صفحه 4 از 53 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 529

موضوع: راهنمای اخذ پذیرش دکترای اقتصاد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای اخذ پذیرش دکترای اقتصاد

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinia نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید و صاحب نظران
    می خواستم ببینم که برای ADMISSION COMMITEE این موضوع مهم که مثلا بنده از کدوم دانشگاه تو ایران و با چه شرایط و سطح علمی فارغ التحصیل شدم یا نه؟آخه معدل ما تو این دانشگاه فلان شده پایین هست یعنی میانگین معدل دانشکده خیلی پایین هست، اساتید خیلی سختگیر و نمره نده هستند(بی ...ها)معدل فوقم 15.39 هست از دانشگاه شهید بهشتی پایان نامه 18 (انصافا هیچ کدوم از این نمرات کم حق من نبود،اگه کله شققی نمی کردم و دانشگاه تهران می زدم الان این وضعم نبود)،این معدل پایین رو چه طوری می تونم جبران کنم؟با مقاله؟نمره gre?toefl?چی؟ من فاند می خوام از آمریکا کانادا استرالیا...ولی دوستان می گن با این معدل پایین نمی تونی فاند بگیری!!( حالا باید چه کار کنم؟؟
    همه مواردي كه گفتيد مهمند. يعني هم مقاله،‌هم تافل و هم جي‌آراي. معمولا دانشكده‌هاي مديريت به سطح زبان حساسيت بيشتري دارند، اگر براي business school ها اقدام كنيد كه واقعا نياز به نمره‌هاي تافل و جي‌آراي بسيار بالا داريد. به نظرم از الان اساتيد رو پيدا كنيد و باهاشون در ارتباط باشيد. اگر بتونيد توي موضوعاتي كه اونها كار مي‌كنند مقاله‌اي تهيه كنيد خوششون مي‌آد.
    به هر حال معدلتون همينه كه هست و تغيير نمي‌كنه. اما به معناي شانس نداشتن نيست. اگر نمره‌هاي خوب زبان و جي‌آراي داشته باشيد،‌ جبران مي‌شه، هر چند بعضي دانشگاه‌ها يك حداقلي رو مي‌خواهند و خيلي سخته كه بدون اونها پرونده‌تون از زير دست مديريت تحصيلات تكميليشون رد شه و به دانشكده ارسال شه. يعني اگر حداقل‌هاي مورد نياز دانشگاه رو نداشته باشيد بايد استادي كه باهاش در ارتباطيد واقعا شما رو بخواد و مستقيم وارد مذاكره بشه كه بدون حداقل‌ها پروندتون رو بررسي كنند.
    براي اروپا معدلتون خوبه، دانشگاه‌هاي خوب زيادي پيدا مي‌شند كه مشكلي با اين موضوع ندارند. كانادا خيلي سخته، امسال خيلي‌ها با رزومه‌هاي خوب ريجكت شدند و دارند مي‌شند، چه برسه به فاند كافي. آمريكايي ها هم براشون gre و تافل از نون شب واجب‌تره، بايد نمره‌هاي خوب بياريد،‌ مخصوصا تو gre.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinia نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید و صاحب نظران
    می خواستم ببینم که برای ADMISSION COMMITEE این موضوع مهم که مثلا بنده از کدوم دانشگاه تو ایران و با چه شرایط و سطح علمی فارغ التحصیل شدم یا نه؟آخه معدل ما تو این دانشگاه فلان شده پایین هست یعنی میانگین معدل دانشکده خیلی پایین هست، اساتید خیلی سختگیر و نمره نده هستند(بی ...ها)معدل فوقم 15.39 هست از دانشگاه شهید بهشتی پایان نامه 18 (انصافا هیچ کدوم از این نمرات کم حق من نبود،اگه کله شققی نمی کردم و دانشگاه تهران می زدم الان این وضعم نبود)،این معدل پایین رو چه طوری می تونم جبران کنم؟با مقاله؟نمره gre?toefl?چی؟ من فاند می خوام از آمریکا کانادا استرالیا...ولی دوستان می گن با این معدل پایین نمی تونی فاند بگیری!!( حالا باید چه کار کنم؟؟
    يه نكته اي رو دقت كنيد:
    درسته كه معدل خام معمولا مورد توجه قرار مي گيره اما ملاك هاي ديگه اي مثل Rank يا Standing هم هست، يعني شما مثلا جزو چند درصد برتر بوديد تو دانشكده خودتون، يا نفر چندم بوديد، اين مقياس هم بسيار مهمه. بنا بر اين من پيشنهاد مي كنم تو SoP يا جايي كه مناسب باشه حتما به اين مسأله توجه كنيد و اون رو بيشتر شرح بديد و روشن كنيد، اگر شما در بين هم دانشكده اي ها يا هم ورودي ها رتبه خوب داريد همين نشانه قوته. پايين بودن معدل خام رو مي تونيد با عنوان كردن اينكه معدل كل گروه چه مقدار هست ثابت كنيد كه فكر كنم شايد بتونيد از دانشكده مدركي هم بگيريد يا تو كارنامه شما درج شده باشه معدل دانشكده يا هم ورودي هاتون در دانشكده. به اين حتما فكر كنيد.

جداي زا اين سطح دانشگاه هم مي تونه مهم باشه و اسم دانشگاهتون مثلا شهيد بهشتي و رتبه خودتون رد فوق و ... مي تونه نشون بده كه شما در دانشگاه خوبي درس خونديد

تمام مواردي كه گفتيد مؤثر هستند، اما زبان معمولا يه پيش نيازه بيشتر ولي هر چه بيشتر بهتر، نمره GRE كه خيلي مهمه و مقالات معتبر مثلا ISI هم فاكتوره مثبته، بسته به ديد و وزن و توجهي كه دانشكده مقصد به اين بعد و محتوي اونا داره.
    inactive account

Junior Member ana ciel آواتار ها

سلام
    من لیسانس ریاضی محض از دانشگاه فردوسی با معدل 12.30 و فوق اقتصاد از دانشگاه بوعلی همدان با معدل
    18.96 و نمره پایان نامه 19.66 و شاگرد اول شدم. و تنها یک مقاله فارسی دارم .
    نمره تافل 82 شدم البته بدون مطالعه و دوباره ثبت نام کردم و امیدوارم 100 بگیرم زبانم خوبه
    GRE شدم 1100 و بازم ثبت نام کردم و امیدوارم 1200 بگیرم
    حالا با این وضعیت شما فکر می کنید من شانس پذیرش از امریکا و کانادا دارم؟
    و اینکه چه دانشگاههای پیشنهاد می کنید؟
    لطفا اگه اطلاعاتی دارید منو راهنمایی کنید
    ممنونم
    There are no facts, only interpretations

ApplyAbroad Hero

Post پاسخ : راهنمای اخذ پذیرش دکترای اقتصاد

نقل قول نوشته اصلی توسط ana ciel نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانس ریاضی محض از دانشگاه فردوسی با معدل 12.30 و فوق اقتصاد از دانشگاه بوعلی همدان با معدل
    18.96 و نمره پایان نامه 19.66 و شاگرد اول شدم. و تنها یک مقاله فارسی دارم .
    نمره تافل 82 شدم البته بدون مطالعه و دوباره ثبت نام کردم و امیدوارم 100 بگیرم زبانم خوبه
    GRE شدم 1100 و بازم ثبت نام کردم و امیدوارم 1200 بگیرم
    حالا با این وضعیت شما فکر می کنید من شانس پذیرش از امریکا و کانادا دارم؟
    و اینکه چه دانشگاههای پیشنهاد می کنید؟
    لطفا اگه اطلاعاتی دارید منو راهنمایی کنید
    ممنونم

اگر نمره gre 1200 بگیرید و toefl هم نمره 100 رو کسب کنید، فکر می کنم تو ranking 1-30 شانس پایین،تو ranking 30-50 شانس متوسط و 50-100 شانس بالا داربد. البته هر دو تا در مقیاس Global منظورمه.
    البته معدل لیسانس شما خیلی پایینه و این ممکنه براتون دردسر ساز بشه، به خصوص ممکنه minimum requirement های بعضی دانشگاه ها، به خصوص کانادایی، رو meet نکنید.

برای انتخاب دانشگاه لیست های مختلفی وجود داره. یکی از لیست ها تو همین صفحه چند پست بالاتر ه.
    به این لینک و این لینک هم سر یزنید که مریوط به دانشگاه Tilburg هلند میشه که یکی از بهترین های اقتصاد در اروپاست
    ویرایش توسط sysco : July 4th, 2010 در ساعت 11:18 AM
    inactive account

Junior Member ana ciel آواتار ها

مرسی از راهنماییتون
    البته من اصلا نمیخوام اروپا اپلای کنم و دانشگاه با رنک پایین تر توی آمریکا و کانادا را به دانشگاه بالاتر اروپایی ترجیح میدم
    بازم ممنون
    There are no facts, only interpretations

ApplyAbroad Hero

حواهش. این Ranking دانشگاه Tilburg یه Ranking ، جهانی global ه و بیشتر هم از آمریکا و کانادا دانشگاه داره.
    inactive account

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    اگر نمره gre 1200 بگیرید و toefl هم نمره 100 رو کسب کنید، فکر می کنم تو ranking 1-30 شانس پایین،تو ranking 30-50 شانس متوسط و 50-100 شانس بالا داربد. البته هر دو تا در مقیاس Global منظورمه.
    البته معدل لیسانس شما خیلی پایینه و این ممکنه براتون دردسر ساز بشه، به خصوص ممکنه minimum requirement های بعضی دانشگاه ها، به خصوص کانادایی، رو meet نکنید.

برای انتخاب دانشگاه لیست های مختلفی وجود داره. یکی از لیست ها تو همین صفحه چند پست بالاتر ه.
    به این لینک و این لینک هم سر یزنید که مریوط به دانشگاه Tilburg هلند میشه که یکی از بهترین های اقتصاد در اروپاست
    این رنکینگ با توجه به معیار به کار گرفته شده قاعدتا درست باید باشه و شاید به درد بعضی کارها هم بخوره اما توجه به این رنکینگ به منظور انتخاب دانشگاه برای ادامه تحصیل ممکنه باعث تصمیمات نادرست بشه (البته هیچ رنکینگی به این منظور کاملا مناسب نیست، اما این یکی مشکلات اساسی داره).

اولا این رنکینگ صرفا بر اساس research contribution هست، در حالی که مسائل متعدد دیگه ای هم هستن که برای یک دانشجوی دکترا (یا مستر) اهمیت دارن. ثانیا این رنکینگ فقط به research contribution در پنج سال اخیر نگاه کرده، به همین دلیل شاید دید خوبی بده برای اینکه اخیرا کدوم دانشگاهها فعالیت تحقیقاتی بیشتری داشتن، اما برای رنک کردن یک دانشگاه صرفا نباید به فعالیتهای اخیرش نگاه کرد. از همه عجیب تر اینه که این رنکینگ 68 تا ژورنال رو در نظر گرفته که تعداد بسیار زیادیه. این کار باعث میشه بعضی دانشگاههایی که اساتیدشون در ژورنالهای درجه 2 و 3 و 4 و ... هم مقاله چاپ میکنن در رنکینگ بالا بیان و بعضی دانشگاههایی که اساتیدشون بیشتر در ژورنالهای درجه یک مقاله چاپ می کنن پایین برن.

من پیشنهاد می کنم رنکینگ دانشگاه شانگهای در بخش اقتصاد/بیزینس رو یه نگاه بکنید و متدولوژیش رو هم نگاه کنید. ابعاد بیشتری رو پوشش داده و معیارهای منطقی تری رو در نظر گرفته. البته رنکینگ دانشگاه شانگهای هم خالی از اشکال نیست، اما به منظور تصمیم گیری برای انتخاب تحصیل تا حدی مناسبتره.

رنکینگ: http://www.arwu.org/SubjectEcoBus2009.jsp
    متدولوژی: http://www.arwu.org/ARWUSubjectMethodology2009.jsp

ApplyAbroad Hero

در نوشته قبلی 2 لینک دادم که یکی مربوط به Uni. of Tilburg میشد و دیگری هم قرار بود مربوط به رنکینگ Uni. of Texas @ Dallas باشه که ظاهرا اشتباهی هر 2 لینک مربطو به Tilburg میشه. فقط دقت بشه که رنکینگ دانشگاه Tilburg مربوط به Economics Schoolsو رنکینگ Uni. of Texas @ Dallas مربوط به Business Schools میشه.

Uni. of Texas @ Dallas Business Schools Ranking: http://somweb.utdallas.edu/top100Ran...anking.php?t=w
    inactive account

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل نمایش پست ها
    این رنکینگ با توجه به معیار به کار گرفته شده قاعدتا درست باید باشه و شاید به درد بعضی کارها هم بخوره اما توجه به این رنکینگ به منظور انتخاب دانشگاه برای ادامه تحصیل ممکنه باعث تصمیمات نادرست بشه (البته هیچ رنکینگی به این منظور کاملا مناسب نیست، اما این یکی مشکلات اساسی داره).

اولا این رنکینگ صرفا بر اساس research contribution هست، در حالی که مسائل متعدد دیگه ای هم هستن که برای یک دانشجوی دکترا (یا مستر) اهمیت دارن. ثانیا این رنکینگ فقط به research contribution در پنج سال اخیر نگاه کرده، به همین دلیل شاید دید خوبی بده برای اینکه اخیرا کدوم دانشگاهها فعالیت تحقیقاتی بیشتری داشتن، اما برای رنک کردن یک دانشگاه صرفا نباید به فعالیتهای اخیرش نگاه کرد. از همه عجیب تر اینه که این رنکینگ 68 تا ژورنال رو در نظر گرفته که تعداد بسیار زیادیه. این کار باعث میشه بعضی دانشگاههایی که اساتیدشون در ژورنالهای درجه 2 و 3 و 4 و ... هم مقاله چاپ میکنن در رنکینگ بالا بیان و بعضی دانشگاههایی که اساتیدشون بیشتر در ژورنالهای درجه یک مقاله چاپ می کنن پایین برن.

من پیشنهاد می کنم رنکینگ دانشگاه شانگهای در بخش اقتصاد/بیزینس رو یه نگاه بکنید و متدولوژیش رو هم نگاه کنید. ابعاد بیشتری رو پوشش داده و معیارهای منطقی تری رو در نظر گرفته. البته رنکینگ دانشگاه شانگهای هم خالی از اشکال نیست، اما به منظور تصمیم گیری برای انتخاب تحصیل تا حدی مناسبتره.

رنکینگ: http://www.arwu.org/SubjectEcoBus2009.jsp
    متدولوژی: http://www.arwu.org/ARWUSubjectMethodology2009.jsp
    سلام
    راستش در مورد Ranking ها و Methodology اونها تخصصی ندارم و قصد دفاع یا حمله هم ندارم!
    البته در مورد 68 Journal رنکینگ دانشگاه Tilburgظاهرا در Ranking اصلی سایت فقط 36 Journal رو در نظر گرفته (در قسمت Methodology اینرو ذکر کرده) که من چون با Economics آشنایی زیادی ندارم نمی دونم نشریات واقعا Leading رو فقط در نظر گرفته یا ....، و فکر می کنم اگر کلا عواملی مثل impact factor و citation مجلات و مقالات رو هم رنکینگ ها در نظر بگیرند کیفیت کار خیلی بهتر در میاد.

خب بله انتخاب دانشگاه به عوامل زیادی بستگی داره و به نگرش های مختلف فرد به عوامل متعدد و اهداف فرد و .... هم بستگی داره، اما چون ایشون هیچ ترجیح یا عاملی رو مطرح نکرده بود، من عجالتا فقط به بعد آکادمیک و اون هم در بعد پژوهش و تحقیق (که فکر میکنم در مقطه graduate عامل مهمی درانتخاب دانشگاه باشه) اشاره کردم.

سپاس
    inactive account

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی-الزهرا---اقتصاد - علامه

خداییش من یه چیزی رو نفهمیدم بالاخره
    هر دانشگاهی که باش مکاتبه کردم تو امریکا می گن که ما فوق اقتصاد نداریم و با دکترا کلا5 سال یه سره می خونن هرچی هم شما فوق اقتصاد داشته باشی باز هم باید از اول بخونی
    من امسال دانشگاه تهران اقتصاد فوق قبول شدم اما با گرین کارد احتمالا تا سال دیگه امریکا باشم خدا بخواهد حالا نمی دونم باید چیکار کنم بالاخره فوقم رو همین جا بخونم یا نه
    بعد هم اینکه بالاخره جی ار ای بگیرم یا جی مت
    راستی من کارشناسیم هم ریاضی محض هست
    حالا شما میگید چی کار کنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)