صفحه 40 از 53 نخستنخست ... 303132333435363738394041424344454647484950 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 391 تا 400 , از مجموع 529

موضوع: راهنمای اخذ پذیرش دکترای اقتصاد

پیش فرض پاسخ : راهنمای اخذ پذیرش دکترای اقتصاد

با عرض سلام و ادب
    بنده دانشجوی ارشد دانشگاه تهران هستم که معدل بدون پایان نامم 18/10 هست
    کارشناسی هم معدلم 17/70 بود
    خردم رو ارشد با مسکالل پاس کردم و کلانمو با کتاب رومر
    حل تمرین درس اقتصاد ریاضی هم بودم
    نمره تافلم 95
    نمره GRE هم وربال 140 کوانت 170 و رایتینگ 3 دارم
    سابقه هیچ کاری پژوهشی ندارم که مقاله عرضه کنم.

راستش متاسفانه بنده هر رزومه ای از کسانیکه اپلای کردن دیدم بک گراند مهندسی داشتن و طبیعتا پایه ریاضی خوب. کسی رو پیدا نمیکنم که اپلای گرفته باشه و شرایطش مثل من باشه تا پا توی جای پای ایشون بزارم
    میخواستم بدونم چقدر شانس دارم که پذیرش با فاند بگیرم و به چه رنکی برای انتخاب دانشگاه فکر کنم(آمریکا،کانادا،آلمان)؟
    با سپاس فراوان

Junior Member

سلام خدمت دوستان
    اینجا کسی هست که از دانشگاه تهران تونسته باشه پذیرش دانشگاه های خوب آمریکا رو بگیره؟ کسیو میشناسید؟ یا فقط شریفی ها میتونن؟

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط roshan90 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    اینجا کسی هست که از دانشگاه تهران تونسته باشه پذیرش دانشگاه های خوب آمریکا رو بگیره؟ کسیو میشناسید؟ یا فقط شریفی ها میتونن؟
    ۵ یا ۶ سال پیش از کارنگی‌ملون (می‌تونید سایت دانشگاه رو چک کنید) سال‌های قبل از آریزونا، امسال می‌دونم ایالتی آریزونا و آستین تگزاس. اینا ۱تا ۵۰ است. از تهران " تقریباً " بعیده کسی بتونه بره ۱ تا ۲۵ حتی با پیش‌زمینه مهندسی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UT-Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط roshan90 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    بله دوست عزیز، من اطلاعاتم ناقصه ولی از دانشکده برق و مکانیک تهران بودن کسایی که طی 3 سال گذشته از دانشگاه های خوب آمریکا (البته من رنک دانشگاهای اقتصاد نمیدونم ولی تو مهندسی top50 بودن)، اقتصاد پذیرش داشتن (2 نفر لیسانس)، فاندشون اطلاعی ندارم.

سلام دوستان.
    من الان دانشجوی کارشناسی مهندسی هستم(مواد) و سوالم در مورد آینده هست.
    می خواستم بدونم اگر لیسانس مهندسی داشته باشیم اما نمرات ریاضی خیل جالب نباشن و ارشد اقتصاد با معدل خیلی خوب و البته زبان و gre خیلی خوب.برای دکترا با فاند از دانشگاه های کانادا(هر رنکی) چقدر شانس داریم؟
    یه سوال دیگه ام اینه که قبولی ارشد اقتصاد در دانشگاه های تهران چقدر سخت یا آسون هست و لازمه از الان که ترم ۴ رو تموم کردم برای اون مطالعه رو شروع کنم؟
    خیلی ممنونم!

Junior Member

با سلام
    میخواستم بدونم برای اخذ پذیرش دکتری اقتصاد در آمریکا و یا احیانا کانادا، گرفتن GRE و GMAT هردوش لازمه؟ یا فقط یکیشون کافیه؟
    کلا با مدرک کارشناسی برق شریف و کارشناسی ارشد اقتصاد تهران، چه دانشگاه هایی در آمریکا و کانادا شانس پذیرش هست؟

Member
    رشته و دانشگاه
    economics,Uni of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط MirHadiR نمایش پست ها
    با سلام
    میخواستم بدونم برای اخذ پذیرش دکتری اقتصاد در آمریکا و یا احیانا کانادا، گرفتن GRE و GMAT هردوش لازمه؟ یا فقط یکیشون کافیه؟
    کلا با مدرک کارشناسی برق شریف و کارشناسی ارشد اقتصاد تهران، چه دانشگاه هایی در آمریکا و کانادا شانس پذیرش هست؟
    سلام
    صرفا gre لازمه؛ اولویت با نمره بالای کوآنت ه (بعدش 75% موارد رایتینگ بالا میخوان؛ 25% بقیه، وربال بالا میخوان)
    مهمتر ازهمه بستگی به معدل شما داره
    اگر مدال المپیاد جهانی داشته باشید در تاپ 10 شانس خواهید داشت وگرنه از رنک 15-20 احتمال پذیرش تون وجود دارد

سلام دوستان
    من علوم کامپیوتر دانشگاه تهران میخونم قصد دارم اقتصاد اپلای کنم
    طبق چارت درسیم میتونم تا سقف 6 واحد اختیاری خارج رشته بردارم یعنی میشه دو تا درس اختصاصی
    بهتره که اقتصاد خرد و کلان بردارم یا جای یکیش اقتصاد سنجی بردارم؟ یا کلا هر درس دیگه ای از دانشکده اقتصاد؟

و یه سوال دیگه اینکه من نمره calculus هام خیلی پایینه (بقیه درسای ریاضی رو خوب شدم و کلا درس ریاضی زیاد برداشتم) به نظرتون اگه برم دانشکده های دیگه تی ای calculus شم فایده ای داره که نمره بدمو جبران کنه؟؟ با توجه به اینکه طبعا نمیتونم از استاداشون ریکام بگیرم.

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehkhh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من علوم کامپیوتر دانشگاه تهران میخونم قصد دارم اقتصاد اپلای کنم
    طبق چارت درسیم میتونم تا سقف 6 واحد اختیاری خارج رشته بردارم یعنی میشه دو تا درس اختصاصی
    بهتره که اقتصاد خرد و کلان بردارم یا جای یکیش اقتصاد سنجی بردارم؟ یا کلا هر درس دیگه ای از دانشکده اقتصاد؟

و یه سوال دیگه اینکه من نمره calculus هام خیلی پایینه (بقیه درسای ریاضی رو خوب شدم و کلا درس ریاضی زیاد برداشتم) به نظرتون اگه برم دانشکده های دیگه تی ای calculus شم فایده ای داره که نمره بدمو جبران کنه؟؟ با توجه به اینکه طبعا نمیتونم از استاداشون ریکام بگیرم.
    حتما حتما! خرد و کلان رو پاس کنید با نمره خوب! اگر میتونید!
    من نمیدونم چند واحد میشه این دوتا !
    اگر واحد باز موندش اقتصاد سنجی! بعدشم مثلا توسعه اقتصادی!
    اگه بقیه درسهای ریاضیتون خوبه که مشکلی نیست آنچنان ولی خوب باز برید مثلا دانشکده های تا نمره خوب بگیرید کار درستی هستش!
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member

سلام
    من سرچی که در دانشکده های مختلف اقتصاد انجام می دهم، بیشتر به این موضوع تاکید دارند درس هایی مثل جبر خطی و آنالیز احتمال در دروس گذشتتون باشه و یا اینکه اگر داشته باشین تاثیر مثبت داره و یا به صورت زیر
    Coursework in multivariate calculus and linear algebra.
    است. من نه در دوران لیسانس و نه فوق این درس ها رو پاس نکردم و فکر نمی کنم درس هایی که پاس کردم بتونه مباحث این دروس یا بیشتر مباحثش رو پوشش دهد.
    لیسانس: ریاضی 1 و2 و آمار 1و 2 وسنجی
    فوق: سنجی و سنجی پیشرفته
    الان پیشنهاد شما دوستان چیست؟
    من برای دانشگاه هایی که به این موضوع اشاره کردند، اپلای نکنم؟ راه حل چیست؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)