صفحه 45 از 53 نخستنخست ... 35363738394041424344454647484950515253 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 529

موضوع: راهنمای اخذ پذیرش دکترای اقتصاد

پیش فرض پاسخ : راهنمای اخذ پذیرش دکترای اقتصاد

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    شما با این رزومه اگه یه دانشگاه تراز اول یا هم سطح بوستون امریكا مك گیل كانادا پذیرش نگیری بخودت ظلم كردی!
    توصیه من به شما!
    با این رزومه فقط امریكای شما اپلای كن! بخصوص با توجه به وضعیت فعلی ویزای امریكا رویه كانادا و اون دو سه تا دانشگاه تاپش متمركز باش.
    رزومه فعلی شما حیف كه بره اروپا! بخصوص سر نمره تاپ GRE
    ولی خوب متاسفانه از بد روزگار درهای امریكا تقریبا برای ما ایرانیا ظاهرا تا 3-4 سال دیگه از ایران بسته هستش!
    به نظرم با این رزومه بجر تورنتو كه شانست 50% برای بقیه دانشگاههای كانادا شانست بالای 80 درصد میشه!علت اینم كه میگم اروپا نری بخاطر كیفیت پایین تر تحصیل اروپا نسبت به كاناداست! حتی بهترین دانشگاهاشون! البته از دید بنده!
    بسیار ممنونم.... یعنی آمریا دیگه اپلای نکنم ؟
    دانشگاه های کانادا بنظرتون همون شش تای اول که اونتاریو و تورنتو و مک گیل و اس اف یو و ... هستند شانس پذیرش دارم؟

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezaei88 نمایش پست ها
    بسیار ممنونم.... یعنی آمریا دیگه اپلای نکنم ؟
    دانشگاه های کانادا بنظرتون همون شش تای اول که اونتاریو و تورنتو و مک گیل و اس اف یو و ... هستند شانس پذیرش دارم؟
    ببینید من شنیدم میگن به رشته های ماها زیاد گیر نمیدن. ولی كیسی رو من ندیدم. البته این بحث رو باید از با تجربه های شفارت و..... شنید.
    ولی وقتی شانستون تو كانادا بیشتره به خاطر چینی هندی های كمتر. چرا امریكا و دردسرهاش.هر موقع هم مدرك گرفتید با پسپورت كانادایی برید كشورهای دیگه!
    شما دانشگاهای خوب كانادا رو اپلای كن.
    ولی مثلا منیتوبا و نیوفانلندو دالهوس (اگر كه اسماشون رو درست خاطرم مونده باشه) كه سطحون پایینه رو اپلای نكن.

شما وسترن، مك گیل، كلگری، بریتیش، تورنتو، سایمون فریزر، كویینز، ویكتوریا, اتاوا، مونترال، واترلو رو اپلای كن و البته البرتا!
    ولی یادت باشه شهر مهم تره در مجموع تا رنك دانشگاه بطور كلی!
    شانست بالاست تو تمامشوم بجز اون یكی دوتای غولشون.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

پیش فرض پاسخ : rahnamaaye akhz paziresh doctoraye eghesad

سلام.ببخشید برای پذیرش دکترای اقتصاد با گرایش بهداشت و درمان هم همون شرایط پذیرش در بقیه گرایش ها رو داره یا متفاوته؟منظور اینه که میره زیر شاخه بهداشت یا همون زیر شاخه اقتصاد هست(برای پذیرش)؟

سلام عرض مي كنم خدمت دوستان عزيز
    پيشاپيش بابت اينكه ممكنه سوالم خيلي مرتبط با عنوان تاپيك نباشه عذر خواهي مي كنم
    من يه دانش اموز سال يازدهم( ما نظام جديد محسوب ميشيم) تو رشته ي علوم انساني هستم من قصد دارم در دانشگاه اقتصاد بخونم ولي يه نكته خيلي ذهنم رو مشغول كرده و اون اين هست كه من نگران رياضيات مورد نياز رشته اقتصاد هستم من رياضيات علوم انساني رو مشكلي ندارم اما جايي خوندم كه خيلي از مباحث مورد نياز اقتصاد رو ما تو دبيرستان نميخونيم حالا سه تا سوال داشتم ١- چه مباحث رياضي در رشته اقتصاد داراي اهميت هستند كه حتما بايد خوندشون و ٢- ميخواستم از دوستاني كه خودشون در دبيرستان رشته ي انساني بودم بپرسم كه اين عزيزان چه كاري براي بالا بردن سطح رياضيشون انجام دادن و اينكه ايا درسته كه سطح رياضيات رشته ي علوم انساني براي شروع اقتصاد كافي نيست؟ اگر اره چه راهكاري رو پيشنهاد ميفرماييد٣- ايا تو دانشگاه مباحث رياضي مورد نياز تدريس ميشه يا خودمون بايد ياد بگيريم
    پيشاپيش از پاسخ هاتون ممنونم چون واقعا ذهنم درگيره اين مسئله هست

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad1380 نمایش پست ها
    سلام عرض مي كنم خدمت دوستان عزيز
    پيشاپيش بابت اينكه ممكنه سوالم خيلي مرتبط با عنوان تاپيك نباشه عذر خواهي مي كنم
    من يه دانش اموز سال يازدهم( ما نظام جديد محسوب ميشيم) تو رشته ي علوم انساني هستم من قصد دارم در دانشگاه اقتصاد بخونم ولي يه نكته خيلي ذهنم رو مشغول كرده و اون اين هست كه من نگران رياضيات مورد نياز رشته اقتصاد هستم من رياضيات علوم انساني رو مشكلي ندارم اما جايي خوندم كه خيلي از مباحث مورد نياز اقتصاد رو ما تو دبيرستان نميخونيم حالا سه تا سوال داشتم ١- چه مباحث رياضي در رشته اقتصاد داراي اهميت هستند كه حتما بايد خوندشون و ٢- ميخواستم از دوستاني كه خودشون در دبيرستان رشته ي انساني بودم بپرسم كه اين عزيزان چه كاري براي بالا بردن سطح رياضيشون انجام دادن و اينكه ايا درسته كه سطح رياضيات رشته ي علوم انساني براي شروع اقتصاد كافي نيست؟ اگر اره چه راهكاري رو پيشنهاد ميفرماييد٣- ايا تو دانشگاه مباحث رياضي مورد نياز تدريس ميشه يا خودمون بايد ياد بگيريم
    پيشاپيش از پاسخ هاتون ممنونم چون واقعا ذهنم درگيره اين مسئله هست
    سلام
    از اینكه اینقدر آینده نگر و بفكر هستید خیلی خوشحالم مخصوصا كه با اوضاعی كه نسل جدید ما دارن قابل تقدیر هست این نوع نگاه هتون.. براتون آرزوی موفقیت می كنم...
    اینی كه میگم نظر شخصی من هست.
    ریاضیات انسانی برای رشته اقتصاد كم هست ولی اگر باهوش باشید در همون دانشگاه میتونید برسونید خدتون رو...اما ریاضی دانشگاه هم برای اقتصاد كمه...
    اگر میخاید در ایران اقتصاد بخونید، حداقل لیسانس رو، اولین اولویت شما دانشگاه های مطرح مثل تهران و علامه باش... بین گرایش ها بهترین گزینه همون اقتصاد نظری هست...چرا؟ چون ریاضی محورتر است نسبت به مثلا بازرگانی...مخصوصا كه درس اقتصاد سنجی براشون اجباری هست...
    بنظر من ریاضیات 1 و 2 كه در دانشگاه میگن برای رشته اقتصاد كمه ...بهترین كار ممكن این هست كه در دوره لیسانس حتما و حتما با مشورت استاد ها یك سری درس های ریاضی مربوط به رشته های ریاضی و فنی رو شركت كنید(مدرك نمیدن ولی سطح دانش ریاضی شما بالا میره )
    مسئله بعدی اینه كه برای ادامه تحصیل در رشته اقتصاد حتما چشم به دانشگاه های خارجی خوب داشته باشید و برای همین باید معدل بالا و نمرات ریاضی و سنجی و آمار بالاتری داشته باشید...
    در بین گرایش های اقتصاد هم (نظر شخصی ) اقتصاد مالی یا منحصرا فاینانس برای بازار كار در خارج و حتی داخل بهتر هستند(تا جایی كه خود من پرسیدم)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

دوستان سلام و وقت بخیر،
    ممنون میشم من رو راهنمایی بفرمایید در مورد اینکه آیا با توجه به رزومه زیر شانس پذیرش برای اقتصاد(ترجیحا در حوزه انرژی) یا مالی وجود داره؟ چه کشورهایی؟
    کارشناسی مهندسی صنایع با معدل ۱۴(علم و فرهنگ)
    ارشد صنایع(سیستم و بهره وری) ۱۷/۵( آزاد کرج)
    ۴مقاله چاپ شده(۳ اسکوپوس و ۱ isc)
    5 مقاله در کنفرانس های ملی و بین المللی
    ۴ مقاله تحت داوری در ژورنال های درجه یکی مثل applied soft computing یا expert systems with applications
    آیلتس ۷ + gre با نمره کوآنت ۱۵۹
    پیشاپیش از راهنمایی هاتون تشکر میکنم
    ویرایش توسط Solok : October 2nd, 2017 در ساعت 02:27 AM

سلام خوب هستید؟
    من لیسانس ریاضی کاربردی دارم از دانشگاه تربیت معلم. معدل من هم متاسفانه خیلی پایین هستش، 12.84 ارشد اقتصاد از موسسه نیاوران دارم با معدل 17.25 . ایلتس 6.5
    سابقه 4 ترم درسی به عنوان دستیار استاد برای مقاطع ارشد و دکتری هم دارم. دستیار تحقیقاتی هم بودم.
    حدود یک ماه دیکه هم GRE دارم. البته کوانت رو تقریبا به امید خدا میرم برای نمره کامل گرفتن. از طرفی درحال انجام کار پژوهشی در زمینه اقتصادسنجی مالی هستم.
    میتونم ازتون راهنمایی بگیرم برای دانشگاه های خارج از کشور؟ کجاها اپلای کنم؟ برای کانادا و امریکا شانسی دارم؟ اگر جوابتون مثبته لطفا بگید کجاها.

خیلی ممنونم از وقتی که میگذارید

Junior Member q1w2e3r4 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Solok نمایش پست ها
    دوستان سلام و وقت بخیر،
    ممنون میشم من رو راهنمایی بفرمایید در مورد اینکه آیا با توجه به رزومه زیر شانس پذیرش برای اقتصاد(ترجیحا در حوزه انرژی) یا مالی وجود داره؟ چه کشورهایی؟
    کارشناسی مهندسی صنایع با معدل ۱۴(علم و فرهنگ)
    ارشد صنایع(سیستم و بهره وری) ۱۷/۵( آزاد کرج)
    ۴مقاله چاپ شده(۳ اسکوپوس و ۱ isc)
    5 مقاله در کنفرانس های ملی و بین المللی
    ۴ مقاله تحت داوری در ژورنال های درجه یکی مثل applied soft computing یا expert systems with applications
    آیلتس ۷ + gre با نمره کوآنت ۱۵۹
    پیشاپیش از راهنمایی هاتون تشکر میکنم
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahidwesley نمایش پست ها
    سلام خوب هستید؟
    من لیسانس ریاضی کاربردی دارم از دانشگاه تربیت معلم. معدل من هم متاسفانه خیلی پایین هستش، 12.84 ارشد اقتصاد از موسسه نیاوران دارم با معدل 17.25 . ایلتس 6.5
    سابقه 4 ترم درسی به عنوان دستیار استاد برای مقاطع ارشد و دکتری هم دارم. دستیار تحقیقاتی هم بودم.
    حدود یک ماه دیکه هم GRE دارم. البته کوانت رو تقریبا به امید خدا میرم برای نمره کامل گرفتن. از طرفی درحال انجام کار پژوهشی در زمینه اقتصادسنجی مالی هستم.
    میتونم ازتون راهنمایی بگیرم برای دانشگاه های خارج از کشور؟ کجاها اپلای کنم؟ برای کانادا و امریکا شانسی دارم؟ اگر جوابتون مثبته لطفا بگید کجاها.

خیلی ممنونم از وقتی که میگذارید
    دوستان عزیز، امیدوارم از حرف های من ناامید نشید و به سعی و تلاشتون ادامه بدید ولی واقعبینانه !

نکته مهمی که در پذیرش دکترا وجود داره اینه که به معدل لیسانس و محل تحصیل لیسانس توجه خیلی زیادی میشه و در اکثر مواقع شما رو با معدل لیسانس جاج حواهند کرد. این خیلی شایعه و شرایط رقابتی یکسان معمولا کسی که معدل لیسانس بالاتری داره شانس بیشتری داره. دلیلشم واضحه، چون میخوان ببین دانشجوی خوبی رو میگیرن. حالا خوب اونا با خوبی تو ذهن بعضی از ماهاست شاید تفاوت کنه، ولی معدل پایین رو (بخصوص اگه به دلیل پایین بودن نمرات دروس تخصصی باشه)، یه نمره خوب جی آر ای یا آیلتس و یا حتی گرفتن سرتیفیکت جبران نخواهد کرد.

اگه صحبت از شانس بکنید، بله شانس هست حتی وقتی یک درصد امید داشته باشید.ولی شرایط بسیار رقابتی بخصوص اگه دنبال بورس هستید، اگه هزینه شخصیه کارتون راحتره. دوستان هدف شما از گرفتن پی اچ دی چیه؟ آیا میدونید تعداد دکتراهای بیکار زیاد شده و در غرب نیاز چندانی ندارن؟ ایا میدونید اکثرا چند سالی رو بعد پی اچ دی یا پست دکترا میخونن یا بیکار هستن؟
    توصیه میکنم اگه واقعا دنبال رفتن هستید اول پذیرش مستر بگیرید از یه دانشگاه خارج از کشور بعد دکترا رو تو همون دانشگاه میتونید راحتر شروع کنید.
    موفق و موید باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط q1w2e3r4 نمایش پست ها
    دوستان عزیز، امیدوارم از حرف های من ناامید نشید و به سعی و تلاشتون ادامه بدید ولی واقعبینانه !

نکته مهمی که در پذیرش دکترا وجود داره اینه که به معدل لیسانس و محل تحصیل لیسانس توجه خیلی زیادی میشه و در اکثر مواقع شما رو با معدل لیسانس جاج حواهند کرد. این خیلی شایعه و شرایط رقابتی یکسان معمولا کسی که معدل لیسانس بالاتری داره شانس بیشتری داره. دلیلشم واضحه، چون میخوان ببین دانشجوی خوبی رو میگیرن. حالا خوب اونا با خوبی تو ذهن بعضی از ماهاست شاید تفاوت کنه، ولی معدل پایین رو (بخصوص اگه به دلیل پایین بودن نمرات دروس تخصصی باشه)، یه نمره خوب جی آر ای یا آیلتس و یا حتی گرفتن سرتیفیکت جبران نخواهد کرد.

اگه صحبت از شانس بکنید، بله شانس هست حتی وقتی یک درصد امید داشته باشید.ولی شرایط بسیار رقابتی بخصوص اگه دنبال بورس هستید، اگه هزینه شخصیه کارتون راحتره. دوستان هدف شما از گرفتن پی اچ دی چیه؟ آیا میدونید تعداد دکتراهای بیکار زیاد شده و در غرب نیاز چندانی ندارن؟ ایا میدونید اکثرا چند سالی رو بعد پی اچ دی یا پست دکترا میخونن یا بیکار هستن؟
    توصیه میکنم اگه واقعا دنبال رفتن هستید اول پذیرش مستر بگیرید از یه دانشگاه خارج از کشور بعد دکترا رو تو همون دانشگاه میتونید راحتر شروع کنید.
    موفق و موید باشید.

خیلی ممنون از نظرتون.
    راستش مد نظر خودم هم هست که برای مستر اقدام کنم، ولی مسئله ای که هست اینه که بحث فاند پیش میاد. البته این هم خدمتتون بگم که بنده برای اروپا هم میخوام اپلای کنم. مسترهایی که فاند بدن رو شما میشناسی؟

مرسی

Junior Member q1w2e3r4 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidwesley نمایش پست ها
    خیلی ممنون از نظرتون.
    راستش مد نظر خودم هم هست که برای مستر اقدام کنم، ولی مسئله ای که هست اینه که بحث فاند پیش میاد. البته این هم خدمتتون بگم که بنده برای اروپا هم میخوام اپلای کنم. مسترهایی که فاند بدن رو شما میشناسی؟

مرسی
    نه متاسفانه.
    ببینید فکر میکنم تو مقطع ارشد بورس کمتر از دوره دکترا باشه. بستگی به استاد اون رشته داره. بعضی از دانشگاهای تاپ ترکیه به دانشجوی ارشد هم بورس میدن. دانشگاه کوچ (koc) رو امتحان کنید. ببینید تا میتونید ایمیل بفرستید و اقدام کنید منتظر نشید تا یه استاد جوابتونو بده، تو اروپا معمولا shortlist میکنند و بعد مصاحبه.
    موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)