صفحه 14 از 53 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 529

موضوع: راهنمای اخذ پذیرش دکترای اقتصاد

پیش فرض پاسخ : راهنمای اخذ پذیرش دکترای اقتصاد

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman90 نمایش پست ها
    اتفاقا بساری از بچه های که الان دارن اقتصاد می خونن پیش زمینه مهندسی دارن. اگه اشتباه نکرده باشم حتی خوندن مهندسی در دوره کارشناسی یک نقطه قوت محسوب میشه چرا که بچه های مهندسی از نظر تسلط بر ریاضیات ئر شرایط بهتری از بچه های اقتصاد هستند. اونجا هم دکترای اقتصاد فقط روی محور ریاضیات میچرخه و استادا تمایل دارن که از دانشجوهای مهندسی برخی رشته ها واسه دکترا دانشجو بگیرن
    منظورتون از "بسیاری از بچه ها...."، افرادی هست که فوق اقتصاد تو ایران می خونن؟ یا افرادی که فوق مهندسی داشتن و واسه دکترای اقتصاد از ایران رفتن؟
    بحث ما الان سر این بود که با فوق غیراقتصاد میشه پذیرش دکترای اقتصاد گرفت یا نه.
    --------------------------------

اگر به چند پست بالاتر نگاهی بیندازید، من هم عرض کردم که بیشتر از اینکه لیسانس شما چی باشه، این مهم هست که چقدر ریاضی پاس کردید، عرایض من چیزی برخلاف فرمایش شما نبوده و نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali262 نمایش پست ها
    دلیل اینکه شانس ندارن اینه که پیش زمینه اقتصادی ندارن؟ من هم کارشناسی و ارشدم ریاضی بوده، اوضام همینه دقیقا؟اگه ریکام از استاد ای اقتصاد داشته باشم چی؟(من هیچ درس اقتصادی پاس نکردم!)
    ممکنه دلایلتونو برای اینکه دوستمون اصلا شانس نداره توضیح بدین؟
    بسیار ممنون
    اوضاع شما هم به همین ترتیب هست، مگر اینکه تو ایران، یه سری واحد اقتصاد رو به صورت آزاد پاس کنید، که اون هم احتمالاً شانس شما رو فقط برای پذیرش فوق بیشتر می کنه، و نه دکترا.
    دلیل نداشتن شانس هم ساده است. درسته که الان ریاضی یک پایه اساسی اقتصاد هست، اما در نظر بگیرید که ریاضی زبان اقتصاد هست و یک ابزاره.
    شما که می خواهید وارد دوره دکترا بشید که درون درس خوندن و کلاس رفتن چندانی وجود نداره و باید بیشتر کار تحقیقاتی انجام بدید، پیش زمینه اش اینه که با اقتصاد آشنایی خوبی داشته باشید.
    ------------------------------------
    اگر به فکر فاند نیستید، با پاس کردن یه سری دروس اقتصاد در ایران، شانس خوبی برای آپلای خواهید داشت. اما واسه دکترا، باز هم میگم خیلی بعیده. مگر، مگر اینکه یه کار تحقیقی با یه استاد اینجا انجام داده باشید و اینقدر خوب باشه که چشم کسی رو بگیره. من حالت دیگه ای نمی بینم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi136 نمایش پست ها
    سلام بچه ها. من لیسانس و فوق لیسانس برق دارم. لیسانسم با معدل ۱۶.۵ دانشگاه آزاد، و فوق لیسانسم با معدل ۱۷.۲ از دانشگاه صنعتی اصفهان. نمره آیلتس ۷ هم دارم. میخواستم ببینم اگه که GRE امتحان بدم شانسی واسه دکترا یا فوق لیسانس اقتصاد با فاند دارم یا نه؟ حقیقتش باید بگم که من حتی برای یک نصف سال هم نمیتونم هزینه های خودم رو خارج از کشور تامین کنم.

سوال اول اینکه با توجه به شرایط من، چه نمره GRE لازمه تا بتونم ی دانشگاه تو امریکا یا کانادا فاند بگیرم؟ و سوال دوم اینکه اگه شانس داشته باشم تا چه رنکی رو میتونم روش حساب کنم؟

در ضمن من با یکم خوندن برای فوق لیسانس اقتصاد دولتی هم امتحان دادم و مجاز به انتخاب رشته شدم اما با رتبه ۱۱۰۰ حتی پیام نور رو هم نیاوردم اما پایه ریاضیاتم قویه.
    ممنون از راهنمایی های همگی تون.

پس حالا با این اوصاف میگید که چه کنیم؟ فکر کنم مشکل اینجاست که کسایی که از رشته های غیر اقتصاد رفتند واسه اقتصاد اصلا تو این فروم ها نیستند وگرنه خیلی میتونستند کمک کنند.

من میخواهم اقتصاد بخونم و حاضرم که فوق هم هر جایی که بشه برم(البته با فاند).

یعنی کسی با شرایط من نبوده که رفته باشه اقتصاد؟

یه عده میگن پیش زمینه مهندسی کمک میکنه و اونا(خارجی ها) مشتاق ترند، یه عده میگن چون پیش زمینه نداری نمیشه و....

پس حالا با این اوصاف میگید که چه کنیم؟ فکر کنم مشکل اینجاست که کسایی که از رشته های غیر اقتصاد رفتند واسه اقتصاد اصلا تو این فروم ها نیستند وگرنه خیلی میتونستند کمک کنند.

یه عده میگن پیش زمینه مهندسی کمک میکنه و اونا(خارجی ها) مشتاق ترند، یه عده میگن چون پیش زمینه نداری نمیشه و....
    برای فوق شما به راحتی از رشته لیسانسی که درس های ریاضی و آماری کافی داشته باشه می توانید اقدام کنید. برای اما برای دکتری فکر نمی کنم بتوانید مستقیم از رشته مثلا مهندسی برق اقدام کنید. البته این امکان وجود داره که بتوانید دانشگاه هایی را پیدا کنید که فوق لیسانس یا دکتری را به صورت پیوسته ارائه بدهند. در هر صورت فکر می کنم به علت اینکه امکان اقدام برای دکتری خیلی محدود هست باید برای فوق قید کمک هزینه های مالی را حداقل برای یکسال بزنید.
    اگر از هر رشته ای قصد اقدام برای فوق اقتصاد دارید به نظرم بهتر هست قبل از هر چیز برای آزمون GRE ثبت نام کنید و در بخش ریاضی آن حداکثر نمره را کسب کنید. در صرتیکه معدل قابل قبولی داشته باشید و بتوانید در SOP تان به روشنی توضیح بدید که چرا علاقه دارید تا به رشته ی اقتصاد بروید فکر می کنم چیزی کمتر از سایر اقتصاد خوانده های لیسانس (حداقل در ایران) نخواهید داشت. اکثر دانشگاه ها هم قبل از شروع سال تحصیلی دوره ی فشرده از درس های خرد و کلان و سنجی و ریاضیات و آمار مورد نیاز برگزار می کنند، که معمولا شروع خوبی هست.
    یک نکته ی دیگه هم اینکه معمولا پاس کردن درس آنالیز حقیقی علاوه بر سایر دروس پایه ریاضی و آمار یک نقطه ی قوت برای درخواست پذیرش شما حساب می شود.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirkp نمایش پست ها
    برای فوق شما به راحتی از رشته لیسانسی که درس های ریاضی و آماری کافی داشته باشه می توانید اقدام کنید. برای اما برای دکتری فکر نمی کنم بتوانید مستقیم از رشته مثلا مهندسی برق اقدام کنید. البته این امکان وجود داره که بتوانید دانشگاه هایی را پیدا کنید که فوق لیسانس یا دکتری را به صورت پیوسته ارائه بدهند. در هر صورت فکر می کنم به علت اینکه امکان اقدام برای دکتری خیلی محدود هست باید برای فوق قید کمک هزینه های مالی را حداقل برای یکسال بزنید.
    اگر از هر رشته ای قصد اقدام برای فوق اقتصاد دارید به نظرم بهتر هست قبل از هر چیز برای آزمون GRE ثبت نام کنید و در بخش ریاضی آن حداکثر نمره را کسب کنید. در صرتیکه معدل قابل قبولی داشته باشید و بتوانید در SOP تان به روشنی توضیح بدید که چرا علاقه دارید تا به رشته ی اقتصاد بروید فکر می کنم چیزی کمتر از سایر اقتصاد خوانده های لیسانس (حداقل در ایران) نخواهید داشت. اکثر دانشگاه ها هم قبل از شروع سال تحصیلی دوره ی فشرده از درس های خرد و کلان و سنجی و ریاضیات و آمار مورد نیاز برگزار می کنند، که معمولا شروع خوبی هست.
    یک نکته ی دیگه هم اینکه معمولا پاس کردن درس آنالیز حقیقی علاوه بر سایر دروس پایه ریاضی و آمار یک نقطه ی قوت برای درخواست پذیرش شما حساب می شود.
    سال نو همه دوستان مبارک
    ممنون از راهنمایی شما.
    شما الان به جز GRE دقیقا چه پیشنهادی واسه بالا رفتن شانس یه غیراقتصادی میکنی؟

Junior Member

سلام .من یکی از اقوامم لیسانس فیزیک از بابلسر و فوقش رو اقتصاد از دانشگاه تهران مرکز با معدل 18.7 گرفته حالا سوالی که دارم اینه آیا این فامیل ما می تونه برای دکتراش رو در زمینه اقتصاد از یکی از دانشگاه های اروپایی یا استرالیادر خواست بده؟منظورم اینه که چون لیسانسش فیزیک هست برای پذیرش براش مشکلی پیش نمی آید؟یعنی دانشگاه های اونور مشکلی با این قضیه دارند یا نه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط far0 نمایش پست ها
    سلام .من یکی از اقوامم لیسانس فیزیک از بابلسر و فوقش رو اقتصاد از دانشگاه تهران مرکز با معدل 18.7 گرفته حالا سوالی که دارم اینه آیا این فامیل ما می تونه برای دکتراش رو در زمینه اقتصاد از یکی از دانشگاه های اروپایی یا استرالیادر خواست بده؟منظورم اینه که چون لیسانسش فیزیک هست برای پذیرش براش مشکلی پیش نمی آید؟یعنی دانشگاه های اونور مشکلی با این قضیه دارند یا نه؟
    اگر معدل لیسانس قابل قبول به همراه نمرات خوب در دروس ریاضی داشته باشند در این صورت لیسانس فیزیک ایشون نه تنها نکته منفی نیست بلکه شانس پذیرش را به شدت افزایش میده

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط far0 نمایش پست ها
    با عرض سلام و تبريك سال نو و آرزوي بهترينها براتون.ببينيد به طور كلي اين رشته هاي نامرتبط(از لحاظ جنس رشته)تاثير داره در روند پذيرش...چرا كه دوستاني كه نامرتبط اقدام مي كنند بايد بدونند كه دارن با طيفي از ديگر پذيرش دهندگان اپلاي مي كنند كه اونها يك دوره كامل ليسانس رو مرتبط داشته اند(مثلا در اينجا اقتصاد)تنها مساله ي قابل بررسي اين هستش كه دوستان نشون بدن كه در رشته نامرتبطي كه مي خواهند اپلاي كنند زمينه كاري،تحقيق يا چيزهاي شبيه به اين داشته اند.وگرنه اين بديهي است كه در رقابت با كساني كه ليسانس مرتبط دارند شانس زيادي نخواهند داشت.
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Senior Member ali12345 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Economics

من خودم شرایطم شبیه به شما بود...لیسانس مهندسی صنایع از خواجه نصیر و ام.بی.ای. از مالک اشتر! منم به همین جمع بندی رسیدم که باید فوق لیسانس اقتصاد بخونم در امریکا و بعد برای دکترا اقدام کنم. منم مثل شما باید فاند می گرفتم. دو سال پیش، 2011، روی همین موضوع متمرکز شدم و دو تا پذیرش با فاند کامل (شهریه و هزینه زندگی) از دوجا در امریکا گرفتم. نکته اینه که دانشگاه هایی هستند که در امریکا که فقط فوق لیسانس می دن و اینا فاندشون فقط برای دانشجوهای فوق لیسانسشونه و دانشجوی پی.اچ دی. ندارن که در اولویت باشه. برین تو وبسایت انجمن اقتصاد امریکا و لیست این دانشگاه ها رو پیدا کنین و برای اونا اقدام کنین. تنها اشکال این روش اینه که رنک این دانشگاه ها داغونه و باید حسابی نمره های خوبی بگیرین اونجا تا بتونین بعدش یه جای متوسط تا خوب پذیرش دکترا بگیرین. لینک مربوط به لیست دانشگاه ها اینه:

http://www.aeaweb.org/gradstudents/Schools.php

تجربه امسالم رو هم منتقل کنم که اگه تونستین حتما یکی دوتا درس ریاضی پاس کنین داخل امریکا که من همین الان دارم چوب این قضیه رو می خورم که اینا تصوری از سیستم نمره دهی ایران ندارن و شیوه ای که به کار می برن واسه تبدیل نمره های ما افتضاحه! منتها من خیلی راه نداشت که ریاضی اینجا پاس کنم و فکر نمی کردم اینقدر اینا حساس باشن!
    ...If you're not part of the solution, you're part of the problem

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali12345 نمایش پست ها
    من خودم شرایطم شبیه به شما بود...لیسانس مهندسی صنایع از خواجه نصیر و ام.بی.ای. از مالک اشتر! منم به همین جمع بندی رسیدم که باید فوق لیسانس اقتصاد بخونم در امریکا و بعد برای دکترا اقدام کنم. منم مثل شما باید فاند می گرفتم. دو سال پیش، 2011، روی همین موضوع متمرکز شدم و دو تا پذیرش با فاند کامل (شهریه و هزینه زندگی) از دوجا در امریکا گرفتم. نکته اینه که دانشگاه هایی هستند که در امریکا که فقط فوق لیسانس می دن و اینا فاندشون فقط برای دانشجوهای فوق لیسانسشونه و دانشجوی پی.اچ دی. ندارن که در اولویت باشه. برین تو وبسایت انجمن اقتصاد امریکا و لیست این دانشگاه ها رو پیدا کنین و برای اونا اقدام کنین. تنها اشکال این روش اینه که رنک این دانشگاه ها داغونه و باید حسابی نمره های خوبی بگیرین اونجا تا بتونین بعدش یه جای متوسط تا خوب پذیرش دکترا بگیرین. لینک مربوط به لیست دانشگاه ها اینه:

http://www.aeaweb.org/gradstudents/Schools.php

تجربه امسالم رو هم منتقل کنم که اگه تونستین حتما یکی دوتا درس ریاضی پاس کنین داخل امریکا که من همین الان دارم چوب این قضیه رو می خورم که اینا تصوری از سیستم نمره دهی ایران ندارن و شیوه ای که به کار می برن واسه تبدیل نمره های ما افتضاحه! منتها من خیلی راه نداشت که ریاضی اینجا پاس کنم و فکر نمی کردم اینقدر اینا حساس باشن!
    واقعا ممنون از راهنمایی تون.
    سوال اولم اینه که آیا لیسانس رشته برق و صنایع یا ام بی ای واسه اونا فرقی ندارند؟ گویا رشته شما به اونا نزدیکتره.
    دوم این که ای دانشگها که میگید رنکشون خیلی خوب نیست معمولا چه نمره زبانهایی میخوان؟
    منتظر جوابتون هستم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)