صفحه 26 از 29 نخستنخست ... 1617181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 283

موضوع: میزان تأثیر سن متقاضی در گرفتن پذیرش

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : میزان تأثیر سن متقاضی در گرفتن پذیرش

دقیقا همین طور است که میفرمایید. شخصا دانشجوی رشته تاریخ خانمی را میشناسم که دست کم 67 و 68 سال این حدود وقتی دکتری شروع کردند سن داشتند. دانشجوی ارشد بالای 40 به خصوص در رشته های مدیریت و بیزنس کاملا متداول است.

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    ۴۰ سالگی هم دانشجوی دکترا میشید، ایرادی داره؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

با سلام و وقت بخیر خدمت مدیران محترم .. خدا قوت

سوال من هم مثل دوستان هست . شرایطم رو عنوان میکنم ممنون میشم راهنماییم بفرمائید . سنم 33 سال هست . 10 سال پیش کاردانی حسابداری گرفتم . الان ترم 2 کارشناسی ناپیوسته نرم افزار کامپیوتر میخونم تو یه دانشگاه فنی حرفه ای معمولی تو شهرستان . امیدوارم بتونم 4 یا ترمه کارشناسیم رو بگیرم .. و بعد اون اقدام کنم برای اپلای کردن ... 1 سالی هست که به شدت به هوش مصنوعی علاقه مند شدم و دلیل بازگشت به تحصیلیم فقط همین هست و علاقه دارم حداقل ارشد رو هوش مصنوعی بخونم و نه چیز دیگه ...

از طرفی تو این وقفه تحصیلی 10 ساله منو بیمه ای که ندارم برای ارئه چون همش پاره وقت حسابداری و گاهی هم شبکه پسیو کار میکردم و بیمه ای برام رد نشده و نمی دونم چجوری این گپ رو باید توجیح کنم .

اون جوری که فهمیدم گرایش هوش مصنوعی هر کسی نمیتونه پذیرش کنه و افراد تاپ با رزومه قوی میتونن پذیرش بگیرن ... برای اینکه کمی ضعف ها تحصیلی و شرایط سنیم زیاد از شانسم کم نکنه از همین الان که اول دوره کارشناسی ناپیوسته هستم دارم پایتون یاد میگیرم و میخوام شروع کنم به یادگیری ماشین لرنینگ تا بلکه امتیازی باشه برای چشم پوشی به روی ضعف هام ...

به نظرتون آیا راه درستی رو دارم طی میکنم و شانسی خواهم داشت برای اپلای کردن ارشد هوش مصنوعی تو سن 35 سالگی در دانشگا ههای نه چندان رنک بالای اروپایی یا کانادا ترجیحا کشور های انگلیسی زبان

با تشکر

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط tatu نمایش پست ها

سوال من هم مثل دوستان هست . شرایطم رو عنوان میکنم ممنون میشم راهنماییم بفرمائید . سنم 33 سال هست . 10 سال پیش کاردانی حسابداری گرفتم . الان ترم 2 کارشناسی ناپیوسته نرم افزار کامپیوتر میخونم تو یه دانشگاه فنی حرفه ای معمولی تو شهرستان . امیدوارم بتونم 4 یا ترمه کارشناسیم رو بگیرم .. و بعد اون اقدام کنم برای اپلای کردن ... 1 سالی هست که به شدت به هوش مصنوعی علاقه مند شدم و دلیل بازگشت به تحصیلیم فقط همین هست و علاقه دارم حداقل ارشد رو هوش مصنوعی بخونم و نه چیز دیگه ...

از طرفی تو این وقفه تحصیلی 10 ساله منو بیمه ای که ندارم برای ارئه چون همش پاره وقت حسابداری و گاهی هم شبکه پسیو کار میکردم و بیمه ای برام رد نشده و نمی دونم چجوری این گپ رو باید توجیح کنم .

اون جوری که فهمیدم گرایش هوش مصنوعی هر کسی نمیتونه پذیرش کنه و افراد تاپ با رزومه قوی میتونن پذیرش بگیرن ... برای اینکه کمی ضعف ها تحصیلی و شرایط سنیم زیاد از شانسم کم نکنه از همین الان که اول دوره کارشناسی ناپیوسته هستم دارم پایتون یاد میگیرم و میخوام شروع کنم به یادگیری ماشین لرنینگ تا بلکه امتیازی باشه برای چشم پوشی به روی ضعف هام ...

به نظرتون آیا راه درستی رو دارم طی میکنم و شانسی خواهم داشت برای اپلای کردن ارشد هوش مصنوعی تو سن 35 سالگی در دانشگا ههای نه چندان رنک بالای اروپایی یا کانادا ترجیحا کشور های انگلیسی زبان

با تشکر
    سلام دوست عزیز
    بنظر من رشته خوبی را شروع کردین اگر با انگیزه مطالعه و تا حد امکان مهارت و دانش خود را بالا ببرید بنظر من موفق می شوید من در سن ۴۰ سالگی ارشد دیتا ساینس شروع کردم در حالی که من هم بگردند حسابداری و علوم اجتماعی دارم
    جالبه بگم من هم دکتری علوم اجتماعی دارم می خونم و هم مستر دیتا ساینس
    همه چیز امکانپذیر هست اگه اراده کنیم
    براتون آرزوی موفقیت می کنم
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

اولا من تهور و بلند پروازی شما را تحسین میکنم. از دید من تصمیم برای ادامه تحصیل در شرایط مشکل کار و زندگی تصمیم مهمی است که شما با تهور و عزم جدی قدم در ان گذاشته اید و این عالیست.

به نظرتون آیا راه درستی رو دارم طی میکنم و شانسی خواهم داشت برای اپلای کردن ارشد هوش مصنوعی تو سن 35 سالگی

سوال بسیار مشکلی است که نه به شما و نه به هیچ کس دیگر نمیتوان پاسخ قطعی داد. عوامل و شرایط بسیار زیادی دخیل هستند که بدون دانستن آنها هر نظری حدس و گمان فقط خواهد بود. پذیرش مستلزم یک ترکیب خوب یک بسته است :معدل ها /نمره زبان و جی ار ای و ... اگر لازم باشد / فکر و ایده خوب برای دکتری / داشتن مقاله های مرتبط / توان ارتباط گیری با اساتید / سابقه کار مرتبط ...

در این بین برای سن اصلا نگران نباشید اگر برای اروپا و آمریکای شمالی به خصوص قصد اقدام دارید. در عمده کشورهای این منطقه تبعیض برای سن رسما غیر قانونی است و از ان گذشته برای دکتری سن ۳۵ دیر نیست. در خیلی از همین کشورها میانگین سن شروع دکتری حدود ۳۲ و ۳۳ است.

برایتان آرزوی موفقیت دارم و مانند بسیاری از دوستان انجمن اگر بتوانم کمکی بکنم حتما انجام خواهم داد.

پایدارباشید

نقل قول نوشته اصلی توسط tatu نمایش پست ها

با تشکر

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

سلام دوست عزیز
    اگه اشکال نداره میشه بگید برای ارشد کدوم کشور در 40سالگی پذیرش گرفتید و اینکه آیا از ایران پذیرش و ویزا گرفتید و آیا چالش یا مشکل خاصی برای ویزا نداشتید؟
    خیلی ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    بنظر من رشته خوبی را شروع کردین اگر با انگیزه مطالعه و تا حد امکان مهارت و دانش خود را بالا ببرید بنظر من موفق می شوید من در سن ۴۰ سالگی ارشد دیتا ساینس شروع کردم در حالی که من هم بگردند حسابداری و علوم اجتماعی دارم
    6 9 nine or six
    It depends on how you look at it

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    خیلیییییم عالی ... ممنون از امید و روحیه . خیلی خوشحال میشم بتونم به نمونه مشابه شما بشم و اینقدر پشتکار و تلاش داشته باشم برای رسیدن به هدف . میتونم الگو برداری و همزاد پنداری کنم

شما خیلی کارتون درسته و جرات جسارت داشتید که حوالی 40 سالگی تمام سختی های این ماجرا رو به جون خریدید و برای ارشد اقدام کردید حتما متاهل هم بودید ... حداقل به نظرم به امتیازی که دارم همچنان با قدرت میخوام مجرد بمونم
    . ولی ضعف بزرگی که دارم اینکه رزومه و سابقه و تجربه در حوزه تخصصی ندارم و باید براش فکری بردارم .

باور بفرمائید امتیاز ندارم وگرنه حتما خدمتتون تقدیم میکردم .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

اولا من تهور و بلند پروازی شما را تحسین میکنم. از دید من تصمیم برای ادامه تحصیل در شرایط مشکل کار و زندگی تصمیم مهمی است که شما با تهور و عزم جدی قدم در ان گذاشته اید و این عالیست.

به نظرتون آیا راه درستی رو دارم طی میکنم و شانسی خواهم داشت برای اپلای کردن ارشد هوش مصنوعی تو سن 35 سالگی

سوال بسیار مشکلی است که نه به شما و نه به هیچ کس دیگر نمیتوان پاسخ قطعی داد. عوامل و شرایط بسیار زیادی دخیل هستند که بدون دانستن آنها هر نظری حدس و گمان فقط خواهد بود. پذیرش مستلزم یک ترکیب خوب یک بسته است :معدل ها /نمره زبان و جی ار ای و ... اگر لازم باشد / فکر و ایده خوب برای دکتری / داشتن مقاله های مرتبط / توان ارتباط گیری با اساتید / سابقه کار مرتبط ...

در این بین برای سن اصلا نگران نباشید اگر برای اروپا و آمریکای شمالی به خصوص قصد اقدام دارید. در عمده کشورهای این منطقه تبعیض برای سن رسما غیر قانونی است و از ان گذشته برای دکتری سن ۳۵ دیر نیست. در خیلی از همین کشورها میانگین سن شروع دکتری حدود ۳۲ و ۳۳ است.

برایتان آرزوی موفقیت دارم و مانند بسیاری از دوستان انجمن اگر بتوانم کمکی بکنم حتما انجام خواهم داد.

پایدارباشید

سپاس فراوان از بابت روحیه ... ممنونم از بزرگای این انجمن که روحیه میدن به اعضا در عین حال راهنمایی مفید و بیم و امید مسیر رو هم متذکر میشن

ان شالله اگر عمری باقی باشه و برنامه هام طبق اون چیزی که در نظر دارم پیش بره تو 35 سالگی تازه میتونم برای ارشد اقدام کنم ... شما فرمودید دکترا

خلاصه که به تجربیات و اهنمایی شما بزرگوارن و ادمین های محترم حسابی نیازمند هستیم

Junior Member

سلام دوستان. ممنون میشم اگر من را هم رهنمایی بفرمایین. من 34 سالمه الان و تو 35 سالگی به امید خدا میخوام برای مقطع دکتری اپلای کنم.من متاهل و خانم هستم.
    لیسانس مهندسی مکانیک با معدل 16.21-شاگرد دوم- دانشگاه دولتی 91
    فوق لیسانس مکانیک دانشگاه دولتی با معدل 17.47 اواخر دی 94- یک کنفرانس داخلی و یک کنفرانس بین المللی از ارشدم دارم
    از همون سال 94 شروع کردم به کار روی یک زمینه خاص در مکانیک که مورد علاقم بود و در عین حال توی یک شرکت کار هم میکردم ولی چون با همسرم خونه خریده بودیم و اقساط خونه میدادیم و شرایطمون سخت بود نخواستم بیمه شم چون تا قرون آخر به پولم نیاز داشتیم. ابتدای سال 97 یک شرکت کوچک دو سه نفره در همون زمینه مورد علاقم تاسیس کردیم اما خودم که خودمو بیمه نکردم!!
    بعد از تشدید تحریم ها هم کارم زمین خورد. منتها بر مبنای همون تجربیاتمون الان داریم با استاد ارشدم و همسرم مقاله میدیم.
    کشورهای هدف من آمریکا، کانادا،استرالیا، و کشورهای اروپایی به خصوص سوئد، آلمان، ایتالیا و انگلیس هست.
    من حتما به فاند نیاز دارم.
    1-آیا با این سن و گپ تحصیلی امکان گرفتن فاند را در این کشورها دارم؟
    2-آیا سند ثبت شرکت میتونه کمکی به توجیه گپ تحصیلی خصوصا در سفارت بکنه.
    3-آیا بهتر نیست این یک سال و نیم که تا پروسه احتمالی سفارت مونده، برم خودمو بیمه کنم؟

پیش فرض پاسخ : آيا براي Apply كردن شرايط سني خاصي وجود دارد ؟ و ميزان تاثير آن ؟؟

برای پذیرش سن چنان مطرح نیست و بحث سن بیشتر در ویزا گرفتن اهمیت دارد

سلام
    سن در پذیرش دانشگاهی خیلی اهمیت ندارد و در بحث ویزا اهمیت بیشتری دارد، در خصوص گپ تحصیلی بایستی از راه حل های جایگزین مثل ازمون GRE یا مقاله بیشتر استفاده کنید؛ به هرحال بایستی نقاط ضعف رزومه رو پوشش بدید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)