صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 49

موضوع: توصیه نامه از استاد برای مصاحبه در سفارت آمریکا

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophy - University of Toronto

پیش فرض توصیه نامه از استاد برای مصاحبه در سفارت آمریکا

سلام.

همونطور که بچّه ها قبلاً هم گفته ند، یکی از مدارکی که برای مصاحبه در سفارت آمریکا باید ببریم (و احتمالاً قبلش هم باید email کنیم) توصیه نامه ست.
    (لیست مدارک تکمیلی اینجاست: http://nicosia.usembassy.gov/NIV/Stu...ore%20info.htm)

ظاهراً این توصیه نامه رو باید از استادهای دانشگاه ایرانی گرفت. منتها من می خواستم بدونم:

- معمولاً چند تا توصیه نامه می برن؟
    - آیا این توصیه نامه ها از نظر محتوا مشابه همون توصیه نامه هایی اه که به دانشگاهها ارائه دادیم؟
    - آیا نویسنده توصیه نامه حتماً باید استاد دانشگاه باشه؟
    - آیا می تونیم توصیه نامه رو از استاد یا محقق آمریکایی ای که ما رو می شناسه بگیریم؟ (وابستگی به آمریکا محسوب نمی شه؟)
    - اگر بخوایم قبل از مصاحبه توصیه نامه رو email کنیم، email رو خودمون باید بزنیم یا استاد؟

خیلی ممنون می شم اگه کسانی که قبلاً برای مصاحبه رفته ن یا اطّلاعاتی دارن جواب بدن.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : توصیه نامه از استاد برای مصاحبه در سفارت آمریکا

-Did you provide recommendation from your prospective university side? What is its format?

-Have they any special format for the required information?

-Do you prepare your travel history as an essay in PDF format?

سلام

در جواب سوالتون باید توجه شما و بقیه دوستان رو به این جلب کنم که در همون لینکی که دادید از صفحه سفارت آمریکا نوشته
    Letters of recommendation or a list of references

اگه دقت کنید نوشته OR نه and
    پس یا می تونید letter of recommends رو تهیه کنید یا list of references

من خودم list of references رو بهشون دادم. شامل اسم و آدرس و شماره و ایمیل دو تا از اساتید ایران و دو تا از اساتید آمریکا
    نیازی به letter of recommends نیست. همون list کافیه!
    راهت را ادامه بده، ایمانت تو را به نتیجه خواهد رساند.

حرف شما درست. ولي من ايميل زدم به سفارت و بهم گفتن که Recom از استاداي ايرانيت بيار و Recom از استاداي آمريکايي ( اگر مي‌توني ) بيار. فقط سوالم اينه که معمولا RECOM يه مدرک Confidential هست. آيا اين موضوع که اسکن نامه رو خودمون ايميل بزنيم، ايرادي داره؟ يا به استاد بگيم ايميل بزنه؟

ممنون
    ...Spend each moment perfecting the next, not correcting the last

Senior Member

در جواب melodyssa: به نظر من متن recom رو اگه از استاد ايرانيت گرفتي، خوبه که مثل دانشگاها باشه و اگه استادت توش بيان کنه که بعد از اتمام تحصيلاتت به درد کارهاي تحقيقي ايران ميخوري، خوبه. البته شايد خيلي از استادها اينم ننويسن.. ولي به نظر من خوبه.
    در جواب NNaser54: منم به سفارتemail زدم و گفت که نامه استاد رو Scan کن و اصلشو روز مصاحبه (hard copy) با خودت همرات بيار. فکر ميکنم، اونا بعدا دوست دارن که مدارک رو بصورت hard copy هم داشته باشن و اينجوري رسمي تر ميشه واسشون!! البته فکر ميکنم.

Junior Member

معمولا REC let رو برا سفارت از استاد آمریکایی می گیرن اونم تو rec معمولا در مورد اینکه چرا شما رو انتخاب کرده و چرا فکر می کنه از عهده کار بر می آیید و اینکه در طول تحصیل شما رو ساپورت می کنه باید بگه.

Junior Member

سلام. این rec. letter از استاد ایرانی می تونه همونی باشه که برای دانشگاها نوشتند؟

منظور دقيقا همونه
    ...Spend each moment perfecting the next, not correcting the last

در مورد نامه از استاد آمريكا چي بچه ها حتما بايد باشه؟ راستش من يكي دارم اما خوب در مورد موضوع تحقيقم كه نوشته من مي ترسم بيشتر درد سر ساز باشه برام و نمي خوام ارائش كنم. نظرتون چيه؟
    سوال ديگه اينكه حدودا" شما مي خواييد چه قدر قبل از مصاحبه اين ايميل رو به سفارت بزنيد؟

me_f
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط mina
    در مورد نامه از استاد آمريكا چي بچه ها حتما بايد باشه؟ راستش من يكي دارم اما خوب در مورد موضوع تحقيقم كه نوشته من مي ترسم بيشتر درد سر ساز باشه برام و نمي خوام ارائش كنم. نظرتون چيه؟
    سوال ديگه اينكه حدودا" شما مي خواييد چه قدر قبل از مصاحبه اين ايميل رو به سفارت بزنيد؟
    منم همين سوال mina رو دارم. آخه موضوعي كه قرار من روش كار كنم يه جورايي ممكنه دردسر ساز شه!!MEMS & Nano به نظرتون recom سوپروايزرمو بدم؟!!

البته خيلي ريز توضيح نداده موضوع تحقيقاتيمو، كلي گفته و اسم MEMS & nano رو آورده....

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)