صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 49

موضوع: توصیه نامه از استاد برای مصاحبه در سفارت آمریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نظرتون در مورد این توصیه نامه استاد چیه؟؟؟

به نظر من شما این نامه رو همین جوری رو نکن، فقط اگه خواستن بهشون نشون بده، یک وقت دیدی مشکل زا شد. ولی شما اگه رو سنسور کار کردی که خطرناک تر از composite می تونه باشه.

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

سلام

زمینه من اندازه گیری دیجیتال نیروهای دینامیک- گشتاورها و .. توسط پیزو الکتریک ها و استرین گیج ها-کالیبراسیون . .....

در مورد روو کردن: اره- من در موقع مناسب مثلا موقعی که پرسید چرا اون دانشگاه و یا بعدش میخوای چکار کنی و .... رووو میکنم
    در مورد اینکه من به استاد چه گفتم:
    اون خودش گفت- 7 ماه پیش که اولین تلفن رو بمن زد من دیدم اون راغب هست منو بگیره چرا؟ چون : اول اینکه وقتی بهش گفتم من رو کامپوزیت کارخاصی نکردم گفت اشکال نداره کورس میگذرونی- در صورتیکه الان اگه استادی باهام حرف بزنه میگم اووووه اره اصلا من همین رو خیلی کار کردم!!!
    2- بهم گفت: میدونم واسه دانشجویان ایرانی ویزا مشکله اما من یه نامه جدا به سفارت میدم که تضمین کننده ویزات باشه-
    تا رسیدم به یک ماه پیش و موضوع سفارت- بهش گفتم راستی یادتون یه روز اینو گفتید واسه ویزا- گفت اره- گفتم اگه میشه پس واسه من اون نامه رو بنویسید.

رشته و دانشگاه

یادم رفت بگم::

ببینید به نظر من توسط دو راه میتونید از استادتون این رو بخوایند که بنویسه و بعد نکاتی رو هم یاد آوری کنید::
    بگید به استاد که:
    1- این نامه ریکامندیشن شما جز مدارکی هست که سفارت میخواد (دیدید که یه جا سفارت قبرس مثلا additional information ) رو میخواد که یا باید همچین نامه هایی رو از توایران و یا امریکا تهیه کنید- شک نکنید نامه استاد آیندتون بهتره- یا باید رفرنس بدید
    2- بگید
    I am an Iranian visa applicant as you know and might encounter some inconvenience for my visa on the day of my interview . Avoiding any problems in my case for my visa process, I would be very pleased if you could provide me with a separate letter showing some information aout my abilities, scores and my future research area of study to higher my chance of visa
    ........................
    نکته مهم:
    مراقب باشید اگر کلمات حساسی مثل کلمه نانو-سنسور- هوا فضا- ممز (MEMS) و ... همون الرت لیست ها در research plan و یا عنوان طرحتون میاد به استاد بگید: افیسر ها یه کم حساس هستند رو برخی از کلمات و اگه میشه بجای اونا آلترنتیو و یا مترادف هایی رو استفاده کنید

For Example: Nano= small particles
    Composite= Non metalic materials; alloys; reinforcing phases; matrix phase
    smart materials= materials changing their properties over passing time
    Pizo electric sensors= load -sensitve materials releasing electrons when subjected to forces
    Sensor= Electronic devices showing a response to inputs

WarningoHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH : اینها همه نظرات و تجربه من بوده- مسولیت هیچ چیز رو به عهده نمیگیرم

MEMS هم مشکل داره ؟؟؟؟ من در مرحله clearance هستم. ممکنه clear نشم ؟؟؟
    این بود که گفتی دعای نیشابوریان مرا بسازد و نساخت.

رشته و دانشگاه

به نظر من امروزه اگه بخواهیم خیلی ریز بشیم همه رشته ها و زمینه ها های تک هستند و میتونه کاربرد نظامی داشته باشه
    مهم اینه که اون موضوع کاربرد نظامی نداشته باشه که بازم همه چی میتونه کاربرد نظامی داشته باشه
    جالب این که بهتر از من میدونید بعضی از علوم و تجهیزات به واسطه یک پیشرفت و نیاز نظامی ابداع/اختراع و توسعه یافته

پس ممز همونطور میتونه خطری باشه که مثلا ساختن یک بلوک مکعبی تو یه کارگاه ماشینکاری باشه
    چیزی که هست اینه که زمینه های قبلی و بعدی شما به افیسر ثابت بشه و یا قبول کنه که نیت شما درگیری با مسائل نظامی و امنیتی و .. نیست--
    نظرتون در مورد ماشینکاری تیتانیم چیه؟؟؟
    ساختن artificial body organs یا its application in missiles's blades and noses ؟؟؟؟؟؟
    من خودم زمینه م ممکنه نانو هم دخالت کنه که بدتر از ممز هستش اما: nano particales carrying drug agencies in a drug delivery system in blood vessels

پس جای نگرانی نیست- دیگه باید سپرد به خدا و شانس و برداشت آفیسر و research plan کلمات مورد استفاده در رزومه و مصاحبه و ...
    من تو مکانیک خیلی وقته دارم فکر میکنم چه چیزی ممکنه کاربرد نظامی نداشته باشه-هنوز پیدا نکردم که بگم کاش زمینه تحقیقیم اون بود

رشته و دانشگاه

to hasanakvazir

سلام

اقا شما در روز مصاحبه کلماتی نظیر میکرو . ... رو استفاده کردی؟؟ چطوری کلا ممز رو عنوان کردی؟؟؟
    ممنونم اگه پاسخ بدید

برای آنکارا هم توصیه نامه استاد خوبه همراهمون باشه؟ جایی ذکر شده این موضوع؟

To Sysyphus

It is always useful to have a support letter on you
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

Junior Member

اگه موارد حساس را از رزومه حذف کنی یا تغییر بدی مشکلی پیش می یاد؟ کسی این کار را کرده؟ آیا با دانشگاه تطبیق می دن؟ ایا توی سویس سیستم اطلاعات رزومه دانشگاه هم هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ch2006
    اگه موارد حساس را از رزومه حذف کنی یا تغییر بدی مشکلی پیش می یاد؟ کسی این کار را کرده؟ آیا با دانشگاه تطبیق می دن؟ ایا توی سویس سیستم اطلاعات رزومه دانشگاه هم هست؟
    معلومه که دسترسی به اطلاعاتی که برای دانشگاه فرستادی ندارند. همه اون اطلاعات محرمانه ست. مگر اطلاعاتی که دانشگاه برای ارائه به سفارت برات می فرسته. اصلاً درستشم همینه که رزومه سفارت خیلی گزیده تر از رزومه دانشگاه باشه. حتی اگر هم دسترسی داشته باشند، قراره فقط دروغ نگی. کوتاه کردن که ایرادی نداره.

مرسی سارا. کسی رو می شناسی که تو آنکارا ازش توصیه نامه گرفته باشند؟

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)