صفحه 46 از 53 نخستنخست ... 363738394041424344454647484950515253 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 529

موضوع: راهنمای اخذ پذیرش دکترای اقتصاد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای اخذ پذیرش دکترای اقتصاد

سلام دوستان.
    با شرایط زیر شانسم برای پذیرش از کانادا- المان-اترش و سوئد برای دکترای اقتصاد با فاند کامل چند هست لطفا راهنمایی کنین
    کارشناسی دانشگاه ایلام- معدل16.40
    کارشناسی ارشد دانشگاه علم وصنعت معدل 19.15 - سه تا مقاله کنفرانسی بین المللی دارم(به زبان فارسی)- یک کتاب اقتصادی در دست ترجمه
    مدرک زبان و GRE ندارم.
    لطفا راهنمایی کنید.

Member FARSHAD_CANADA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

سلام. ببخشید که من این مطلب رو اینجا میذارم. چون اولین تاپیک بود براتون اینجا مینویسم.اگر صلاح میدانید اون رو به جای مناسب انتقال بدید.
    شرکت HEINKEN که یک شرکت معتبر بین المللی هست داره online application میگیره برای یک دوره کارآموزی سه ساله که یک از رشته هایی هم که میخواهد Finance هست و البته رشته های دیگری هم هست که به نظرم بی ارتباط با تحصیلات شما عزیزان نیست. سه سال کارآموزی در سه کشور مختلف خواهید داشت. شروع دوره از شهر آمستردام خواهد بود. هم مصاحبه تصویری خواهید داشت و هم حضوری. کشور ما هم جز کشورهای مجاز برای شرکت در این برنامه هست. منتها deadline فقط تا 9 فوریه هست. لینکش رو براتون میذارم. استدعا دارم با من تماس نگیرید چون من هیچ اطلاع بیشتری ندارم. خودتون پیگیر باشید. ضمنا" من خیلی خیلی کم به اینجا سر میزنم و اصلا" رشته تحصیلی من ربطی به اقتصاد و finance نداره.
    https://www.heysuccess.com/opportuni...mme-2018-12114

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    ليسانس اقتصاد. دانشگاه فردوسی مشهد. معدل 17.00
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    فوق ليسانس توسعه اقتصادی و برنامه ریزی. دانشگاه فردوسی مشهد. معدل 17.40
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    آيلتس٧- ریدینگ 8-لیسنینگ7.5-اسپیکینگ7-رایتینگ6
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    303- کوانت 154-وربال149-رایتینگ2.5

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    مقاله انگلیسی 2
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به فارسی

4
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    دكتري اقتصاد کشاورزی یا اقتصاد منابع
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    استرالیا -کانادا

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    10- میزان فاند مورد انتظار
    (Full Fund/Partial Fun

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط somayeh1987 نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    ليسانس اقتصاد. دانشگاه فردوسی مشهد. معدل 17.00
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    فوق ليسانس توسعه اقتصادی و برنامه ریزی. دانشگاه فردوسی مشهد. معدل 17.40
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    آيلتس٧- ریدینگ 8-لیسنینگ7.5-اسپیکینگ7-رایتینگ6
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    303- کوانت 154-وربال149-رایتینگ2.5

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    مقاله انگلیسی 2
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به فارسی

4
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    دكتري اقتصاد کشاورزی یا اقتصاد منابع
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    استرالیا -کانادا

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    10- میزان فاند مورد انتظار
    (Full Fund/Partial Fun

سلام
    اوضاعتون خوبه، یه نکته منفی تو رزومه تون، نمره رایتینگ ک 2.5 هستش و اون 154 کوانته ک اثر منفی داره! نه شدید ولی داره!
    چون بعضی مواقع شما نمرتون مثلا 3 و چیزی بین 157-161 میشه، اثر خنثی است و اگر کمک نکنه، اثر منفی نداره، ولی شما اون دوتا نمره تون اثرش یه ذره بده!
    در مجموع رزومه خوبه وخیلی جاها میتونین پذیرش بگیرین.
    استرالیا اگ ک مقاله انگلیسی دارید، به اساتید رزومه بفرستید به نیوزلندم بفرستید، خیلی شانستون تو این دوتا کشور بالاست. میتونید پوزیشنهای دکتری رو هم تو سایتای مختلف نگاه کنید.
    برای کانادا، شانستون بالا هست، ولی من دو تا بحث نمره 2.5 و 154 رو به نظرم بد میاد! اگ ک مثلا 3 بود و 157 یا 158 ممشکلی نبود، ولی اثر منفی بدتر از اثر خنثی هستش.
    شاید شاید مانور ندادن رو نمره GRE و ارسال رزومه بتونه یه چندتا دانشگاه رو براتون بیاره. دانشگاههای درجه سه کانادا! یا شایدم درجه دو!

میتونی دوباره بده و نمره 3 و 157 به بالا بگیری، شانست خیلی بالاتر میره.
    ولی در مجموع شانست برای استرالیا و نیوزلند خیلی خیلی بالاست و برای اروپا و پوزیشنهاش بالا، برای کانادا ک GRE رو مبیننه و سایر جاهایی ک GRE محوریتشون این نمره ست،
    این نمره نبودش شاید بهتر از بودنش باشه. من زیاد مطمئن نیستم در این مورد ولی به قطع میگم 2.5 بده اگر ک 154 کوانتتون بد نباشه!
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

سلام ممنون از پاسخ تون
    درسته اون نمره ها خیلی پاییه ولی دیگه وقتی برای امتحان دوباره نیست. خیلی تا حالا ایمیل فرستادم برای استادای استرالیا اما جواب ندادن. یه سوال که دارم اینه که من پارسال با نمره 6.5 ایلتس و بدون نمره جی ار ای از دانشگاه کنتاکی امریکا پذیرش گرفتم . حالا با این وضعیت که استادا جواب نمیدن نمیدونم اگر دانشگاه ها رو خودم مستقیما اپلای کنم شانسی برای فاند گرفتن دارم یا نه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط somayeh1987 نمایش پست ها
    سلام ممنون از پاسخ تون
    درسته اون نمره ها خیلی پاییه ولی دیگه وقتی برای امتحان دوباره نیست. خیلی تا حالا ایمیل فرستادم برای استادای استرالیا اما جواب ندادن. یه سوال که دارم اینه که من پارسال با نمره 6.5 ایلتس و بدون نمره جی ار ای از دانشگاه کنتاکی امریکا پذیرش گرفتم . حالا با این وضعیت که استادا جواب نمیدن نمیدونم اگر دانشگاه ها رو خودم مستقیما اپلای کنم شانسی برای فاند گرفتن دارم یا نه ؟
    برای دکتری؟ اقتصاد بدون GRE با فاند؟ عجیبه! پس اوضاعتون خیلی خوبه!
    چرا جواب نمیدن!؟ کارشون اینه!
    ببین، مشخصا شما به کسی ایمیل میدی ک تو حوزش شما کاری کردی یا حداقل علاقه قابل اثبات داری!
    به کسیم ایمیل میزنی ک نه خیلی کله گنده باشه و 10 تا دانشجو داشته باشه ک وقت نکنه برای شما سوپروایزری کنه، نه به کسی ک تازه کاره و یک مقاله داره!
    به هر دانشکده ایم فله ای به ان تا استاد یهو نباید ایمیل بزنی دیگع!
    شما چون معدلت بالاس نیوزلند ک معدل محورترن شانست بالاتره! اونحام روهم یه امتحان کن!
    برو یه ذره بیشتر بخون و تو تاپیکای دیگه بگرد ببین، بحث ایمیل زدن به استاد چ جوریه! اینجوری بهتره!
    برای استرالیا و نیوزلند و کلا جایی ک سوپروایزر نیازه، نه بدون اکی استاد ک اپلای کردن چرته!
    برای جاهای دیگه استاد اصلا مهم نیست، فقط اپلای کن! منظورم سبک امریکاییه ست. مقاله هات کجا ها چاپ شدن؟ اگر ک Q4 هم باشن، همین جوری اپلای کن!
    ولی به هیچ وجه بلند پروازی نکن!

ممنون از پاسخ هاتون
    نه دیگه فاند ندادن وگرنه الان اونجا بودم فقط پذیرش دادن. نیوزیلند رو هنوز امتحان نکردم حتما اونجا رو هم امتحان میکنم . استادا زمینه کاریشون رو نگاه میکنم و بعد براشون ایمیل میفرستم ولی جواب نمیدن حداکثر جوابی که میدن لینک اپلای رو برام میفرستن. نه بلند پروازی نمیکنم اصلا!

Junior Member

با سلام
    برای پذیرش در مقطع دکتری اقتصاد، برای مثال کانادا، یک پروپوزال خوب اهمیت بیشتری داره یا یه نمره Gre بالا!؟

نقل قول نوشته اصلی توسط zeepoo نمایش پست ها
    با سلام
    برای پذیرش در مقطع دکتری اقتصاد، برای مثال کانادا، یک پروپوزال خوب اهمیت بیشتری داره یا یه نمره Gre بالا!؟
    تو کانادا برای پذیرش مدرکی به اسم پروپوزال موقع اپلای ، من خاطرم نیست بخان (تا الان)!
    GRE بو البته بخش کوانتش برای پذیرش گرفتن خیلی مهمه.
    شما اگر ک لیسانس و فوقتون اقتصاد یا ریاضی کاربردی باشه، شاید GRE رو هم معاف کنند، و اگر ک نمراتتون بالا باشه شانس پذیرشتون خیلی میره بالا.
    تو اقتصاد معمولا نمره کوانت GRE بالا نیست، در حد دکتری مالی ک میچسبه به 170.
    من یادم میاد دانشگاههای خوب و تقریبا خوب رو قدیم میپرسیدم بهم میگفتن ما میانگینمون 158 هست و کف پذیرش باید کوانت 154 رو داشته باشه.
    قاعدتا شما به کف نگاه نکن، میانگین رو هم بیخیال، بنابراین بخون تا نمره بالاتر از 160 بگیری.

ApplyAbroad Superstar

سلام در نظام انگلیسی- اروپایی حتما قدرت پروپوزال مهمتر است. بدون بروبرگرد. موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط zeepoo نمایش پست ها
    با سلام

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)