صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 49

موضوع: توصیه نامه از استاد برای مصاحبه در سفارت آمریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : توصیه نامه از استاد برای مصاحبه در سفارت آمریکا

امکان اینکه Rec یا job offer رو ازتون سفیر بخواد خیلی کمه پس اصلا نگران نباش. به جای rec می تونی 2 نفر استاد ایرانی و 2 تا us همراه contact info تو ref list بهشون بدی. من که از استادم خواستم نامه رو برام email کنه و یه Ref list هم میدم تا اگه کنسول بخواد خودش مستقیم تماس بگیره و همچنین به استاد گفتم در مورد جزئیات تحقیق چیزی نگه.
    take care

پیش فرض پاسخ : توصیه نامه از استاد برای مصاحبه در سفارت آمریکا

اگر موضوعات مشکوک توو نامه هست بهتره به سفارت نديدنش يا حداقل از استاد بخاين که يه نامه ي ديگه بده و توي نامه در مورد جزييات research چيزي ننويسه. اينطوري بهتره
    ...Spend each moment perfecting the next, not correcting the last

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض نظرتون در مورد این توصیه نامه استاد چیه؟؟؟

سلام

advisor من از دانشگاه توصیه نامه ای رو بنابردرخواست خودم برای سفارت قبرس تهیه کرده و امروز با DHL بدستم رسید . نکات خیلی خوبی توش هست ولی در یک جا باعث نگرانیم شده- به نظر شما این نامه رو رووو کنم یا بگم تغییرش بده ایشون:
    نکاته خوبش:
    1- ذکر اینکه من در کل دوره تحصیلم فاند رو دریافت میکنم
    2-ذکر اینکه پروژه در دست انجام بدون پیوستن من به اون hinder شده و On hold میشه و خیلی طول میکشه یکی مثل من رو پیدا کنه(که خودم باورم نمیشه این رو گفته- بخدا من اینطوری نیستم اون گفته)
    3- ذکر اینکه رزومه من ، من رو بین تاپ 10% دانشجویان PhD پدیرفته شده کرده
    4- ذکر اینکه دو دانشگاه تو ایران بمن جاب آفر داده و من میتونم شغلم رو ادامه بدم بعد از برگشت و....

اما نکته نگران کننده اینه که موضوع تحقیقم رو نوشته polymer composite materials that can perfom like metalic parts used in automative (car) industries

چکار کنم؟؟
    این موضوع تو alert list هستش؟؟
    میترسم اثر عکس بده اگه این نامه رو رو کنم

پیش فرض پاسخ : نظرتون در مورد این توصیه نامه استاد چیه؟؟؟

ببخشید من یه کم تازه واردم می خاستم بدونم این alert list چیه؟ ممنون میشم.

hamed253
    Guest

عنوان پروژه به نظر من خوبه و مشكلي نداره..... شما احتمالا رشتتون پليمر يا مكانيك يا مواد باشه..... به نظر من اگر نياز شد اين توصيه نامه رو نشون بديد.... Job Offer اگه داريد كه نشون بديد (اگه خواستن) .... موفق باشيد

درود،
    آقا دستت درست، من مدت هاست دارم تو این فروم زجه می زنم یکی این جور اطاعات بده، اما دریغ از ...
    چیزایی که گفتی خیلی مفید بود، من فایل TAlert رو برات پیوست کردم.

می شه یه لطفی بکنی و کل نامه ای که گرفتی رو به عنوان نمونه اینجا بزاری؟

سپاس،
    خندون باشید....
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

رشته و دانشگاه

سلام
    ممنون از نظراتتون
    باشه من نمونه اون رو میگذارم-اگه اسکن کنم که همه چی از من توش هست- من اسکن و با فتوشاپ جاهایی رو شطرنجی می کنم
    4 تا بند داره-فعلا علی الحساب بهتون محتوای این چهار بند رو میگم
    اما یه چی رو مواظب باشید-همانطور که میدونید اونا شدیدا آنست هستند (برخلاف برخی ها اینجا که ریکامندیشن های صوری و گاها ...)- خدای نکرده نخوایند چیزایی که نیست رو استادتون واستون بنویسه-شاید بنویسه-اما وجهه بدی یه وقت پیشش پیدا میکنید-یعنی حالت بدیه-اون خودش اینطوری برام نوشته-فقط تلفنی یه روز بهم گفته بود که نامه برات مینویسم که نشون بده یو باید اینجا باشی که در بند دوم مطالب خودم اون بالا حالا فهمیدم که اون روز چی میخواسته بنویسه- چیزی که فهمیدم اینه که:
    استاد یا خودتون رو دوست داره - یا رزومه و سوابقتون رو- یا هر دو رو
    اگه از دسته سوم باشید کار حله و نامه خوبی دارید
    اما چهار بند اصلی اینها هستند:
    1- طریقه آشنایی و اشاره به مکالمات و ایمیل ها- اینکه به شما فاند میده با ذکر مبلغ-
    2- تعاریفی مبنی بر رزومه شما بخصوص تافل و جی ار ای (تافل من بالا بود که اینجا روش مانور داده ایشون)- اینکه شما دانشجوی خوبی هستی و خیلی پتانسیل داری و در بین بهترین ها خواهی بود
    3- زمینه تحقیقی با اشاره به کاربرد ها که نشون بده نظامی نیست - مزایای طرح در مقایسه با روند های رایج فعلی و...(مثلا واسه من همون بند 2 بالا رو ذکر کرده-,و التزام من برای پیوستن به پروژه
    4- اینکه شما چه شغل هایی میتونی داشته باشی بعدا (مثلا واسه من اشاره کرده که ایشون خیلی تو ایران میتونه کمک کنه چون دو تا جاب آفر هیات علمی داره...)
    نکته مهم در بند 4: میبینید که در ضمن اشاره به داشتن جاب آفر من -ایشون به اینکه من تو ایران بیشتر بدرد میخورم رو هم آورده
    یعنی با یک تیر تو این نامه 100 نشون زده شده
    من خودم خیلی impressed شدم با نامش و طی یک ایمیل گفتم بهش This letter is much more beyond a recommendation letter

رشته و دانشگاه

بله رشته من مکانیک هستش
    روی مکاترونیک و سنسورها کار کردم
    اما میبینید که الان موضوم یه چیزه دیگه هست-البته من درگیر خواص مکانیکی مواد با همون مباحث مکاترونیک و اندازه گیزی دقیق- سنسورها- و .. بودم

آقا بازم دستت درست،
    راهنماییاتوت بسیار مفید بودن. من مشتاقانه منتظر فایلی که گفتید هستم!!
    سپاس

به استاد گفتی چی بنویسه که اینو نوشت. research plan?

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)