صفحه 3 از 53 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 529

موضوع: راهنمای اخذ پذیرش دکترای اقتصاد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل دکتری اقتصاد دراروپا

سلام آقای سام از اینکه وقت گذاشتید و به طور کامل جواب منو دادید ازتون خیلی ممنونم.دو سه تا مسئله دیگه هم هست اگه اجازه بدید:
    1-رشته لیسانسم هم اقتصاد بوده چون ما در دانشگه امام صادق اگه اطلاع داشته باشید فوق لیسانس پیوسته میخونیم
    2-ارائه مقاله چند درصد در پذیرش گرفتن تاثیر داره ؟مقاله هایی که من ارائه داده ام بیشتر مدیریتی و فقهی بوده تا اقتصادی به نظرتون اینکه مقاله های من صد درصد با رشتم مطابقت نداشته میتونه نکته منفی باشه
    3-من به سایت دانشگاهها که مراجعه کردم متوجه شدم که دونوع سیستم دکترا در دانشگاههای اروپایی هست یک نوع که اصطلاحا بر پایه تحقیقه و به آن research base میگن و یک مدل دیگه که به اصطلاح مدل آمریکایی است و به آن course base میگن .ئلی دقیقا توی سایتها متوجه نشدم که وقتی اسم doctorate را میارن منظورشون همون سیستم نوع اوله و یا اینکه نوع دوم رو هم در بر میگیره ؟چون در ایران همونطور که میدونین اقتصاد به درستی تدریس نمیشه من حتما باید به دوره نوع دوم برم خاهش میکنم که راهنمایی کنید که از کجا متوجه بشم یه دانشگاه سیستم نوع اول را داره یا سیستم نوع دوم رو ؟آیا عنوان خاصی دارند؟
    4-باز هم مصرم به اینکه با توجه به اینکه بورس گرفتن برای من خیلی مهمه اسم چند کشور را که در آنها به راحتی میشه پذیرش با بورس کامل گرفت بگین
    باز هم از همه شما تشکر میکنم که موفقت احتمالی ام را مدیون شما هستم

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نکته منفی که نیست اما شاید اون وزن رو دیگه نداشته باشه ... مخصوصآ اینکه اونا در مورد واحدهای فقهی و اسلامی اصلآ نظری ندارند ... البته این نظر منه شما باید از خود امام صادقی ها که اپلای کردن پرس و جو کنین

این سیستم ها رو باید از اساتید اونجا بپرسید ... برای اینکه هر سال این ظرفیت ها تغییر می کنه و اونا نمی آم همش اطلاعات سایت رو سالانه تغییر بدن ...

در مورد بورس گرفتن شما باید خودتون انتخاب کنین در ضمن اینکه من در مورد programهای اقتصاد زیاد اطلاعات ندارم ... رنکینگ دانشکاه ها و میانگین GRE پذیرفته شده های سال های قبل و کلآ minimum requirment های هر دانشگاه فرق می کنه و با توجه به اونا می تونین بفهمین چقدر احتمال دارین فاند بگیرین ... شما GRE رو بالای 600 بگیر همه جا بهت فاند می دن ...

باید وقت بذارین و برای هر دانشگاه 1 ساعت میانگین توش بچرخین ... لیست دانشگاه ها رو می تونین از rankingهای موجود در بیارین ...

Junior Member

رشته اقتصاد در اروپا جاهای خوب و زیادی داره: توی فرانسه دانشگاه تولوز Tolouse خیلی خوبه، توی اسپانیا دانشگاه های UPF و Carlos III خوبن و ارزش رفتن دارن، توی هلند دانشگاه های Tilburg و UNU merit که برای سازمان ملل هستش و دانشکده Tinbergen خیلی قوی هستش. توی انگلیس LSE عالیه و UCL هم خوبه. توی سوئد Stockholm school of economics خیلی قویه. همه اینا فاند می دن و از بهترین های اروپا هستن و GRE هم می خوان و شاید پذیرش گرفتن ازشون یه مقدار سخت باشه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای اخذ پذیرش دکترای اقتصاد

سلام
    دوست عزيزي كه اقتصاد و معارف خونديد
    كنفرانسايه داخلو فقط تو رزومتون بياريد و خيلي روش مانور نديد، ارائه مقاله در كنفرانس در اقتصاد خيلي معتبر نيست و نبايد انتظار داشته باشيد كه admission comimtee خيلي توجه كنه. حالا تصور كنيد ارائه مقاله اونم تو ايران چقدر ميتونه براتون مفيد باشه. لذا بنده به نظرم مياد بهتر رو فاكتورهاي ديگه سرمايه گذاري كنيد. پيشنهاد ميكنم اگر مقالاته كنفرانستون انگليسي بوده حتما براشون بفرستيد و اگر فارسي بوده سعي كنيد در غالب يك essay در بياريد و براشون بفرستيد و اشاره كنيد كه اينو در يك كنفرانسم ارائه كرده ايد. تنها در اين صورت ميتونيد از اون مقالاتتون استفاده بهتري ببريد و گرنه كنفرانس كه بماند حتي چاپ مقاله تو ژورنالهاي ايراني هم برا اونا خيلي ارزشي نداره( اونا هيچ كدوم از ژورنالهاي مارو نميشناسن و طبيعي هم هست كه به هيچ كدوم توجهي نكنند، حالا گيرم شما مقاله در مثلا فصلنامه مطالعات اقتصادي دانشگاه علامه داشته باشيد يا تو يكي از مجلات فلان ... ). نمره تافل مهمه و خيلي هم مهمه. gre رو تقريبا تمام دانشگاههاي آمريكا و كانادا ميخوان و اروپا هم چند ساليه gre ميخواد.
    اينكه فرموده ايد ميشه gre بعدا داد، درسته ولي بهتره حواستون باشه چون به كسي بدون داشتن gre پذيرش ميدن كه ساير document قوي باشه و گرنه هيج آدم عاقلي نسيه رو به نقد ترجيح نميده (مگر نسيه به نقد بچربه، منظورم ساير document). امروزه رقابت خيلي بالا رفته و دانشگاهها قدرت انتخابشون خيلي بالاست و ترجيح ميدن به كسي پذيرش بدن كه همه كاراشو آماده كرده تا اينكه به كسيكه مداركش ناقصه و قابل توجهتون كه بعضي دانشگاهها (حتي بسياري از اروپائيها) اگر مداركتون ناقص باشه (مثلا gre نداشته باشيد) حتي براتون پرونده درست نميكنند و مداركتونو به admission comimtee نمفرستند. در هر صورت بهتره حتي بدون داشتن gre هم نااميد نشيد و اپلاي كنيد ولي سعي كنيد جستجويه زيادي بكنيد تا شايد بتونيد يه دانشگاه پيدا كنيد كه بدونه gre پذيرش بده(مخصوصا در اروپا). و البته بعضي دانشگاهها چند راند پذيرش در هر سال دارند و معمولا در راندهاي دوم و سوم conditional پذيرش ميدن يعني بدونه داشتن تافل و gre. پيدا كردنه اين دانشگاهها با خودتون
    موفق باشيد

Junior Member

قابل توجه دوستاني كه خيلي رزومشون قوي نيست
    سعي كنيد در دانشاهايئ اپلاي كنيد كه خيلي ايرانيهارو نميشناسن و البته دانشگاههاي ايرانو . به عنوان مثال دانشگاهي مثل UIUC شايد خيلي بعيد باشه به غير شريفي(در اقتصاد) و يا فني كه فوقش اقتصاده پذيرش بده، دليلش اينكه دانشگاههايه مارو خيلي دقيق ميشناسن (به خاطر استاد و دانشجوهاي ايراني كه داره). و نميشه از برخي ترفندها استفاده كرد؟!! مثلا از يك استاده بيكار در يك دانشگاهي در فلان ... ريكام در سطح دانشگاه MIT بگيري و اونا نفهمند. شايد ريكام خيلي ضعيفه برخي از اساتيده ... (كه ADMISSION COMMITEE دانشگاهي مثل UIUC دقيقا اونارو ميشناسه) خيلي ترجيح داده بشه به يك ريكام در سطح تيم ملي از يه استاد ...(كهADMISSION COMMITEE دانشگاهي مثل UIUC هيچوقت اونهارو نخواهد شناخت).
    در هر صورت اگر معدل خيلي بالائي داريد ولي دانشگاهتون خوب نيست بهتره سعي كنيد نمره تافل و GRE بالا داشته باشيد، چون شانس پذيرشتون در برخي دانشگاهها(كه نميدونن تو ايرانه حتي دانشگاهه پيام نور هم دكتري اقتصاد ميده) خيلي بالا ميره و در ضمن معمولا رابطه عكس بين ريكام خوب دادن و باسواد بودن اساتيد وجود داره و هرچه استاد محترم بيسوادتر باشه وقتي دانشجوئي ازش ريكام ميخواد ذوق زده ميشه و طرفو در سطح دانشجويه MIT معرفي ميكنه، بنابراين شانسه گرفتن ريكامه خوب در دانشگاههاي ضعيفتر خيلي بيشتره.

http://www.econphd.net/rank/rallec.htm
    اين رنك دانشگاهاي دنيا تو اقتصاده البته يكي دو تا رنكينگ ديگه هم هست. كه فايل اكسلش رو آپلود كردم. ولي Tilburg بهترين دانشگاه Non Us هست تو رنكينگ جديد.
    ايراني هم الان تو اقتصاد خيلي زياد شده تو آمريكا حتي كلي Faculty member ايراني هست.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

سلام.
    من فوق ليسانس مهندسي مكانيك دارم و مي خوام براي PhD اقدام بكنم. هدف اصليم رشته خودم هستش.اما جديدا به اين فكر افتادم كه آيا امكانش هست كه برا رشته هاي مديريتي هم اقدام كرد.من GRE & Toefl رو هم دادم و نمره هاشون آمادست.فاند هم داره رشته هاي مديريتي؟از بچه هايي كه برا اروپا و آمريكا تجربه مشابه يا اطلاعات دارن مي خوام كه بهم اطلاعاتشون رو منتقل كنن.يك دنيا ممنون.
    I am not in this site anymore.Alireza

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    اقتصاد-تهران

سلام

من دانشجوی ارشد اقتصاد دانشگاه تهران هستم. کارشناسی هم همونجا بودم. ترم آخر هستم و دارم روی پایان نامم کار می کنم. فکر کنم یک مقاله از پایان نامم در بیاد. معدل کارشناسی 17.80 و ارشد تا الان 17.60 بوده. درصدد شرکت در تافل و GRE هم هستم. فعلا فقط و فقط کانادا مد نظرم هست. بنظرتون چقدر شانس دارم از یکی از دانشگاه های کانادا در ذیل پذیرش با فاند برای دکتری بگیرم؟

1- Toronto ( که احتمالا کار هر کس نیست و فقط پول الکی باید بدم پس در خواست ندم بهتره بنظرتون؟)
    2- British Columbia ( که این هم دست کمی از اولی نداره)
    3-Calgary
    4-McGill
    5-Waterloo
    6-Western Ontario
    7-McMaster
    8-Alberta
    9-Saskatchewan
    10-Manitoba
    11-York
    12-Dalhousie
    13-Ottawa
    14-Simon Fraser
    15-Victoria British Columbia
    16-Queen's university kingston
    17-Carleton
    18-Concordia

ضمن نظر دادن راجع به شانس قبولیم لطفا اگر کسی اطلاعات داره می تونه بگه واسه کدوم یکی از دانشگاه های بالا که گفتم شانس بیشتری دارم؟

یک سوال دیگه هم دارم: Processing fee برای دانشگاه های کانادا معمولا چقدره؟ اگه 100$ باشه فکر کنم 1 میلیون تومن برای 10 دانشگاه باید بدم

ممنون از توجهتون

نقل قول نوشته اصلی توسط eyelay نمایش پست ها
    سلام

من دانشجوی ارشد اقتصاد دانشگاه تهران هستم. کارشناسی هم همونجا بودم. ترم آخر هستم و دارم روی پایان نامم کار می کنم. فکر کنم یک مقاله از پایان نامم در بیاد. معدل کارشناسی 17.80 و ارشد تا الان 17.60 بوده. درصدد شرکت در تافل و GRE هم هستم. فعلا فقط و فقط کانادا مد نظرم هست. بنظرتون چقدر شانس دارم از یکی از دانشگاه های کانادا در ذیل پذیرش با فاند برای دکتری بگیرم؟

1- Toronto ( که احتمالا کار هر کس نیست و فقط پول الکی باید بدم پس در خواست ندم بهتره بنظرتون؟)
    2- British Columbia ( که این هم دست کمی از اولی نداره)
    3-Calgary
    4-McGill
    5-Waterloo
    6-Western Ontario
    7-McMaster
    8-Alberta
    9-Saskatchewan
    10-Manitoba
    11-York
    12-Dalhousie
    13-Ottawa
    14-Simon Fraser
    15-Victoria British Columbia
    16-Queen's university kingston
    17-Carleton
    18-Concordia

ضمن نظر دادن راجع به شانس قبولیم لطفا اگر کسی اطلاعات داره می تونه بگه واسه کدوم یکی از دانشگاه های بالا که گفتم شانس بیشتری دارم؟

یک سوال دیگه هم دارم: Processing fee برای دانشگاه های کانادا معمولا چقدره؟ اگه 100$ باشه فکر کنم 1 میلیون تومن برای 10 دانشگاه باید بدم

ممنون از توجهتون
    هم دانشکده ای عزیز!(در پیغام خصوصی به من بگید گرایشتون چی هست و با چه استادی دارید کار می کنید.)
    یکی از اولین بچه های دانشکده ما که به کانادا صادر شد به دانشگاه اتاوا بود.خود من هم پارسال از این دانشگاه پذیرش داشتم اما decline کردم.بنابراین لطفاً به موارد زیر توجه بفرمائید:
    1-معدلتون بسیار خوبه هر چند در مورد نمره های درس هایی مثل خرد-کلان-سنجی و سنجی کاربردی-آمار-ریاضی 1 و 2 و اقتصاد ریاضی-ارزیابی طرح ها-تئوری بازی ها -سازماندهی صنعتی-اقتصاد بخش عمومی-مالیه و تجارت بین الملل و از این دست حساسیت بسیار بیشتری وجود خواهد داشت.
    2-GRE رو در هر سه بخش کاملاً جدی بگیرید.واقعاً کار رو راحت می کنه هر چند انجام خود این کار راحت نیست و البته خیلی از دانشگاه های فوق GRE گرا نیستن ولی روی مینیمم ها حساسیت دارن.
    3-پایان نامه تون رو حتماً با نمره نزدیک 20 دفاع کنید.(بسیار مهمه)
    4-تافل رو بسیار بسیار جدی بگیرید.به خصوص در WRITING و SPEAKING که نقش بسیار مهمی در گرفتن فاند دارن.
    5-بدون شک شانستون در اتاوا و sfu خیلی بیشتر از بقیه است (امسال تمام بچه های دانشکده ما من جمله خودم برای sfu اقدام کردن و باید دید نتیجه چیست!) اما با رعایت موارد بالا برای تک تک این دانشگاه ها شانس دارید.

application fee در کانادا خصوصاً در Ontario از قانون سر گردنه پیروی می کنه.حدود 100$C هستش و بسیار بیش از 1 میلیون خرج خواهید داشت.اگه از کارت اعتباری مجازی استفاده می کنید برای هر کدوم از اینها حدوداً 50-60 تومن گرونتر در میاد.ضمن اینکه پول ریزنمرات-خریدن مدرک و ترجمه اون-DHL-کپی و پرینت و... به مقادیر فراوان خرج رو بسیار بیش از این می کنه.امیدوارم از همین الان موفق باشید و برای مایی که امسال اپلای کردیم دعا کنید.
    ویرایش توسط advisor : February 26th, 2010 در ساعت 10:20 AM
    Before the Dawn

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برنامه ریزی سیستم های اقتصادی-شهید بهشتی

با سلام خدمت اساتید و صاحب نظران
    می خواستم ببینم که برای ADMISSION COMMITEE این موضوع مهم که مثلا بنده از کدوم دانشگاه تو ایران و با چه شرایط و سطح علمی فارغ التحصیل شدم یا نه؟آخه معدل ما تو این دانشگاه فلان شده پایین هست یعنی میانگین معدل دانشکده خیلی پایین هست، اساتید خیلی سختگیر و نمره نده هستند(بی ...ها)معدل فوقم 15.39 هست از دانشگاه شهید بهشتی پایان نامه 18 (انصافا هیچ کدوم از این نمرات کم حق من نبود،اگه کله شققی نمی کردم و دانشگاه تهران می زدم الان این وضعم نبود)،این معدل پایین رو چه طوری می تونم جبران کنم؟با مقاله؟نمره gre?toefl?چی؟ من فاند می خوام از آمریکا کانادا استرالیا...ولی دوستان می گن با این معدل پایین نمی تونی فاند بگیری!!( حالا باید چه کار کنم؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)