعاليت نميكنن. بسياري از ايرانيان در كانادا در مشاغل اصلي خودشون نيستن و دليل اصليش رو هم بسيار از كارشناسان مهاجرت ضعف زبان عنوان كرده اند.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Superstar

سلام
    اگر فقط در مورد ویزا سوال دارید کشورهایی مثل فنلاند و سوید و نروژ چندان سن را مانع اعطای ویزای دانشجویی نمی دانند ولی المان و فرانسه بطور مثال سن بالا را معمولا دلیل ریجکتی ویزا اعلام می کنند
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Junior Member

درود
    من 37 سال دارم
    بخاطر نرفتن به سربازی و انصراف از دانشگاه سالها درس نخوندم(تا طرح فروش خریدمش)

سن 34 سالگی رفتم دانشگاه آراد و در 5 ترم با معدل 17.5 مهندسی نرم افزار رو گرفتم
    امسال هم رتبه 7 ارشد شدم و هوش مصنوعی شریف میخونم
    آیلتس 7.5 شدم
    من دو سال دیگه از ارشد فارغ التحصیل میشم و دو مقاله با if خوب دارم
    البته بگم من سن 18 سالگی با رتبه 380 کنکور ریاضی مهندسی برق میخوندم اما چون کار برنامه نویسی رو دوست داشتم و متاهل هم شدم انصراف دادم و این مدت سالها کارم طراحی سایتهای اینترنتی بود و مدیریت سرور
    بنظرتون شانس فول فایند از کانادا یا سوِِئد دارم؟
    اگر دارم بفرمایید در این دو سال چه کارهایی انجام بدم که تاثیر مثبت تری برام داشته باشه؟
    ضمنا خانمم دو تا لیسانس داره یکی کامپیوتر یکی عمران هر دو هم با خودم شروع کرد و تموم کرد و زبان ایشونم عالیه و سن 33

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

من فکر میکنم فرصتهای بسیار خوبی سر راه شما باشد. پختگی و تجربه کاری همه اگر در شرایط درست قرار بگیرند حتما به تحصیلات دکتری کمک میکنند.

در جایگاهی نیستم که سوال کنم و از طرفی هم مطمین هستم شما دلایل قوی برای تصمیم به ادامه تحصیل در شرایط تاهل و سنی دارید بنابراین از اینکه چرا میخواهید دکتری بخوانید عبور میکنم. فقط اینکه کوتاه اشاره کنم دکتری معمولا یعنی تصمیم ورود به زندگی دانشگاهی. نه اینکه هر کس دکتری خوانده الان در دانشگاه است ولی قاعدتا شروع دکتری به عنوان مسیر شغلی اکادمیک تعبیر میشود.

از دید من حتمادارید فقط اگر دلیل خاصی ندارید پیشنهاد میکنم جاهای دیگر را هم در نظر داشته باشید.

اگر دارم بفرمایید در این دو سال چه کارهایی انجام بدم که تاثیر مثبت تری برام داشته باشه؟
    به نظرم سه مولفه را اگر توجه بفرمایید بسیار عالی است

۱- معدل بالا
    ۲-مقاله
    ۳-شروع ارتباط گیری با اساتیدی که بالقوه میتوانند شما را برای دکتری بپذیرند.

کار دیگری هم که مفید هست :

از الان موضوع دکتری را سعی کنید مشخص کنید و پایان نامه و کارهای تحقیقاتی در طول ارشد و مقاله ها را همه در چهارچوبه ان تعریف کنید. فکر بفرمایید دکتری روی موضوعی را واقعا شروع کرده اید و کارهای دیگر را ذیل ان انجام بدهید. یعنی تاحد ممکن از پراکنده کاری در چهارچوبه رشته خودتان خودداری بفرمایید و جدا روی موضوعی خاص متمرکز شوید. البته میدانم انتخاب این موضوع بسیار مهم است و حتما با تجربه و کمک اساتید گوشه مناسبی را میتوانید مشخص بفرمایید.

جدا و قلبا ارزوی موفقیت برایتان دارم و امیدوارم هر چه زودتر به نتایج دلخواه و مطلوب برسید.

نقل قول نوشته اصلی توسط hdsd نمایش پست ها
    درود
    من 37 سال دارم
    بخاطر نرفتن به سربازی و انصراف از دانشگاه سالها درس نخوندم(تا طرح فروش خریدمش)

سن 34 سالگی رفتم دانشگاه آراد و در 5 ترم با معدل 17.5 مهندسی نرم افزار رو گرفتم
    امسال هم رتبه 7 ارشد شدم و هوش مصنوعی شریف میخونم
    آیلتس 7.5 شدم
    من دو سال دیگه از ارشد فارغ التحصیل میشم و دو مقاله با if خوب دارم
    البته بگم من سن 18 سالگی با رتبه 380 کنکور ریاضی مهندسی برق میخوندم اما چون کار برنامه نویسی رو دوست داشتم و متاهل هم شدم انصراف دادم و این مدت سالها کارم طراحی سایتهای اینترنتی بود و مدیریت سرور
    ضمنا خانمم دو تا لیسانس داره یکی کامپیوتر یکی عمران هر دو هم با خودم شروع کرد و تموم کرد و زبان ایشونم عالیه و سن 33

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

جدا و قلبا ارزوی موفقیت برایتان دارم و امیدوارم هر چه زودتر به نتایج دلخواه و مطلوب برسید.
    عرض ادب و احترام بابت وقتی که گزاشتید

در جایگاهی نیستم که سوال کنم و از طرفی هم مطمین هستم شما دلایل قوی برای تصمیم به ادامه تحصیل در شرایط تاهل و سنی دارید بنابراین از اینکه چرا میخواهید دکتری بخوانید عبور میکنم. فقط اینکه کوتاه اشاره کنم دکتری معمولا یعنی تصمیم ورود به زندگی دانشگاهی. نه اینکه هر کس دکتری خوانده الان در دانشگاه است ولی قاعدتا شروع دکتری به عنوان مسیر شغلی اکادمیک تعبیر میشود.
    من قبل از ورود به دانشگاه متوجه شدم توانایی خوبی در نوشتن الگوریتم برای هوش مصنوعی دارم و دیدم نیاز هست این تجربه و علاقه رو با مدرک دانشگاهی ترکیب کنم
    و صد البته شرایط فعلی کشور و آینده بچه هام بی تاثیر نیست

از دید من حتمادارید فقط اگر دلیل خاصی ندارید پیشنهاد میکنم جاهای دیگر را هم در نظر داشته باشید.
    مثلا کدوم کشور؟
    من دوست دارم یا کشور انگلیسی زبان باشه یا کشور مناسب برای رشته ما مثل سوئد و استرالیا هم بخاطر مسافت زیاد برام کمی پذیرفتنی نیست
    و البته سوئد حقوق و کمک مالی خوبی به دانشجوهای دکتری میکنه البته بازم ترجیح میدم کشور انگلیسی زبان باشم حتی اسکاتلند(زیاد شناخت ندارم بورس میکنه کمک میکنه و..)

بعد همسرم میتونه بعد از خودم برای ادامه تحصی ورود کنه؟ اگر در مسیر کار خودم هماهنگ شده باشه؟

مرسی از بلند نظری و سخاوت شما هموطن عزیز و گرامی

ApplyAbroad Superstar

خواهش میکنم دوست عزیز کار مهمی اصلا نکردم

مثلا کدوم کشور؟

الان کم نیستند کشورها اروپایی -و غیر اروپایی- که بسیاری از دوره های دکتریشان را به انگلیسی برگزار میکنند. از خود انگلستان که بگذریم هلند / آلمان/دانمارک /سوییس /اسپانیا دانشگاههای متعددی دارند که دکتری را به انگلیسی در رشته شما برگزار میکنند. بنابراین حتما افق را وسیع تر ببینید. این طرف هم چین و ماچین - سنگاپور/مالزی/ کره... - دوره دکتریهایی دارند که به انگلیسی در شته شماست.

خوشبختانه در خصوص رشته شما دوره های دکتری متعددی در رشته های دیگر هم الان به AI نگاه میکنند و کاربردهایشان را میبینند. بنابراین هم به صورت کاربردی امکان پذیرش شدن در رشته های دیگر هم هست. شما از دید من خیلی خوش بین باشید.

البته انرژی میبرد تلاش میخواهد آمادگی روحی برای "نه" شنیدن میخواهد یکی دو ماه روی موضوعی کار کردن و بعد به نتیجه مطلوب نرسیدن سر راه هست که برای همه هست و شما هم جدا نیستید و باید امادگی داشته باشید.

بعد همسرم میتونه بعد از خودم برای ادامه تحصی ورود کنه؟ اگر در مسیر کار خودم هماهنگ شده باشه؟

من مانعی اصلا نمیبینم. و حتی نمیدانم چرا این سوال برای شما پیش آمده است .اگر همسرتان هم در حوزه کاری شما باشند دیگر واقعا برای هر دوی شما عالی است. اصلا از دید من بچه های متاهلی که با هم هم رشته هستند خیلی از دوستان مجرد جلو ترند. وجود فرزند خوب مسوولیتهایی دارد زمان میخواهد و در واقع سرعت را ممکن است کاهش دهد که میدهد و منکر واقعیت نمیتوان شد. ولی از سوی دیگر امکان بحث و کار مشترک و در دسترس بودن فردی که هر لحظه بشود با او وارد صحبت علمی شد بی نظیر است و جبران میکند.

برای هردوی شما عزیز آرزوی موفقیت میکنم.

هم رشته من نیستید و کار زیادی بنابراین از من ساخته نیست ولی بچه های بسیار عالی و درجه یکی اینجا هستند که میتوانند باشما در موضوعات تخصصی تبادل نظر کنند و کمک کنند.

پایدار و خندان و امیدوار باشید

عرض ادب و احترام بابت وقتی که گزاشتید

من قبل از ورود به دانشگاه متوجه شدم توانایی خوبی در نوشتن الگوریتم برای هوش مصنوعی دارم و دیدم نیاز هست این تجربه و علاقه رو با مدرک دانشگاهی ترکیب کنم

مثلا کدوم کشور؟
    من دوست دارم یا کشور انگلیسی زبان باشه یا کشور مناسب برای رشته ما مثل سوئد و استرالیا هم بخاطر مسافت زیاد برام کمی پذیرفتنی نیست
    و البته سوئد حقوق و کمک مالی خوبی به دانشجوهای دکتری میکنه البته بازم ترجیح میدم کشور انگلیسی زبان باشم حتی اسکاتلند(زیاد شناخت ندارم بورس میکنه کمک میکنه و..)

مرسی از بلند نظری و سخاوت شما هموطن عزیز و گرامی

Keep Calm and APPLY ON

ApplyAbroad Guru

در کنار اپلای کردن، امکان مهاجرت نیروی متخصص به کشورهایی نظیر کانادا یا استرالیا را هم در نظر بگیرید. مدرک دکترا بیشتر بدرد کارهای دانشگاهی میخورد و اگر تجربه کافی در برنامه نویسی هوش مصنوعی پیدا کنید همان ارشد هم برای پیدا کردن کارهای خوب کافی است.

Thumbs up پاسخ : میزان تأثیر سن متقاضی در گرفتن پذیرش

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

در عمده کشورهای اروپایی "سن" شما مانع "پذیرش" شدن نیست. در واقع مقررات اینجا مانع هست چون ندادن پذیرش به خاطر سن از مصادیق تبعیض به شما رمیرود و خلاف قانونی است. طبیعتا اگر رشته ای باشد که سن متقاضی - چه بالا چه پایین- مانع عمده برای یادگیری یا فعالیتهای آن رشته خاص بشود استثا هست. البته الان در این لحظه چنین رشته ای به ذهنم نمیرسد و اگر باشد اطلاع ندارم.

موفق باشید
    سپاس از پاسخ شما

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)