صفحه 9 از 29 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 283

موضوع: میزان تأثیر سن متقاضی در گرفتن پذیرش

Senior Member Politecnico آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    الکنرونیک

پیش فرض پاسخ : آيا براي Apply كردن شرايط سني خاصي وجود دارد ؟ و ميزان تاثير آن ؟؟

سلام
    البته پارامترهای مختلفی می تونه از طرف دانشگاه روی جزییات مدارک دانشگاهی شما اعمال بشه که این خودش به کشور و دانشگاه مقصد بستگی داره.
    اما در حالت عمومی میشه گفت فقط کلیت مدرک لیسانس به همراه معدل قید شده در مدرکه که برای کمیته ارزیابی اهمیت پیدا می کنه
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط UNUSUAL_BOi نمایش پست ها
    با سلام.می خواستم بپرسم تعداد ترم تاثیری تو اپلای داره یا نه؟مثلا ممکنه کسی که 5ساله تموم کرده نتونه به خاطر 1سال اضافه اپلای کنه؟یا مثلا به خاطر 1ترم تابستون.با تشکر از راهنماییتون
    چندان که غم به جان تو بارید, باران به کوهسار نیامد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آيا براي Apply كردن شرايط سني خاصي وجود دارد ؟ و ميزان تاثير آن ؟؟

سلام دوستان من 30 سالم هست و فارغ التحصیل رشته مهندسی با معدل 15 هستم و 5 سال هم سابقه بیمه در زمینه رشته خودم دارم می خواستم رشته مو عوض کنم و دندانپزشکی بخونم از ابتدا در اروپاو در ضمن معدل دیپلمم 19/50 در رشته ریاضی هست با توجه به چیزهایی که در مورد سن خوندم خیلی نگرانم می شه بگید اصلا شانسی دارم یا دارم وقت تلف می کنم؟در ضمن دارم برای امتحان آیلتس آماده میشم

رشته و دانشگاه
    الکنرونیک

سلام
    بدون تردید سن به مانند ملیت, مذهب, ... فانونا معیاری برای تصمیم گیری دربارهء پذیرش شما نخواهد بود.
    فقط به این نکته توجه داشته باشید امکان تحصیل در رشته های پزشکی در اروپا به زبان انگلیسی به گستردگی رشته های فنی مهندسی و علوم پایه نیست
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط parmis83 نمایش پست ها
    سلام دوستان من 30 سالم هست و فارغ التحصیل رشته مهندسی با معدل 15 هستم و 5 سال هم سابقه بیمه در زمینه رشته خودم دارم می خواستم رشته مو عوض کنم و دندانپزشکی بخونم از ابتدا در اروپاو در ضمن معدل دیپلمم 19/50 در رشته ریاضی هست با توجه به چیزهایی که در مورد سن خوندم خیلی نگرانم می شه بگید اصلا شانسی دارم یا دارم وقت تلف می کنم؟در ضمن دارم برای امتحان آیلتس آماده میشم

Junior Member

سلام دوستان من 24 سالمه از دانشگاهم انصراف دادم.آيا امكان پذيرش در مقطع ليسانس در آمريكا براي من با توجه به سنم وجود داره ؟

رشته و دانشگاه
    الکنرونیک

نقل قول نوشته اصلی توسط laura نمایش پست ها
    سلام دوستان من 24 سالمه از دانشگاهم انصراف دادم.آيا امكان پذيرش در مقطع ليسانس در آمريكا براي من با توجه به سنم وجود داره ؟
    بدون تردید بله
    عموم دانشگاه های آمریکایی در بخش توضیحات مربوط به اپلای, به شکل روشن به این مساله اشاره کردن که پذیرش فارغ از سن, نژاد, مذهب و ... خواهد بود

Junior Member

این طور که متوجه شدم اگر تو ایران سابقه کار داشته باشی برای کاریابی بعد از فارغ التحصیلی تو امریکا و کانادا حتی اگه سنت زیاد باشه مشکلی پیدا نمی کنی. حالا سوال من اینه که این سابقه کار باید حتما با بیمه تامین اجتماعی باشه؟ یا اگه از شرکتایی که بدون بیمه براشون کار کردیم نامه داشته باشیم هم جزو سابقه کار محسوب میشه.
    ممنون میشم راهنمایی کنید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Niloofareabbi نمایش پست ها
    این طور که متوجه شدم اگر تو ایران سابقه کار داشته باشی برای کاریابی بعد از فارغ التحصیلی تو امریکا و کانادا حتی اگه سنت زیاد باشه مشکلی پیدا نمی کنی. حالا سوال من اینه که این سابقه کار باید حتما با بیمه تامین اجتماعی باشه؟ یا اگه از شرکتایی که بدون بیمه براشون کار کردیم نامه داشته باشیم هم جزو سابقه کار محسوب میشه.
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    بطور کلی چنین چیزی نیست. شرکتهای کانادایی که عموما سابقه کار ایران را قبول ندارند. اگر برای شغل رده بالایی اقدام میکند سن اهمیت زیادی ندارد و مهارت ها و تجارب شما مهمتر است. ولی مثلا اگر برای یک کار entry level اقدام میکنید طبعا باید با متقاضیان جوانتر رقابت کنید.

Junior Member

با سلام
    میخواستم بدونم که شرط سنی برای گرفتن پذیرش تحصیلی در دوره Ph.D ریاضی محض در دانشگاههای آمریکا و همچنین گرفتن full found مهم و موثر هست؟ ( من 40 سالم هست و شاغل هستم ( تدریس میکنم)) ضمن اینکه در شرایط admission دانشگاهها ، چیزی در مورد شرط سنی ندیدم.

با تشکر از همه

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط math1 نمایش پست ها
    با سلام
    میخواستم بدونم که شرط سنی برای گرفتن پذیرش تحصیلی در دوره Ph.D ریاضی محض در دانشگاههای آمریکا و همچنین گرفتن full found مهم و موثر هست؟ ( من 40 سالم هست و شاغل هستم ( تدریس میکنم)) ضمن اینکه در شرایط admission دانشگاهها ، چیزی در مورد شرط سنی ندیدم.

با تشکر از همه
    سلام
    زگهواره تاگور دانش بجوي.
    شرايط سني نداره ضمن اينكه شما هم سني نداري. فقط بايد اين مدت كه فاصله افتاده شارپ بودنتون براي كاراي پژوهشي رو از دست نداده باشيد. قطعا استاد دنبال شخص با راندمان بالاست اگر اين در كم سن و سالها از شما بيشتر مشاهده شه مثلا از روي تعداد مقالات اخيرشون نسبت به شما بايد حق بديد كه اون شخص انتخاب شه. پس شما بايد نشون بديد كه ميتونيد تحقيق كنيد و مدرك ارائه كنيد. ممكنه استثنا هم باشه من ديد كلي رو عرض كردم.
    شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Hell

نقل قول نوشته اصلی توسط math1 نمایش پست ها
    با سلام

با تشکر از همه
    با سلام
    من هم ابتدا همین طور فکر می کردم که سن مهم هست!!! البته از یک لحاظ مهمه! اونم اینه که یک دانشجوی تازه فارغ التحصیل بیاد بگه من کتاب فلانی رو خوندم اصلا وجدان درد گرفتم که قبل از من 4 نفر زندگیشون رو روی این بحث گذاشتن ولی من هیچ جان فشانی ای نکردم بهش پذیرش میدن! اما به شما با این مدل دلایل نه!!! وقتی سن بالاتر بره (مخصوصا اگه بین دو مقطع فاصله ای بیش از 4 سال بیفته!) باید نشون بدید که واقعا براتون رشته مهمه و در ادامه تحصیل هدف دارید!!!

اما اگر بهشون نشون بدید که وقعا براتون یک نکته ای درون رشته هست که دوست دارید اون رو ادامه بدید و روش تحقیق کنید نه تنها شانستون کم نیست! بلکه خیلی هم زیاد هست!

اکثر افرادی که در امریکا دکترا خوندن و اساتید بنامی هم هستند سالیان سال به عنوان یک لیسانس تجربه دارند و تنها عده کمی از خود امریکایی ها و مهاجرین هستند که شما مشاهده میکنید زیر 35 سال دکترا رو هم گرفتند!!!!
    توی دانشگاههای رنک زیر 20 اکثرا پشت سر هم دوره های تحصیلات تکمیلی رو می خونند و شمار دانشجویان با سن کمتر از 30 سال خیلی زیاده ولی توی رنک 20 به بالا دقیقا می بینید که رفته رفته شمار نفراتی که شبیه وضعیت شما را دارند زیاد میشه! مخصوصا دانشگاههایی که نزدیک مراکز نظامی هستند اکثر دانشجوهاشون رو که نگاه می کنید Veteran ها هستند!!!

موفق باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)