صفحه 16 از 53 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 529

موضوع: راهنمای اخذ پذیرش دکترای اقتصاد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای اخذ پذیرش دکترای اقتصاد

خوب نه به اندازه شما اما 5 تا مقاله دارم، تازه 6 ماه هم نیست که دفاع کردم اما بالاخره نفهمیدم این معدل چقدر مهمه؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط vartasepid نمایش پست ها
    خوب نه به اندازه شما اما 5 تا مقاله دارم، تازه 6 ماه هم نیست که دفاع کردم اما بالاخره نفهمیدم این معدل چقدر مهمه؟
    بهتر اینجوری بگم انگلستان هر دانشگاه معمولا تعداد کمی بورس می دهند و اونم ترجیح می دهند به شهروندان اروپا بدهند بطور مثال دانشگاه اسکس انگلستان من تازه پذیرش گرفتم!

گفتن بیش از 30 نفر درخواست بورس دادن و 4 نفر بورس کردن متاسفانه من نشدم. در مورد اروپا معدل خیلی مهم هست کشورهایی که دکتری پژوهشی دارن کارهای تحقیقاتی+ معدل بسیار مهم هست.

راستی مقالات چاپ شده را حساب می کنند نه سابمیت شده!

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    بهتر اینجوری بگم انگلستان هر دانشگاه معمولا تعداد کمی بورس می دهند و اونم ترجیح می دهند به شهروندان اروپا بدهند بطور مثال دانشگاه اسکس انگلستان من تازه پذیرش گرفتم!

گفتن بیش از 30 نفر درخواست بورس دادن و 4 نفر بورس کردن متاسفانه من نشدم. در مورد اروپا معدل خیلی مهم هست کشورهایی که دکتری پژوهشی دارن کارهای تحقیقاتی+ معدل بسیار مهم هست.

راستی مقالات چاپ شده را حساب می کنند نه سابمیت شده!
    دوست عزیز،اولا رشته شما مدیریت مالی بوده نه اقتصاد چون در ایران بیشتر ترکیبی از مدیریت و حسابداری و عملا سهم اقتصاد بسیار کم هست و به همین دلیل بی شک از نظر توان ریاضیاتی فاصله شما با دانشجوی ارشد اقتصاد حداقل کم که نیست حداکثر می تونه فوق العاده زیاد هم باشه.
    دوما شما معدل لیسانستون 13.5 بوده معدل vartasepid از شما 1.5 نمره بیشتر بوده و در آخر شما 18 مقاله نوشتید که باید بگم معادل یه استادیار با سابقه ی دو-سه ساله تو هاروارد هست،تقریبا تو این مورد همه اتفاق نظر دارن که نوشتن یه مقاله خوب(نه خیلی خوب و نه عالی) تنها تو سال های میانی تا پایانی دوره دکترای اقتصاد ممکن هست تا دوره فوق لیسانس اقتصاد.سوما نوشتید دکترای پژوهشی که من نمی دونم چه صیغه ای هست؟(چون چرایی وجود دوره دکترا پژوهشِ) و در آخر ایشون فوق لیسانس 2 ساله دارن که برای مستر تحقیقاتی(MPhil) تو دانشگاه هایی که نام بردم اکثر افراد متقاضی ندارن یا حداکثر 1 سالش رو دارن.بنابراین اینکه خودتون رو با vartasepid مقایسه کردید کار درستی نبوده به خصوص اینکه شما هدفتون دکترا بوده ایشون فوق لیسانس و امیدوارم ایشون ناامید نشده باشن و پیگیر باشن.

ApplyAbroad Superstar

Lightbulb پاسخ : راهنمای اخذ پذیرش دکترای اقتصاد

نقل قول نوشته اصلی توسط danialsolimany نمایش پست ها
    دوست عزیز،اولا رشته شما مدیریت مالی بوده نه اقتصاد چون در ایران بیشتر ترکیبی از مدیریت و حسابداری و عملا سهم اقتصاد بسیار کم هست و به همین دلیل بی شک از نظر توان ریاضیاتی فاصله شما با دانشجوی ارشد اقتصاد حداقل کم که نیست حداکثر می تونه فوق العاده زیاد هم باشه.
    دوما شما معدل لیسانستون 13.5 بوده معدل vartasepid از شما 1.5 نمره بیشتر بوده و در آخر شما 18 مقاله نوشتید که باید بگم معادل یه استادیار با سابقه ی دو-سه ساله تو هاروارد هست،تقریبا تو این مورد همه اتفاق نظر دارن که نوشتن یه مقاله خوب(نه خیلی خوب و نه عالی) تنها تو سال های میانی تا پایانی دوره دکترای اقتصاد ممکن هست تا دوره فوق لیسانس اقتصاد.سوما نوشتید دکترای پژوهشی که من نمی دونم چه صیغه ای هست؟(چون چرایی وجود دوره دکترا پژوهشِ) و در آخر ایشون فوق لیسانس 2 ساله دارن که برای مستر تحقیقاتی(MPhil) تو دانشگاه هایی که نام بردم اکثر افراد متقاضی ندارن یا حداکثر 1 سالش رو دارن.بنابراین اینکه خودتون رو با vartasepid مقایسه کردید کار درستی نبوده به خصوص اینکه شما هدفتون دکترا بوده ایشون فوق لیسانس و امیدوارم ایشون ناامید نشده باشن و پیگیر باشن.
    خیلی ممنون از نظر لطف شما! عرض شود چندین نوع دکتری وجود دارد:
    1- دوره دکتری سنتی: که همانند دوره دکتری ایران شما یکسال واحدهایی را مطالعه نموده و پس از آزمون جامع به انجام پروژه تحقیقاتی یا تز پرداخته و در پایان سال چهارم از ان دفاع می نمایید
    2- دوره دکتری تحقیقاتی: در این دوره که عموما 3 سال می باشد دانشجو قبل از پذیرش باید به دانشگاه اثبات نماید که پژوهشگر بوده و در زمینه ای خاص پروپوزالی بدیع ارائه دهد. البته به تشخیص استاد راهنما شما چند واحد یا حتی معادل واحدهای دکتری سنتی خواهید گذراند و پس از دفاع از ان دکتری خواهید گرفت
    3- دوره دکتری با چاپ مقاله به لینک زیر مراجعه نمایید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...ith-University

لازم به یاد اوری می باشد در انگلستان استرالیا نیوزلند بیشتر دانشگاه ها دکتری پژوهشی ارائه می دهند که لازمه ان اثبات پژوهشگر بودن می باشد!

در مورد فوق لیسانس متاسفانه در این سه کشور امکان کمتر از 10% برای اخذ بورسیه می باشد به دلیل اینکه اولا تعداد بورس ها کمتر می باشد ثانیا برای اخذ بورس در مستر پژوهشی نیز سابقه کار های پژوهشی الزامی می باشد ثانیا پروپوزال باید داشته باشید.

Junior Member

1- دوره دکتری سنتی: که همانند دوره دکتری ایران شما یکسال واحدهایی را مطالعه نموده و پس از آزمون جامع به انجام پروژه تحقیقاتی یا تز پرداخته و در پایان سال چهارم از ان دفاع می نمایید
    2- دوره دکتری تحقیقاتی: در این دوره که عموما 3 سال می باشد دانشجو قبل از پذیرش باید به دانشگاه اثبات نماید که پژوهشگر بوده و در زمینه ای خاص پروپوزالی بدیع ارائه دهد. البته به تشخیص استاد راهنما شما چند واحد یا حتی معادل واحدهای دکتری سنتی خواهید گذراند و پس از دفاع از ان دکتری خواهید گرفت

لازم به یاد اوری می باشد در انگلستان استرالیا نیوزلند بیشتر دانشگاه ها دکتری پژوهشی ارائه می دهند که لازمه ان اثبات پژوهشگر بودن می باشد!

در مورد فوق لیسانس متاسفانه در این سه کشور امکان کمتر از 10% برای اخذ بورسیه می باشد به دلیل اینکه اولا تعداد بورس ها کمتر می باشد ثانیا برای اخذ بورس در مستر پژوهشی نیز سابقه کار های پژوهشی الزامی می باشد ثانیا پروپوزال باید داشته باشید.
    ممنون از دوستان بابت جوابهای مفید:من چون تازه شروع کردم به سرچ برای مستر می خواستم ببینم باید سایت دانشگاه ها رو یک به یک بررسی کنم؟اآیا باید به استاد ها هم ایمیل بزنم مثل دکترا؟

Member

من نمی دونم چرا فقط ما ایرانی ها می تونیم از این دسته بندی ها تولید کنیم! دکترای سنتی؟! من که بار اولِ میشنوم
    به هر حال برای شما آرزوی موفقیت می کنم...

Junior Member

سلام . ببخشید نمی دونم جای مطرح کردنش اینجا هست یا نه ولی می خواستم شانس پذیرشمو تو ی رشته دکترای فاینانس از یکی از دانشگاه های ملبورن، سیدنی ، کوئینزلند یا نیو سوات ولز بدونم. ممنون میشم راهنمایی کنید
    لیسانس از دانشگاه علامه طباطبایی در رشته اقتصاد با معدل 49/17
    فوق لیسانس از دانشگاه تربیت مدرس تهران در رشته اقتصاد با معدل 53/17
    نمره آیلتس 7
    3 سال سابقه کار در قسمت برنامه ریزی و فاینانسینگ پروژه ها در شرکت نفت در حال حاضر هم همانجا مشغول به کار هستم.
    مقاله هم ندارم

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrjou نمایش پست ها
    سلام . ببخشید نمی دونم جای مطرح کردنش اینجا هست یا نه ولی می خواستم شانس پذیرشمو تو ی رشته دکترای فاینانس از یکی از دانشگاه های ملبورن، سیدنی ، کوئینزلند یا نیو سوات ولز بدونم. ممنون میشم راهنمایی کنید
    لیسانس از دانشگاه علامه طباطبایی در رشته اقتصاد با معدل 49/17
    فوق لیسانس از دانشگاه تربیت مدرس تهران در رشته اقتصاد با معدل 53/17
    نمره آیلتس 7
    3 سال سابقه کار در قسمت برنامه ریزی و فاینانسینگ پروژه ها در شرکت نفت در حال حاضر هم همانجا مشغول به کار هستم.
    مقاله هم ندارم
    برای فاینانس نمیدونم ولی برای دکترا اقتصاد قطعا شانس خیلی خوبی دارید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف

من دانشجوی سال دوم مکانیک و اقتصاد شریف هستم، هدف من ادامه تحصیل در اقتصاد است نه مکانیک، برای همین منظور به نظر دوستان تغییر رشته مکانیک به ریاضی کاربردی کار عاقلانه ای محسوب می شود؟ هم از نظر پذیرش آسان تر و هم به درد بخور بودن برای آینده ام. دراپ کردن مکانیک شریف کمی کار سختیه، دلیل موجهی برای خودم باید داشته باشم.

Junior Member

سلام
    هم رشته ی مکانیک و هم رشته ی ریاضی چشم انداز درخشانی برای ادامه ی تحصیل شما در رشته ی اقتصاد فراهم می کنند، بنابر این نگران آن نباشید که کدام یک را به همراه اقتصاد ادامه دهید. اگر تغییر از مکانیک به ریاضی کاربردی هزینه فرصت چندانی به شما تحمیل نمی کند ریاضی کاربردی را انتخاب کنید در غیر این صورت همان مکانیک را ادامه دهید. کافی است که به سابقه ی پذیرش بچه های فنی دانشکده اقتصاد شریف نگاهی بندازید تا خاطر جمع بشید که هم رشته ی مکانیک و هم ریاضی تضمین کننده ی پذیرش اقتصاد از دانشگاه های خوب آمریکا خواهد بود.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)