صفحه 42 از 53 نخستنخست ... 323334353637383940414243444546474849505152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 529

موضوع: راهنمای اخذ پذیرش دکترای اقتصاد

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمای اخذ پذیرش دکترای اقتصاد

بچه های اقتصاد خونده، بخصوص اگر درسای تخصصی رو و ریاضی وار رو خوب شدید، معدل خوب دارید، به حوزه ی فایننس هم علاقه دارید، برای دانشگاه یورک کانادا اپلای کنید، نمره GRE هم نمیخاد، ایرانی هم داره. استادای زیادی توش روی حوزه فایننس کار میکنن.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    finance, BI Norwegian Business School

نقل قول نوشته اصلی توسط imps نمایش پست ها
    سلام
    میشه منو راهنمایی کنید؟
    من میخوام کانادا اپلای کنم
    خودم تو ذهنمه به ترتیب کلگری وسترسن انتوریو ویکتوریا اوتاوا اپلای کنم.کسی پیشنهادی داره که کجاها بیشتر شانس دارم؟
    لیسانسم امیرکبیر بوده با معدل 14
    فوقم اقتصاد شریف بوده با معدل 17.60 ایلتسم 7 و gre کوانتم 161 شده

کلگری شانستون بالاست، البته دانشگاه سخت گیریه ولی چون ایرانی توش زیاده به ویژه شریفی شانستون بالاست. تاکیدشونم کلا رو ریاضی و دروس اقتصادیه.
    ویکتوریام شانستون خوبه.
    امریکا چرا اپلای نمی کنید؟ شریفو بهتر میشناسن تو اقتصاد

Junior Member

سلام ایا میشه برای دکترای اقتصاد در دانشگاه های تاپ با داشتن دکترا در رشته غیر مرتبط از امریکا با نمرات بالای gre&tofel و دروس ریاضی اقدام کرد؟ ایا دکترای دوم امکان پذیر است؟ ممنون

اینو برای دوستانی میزارم که میگن، با مدرک اقتصاد ایران نمیشه رفت دانشگاههای آمریکایی!
    خانم زهرا محمدی فوق اقتصاد از شریف داشته الان فکر کنم باید دکتری ش رو در دانشگاه پنسیلوانیا تموم کرده باشن.
    صفحه لینکدین ایشون.
    https://www.linkedin.com/in/zahraeco...k_profile_name

سلام دوستان.
    gre: کوانت 160 و وربال 147 - رایتینگ هنوز نیومده
    تافل: 106
    معدل لیسانس : 17.76 (3.71/4)
    معدل ارشد: 17.95 (3.69/4)
    رشته اقتصاد
    مقطع مورد نظر دکتری

میخوام یه بار دیگه امتحان جی ار ای رو تکرار کنم. اصلا راضی نیستم از نمرم. الان فقط میخواستم راهنماییم کنید: به نظرتون این نمره جی ار ای رو برای دانشگاههای یورک کانادا و کانکوردیا بفرستم؟ آیا اصلا تاثیری داره؟ به نظرتون تاثیر مثبت یا منفی داره؟ این دو دانشگاه اپلای کردم و بین مدارک مورد نیاز جی ار ای نداشتند. جی ار ای رو بعد از ددلاینشون شرکت کردم.

نمونه W و S من ؛ تصحیح W و S در1 و 2
    ت.*.پ.*.و تا 49 ؛نحوه استفاده از نرم افزار جدید ت پ و
    آمادگی GRE
    "never give up" همین برای تازه واردین این مسیر توضیح کاملیه...

Member hipax آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student of Marketing - Monash University

نقل قول نوشته اصلی توسط sb_urmia نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    رشته اقتصاد
    مقطع مورد نظر دکتری

میخوام یه بار دیگه امتحان جی ار ای رو تکرار کنم. اصلا راضی نیستم از نمرم. الان فقط میخواستم راهنماییم کنید: به نظرتون این نمره جی ار ای رو برای دانشگاههای یورک کانادا و کانکوردیا بفرستم؟ آیا اصلا تاثیری داره؟ به نظرتون تاثیر مثبت یا منفی داره؟ این دو دانشگاه اپلای کردم و بین مدارک مورد نیاز جی ار ای نداشتند. جی ار ای رو بعد از ددلاینشون شرکت کردم.
    شما رزومتون خوبه. جی آر ای هم قطعا تاثیر در داره ولی در مواردی که رزومتون شبیه یکی دیگه باشه براتون مزیت محسوب میشه. اگر کانادا خیلی براتون مهم نیست و مقاله هم دارین، خیلی راحت می تونین از استرالیا یا انگلیس پذیرش بگیرین. اگر کانادا خیلی براتون مهمه، بهتره که خیلی به رنک دانشگاه ها و معروف بودن دپارتمان مدنظر و placement های دانشگاه ها دقت بکنید چون اگر خدای نکرده توی کانادا براتون موقعیت شغلی وجود نداشت، حداقل واسه کشورهای دیگه بتونین درخواست بدین. باید احتمال همه چی رو بدین. من دیدم کسایی که از همین دانشگاه یورک توی رشته مدیریت دکتری خوندن و الان استاد دانشگاه ملبورن هستند یا کسایی که امریکا یا اروپا درس خوندن وکانادا کار پیدا کردن. مثلا این NHH توی نروژ هیچ رنکی نداره ولی توی رشته شما خیلی قویه و تقریبا اکثر فارغ التحصیلاش جاهای خیلی خوبی مشغول به کار هستند (https://goo.gl/3wQeDU). اگر می گفتین که لیسانس و فوق لیسانستون رو کجا گرفتین می شد بهتره راهنمایی کرد چون کانادا و بعضا امریکا اهمیت زیادی به دانشگاه های تهران اعم شریف، تهران، علم و صنعت و .... میدن. به هر حال، مهم خروجی کارتون هست که ارتباط مستقیمی با سطح دانشگاهی که می خواین ادامه تحصیل بدین داره. بهتره که از این دوتا دانشگاه در مورد placementهای فارغ التحصیلان دکتری اطلاع کسب کنین.
    The future is already here – it's just not evenly distributed

سلام دوستان.
    رشته اقتصاد
    مقطع مورد نظر دکتری

فارغ از شانس، الان فک کنم دیگه، خیلی از دانشگاهها ددلاینشون یا گذشته یا چندروز دیگه ست.
    من میگم شما جفتشم اپلای کن! اگر ددلاینی مونده باشه! به نظرم شما کانکوردیا قبولی با فاند. دانشگاه رایرسون هم بود فک کنم اقتصاد داشت اونم ببین! الان مهم بحث ددلاینا! تا جایی که میتونی اپلای کن!
    اگر تمایل دارید، لیست دانشگاههایی که الان ددلاین دارن رو سریع بگید، تا بهینه تر بشه راهنمایی کرد کجا اپلای کنید.به نظر من اگر شما دفعه دوم امتحان بدی، اتفاق انچنان خاصی نخاهد افتاد! کما اینکه بچه های مکانیک دانشگاه خودتون کوانت رو تویه بهترین حالت 164 میزدن! و با همین 164 رفتن British Columbia
    به نظر بنده نیازی نیست (کما اینکه در عرض چند وقت نمره کوانتتون شاید بیشتر از 1 نمره بالاتر نره!) امتحان مجدد بدید! این پولو صرف اپ فی دانشگاه بکنید بهتره!

ممنون از راهنمایی هاتون.
    من بخاطر نمره پایین جی ار ای مردد بودم که گزارش بکنم یا نه... که مبادا پایین بودن باعث ریجکت بشه.
    دانشگاه لیسانس و ارشد هر دو ارومیه بودم (به ترتیب رتبه دوم و چهارم در ورودی). در مورد مقاله هم اشاره نکردم چون 6 تا مقاله فارسی دارم. فارسی هم که فکر نکنم تاثیری داشته باشه.
    بخاطر اینکه جی ار ای با تاخیر دادم ددلاین 99% دانشگاهها گذشت. همین دو تا هم اتفاقی دیدم که جی ار ای نمیخواد. مدارکم رو ارسال کردم و الان در حال بررسی هست. اتفاقا دانشگاه یورک هم آقای ماهان (با تشکر) معرفی کرده بودند و دیدم هنوز ددلاینش مونده اپلای کردم. بله دقیقا رنک این دو دانشگاه به طور کلی بالای 400 هست ولی برای رشته های اقتصاد بین 100-150 هست. از نظر سطح علمی در رشته ما موقعیت خوبی دارن. کارهای تحقیقاتی اساتید هم به روز و مورد علاقه من هست (مخصوصا یورک)
    کشورهای اروپایی و استرالیا هم چون مقاله میخوان نمیتونم اپلای کنم. وگرنه کشور برام فرقی نداره. به قول شما مهم بعد از تموم شدن دکتری هست. اگه نتونم کاری پیدا کنم دیگه به چه دردی میخوره این دکترا. برای وربال NHH به مینیمم نمیرسم. مینیمم زده 153!
    در مورد placement ها خیلی جستجو کردم ولی نتونستم چیزی پیدا کنم. میشه بیشتر راهنمایی کنید که چطوری میتونم کسب اطلاعات کنم؟
    دانشگاههای ترکیه هنوز ددلاین دارند. و چند تا institute در اروپا پیدا کردم که بخاطر دانشگاه نبودنشون مردد هستم که ارزش دارند یا نه. گرچه چون میخوام دانشگاه بهتری برم مشکلی ندارم که سال بعد اپلای کنم.
    در مورد آزمون مجدد هم اتفاقا من خیلی خوش بین و امیدوار هستم برای افزایش نمره. چون برای این آزمون اصلا تمرین نداشتم. فقط یه آفیشال گاید خونده بودم و ویدئوهای مگوش. و اینکه به نظر من سوالات کوانت اصلا در حدی نیست که بخوایم بگیم یه نفر مکانیک خونده نمرش اینه پس اونی که مثلا پزشکیه، پرستاریه، یا ... باید ازون کمتر باشه چون تمام مباحث در حد دبیرستان هست و مورد ناآشنایی من بین سوالات ندیدم. پیچیده تر از اینا رو در دانشگاه خوندیم. پس فقط به تمرین نیاز هست. البته برای علوم انسانی سخته ولی تجربی و ریاضی فکر نکنم مشکلی داشته باشند. به هر حال حتما در موردش فکر میکنم. نکته خوبی رو اشاره کردید. تافل تمرین کردم و 12 نمره افزایش نمره داشتم ولی شایدم واقعا حق با شما باشه و نتونم ارتقای نمره بدم.

ممنون از هر دو دوست عزیز

نقل قول نوشته اصلی توسط hipax نمایش پست ها
    شما رزومتون خوبه. جی آر ای هم قطعا تاثیر در داره ولی در مواردی که رزومتون شبیه یکی دیگه باشه براتون مزیت محسوب میشه. ... در مورد placementهای فارغ التحصیلان دکتری اطلاع کسب کنین.
    نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    فارغ از شانس، الان فک کنم دیگه، خیلی از دانشگاهها ددلاینشون یا گذشته یا چندروز دیگه ست. ... این پولو صرف اپ فی دانشگاه بکنید بهتره!

نمونه W و S من ؛ تصحیح W و S در1 و 2
    ت.*.پ.*.و تا 49 ؛نحوه استفاده از نرم افزار جدید ت پ و
    آمادگی GRE
    "never give up" همین برای تازه واردین این مسیر توضیح کاملیه...

Member hipax آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student of Marketing - Monash University

ممنون از راهنمایی هاتون.
    من بخاطر نمره پایین جی ار ای مردد بودم که گزارش بکنم یا نه... که مبادا پایین بودن باعث ریجکت بشه.
    دانشگاه لیسانس و ارشد هر دو ارومیه بودم (به ترتیب رتبه دوم و چهارم در ورودی). در مورد مقاله هم اشاره نکردم چون 6 تا مقاله فارسی دارم. فارسی هم که فکر نکنم تاثیری داشته باشه.
    بخاطر اینکه جی ار ای با تاخیر دادم ددلاین 99% دانشگاهها گذشت. همین دو تا هم اتفاقی دیدم که جی ار ای نمیخواد. مدارکم رو ارسال کردم و الان در حال بررسی هست. اتفاقا دانشگاه یورک هم آقای ماهان (با تشکر) معرفی کرده بودند و دیدم هنوز ددلاینش مونده اپلای کردم. بله دقیقا رنک این دو دانشگاه به طور کلی بالای 400 هست ولی برای رشته های اقتصاد بین 100-150 هست. از نظر سطح علمی در رشته ما موقعیت خوبی دارن. کارهای تحقیقاتی اساتید هم به روز و مورد علاقه من هست (مخصوصا یورک)
    کشورهای اروپایی و استرالیا هم چون مقاله میخوان نمیتونم اپلای کنم. وگرنه کشور برام فرقی نداره. به قول شما مهم بعد از تموم شدن دکتری هست. اگه نتونم کاری پیدا کنم دیگه به چه دردی میخوره این دکترا. برای وربال NHH به مینیمم نمیرسم. مینیمم زده 153!
    در مورد placement ها خیلی جستجو کردم ولی نتونستم چیزی پیدا کنم. میشه بیشتر راهنمایی کنید که چطوری میتونم کسب اطلاعات کنم؟
    دانشگاههای ترکیه هنوز ددلاین دارند. و چند تا institute در اروپا پیدا کردم که بخاطر دانشگاه نبودنشون مردد هستم که ارزش دارند یا نه. گرچه چون میخوام دانشگاه بهتری برم مشکلی ندارم که سال بعد اپلای کنم.
    در مورد آزمون مجدد هم اتفاقا من خیلی خوش بین و امیدوار هستم برای افزایش نمره. چون برای این آزمون اصلا تمرین نداشتم. فقط یه آفیشال گاید خونده بودم و ویدئوهای مگوش. و اینکه به نظر من سوالات کوانت اصلا در حدی نیست که بخوایم بگیم یه نفر مکانیک خونده نمرش اینه پس اونی که مثلا پزشکیه، پرستاریه، یا ... باید ازون کمتر باشه چون تمام مباحث در حد دبیرستان هست و مورد ناآشنایی من بین سوالات ندیدم. پیچیده تر از اینا رو در دانشگاه خوندیم. پس فقط به تمرین نیاز هست. البته برای علوم انسانی سخته ولی تجربی و ریاضی فکر نکنم مشکلی داشته باشند. به هر حال حتما در موردش فکر میکنم. نکته خوبی رو اشاره کردید. تافل تمرین کردم و 12 نمره افزایش نمره داشتم ولی شایدم واقعا حق با شما باشه و نتونم ارتقای نمره بدم.

ممنون از هر دو دوست عزیز
    راستش من خیلی هارو دیدم که بعد از دو سه بار امتحان دادن تونستن که توی کوانت نمره بالای 165 بگیرن. یکیش هم دوست خودم بود که 170 گرفت. به نظرم استرالیا چون هزینه اپلای نداره و از فروردین سال بعد می ددلاین هاش شروع میشه اقدام بکنین. چیزی از دست نمیدین فقط دقت بکنید که دانشگاه های گروه هشت باشن. توی اروپا هم دنبال پوزیشن ها باشین چون مقاله فارسی دارین از هیچی بهتره و می تونین بهشون توضیح بدین که چیکار کردین. مثلا سوئد و هلند و بلژیک رو پیگیر باشین. فرانسه هم شانس دارین و کسایی بودن که با نمرات مشابه شما تونستن پذیرش بگیرن مثلا توی ESSEC. اکثر دانشگاه های اروپایی هم به نمره کوانت اهمیت می دن چون همه می دونن که وربال جی آر ای برای غیرنیتیو ها خیلی سخته و سوالاتش فضایی هست.
    The future is already here – it's just not evenly distributed

بچه های اقتصاد! که متقاضی فوق و دکتری در اقتصاد سنجی، اقتصاد، یا مالی هستن!

موسسه ای بنام Tinbergen Institute هست در هلند، که دورهای دکتری و فوق اقتصاد و مالی رو از طرف سه دانشگاهه هلند تو زیر توضیحشو گفته برگزار میکنه. جایه معتبریه و فارغ التحصیلاش جایه خوبی هستن. سیتسم پذیرش و ساختار کامل آمریکایی داره!
    Tinbergen Institute is one of Europe's leading graduate schools and research institutes in economics, econometrics and finance. TI is operated jointly by the Schools of Economics of the Erasmus University Rotterdam (EUR), University of Amsterdam (UvA) and Vrije Universiteit Amsterdam (VU) in the Netherlands.
    Tinbergen Institute offers a research master program in economics, econometrics and finance as well as PhD opportunities under expert supervision by our international research fellows.

سایتش http://www.tinbergen.nl/

تا اول می وقت دارید برای ارسال مدرک. فول فاند پذیرش میده به تعداد زیادی! فک کنم یه GRE کوانت 160 به بالا کار رو راه بندازه اگر که نقطه ضعف غیر عادی تو رزموتون نباشه. و مدرک اقتصاد هم داشته باشید.
    ویرایش توسط MAHAN7 : March 13th, 2017 در ساعت 12:46 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)