صفحه 52 از 53 نخستنخست ... 2424344454647484950515253 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 529

موضوع: راهنمای اخذ پذیرش دکترای اقتصاد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ٍEconomics

پیش فرض پاسخ : راهنمای اخذ پذیرش دکترای اقتصاد

نقل قول نوشته اصلی توسط Gclub نمایش پست ها
    برای دکترای اقتصاد دانشگاه های آمریکا شانسی ندارید چون ارشدتون ربطی به دکترای اقتصاد در آمریکا/اروپا نداره.
    پیشنهاد می کنم ارشد آمریکا/اروپا ابتدا اقدام کنید و بعد برای دکترا برنامه ریزی کنید.
    بنده محتوای چند تا از درس های فوق لیسانس رو به صورت دوره آموزشی توی یوتیوب ( دوره DSGE و دوره مدلهای فضا-حالت و تپوری حراج) شیر کردم اینها بخشی از درسهای فوق لیسانس می باشد. یه مروری کنید اگه دیدین از ریاضیاتش سردرد شدین به توصیه بنده در بالا فکر کنید. اگه براتون ساده بود که مستقیم دکترا اقدام کنید.
    موفق باشید
    ضمن احترام به نظر شما دوست عزیز ولی به نظرم ایشون برای هرجا شانس نداشته باشن برای آمریکا حتما شانس دارن. برای گرفتن پذیرش در مقطع دکترا از دانشگاه های آمریکا، در اکثر موراد (99%) داشتن فوق لیسانس اجباری نیست. ایشون لیسانسش اقتصاد بوده اونم با معدل خیلی خوب از دانشگاه خوب. اینا نکته مثبته. بعلاوه، من با توجه به اطلاعاتم از دانشگاه های آمریکا، که فکر میکنم کم هم نیست، میتونم بگم اسم و عنوان گرایش ارشد تو پذیرش دکترای آمریکا تاثیر چندانی نداره. طرف از رشته ادبیات انگلیسی پذیرش دکترا اقتصاد گرفته. اینکه ایشون ارشدش رو بانکداری اسلامی خونده مساله و نکته منفی نیست. مهم اینه که دروس تخصصی اقتصاد (خرد، کلان، سنجی) رو تو مقطع ارشد چند شدن. به نظر من، البته شما میتونی قبولش نکنی، آمریکا امید ضعیفان و توبه کنندگان هست. اگه شما تو دوران لیسانس به هر دلیلی درس رو جدی نگرفتی و نخوندی و معدلت پایینه و رزومت تو این زمینه ضعیفه ولی تو ارشد توبه کردی و خوب درس خوندی حتما به آمریکا فکر کن. اگر به هر دلیل از محیط درس چندین سال دور بودی و گپ تحصیلی داری ولی حالا میخوای ادامه بدی به آمریکا فکر کن. خلاصه اگه یه جایی از رزومت بدجور میلنگه ولی یه جای دیگه خیلی خوب عمل کردی (مثلا نمره زبان و جی آر ای خیلی خوب داری) حتما به آمریکا فکر کن. دانشگاه های آمریکا یه انعطاف پذیری دارن که تو جاهای دیگه نیست.

Junior Member

ضمن تشکر از هر دو عزیزی که نظرشون رو گفتن
    من هم تو پست های قبلی خونده بودم که دوستان گفته بودن گرایش ارشد خیلی تاثیرگذار نیست (هرچند طبیعتا بدون تاثیر هم نمیتونه باشه)
    نمرات دروس اصلی ارشدم هم اینجوریه: کلان 18، سنجی 18، خرد 18.5
    ممنون میشم دوستان مطلع در مورد اروپا و کانادا به خصوص دانشگاه هایی که گرایش های پولی و مالی داره هم راهنمایی کنند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    یه نکته ایم عمومی بگم،
    یه سری رشته های جنرال تری مثلا بنام
    quantitative methods, complex systems, data science, optimization
    و از این دست رشته ها هستش ک شما میتونید به راحتی پذیرش بگیرید، ولی کار اقتصاد و/یا مالی رو انجام بدید!

مثلا درس خوندن در این رشته ها به نسبت سبک تر، پذیرشش اسون تر و با بورس همراه!
    مرسی از اطلاعات ارزشمنتتون فقط یه سوالی در خصوص با این رشته ها رام پیش اومده اینکه برای چه مقطعی و به چه طرق میتونم برای این نوع رشته ها اقدام کنم اگه برای دکترا باشه که باید پوزیشن مربوط به اقتصاد و پیدا کنم. آیا منظورتون مستر هست؟
    و اینکه پیدا کردن دانشگاهایی که این رشته ها رو دارن به چه صورت هست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc in Health Economics at Tehran University of Medical Scieciences

سلام دوستان
    راجع به پذیرش اقتصاد سلامت کسی اطلاع داره؟

Junior Member

سلام دوستان

امیدوارم همگی خوب باشید.
    کسی هست اینجا دانشجوی دکتری اقتصاد در انگلستان باشه؟

Junior Member

سلام وقت به خیر ممنون میشم منو راهنمایی کنید که آیا شانس پذیرش در کانادا و گرفتن فاند و دارم ( فاند برام خیلی مهمه )
    لیسانس اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی تهران معدل 16.71
    فوق اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی تهران معدل 18.47
    آیلتس 6
    مقاله ندارم. ( که خیلی نگرانم میکنه آیا بدون مقاله میشه برای دکترا اقدام کرد؟ )
    امتحان جی آر ای هم میخوام بدم.

سلام دوستان
    من همون نوجوانی هستم که پارسال سوالاتی رو در مورد رشته اقتصاد تو این تاپیک مطرح کردم الان تقریبا یک ماه ونیم به کنکور مونده ‌کما فی السابق رشته مورد نظرم اقتصاده سوالم هم اینه از بین دانشگاه های شهر تهران برای رشته اقتصاد شما کدومش رو توصیه می کنید از لحاظ جو علمی آسان بودن کسب معدل بالا اساتید باسواد و... همچنین اگر توصیه برای شروع تحصیل در اقتصاد دارید لطفا بفرمایید که مطمئنا مفید خواهد بود
    باتشکر

Junior Member

سلام وقتتون بخیر کسی در مورد پذیرش از دانشگاه ukm مالزی میتونه بهم کنه من یه سوال داشتم?

Junior Member silver_star973 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master Of Science

سلام
    من دانشجوی MBA در خارج از ایران هستم و در طول دوره MBA چند واحد در زمینه اقتصاد داشتم و پایان نامه ام هم در زمینه اقتصاد هست، میخواستم ببینم که من میتونم دکترا در یکی از گرایش های اقتصاد درس بخونم؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

به نظرم سوال خیلی کلی است برای پاسخ دقیق تر دوستان باید بدانند چه پروژه ای چه حوزه ای از اقتصاد یا حتی دستکم چه دانشگاهی مد نظر شماست.

با اینحال در همان حد کلی پاسخ مثبت است و شما مشروط به داشتن ذیگر شرایط ا زجمله یک فکر خوب/پروپوزال خوب "امکان" ادامه تحصیل در کلیت رشته اقتصاد را دارید.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط silver_star973 نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی MBA در خارج از ایران هستم و در طول دوره MBA چند واحد در زمینه اقتصاد داشتم و پایان نامه ام هم در زمینه اقتصاد هست، میخواستم ببینم که من میتونم دکترا در یکی از گرایش های اقتصاد درس بخونم؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)