صفحه 2 از 53 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 529

موضوع: راهنمای اخذ پذیرش دکترای اقتصاد

پیش فرض پاسخ : rahnamaaye akhz paziresh doctoraye eghesad

میشه لطفاً اسم دانشگاههایی که دانشجوی ایرانی اقتصاد دارن و شما می شناسینشون رو بگین.
    ممنون

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط pegah57
    میشه لطفاً اسم دانشگاههایی که دانشجوی ایرانی اقتصاد دارن و شما می شناسینشون رو بگین.
    ممنون
    اگه خودتون وقت بذارین و پیداشون کنین خیلی بهتره ... برای اینکه هر کسی یه فیلدی داره کار می کنه و ساز خودش رو می زنه ...
    جواب های خیلی بهتری هم می گیرین ... این نظر من بود !

Junior Member

دانشگاه هايي كه بيشترين تعداد دانشجوي ايراني در اقتصاد رو دارن تا جايي كه من مي دونم UIUC هست كه استاد ايراني به اسم دكتر صالحي اصفهاني داره و فكر مي كنم ١٧ ١٨ تا ايراني داشته باشه.رنكشم خيلي خوبه.بعد هم UWM هست كه ٦ يا ٧ تا ايراني داره و همه كاره هم دكتر بهمني اسكويي هست.تك و توك دانشگاه USC , minnesota ,vanderbilt و virginia tech ايراني دارن.فكر مي كنم شانس پذيرش با FUND در دو تا دانشگاه اولي كه گفتم بيشتر باشه.البته اگر verbal GRE بالا داريد جاهاي ديگه هم شانستون رو امتحان كنيد.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای اخذ پذیرش دکترای اقتصاد

سلام. گرفتن پذیرش اقتصاد از مهندسی تو UIUC خیلی دیده شده و می دونم سالی 2و3 تایی ایرانی می گیره چون سه تا استاد ایرانی هم داره که یکیشون خودش مهندس بوده و بعد اقتصاد خونده. دیگه دانشگاه تگزاس هست. پذیرش اقتصاد گرفتن تو امریکا خیلی سخته. مگر اینکه براتون فاند گرفتن مهم نباشه.

سلام دوستان
    من لیسانس ریاضی دارم با معدل13.25از دانشگاه اصفهان
    فوق صنایع سیستم را هم از پلی تکنیک(امیرکبیر) دارم می گیرم ولی هنوز دفاع نکردم(اما حدودا معدلم با پایان نامه 16.3 خواهد شد)اقتصاد سنجی با 19 و کلان پیشرفته با 16 پاس کردم تو فوق)البته یه درسم افتادم که با 18 جبرانش کردم بازم تو فوق.نمره 20 هم دارم تو فوق(برنامه ریزی استراتژیک برای مدیران)12 هم دارم تو فوق(مدیریت عملیات و سیستم دینامیک)نمره های لیسانسم هم خوب نیستن(اما جبر خطیم 17 هست).راستی از پایان نامم یه مقاله isi در می یارم.اما به 6 ماه دیگه اکسپتش نمی رسه
    شرمنده(سرتون درد اوردم)من می خوام برم.چه مدیریت چه صنایع و چه اقتصاد/فاند هم می خوام.همه گذاشتم واسه ibt , gre yd gmdt
    اگه من نمره بالا بگیرم چقدر شانس دارم؟امریکا/کانادا/اروپا و استرالیا؟
    واقعا ممنونم ازتون حتی اگه نظر ندین/چون وقت گذاشتین تا همینجاش/اما اگه اطلاعاتی دارین لطف کنین چون واسه من خیلی مهمه/ان شاا.. موفق باشین همتون

موضوع پایان نامم بحثهای مدیریتی در برنامه ریزی استراتژیک و ارزیابی عملکرد(balance scorecard)هست که یه سری بحثهای فازی و anp دارم بهش اضافه میکنم.بدرود دوستان

Junior Member

Please add Texas at Austin and ,UBC to your list,
    these are good schools ,better than UIUC

Junior Member

با سلام
    من دانشجوی دوره کارشناسی ارشد رشته معارف اسلامی و اقتصاد هستم که کمی مونده تا پایان نامه رو دفاع کنم معدلم هم حدود16.5است.ضمنا یکی دوتا مقاله در رشته مدیریت مالی در کنفرانسهای داخلی داده ام.میخواستم اگر امکانش باشه از دوستان چند تا سوال بپرسم:
    1-با توجه به اینکه من هنوز تافل ندادم ولی در مهرماه در این آزمون شرکت میکنم چه نمره ای برای پذیرش در دانشگاه های اروپا مناسبه؟
    2-من شنیدم بعضی از دانشگاه ها در صورتی که آزمون GREنداده باشی حتی بعد از گذشتن وقت درخواست برای پذیرش هم به دانشجو اجازه میدن تا در آزمون GREشرکت کنه و نتیجه را بعد براشون بفرسته,آیا این مسئله صحت داه؟
    3-در صورتی که من بخوام در رشته اقتصاد در دانشگاه ها اروپایی ادامه تحصیل بدم چه کشوری و چه دانشگاهی -با توجه به اینکه حتی الامکان بورس کامل بده - رو پبشنهاد میکنید و چرا ؟ضمنا من فایلی که آقای قدوسی ودوستشان تهیه کرده بودند را دیدم ولی توجه به دانگاههای زیادی رو که معرفی کرده بودند ,نتونستم تصمیم بگیرم!
    4-چقدر شانس دارم تا در رشته فاینانس پذیرش بگیرم با توجه به اینکه رشتم اقتصاد بوده و از کدوم کشورهای اروپایی میشه بهتر پذیرش با بورس کامل گرفت؟
    5-آیا در کشورهای اروپایی برای گرفتن پذیرش حتما باید زبان آن کشور را هم بلدبود؟

Junior Member

پیش فرض تحصیل دکتری اقتصاد دراروپا

با سلام
    من دانشجوی دوره کارشناسی ارشد رشته معارف اسلامی و اقتصاد هستم که کمی مونده تا پایان نامه رو دفاع کنم معدلم هم حدود16.5است.ضمنا یکی دوتا مقاله در رشته مدیریت مالی در کنفرانسهای داخلی داده ام.میخواستم اگر امکانش باشه از دوستان چند تا سوال بپرسم:
    1-با توجه به اینکه من هنوز تافل ندادم ولی در مهرماه در این آزمون شرکت میکنم چه نمره ای برای پذیرش در دانشگاه های اروپا مناسبه؟
    2-من شنیدم بعضی از دانشگاه ها در صورتی که آزمون GREنداده باشی حتی بعد از گذشتن وقت درخواست برای پذیرش هم به دانشجو اجازه میدن تا در آزمون GREشرکت کنه و نتیجه را بعد براشون بفرسته,آیا این مسئله صحت داه؟
    3-در صورتی که من بخوام در رشته اقتصاد در دانشگاه ها اروپایی ادامه تحصیل بدم چه کشوری و چه دانشگاهی -با توجه به اینکه حتی الامکان بورس کامل بده - رو پبشنهاد میکنید و چرا ؟ضمنا من فایلی که آقای قدوسی ودوستشان تهیه کرده بودند را دیدم ولی توجه به دانگاههای زیادی رو که معرفی کرده بودند ,نتونستم تصمیم بگیرم!
    4-چقدر شانس دارم تا در رشته فاینانس پذیرش بگیرم با توجه به اینکه رشتم اقتصاد بوده و از کدوم کشورهای اروپایی میشه بهتر پذیرش با بورس کامل گرفت؟
    5-آیا در کشورهای اروپایی برای گرفتن پذیرش حتما باید زبان آن کشور را هم بلدبود؟

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

پیش فرض پاسخ : تحصیل دکتری اقتصاد دراروپا

1. با توجه به دانشگاه ها نمره ای که نیاز دارین فرق داره ... از مینیمم 100 هست تا مینیمم 79 ! ...
    2. یه ذره ممکنه مهلت بدن که نمره GRE رو دیرتر براشون بفرستی ولی حتمآ وقتی مدارکت رو بررسی می کنن که حداقل یه نمره GRE داشته باشی ... حالا کم بودنش رو بعدآ هم می تونی negotiate کنی و یه امتیازاتی بگیری که دوباره که امتحان دادی و نمره ات بهتر شد فاندت رو ببرن بالا .
    3. باید خودتون توی دانشگاه ها بگردین ... بستگی به انتظارات خودتون داره ... و رزومه تون و مخصوصآ نمره GREتون ... هر چی بهتر باشه می تونین برای دانشگاه ها بهتری مدارکتتون رو بفرستین .. در کل یه چیز شخصی و خودتون باید وقت بذارین .
    4. رشته فاینانس سخت تر از چیزی که فکرش رو می کنین ... اما نشدنی هم نیست ... در ضمن اینکه فاینانس رو خیلی جاها با GMAT قبول می کن ... رشته لیسانستون چی بوده ؟! ... من بودم روی همین اقتصاد فوکس می کردم که بهتر ممکنه جواب بگیرین ...
    5. نه ، programهای انگلیسی دانشگاه رو باید پیدا کنین ... اما بالاخره توی جامعه باید به زبون مردمش صحبت کنین .. توی دانشگاه مشکلی نداریم اما !

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل دکتری اقتصاد دراروپا

take a look at this farsi document which is about graduate studies in Economics in Europe :

http://ghoddusi.com/papers/Europ_econ.pdf

the writers are PhD students in Economics in Europe.you can consult them as well.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)