صفحه 53 از 53 نخستنخست ... 34344454647484950515253
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 529 , از مجموع 529

موضوع: راهنمای اخذ پذیرش دکترای اقتصاد

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

پیش فرض پاسخ : راهنمای اخذ پذیرش دکترای اقتصاد

نقل قول نوشته اصلی توسط silver_star973 نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی MBA در خارج از ایران هستم و در طول دوره MBA چند واحد در زمینه اقتصاد داشتم و پایان نامه ام هم در زمینه اقتصاد هست، میخواستم ببینم که من میتونم دکترا در یکی از گرایش های اقتصاد درس بخونم؟
    به عقیده من خیر.
    به شکل کلی MBA خیلی روی Soft Skills تمرکز داره و خیلی رشته Quant نیست ولی به شکل عمومی باور بر این هست که اقتصاد رشته بسیار کمی ای هست. معمولا بچه هایی دکتری اقتصاد میخونن که پیش زمینه قوی کمی دارن و میتونن اثباتش کنن.
    اما قانون کلی نیست و بستگی به دانشگاه و گرایش هم داره. یه دانشگاه خیلی معمولی برای یه گرایشی مثل اقتصاد رفتاری احتمالا باید پروفایل شما رو راحت رد نکنه.

در کل MBA خیلی رشته ای نیست که مناسب ادامه تحصیل تو دکتری باشه.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

سلام دوستان وقتتون بخیر

کسی هست در حال تحصیل درمقطع دکتری در دانشگاه های ایتالیا باشه؟ ترجیحا رشته اقتصاد دانشگاه ناپل؟
    ممنون میشم کمکم کنید. چند سوال فوری دارم.

Junior Member

سلام لیسانس رشته اقتصاد دانشگاه پیام نور اصفهان با معدل 13.24 وفوق علامه با معدل 15.36 ،مدرک سربازی هم دارم اگه تافل و greنمره بالا بیارم برای مستر یا دکترا می تونم اقدام کنم یا نه؟؟
    مستر اقتصاد یا ریاضی و یا دکترای اقتصاد کشورهای اروپایی یا کانادا باشه ،هزینه نداشته باشه
    رنک دانشگاه مهم نیست با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط AZIZ265 نمایش پست ها
    سلام لیسانس رشته اقتصاد دانشگاه پیام نور اصفهان با معدل 13.24 وفوق علامه با معدل 15.36 ،مدرک سربازی هم دارم اگه تافل و greنمره بالا بیارم برای مستر یا دکترا می تونم اقدام کنم یا نه؟؟
    مستر اقتصاد یا ریاضی و یا دکترای اقتصاد کشورهای اروپایی یا کانادا باشه ،هزینه نداشته باشه
    سلام ایتالیا شرایط مناسبی داره با بورس استانی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط tahafgh96 نمایش پست ها
    سلام ایتالیا شرایط مناسبی داره با بورس استانی
    سلام
    ببینید معدل gpa که از چهار محاسبه میشه نمره های دروس تخصصی خیلی اهمیت دارن منتهی شما یه کار میتونید بکنید اونم اینکه ارشد مجدد رو برای ایتالیا اقدام کنید بورس استانی هم احتمال زیاد بهتون تعلق میگیره چون اقتصاد اسلامی رشته ای چندان شناخته شده برای غربی ها نیست،پیشنهاد من اینه مجددا یکی از شاخه های اقتصاد یا مدیریت رو توی ایتالیا از اول بخونید.ارشد معمولا یک و نیم تا دو ساله،gre نمیخواد آیلتس 6 کافیه
    بعدش بتونید برای دکترا انگلستان یا کانادا و آمریکا یا استرالیا پذیرش بگیرید و این یه راهی هست برای جبران معدل کارشناسی
    میتونید از همین سایت فروم ایتالیا اطلاعات بیشتر رو کسب کنید.
    یا علی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط AZIZ265 نمایش پست ها
    سلام
    ببینید معدل gpa که از چهار محاسبه میشه نمره های دروس تخصصی خیلی اهمیت دارن منتهی شما یه کار میتونید بکنید اونم اینکه ارشد مجدد رو برای ایتالیا اقدام کنید بورس استانی هم احتمال زیاد بهتون تعلق میگیره چون اقتصاد اسلامی رشته ای چندان شناخته شده برای غربی ها نیست،پیشنهاد من اینه مجددا یکی از شاخه های اقتصاد یا مدیریت رو توی ایتالیا از اول بخونید.ارشد معمولا یک و نیم تا دو ساله،gre نمیخواد آیلتس 6 کافیه
    بعدش بتونید برای دکترا انگلستان یا کانادا و آمریکا یا استرالیا پذیرش بگیرید و این یه راهی هست برای جبران معدل کارشناسی
    میتونید از همین سایت فروم ایتالیا اطلاعات بیشتر رو کسب کنید.
    یا علی

Junior Member

سلام دوستان، آیا خوندن ریاضیات مالی در یک دانشگاه درجه 2 رو برای اپلای دکتری مالی یا اقتصاد در اروپا مناسب میدونید؟
    شرایطم لیسانس حسابداری معدل 17
    علاقه مند به گسسته و کامپیوتر (دبیرستان ریاضی بودم) ولی پایه قوی ندارم.
    میتونم احتمالا سال دیگه توی خود حسابداری یا مدیریت مالی رتبه در حد تهران بیارم. یا همین ترم بهمن وارد ریاضی مالی بشم.
    به دو دلیل مرددم یکی ناشناخته بودن دانشگاه و دوم اینکه از پس دروس بر نیام و معدلم بیاد پایین. اگه کسی تجربه مشابه داشته و یا چیزی به نظرش میرسه خواهشا در میون بذاره ممنون میشم.

سلام
    من دكتراي اقتصاد خوندم دانشگاه آزاد معدلم ١٨
    ارشد اقتصاد آزاد معدل ١٨
    ليسانس اقتصاد سراسري اصفهان معدل ١٥/٧
    دو تا مقاله داخلي دارم. تافل ٩٠
    به نظرتون براي نيوزيلند دكتراي مجدد به صورت فول فاند اقتصاد شانسي دارم؟
    ممنون ميشم پاسخ بدين

Junior Member

سلام
    بله احتمال زیاد فاند مناسبی هم پیدا میکنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)