صفحه 38 از 53 نخستنخست ... 282930313233343536373839404142434445464748 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 371 تا 380 , از مجموع 529

موضوع: راهنمای اخذ پذیرش دکترای اقتصاد

Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای اخذ پذیرش دکترای اقتصاد

نقل قول نوشته اصلی توسط sb_urmia نمایش پست ها
    سلام
    ارشد علوم اقتصادی - معدل 17.95 - پایان نامه 20 - 5 مقاله داخلی (شامل 3 ژورنال 2 همایش بین المللی) + 1 خارجی (ISI سابمیت شده و در مرحله داوری هست)
    کارشناسی اقتصاد نظری - معدل 17.76 - نمرات دروس ریاضی و آمارم همه 16 تا 20
    تافل 94 (R 25 - L 19 - S 23 - W 27)
    GRE هنوز شرکت نکردم ولی شهریور یا مهر میدم

- چقدر به پذیرش با فاند امیدوار باشم؟ و کجاها (امریکای شمالی، اروپا)؟ چه رنکی از دانشگاهها رو در نظر بگیرم؟ ترجیحا گرایشهای سنجی - مالی - انرژی (همه کارهای پژوهشیم در این سه زمینه هست)
    - به نظرتون دوباره تافل شرکت کنم؟ استرس واقعا کارمو خراب کرد تو این آزمون... ریدینگ وقت کم آوردم و تقریبا تا آخر آزمون ذهنمو به هم ریخت. با این حال مطمئن نیستم دوباره شرکت کنم و بتونم استرسمو کنترل کنم.

امروز نمرمو دیدم واقعا ناامید شدم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    بار هزارم مقاله مهم نیست.
    لیسانس و ارشد کجا بودید؟

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

سلام
    ارشد علوم اقتصادی - معدل 17.95 - پایان نامه 20 - 5 مقاله داخلی (شامل 3 ژورنال 2 همایش بین المللی) + 1 خارجی (ISI سابمیت شده و در مرحله داوری هست)
    کارشناسی اقتصاد نظری - معدل 17.76 - نمرات دروس ریاضی و آمارم همه 16 تا 20
    تافل 94 (R 25 - L 19 - S 23 - W 27)
    GRE هنوز شرکت نکردم ولی شهریور یا مهر میدم

- چقدر به پذیرش با فاند امیدوار باشم؟ و کجاها (امریکای شمالی، اروپا)؟ چه رنکی از دانشگاهها رو در نظر بگیرم؟ ترجیحا گرایشهای سنجی - مالی - انرژی (همه کارهای پژوهشیم در این سه زمینه هست)
    - به نظرتون دوباره تافل شرکت کنم؟ استرس واقعا کارمو خراب کرد تو این آزمون... ریدینگ وقت کم آوردم و تقریبا تا آخر آزمون ذهنمو به هم ریخت. با این حال مطمئن نیستم دوباره شرکت کنم و بتونم استرسمو کنترل کنم.

امروز نمرمو دیدم واقعا ناامید شدم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    آفرین بر شما و دست مریززاد بابت رزومه تون تا حالا
    پیگیر باشید مقال تون هم اکسپت بگیره اتفاقا.
    تافلتون خیلی خوبه ولی متاسفانه اون نمره زیر 20 یا 22 که بعضی جاها برای اسکیلها میارن کارو خراب کرده!
    ایشالا بعد از GRE یک بار دیگه امتحان تافل بدید درست میشه. البته آیلتسم بدید بد نیست و راحتتر از نمره معادل تافله!
    روی اسپیک خیلی کار کنید.

GRE رو که گرفتید روی دانشگاهایی مثل کلگری کانادا که رسما دانشگاه ایرانی شده خیلی زوم کنید. پر از ایرانیه! اگر بالای 50 درصد دانشجوهای دکتری جدیدش ایرانین بد نگفتم.(ایرانیا براای کانادا مثل چینیها و هندی ها برای آمریکا هستن ! )
    فاندتون کاملا منوط به این نمره هستش. البته یک کوچولو به اسپیک تافلتون که زیر 23 اصلا نیاد! اصلا.

دوستان یاد بگیرند با مدرک حرف بزنند. کسی که قراره دکتر اقتصاد که خیلی .... هستش، بشه رو هوا حرف زدن زیاد براش خوب نیست.
    موفق میشید.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Member

برای بعضی از دوستان که صبح از خواب پا شدن و بعد از صرف صبحانه تصمیم گرفتن اپلای کنن!
    همون فردی که برام نوشته «اتفاقا دانشگاه برای اقتصاد اهمیت نداره!»
    http://cafeconomics.com/admissionadm...C%D8%B1%D8%B4/
    ویرایش توسط danialsolimany : June 12th, 2016 در ساعت 06:10 PM

Member

و اما مدرک، اگه در حد یه بچه ۵ ساله بتونید گوگل کنید می‌تونید وبلاگ این سه نفر رو بخونید و به اهمیت مقاله (البته اگه اسمش رو بشه مقاله گذاشت!) در فرآیند اخذ پذیرش پی ببرید تا مشخص بشه که اونی که اپلای کرده و فاند نگرفته و داره در مورد نحوه فاند گرفتن نظر میده بی سند حرف میزنه یا من.
    ۱- حامد قدوسی (چای داغ)
    ۲- علی سرزعیم (دوستدار ارسطو)
    ۳- علی ابراهیم‌نژاد (یک ایرانی در بوستون)

با احترام به نظر دوستان و تشکر بابت وقتی که برای پاسخگویی و بعضا تشبیه به کودکان و بسیاری موارد دیگر گذاشتید، حتما نظرات و توصیه هاتون رو در نظر میگیرم و بهشون عمل میکنم.
    در مورد مقاله: لطفا این پست و این یکی و این یکی و این یکی و بسیاری دیگه رو بخونید و دوستی که فرمودند صفحات قبل مطالعه نشده لطفا به اینکه کدوم صفحه هستند(!!) دقت کنید
    و اما در مورد دانشگاه: فراموش کردم بنویسم. هر دو دانشگاه ارومیه. روزانه. رتبه دوم و سوم کلاس به ترتیب در کارشناسی و ارشد. سابقه یک طرح پژوهشی مرتبط با زمینه کاریم. مقالات همه ISC. امکان دریافت معرفی نامه از اساتیدی که در استرالیا، فرانسه، انگلیس و ترکیه تحصیل کرده اند. از اساتیدی هم که دانشگاه تهران و علامه و امام صادق تحصیل کرده اند هم میتونم نامه بگیرم (فعلا اینکه کدوم به صلاحم هست تصمیم نگرفتم). با دکتر تیمور محمدی (دانشگاه علامه) هم کار کردم. نمره تافلم در واقع بالای 100 میشه ولی برای دفعه اول فاکتورهای مختلفی در نمره م اثر گذاشتند (که بماند) با این حال با همین نمره نظرتون رو بفرمایید.
    البته من در تعجبم که شخص مدعی چرا نباید بر اساس شواهد موجود نظرش رو بیان کنه و به موضوعی که به نظر ایشون کاملا بی اهمیت هست (مقاله) تاکید کنه!! تا جایی که بنده اطلاع دارم معدل و نمرات زبان بالاترین اثر رو دارند. حالا من از این موضوع مطلع هستم چرا رزومه م رو برای نظرخواهی گذاشتم؟ چون رزومه هر فردی منحصر به فرد هست و من رزومه مشابه «به قول شما در صفحات قبل» پیدا نکردم. یا معدل لیسانس کم بود یا نمره زبان خیلی بالاتر بود و یا موارد دیگه...

در نهایت از سایر دوستانی که قبلا اپلای کردن و نتیجه هم گرفتن خواهش میکنم من رو راهنمایی بفرمایند.
    لطفا در صحبت کردن و لحنی که به کار میبرید احترام به دوستان و اعضای فروم رو فراموش نکنید.
    سپاسگزارم از همه دوستان.

نمونه W و S من ؛ تصحیح W و S در1 و 2
    ت.*.پ.*.و تا 49 ؛نحوه استفاده از نرم افزار جدید ت پ و
    آمادگی GRE
    "never give up" همین برای تازه واردین این مسیر توضیح کاملیه...

Member

با احترام به نظر دوستان و تشکر بابت وقتی که برای پاسخگویی و بعضا تشبیه به کودکان و بسیاری موارد دیگر گذاشتید، حتما نظرات و توصیه هاتون رو در نظر میگیرم و بهشون عمل میکنم.
    در مورد مقاله: لطفا این پست و این یکی و این یکی و این یکی و بسیاری دیگه رو بخونید و دوستی که فرمودند صفحات قبل مطالعه نشده لطفا به اینکه کدوم صفحه هستند(!!) دقت کنید
    و اما در مورد دانشگاه: فراموش کردم بنویسم. هر دو دانشگاه ارومیه. روزانه. رتبه دوم و سوم کلاس به ترتیب در کارشناسی و ارشد. سابقه یک طرح پژوهشی مرتبط با زمینه کاریم. مقالات همه ISC. امکان دریافت معرفی نامه از اساتیدی که در استرالیا، فرانسه، انگلیس و ترکیه تحصیل کرده اند. از اساتیدی هم که دانشگاه تهران و علامه و امام صادق تحصیل کرده اند هم میتونم نامه بگیرم (فعلا اینکه کدوم به صلاحم هست تصمیم نگرفتم). با دکتر تیمور محمدی (دانشگاه علامه) هم کار کردم. نمره تافلم در واقع بالای 100 میشه ولی برای دفعه اول فاکتورهای مختلفی در نمره م اثر گذاشتند (که بماند) با این حال با همین نمره نظرتون رو بفرمایید.
    البته من در تعجبم که شخص مدعی چرا نباید بر اساس شواهد موجود نظرش رو بیان کنه و به موضوعی که به نظر ایشون کاملا بی اهمیت هست (مقاله) تاکید کنه!! تا جایی که بنده اطلاع دارم معدل و نمرات زبان بالاترین اثر رو دارند. حالا من از این موضوع مطلع هستم چرا رزومه م رو برای نظرخواهی گذاشتم؟ چون رزومه هر فردی منحصر به فرد هست و من رزومه مشابه «به قول شما در صفحات قبل» پیدا نکردم. یا معدل لیسانس کم بود یا نمره زبان خیلی بالاتر بود و یا موارد دیگه...

در نهایت از سایر دوستانی که قبلا اپلای کردن و نتیجه هم گرفتن خواهش میکنم من رو راهنمایی بفرمایند.
    لطفا در صحبت کردن و لحنی که به کار میبرید احترام به دوستان و اعضای فروم رو فراموش نکنید.
    سپاسگزارم از همه دوستان.
    من بهتون گفتم کجا درس خوندید و شما گفتید جاش اهمیت نداره تو افتصاد؛ بله رزومه‌تون خوبه، لطف کنید ۵۰ تای اول امریکا بر اساس رتبه‌بندی یو اس نیوز اپلای کنید تا متوجه بشید چقدر اسم دانشگاه اهمیت داره.
    من الان متوجه نشدم مثلا تیمور محمدی رو اونور کی می‌شناسه؟ یا ISC چیه؟ یا ISI؟ به قول یه بنده خدایی تو ام‌آی‌تی و هاروارد هم نمی‌دونن ISI چیه! تو همون ISI ژورنال زباله کم نیست.
    اگه منظورتون از معرفی‌نامه هم همون توصیه‌نامه باشه لطفا بفرمایید این اساتید اونوری چقدر از شما شناخت دارن؟ (همین ایران خیلی از اساتید خوب حتی صرف کلاس گرفتن یا حتی پایان‌نامه توصیه‌نامه نمی‌نویسن البته منظورم توصیه‌نامه درست و درمون و خوبه نه یه تیکه متن دوهزاری)
    اما نظر شخصیم؛ برای دکترا به نظرم برای امریکا VirginiaTech و GeorgiaState (اینا رنک دارن؛ احتمالا خارج از رنک هم بتونید پذیرش بگیرید) و کانادا هر جایی جز Toronto UBC UWO SFU Queens.
    (در ضمن شاید لحن من خوب نباشه اما هیچ‌گونه بی‌ادبی هم درش نیست.)

Member

ممنون برای وقتی که گذاشتید.
    وقتی عرض کردم میتونم recommendation بگیرم یعنی شناخت کافی ازم دارند که بتونند در موردم بنویسند.
    میتونم بپرسم شما خودتون الان کدوم دانشگاه مشغول تحصیل هستید؟
    میخواستم از تجاربی که در رزومتون هست بیشتر بهره مند بشم.
    چون وقتی نظر فردی که پذیرش داره ولی فاند نگرفته معتبر نمیدونید حتما تجربه کاملتر و بهتری دارید. پس ارزش کنکاش و تفکر داره. مخصوصا اینکه پیشنهادتون به نظرم این باشه که از نظر افرادی که تجربه دارند بیشتر کمک بگیرم.
    من علاقه‌ای ندارم اطلاعات شخصی‌م رو اینجا منتشر کنم و همون قدر که می‌تونستم کمک‌تون کردم. در مورد جمله آخر هم بله، قطعا کسی که این راه رو با موفقیت رفته تجربه‌ش ارزشمنده.

Junior Member

سلام.
    من سال 92 فوق لیسانس اقتصاد از دانشگاه شیراز با معدل 17.99 گرفتم. و لیسانسم رو هم تو همین رشته با معدل 18.26 از دانشگاه اصفهان گرفتم. تو فوق بالاترین نمره ی پایان نامه رو توی ورودیمون گرفتم و کلا بین 24 نفر شاگرد سوم شدم. نمرات ریاضی، آمار و اقتصاد ریاضی و اقتصاد سنجی همه بین 18-20 بوده. توی لیسانس هم بین 150 نفر شاگرد سوم شدم. توی المپیاد اقتصاد هم سوم شدم (کلا همش سوم شدم ). یه مقاله برای دانشگاه تهران دادم که تجدید نظر خورده اما مطمئن نیستم که وقت گذاشتن روش و تموم کردنش چقدر میتونه برام مفید باشه. ضمناً نمره ی آیلتسم هم 7.5 شده. برای gre هم دارم آمده میشم و ایشالا توی آبان این امتحانم میدم. میخواستم ببینم به طور خاص برای گرفتن فاند از دانشگاه هایی مث Carlos lll ، Bocconi و University of Texas at Austin شانسی دارم؟ و اگر نه چه دانشگاه ها و چه رنکهایی رو به طور کلی پیشنهاد میدید؟ ضمناً ببخشید که انقد طولانی شد.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra_esp نمایش پست ها
    سلام.
    من سال 92 فوق لیسانس اقتصاد از دانشگاه شیراز با معدل 17.99 گرفتم. و لیسانسم رو هم تو همین رشته با معدل 18.26 از دانشگاه اصفهان گرفتم. تو فوق بالاترین نمره ی پایان نامه رو توی ورودیمون گرفتم و کلا بین 24 نفر شاگرد سوم شدم. نمرات ریاضی، آمار و اقتصاد ریاضی و اقتصاد سنجی همه بین 18-20 بوده. توی لیسانس هم بین 150 نفر شاگرد سوم شدم. توی المپیاد اقتصاد هم سوم شدم (کلا همش سوم شدم ). یه مقاله برای دانشگاه تهران دادم که تجدید نظر خورده اما مطمئن نیستم که وقت گذاشتن روش و تموم کردنش چقدر میتونه برام مفید باشه. ضمناً نمره ی آیلتسم هم 7.5 شده. برای gre هم دارم آمده میشم و ایشالا توی آبان این امتحانم میدم. میخواستم ببینم به طور خاص برای گرفتن فاند از دانشگاه هایی مث Carlos lll ، Bocconi و University of Texas at Austin شانسی دارم؟ و اگر نه چه دانشگاه ها و چه رنکهایی رو به طور کلی پیشنهاد میدید؟ ضمناً ببخشید که انقد طولانی شد.
    مستر بوکونی و کارلوس سه شانس دارید ولی آستین تگزاس اصلا شانس ندارید. اگه شانسی داشته باشید تو رنک بالای ۶۰ هست. بین ۵۰ تا ۶۰ ویرجیناتک و ایالتی جورجیا هم شانس دارید. برای دکترا تو اروپا هم دانشگاه‌های درجه ۲ کشورهای ایتالیا و اسپانیا (مثل دانشگاه میلان و بارسلون).
    اگه دنبال دکترا خوندن تو ایران نیستید مقاله رو بی‌خیال بشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    economics,Uni of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra_esp نمایش پست ها
    سلام.
    برای دکتری بعیده
    البته دانشگاه carlos III دکتری ش با مسترش ادغام شده ست(مث مدل آمریکایی)؛ که میشه از مسترش وارد بشید؛(فول فاند هم میتونه باشه) یه ایرانی اونجا دوسال پیش دکتری میخوند؛ از ایشون مشورت بگیرید(کمیته پذیرش از ایشون مشورت میگیره برا ایرانی ها؛ تصمیم گیر نیستن، ولی مشورت میدن اگه شانس خوبی داشته باشید)
    نمره gre تون مهمه و تا نمره اون نیاد نمیتونم نظری بدم کجا اپلای کنید (چون که باید دید چقدر میتونه بقیه رزومه خوب تون رو ساپورت کنه)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)