صفحه 13 از 53 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 529

موضوع: راهنمای اخذ پذیرش دکترای اقتصاد

پیش فرض پاسخ : راهنمای اخذ پذیرش دکترای اقتصاد

۲ تا سؤال کلی دارم:
    ۱. در آمریکای شمالی برای دکترا در رشته های مرتبط به Finance و Economics هم باید نمره جیمت داشت یا جی آر ای کفایت میکنه؟
    ۲. خیلی از کسانی که MBA میخونن و یا فقط فوق رو اقتصاد یا فایننس میخونن هم برای دکترای این تیپ رشته ها اپلای میکنن که خیلی هاشون، لیسانس مهندسی دارند . با توجه به این نکته میخوام بدونم شانس پذیرش دکترای مربوط به گرایشهای مختلف اقتصادی و بیزینس (مدیریت، اقتصاد، فایننس و...) برای اینجور افراد به چه شکلی هستش؟ مثلا معدل و رشته لیسانسشون چقدر تاثیر داره؟

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mamali66 نمایش پست ها
    ۲ تا سؤال کلی دارم:
    ۱. در آمریکای شمالی برای دکترا در رشته های مرتبط به Finance و Economics هم باید نمره جیمت داشت یا جی آر ای کفایت میکنه؟
    ۲. خیلی از کسانی که MBA میخونن و یا فقط فوق رو اقتصاد یا فایننس میخونن هم برای دکترای این تیپ رشته ها اپلای میکنن که خیلی هاشون، لیسانس مهندسی دارند . با توجه به این نکته میخوام بدونم شانس پذیرش دکترای مربوط به گرایشهای مختلف اقتصادی و بیزینس (مدیریت، اقتصاد، فایننس و...) برای اینجور افراد به چه شکلی هستش؟ مثلا معدل و رشته لیسانسشون چقدر تاثیر داره؟
    1-قطعا یکی رو میخواد اما اینکه کدوم؟ باید برید چک کنید.
    2-به طور متوسط شانس بیشتری دارن نسبت به فردی که لیسانس همین رشته ها رو داره(البته با فرض اینکه ارشد یکجا باشن و معدل لیسانس و فوق نزدیکی داشته باشن).البته متغیر مدارک زبان هم میتونه موثر باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط danialsolimany نمایش پست ها
    1-قطعا یکی رو میخواد اما اینکه کدوم؟ باید برید چک کنید.
    2-به طور متوسط شانس بیشتری دارن نسبت به فردی که لیسانس همین رشته ها رو داره(البته با فرض اینکه ارشد یکجا باشن و معدل لیسانس و فوق نزدیکی داشته باشن).البته متغیر مدارک زبان هم میتونه موثر باشه.
    یعنی اینکه لیسانس مهندسی داشته باشیم بهتره تا لیسانس اقتصاد؟ درست متوجه شدم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mamali66 نمایش پست ها
    یعنی اینکه لیسانس مهندسی داشته باشیم بهتره تا لیسانس اقتصاد؟ درست متوجه شدم؟
    بیشتر از این که مدرک لیسانستون چیه، اغلب این موثر هست که چقدر واحدهای ریاضی پاس کرده باشید.

Junior Member

پیش فرض راهنمای اخذ پذیرش دکترای اقتصاد

1 قاعده کلی برای پذیرش دکترا تو اکثر دانشگاههای آمریکا که من دیدم اینه که میگن اگه فوق لیسانس رو از دانشگاه آمریکایی نگرفتی ، حداقل 1سال دروس جبرانی بگذرونی ...
    ویرایش توسط Olympia : March 28th, 2013 در ساعت 10:15 AM

Junior Member

سلام بچه ها. من لیسانس و فوق لیسانس برق دارم. لیسانسم با معدل ۱۶.۵ دانشگاه آزاد، و فوق لیسانسم با معدل ۱۷.۲ از دانشگاه صنعتی اصفهان. نمره آیلتس ۷ هم دارم. میخواستم ببینم اگه که GRE امتحان بدم شانسی واسه دکترا یا فوق لیسانس اقتصاد با فاند دارم یا نه؟ حقیقتش باید بگم که من حتی برای یک نصف سال هم نمیتونم هزینه های خودم رو خارج از کشور تامین کنم.

سوال اول اینکه با توجه به شرایط من، چه نمره GRE لازمه تا بتونم ی دانشگاه تو امریکا یا کانادا فاند بگیرم؟ و سوال دوم اینکه اگه شانس داشته باشم تا چه رنکی رو میتونم روش حساب کنم؟

در ضمن من با یکم خوندن برای فوق لیسانس اقتصاد دولتی هم امتحان دادم و مجاز به انتخاب رشته شدم اما با رتبه ۱۱۰۰ حتی پیام نور رو هم نیاوردم اما پایه ریاضیاتم قویه.

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi136 نمایش پست ها
    سلام بچه ها. من لیسانس و فوق لیسانس برق دارم. لیسانسم با معدل ۱۶.۵ دانشگاه آزاد، و فوق لیسانسم با معدل ۱۷.۲ از دانشگاه صنعتی اصفهان. نمره آیلتس ۷ هم دارم. میخواستم ببینم اگه که GRE امتحان بدم شانسی واسه دکترا یا فوق لیسانس اقتصاد با فاند دارم یا نه؟ حقیقتش باید بگم که من حتی برای یک نصف سال هم نمیتونم هزینه های خودم رو خارج از کشور تامین کنم.

سوال اول اینکه با توجه به شرایط من، چه نمره GRE لازمه تا بتونم ی دانشگاه تو امریکا یا کانادا فاند بگیرم؟ و سوال دوم اینکه اگه شانس داشته باشم تا چه رنکی رو میتونم روش حساب کنم؟

در ضمن من با یکم خوندن برای فوق لیسانس اقتصاد دولتی هم امتحان دادم و مجاز به انتخاب رشته شدم اما با رتبه ۱۱۰۰ حتی پیام نور رو هم نیاوردم اما پایه ریاضیاتم قویه.
    دکترا که میشه گفت اصلاً و ابداً (با یا بی فاند)
    فوق لیسانس هم که فاندهاش خیلی خیلی محدوده.
    اگر هدفتون صرف رفتن هست به دکترای برق فکر کنید که رفتنش از اقتصاد هم راحتتره.
    اگر هم علاقه شدید به اقتصاد دارید، اینجا فوق بخونید، بعد برید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط kavehmo نمایش پست ها
    دلیل اینکه شانس ندارن اینه که پیش زمینه اقتصادی ندارن؟ من هم کارشناسی و ارشدم ریاضی بوده، اوضام همینه دقیقا؟اگه ریکام از استاد ای اقتصاد داشته باشم چی؟(من هیچ درس اقتصادی پاس نکردم!)
    ممکنه دلایلتونو برای اینکه دوستمون اصلا شانس نداره توضیح بدین؟
    بسیار ممنون

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali262 نمایش پست ها
    دلیل اینکه شانس ندارن اینه که پیش زمینه اقتصادی ندارن؟ من هم کارشناسی و ارشدم ریاضی بوده، اوضام همینه دقیقا؟اگه ریکام از استاد ای اقتصاد داشته باشم چی؟(من هیچ درس اقتصادی پاس نکردم!)
    ممکنه دلایلتونو برای اینکه دوستمون اصلا شانس نداره توضیح بدین؟
    بسیار ممنون
    بحث پیش زمینه اقتصادی یه وابستگی با برنامه ای که قصد اپلای کردن دارید داره،مثلا تقریبا 30 تا دانشگاه اول امریکا این پیش زمینه رو می خوان که دقیقا هم مینیممش در حد درس های ارشد اقتصاد تو ایران هست اما یه سری دانشگاه های اروپایی در دوره مستر هست(اکثرا اسپانیا،ایتالیا و آلمان) که معمولا از درس هایی شروع به تدریس می کنن که اگه دانشجویی پیش زمینه نداشته باشه اما خودش درس های پایه ای رو مطالعه کرده باشه خیلی راحت بتونه خودش رو هماهنگ کنه البته نکته اساسی این برنامه ها فشردگی ای هست که دارن و معمولا در پایان برنامه شما حتی تا حدی وارد سطح دکترا هم میشن.یه حقیقتی هم در مورد توصیه نامه وجود داره و اونم اینه که اگه از استادهای غیراقتصادی گرفته بشه حتی همون تاثیر خنثی اساتید اقتصاد(فقط مورد ایران) رو نداره.

نقل قول نوشته اصلی توسط kavehmo نمایش پست ها
    اتفاقا بساری از بچه های که الان دارن اقتصاد می خونن پیش زمینه مهندسی دارن. اگه اشتباه نکرده باشم حتی خوندن مهندسی در دوره کارشناسی یک نقطه قوت محسوب میشه چرا که بچه های مهندسی از نظر تسلط بر ریاضیات ئر شرایط بهتری از بچه های اقتصاد هستند. اونجا هم دکترای اقتصاد فقط روی محور ریاضیات میچرخه و استادا تمایل دارن که از دانشجوهای مهندسی برخی رشته ها واسه دکترا دانشجو بگیرن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)