نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 104 از 114 نخستنخست ... 454949596979899100101102103104105106107108109110111112113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,031 تا 1,040 , از مجموع 1139

موضوع: UNDERGRADUATE Admission and Visa for USA

Junior Member mer377 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : UNDERGRADUATE Admission and Visa for USA

مشکل بزرگیه متاسفانه. تا اونجایی که من میدونم دانشگاه ها میان برای هر منطقه 2تا ادمیشن آفیسر میزارن و پرونده های اون منطقه رو بررسی میکنن. حالا اونا اگر نفری رو انتخاب کنن و طرف هم جواب مثبت بهشون بده ولی نتونه ویزا بگیره، دانشگاه از waitlist ها یه نفر دیگه رو قبول میکنه، حالا احتمال اینکه دو نفر از یک منطقه waitlist بشن تا در صورت نیومدن نفر اولی،دومی رو جایگزینش کنن خیلی کمه چون تعداد دانشجوهای اینترنشانال بسیار کم قبول میشن و اونها نمیان از هر منطقه چند نفر waitlist کنن، میان جاش رو به یه کشور دیگه میدن. البته این پروسه ی stanford هستش، نمیدونم که دانشگاهای دیگه هم منطقه ای آفیسر تغیین میکنند یا نه.
    به هرحال کاری که از اول عاقبتش معلومه چرا از اول انجام بشه؟
    راستی شما که این مشکل رو دارید عجیبه که این همه تو کاره اپلای هستید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mer377 نمایش پست ها
    مشکل بزرگیه متاسفانه. تا اونجایی که من میدونم دانشگاه ها میان برای هر منطقه 2تا ادمیشن آفیسر میزارن و پرونده های اون منطقه رو بررسی میکنن. حالا اونا اگر نفری رو انتخاب کنن و طرف هم جواب مثبت بهشون بده ولی نتونه ویزا بگیره، دانشگاه از waitlist ها یه نفر دیگه رو قبول میکنه، حالا احتمال اینکه دو نفر از یک منطقه waitlist بشن تا در صورت نیومدن نفر اولی،دومی رو جایگزینش کنن خیلی کمه چون تعداد دانشجوهای اینترنشانال بسیار کم قبول میشن و اونها نمیان از هر منطقه چند نفر waitlist کنن، میان جاش رو به یه کشور دیگه میدن. البته این پروسه ی stanford هستش، نمیدونم که دانشگاهای دیگه هم منطقه ای آفیسر تغیین میکنند یا نه.
    به هرحال کاری که از اول عاقبتش معلومه چرا از اول انجام بشه؟
    راستی شما که این مشکل رو دارید عجیبه که این همه تو کاره اپلای هستید؟
    اکثر دانشگاه ها هم مثل همین استنفورد عمل می کنند.
    براشون واقعا فرقی نداره که یه نفر از ایران بره یا از افغانستان یا از آلمان. فقط براشون مهمه که یکی بره پول بده بهشون.
    راستش حقیقتا من به فکر اپلای نیستم. به فکر مهاجرت هستم.
    حالا نتونستم تحصیلی اپلای کنم مجبورم برم رو کتگوری توریستی و برای توریستی اقدام بکنم.
    البته متاسفانه 2 سال از تحصیل عقب میفتم و در سن 20 سالگی تازه باید freshman بشم :|.
    ولی چاره چیست ....
    نظام وظیفه خیلی حالمو گرفت. حتی بهشون گفتم پول بیشترم میدم معافیت تحصیلی بدین بهم. قبول نکردن.

2سال زیاد نیست، سخت نگیر، طرف تو ایران میشینه برا پزشکی 3 سال پشت سر هم کنکور میده خرش هم قبول نمیشه...
    آره برای نظام وظیفه من از نخبگان پیگیر شدم فقط برای فوق لیسانس و دکتری به دانشگاه امام حسین معرفیت میکنن که یه جور بتونی سربازیت رو انجام ندی و بتونی بری...
    خوشبختانه من از سربازی معافم ولی مشکلم اینکه سالی میتونم تنها 15 هزار دلار فوقش جور کنم، نمیدونم میتونم با این مقدار یه دانشگاه به درد بخور قبول شم. نظرت چیه؟

دوستان این لیست میانگین میزان کمک مالی دانشگاه ها رو برای هرفرد مرتب کرده. به درد میخوره یه نگاه بندازید...
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

2سال زیاد نیست، سخت نگیر، طرف تو ایران میشینه برا پزشکی 3 سال پشت سر هم کنکور میده خرش هم قبول نمیشه...
    آره برای نظام وظیفه من از نخبگان پیگیر شدم فقط برای فوق لیسانس و دکتری به دانشگاه امام حسین معرفیت میکنن که یه جور بتونی سربازیت رو انجام ندی و بتونی بری...
    خوشبختانه من از سربازی معافم ولی مشکلم اینکه سالی میتونم تنها 15 هزار دلار فوقش جور کنم، نمیدونم میتونم با این مقدار یه دانشگاه به درد بخور قبول شم. نظرت چیه؟
    والا سالی 15 هزار تا یکمی کمه.
    شما اگر یک دانشگاه ایالتی هم برید سالی حدود 8 تا 20 هزار تا ازتون شهریه میگیره.
    مثلا من خودم این دانشگاه رو میشناسم که سالی 8 هزار تا شهریه in state میگیره که البته ترم اولش باید 22 هزار تا شهریه بدید و از ترم 2 به بعد میشه 8 هزار تا:
    http://www.stonybrook.edu/
    اما همونطور که دیدید این دانشگاه در نیویورکه. گرون ترین شهر آمریکا. سالی حداقل حدود 22 هزار تا هم هزینه زندگی و کرایه خونتون میشه.
    که با اون 8 هزار تا میشه سالی 30 هزار دلار.
    15 هزار تا در سال واقعا کم میاد.
    منم البته برای این اونجا قصد خوندن لیسانس با این هزینه های سرسام آور رو دارم چون با خانواده قراره بریم و مجبوریم همه ی خونه و زندگیمونو در ایران بفروشیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط killer_boy نمایش پست ها
    والا سالی 15 هزار تا یکمی کمه.
    شما اگر یک دانشگاه ایالتی هم برید سالی حدود 8 تا 20 هزار تا ازتون شهریه میگیره.
    مثلا من خودم این دانشگاه رو میشناسم که سالی 8 هزار تا شهریه in state میگیره که البته ترم اولش باید 22 هزار تا شهریه بدید و از ترم 2 به بعد میشه 8 هزار تا:
    http://www.stonybrook.edu/
    اما همونطور که دیدید این دانشگاه در نیویورکه. گرون ترین شهر آمریکا. سالی حداقل حدود 22 هزار تا هم هزینه زندگی و کرایه خونتون میشه.
    که با اون 8 هزار تا میشه سالی 30 هزار دلار.
    15 هزار تا در سال واقعا کم میاد.
    منم البته برای این اونجا قصد خوندن لیسانس با این هزینه های سرسام آور رو دارم چون با خانواده قراره بریم و مجبوریم همه ی خونه و زندگیمونو در ایران بفروشیم.
    فعلا تازه مسیر رو انتخاب کردم و تا تهش میرم تا ببینم چند ماهه آینده نتیجه امتحان ها چی میشه. من خیلی جاها گشتم واقعا اینطور نیست که بگم نمیشه تو دانشگاه های تاپ 100% قبول نمیشم، بلکه بخاطر diversity هم باشه یه احتمال میدم که قبولم کنن، به همین دلخوشم وگرنه فعالیت های خارج از مدرسه ما ایرانی ها در مقایسه با دانش آموزانی از ژاپن و کره جنوبی قابل مقایسه نیست. به هرحال مواردی بودن که از طریق essay و rec lett تونستن خودشون رو اثبات کنن و قبول بشن و منم میخوام شانسم رو امتحان کنم که تو آینده حسرت نخورم که چرا نکردم.

لاتاری شرکت کردید؟ یا همینطوری با پول میشه رفت؟
    به هرحال اگر اقامت بگیرید بورسیه فدرال برای دانشگاه بهت میدن، زیاد نگران نباش...

من از ي مشاوري مشورت گرفتن ك ميگن برم community college و بيخيال آزمون SAT بشم و اگه نمراتم خوب باشه ميتونم براي مقطع ليسانس بورسيه بگيرم
    community college رايگانه؟؟؟
    بورسيه اي برا ليسانس هست؟؟؟
    كدوم روش بهتره؟؟ازمون اس اي تي يا كالج؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط vanooshe__ak نمایش پست ها
    من از ي مشاوري مشورت گرفتن ك ميگن برم community college و بيخيال آزمون SAT بشم و اگه نمراتم خوب باشه ميتونم براي مقطع ليسانس بورسيه بگيرم
    Killer_boy بهتر میدونه اما منم نظر خودم رو میگم
    با قیبول شدن تو کمیونتی کالج شانس اینکه بهت ویزا بدن کم میشه، بعد مزیتش اینکه هزینش کمتره و راحت قبول میشی و بعدا میتونی ترنسفر کنی به یه دانشگاه ولی
    کلا برای مقطع لیسانی بورسیه خیلی کمه اگر بخواید به عنوان فرشمن وارد دانشگاه بشید، برای کسایی هم که از کمیونیتی کالج ترنسفر میکنن اصلا بورسیه نیست...
    تعداد کسایی هم که با ترنسفر قبول میشن کلا خیلی خیلی کمتر از فرشمن هستش

نقل قول نوشته اصلی توسط vanooshe__ak نمایش پست ها
    Killer_boy بهتر میدونه اما منم نظر خودم رو میگم
    با قیبول شدن تو کمیونتی کالج شانس اینکه بهت ویزا بدن کم میشه، بعد مزیتش اینکه هزینش کمتره و راحت قبول میشی و بعدا میتونی ترنسفر کنی به یه دانشگاه ولی
    کلا برای مقطع لیسانی بورسیه خیلی کمه اگر بخواید به عنوان فرشمن وارد دانشگاه بشید، برای کسایی هم که از کمیونیتی کالج ترنسفر میکنن اصلا بورسیه نیست...
    تعداد کسایی هم که با ترنسفر قبول میشن کلا خیلی خیلی کمتر از فرشمن هستش
    حرف دوستمون کاملا درسته. چند تا نکته رو من اضافه میکنم:
    1- با توجه به این که قبول شدن در دانشگاه یا کالج یک طرف قضیه هست. طرف دیگه گرفتن ویزا هست. معمولا به پذیرش از کالج ها و دانشگاه ها با رنک بسیار بد (مثلا رنک بالای 300 یا 400 ) خیلی سخت ویزا میدن. یعنی حتی شما از این کالج ها هم پذیرش بگیرید به سختی میتونید ویزا بگیرید (شایدم اصلا نتونید بگیرید)
    2- کامیونیتی ها رایگان هستن. اما کالج های عادی شهریشون در حد دانشگاه آزاد ایران هست یا یکم بیشتر. (مثلا ترمی 2 تا 3 هزار دلار).
    3- برای لیسانس بورس کلی وجود نداره. بیشتر کمک هزینه ها به صورت scholarship هست که چند هزار تا از شهریه دانشگاه در هر سال کم میکنن. (شیرینی حضورتون در دانشگاه هست!)
    4- علاوه بر هزینه تحصیل . شما هزینه زندگی مثل کرایه خونه و خرج خوراک و پوشاک و خدایی نکرده دوا دکتر هم دارید که حدودا سالی بین 10 تا 20 هزار دلار در سال براتون تموم میشه.
    5- اگر از یک کالج یا کامیونیتی هم پذیرش بگیرید و ترم بعد بخواید transfer بکنید باز هم باید مابقی هزینه های تحصیل رو خودتون تقبل کنید. ترسنفر کردن از کالج به یونیورسیتی هم مستلزم قبولی در یونی هست که ملاک های خودشو داره.
    یادتون باشه : financial aid supports are not available for transfer applicant یعنی ترسفر بگیرید دیگه کمک های مالی دانشگاه بهتون تعلق نمیگیره.
    پسشنهاد من :
    شما چه در کالج و چه در دانشگاه آمریکا تحصیل کنید هزینه زندگی در آمریکا یکسان خواهد بود. (میانگین حداکثر هزینه زندگی برای یک نفر 20 هزار تا در سال)
    اما به جای این که در یک کامیونیتی ثبت نام کنید یا یک کالج با شهریه 3 هزار دلاری در سال من دانشگاه های ایالتی خیلی خوبی سراق دارم که میتونم بهتون پیشنهاد بدم و حدودا سالی 5 تا 10 هزار تا شهریه in-state میگیرن. تازه financial aid هم وجود داره که شهریشون از این مقدار هم کمتر خواهد شد!
    شما اگر حدودا سالی 30 هزار دلار بتونید از طرف خانواده ساپورت مالی بشید. خیلی راحت میتونید از دانشگاه ایالتی پذیرش بگیرید. و با در یافت financial aid و یا کار در campus و .... هم باز میتونید اون 30 هزار تارو کمتر هم بکنید.

Junior Member

سلام. من يه هفته ديگه پيش دانشگاهي م شروع مي شه. انساني فرزانگان ١ تهران ( تيزهوشان ) درس مي خونم. از اول راهنمايي هم مدرسه م همين فرزانگان ١ بوده. انگليسي مم تو كانون تموم كردم، يعني تا آخر advanced 3 خوندم، ولي وقت نشده امتحان خاصي بدم. كلا انگليسي م خوبه و با ٢ ٣ ماه تمرين احتمالا تو تافل نتيجه ي خوبي مي تونم بگيرم. در مورد فرانسوي هم مدرك a2 موسسه مو گرفتم ولي امتحان خاصي ندادم. امروز با اين سايت آشنا شدم و كلي وقت گذاشتم روش، ولي اين فرومو دير ديدم و ديگه متاسفانه نمي تونم خيلي بخونم پستاشو. تو اين چنتا پستي كه خوندم اصلا كسي به كنكورو اينا اشاره نكرده بود! يعني رتبه ي كنكور مهم نيست؟! بعدم مي خواستم خواهش كنم يكم راهو بهم نشون بدين. واسه من چقد شانس هست مثلا؟ رشته ي مورد نظرمم حقوقه، ولي به علوم اجتماعي و جامعه شناسي و اينا و حتي روان شناسي هم علاقه دارم. اگه راجع به شانس پذيرفته شدن و بازار كار اين رشته ها هم برام توضيح بدين خيلي ممنونتون مي شم.
    ویرایش توسط Yasmin22 : September 19th, 2016 در ساعت 08:33 PM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)