نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 14 از 114 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 1139

موضوع: UNDERGRADUATE Admission and Visa for USA

Junior Member

پیش فرض پاسخ : UNDERGRADUATE Admission and Visa for USA

سلام به همه.همه این 13 صفحه رو کامل خوندم.شرایط من اینجوریه.من 21 سالمه و ترم 6 مهندسی صنایع هستم.80 واحد پاس کردم البته با ترم 6 انشالاه.معدلم 13.21 ولی اصلا این رشته رو دوست ندارم برا همینه که کم پاس کردم و معدلم کمه.زبانم در حد خوبه ولی عالی نیست...معدل کل 4 سال دبیرستانم 15 و خرده ای...داداشم لس آنجلسه و گرین کارت داره و تا یک سال دیگه سیتیرن میشه..داداشم میگه من برات از دیپلم اقدام میکنم...میگه این درسی که داری میخونیو ول کن...خودمم نظرم همینه..میگه هزینش بین 35 تا 45 تا تو ساله که خودم میرم پیشش کار میکنم هزینشو باید در بیارم..اونجا یه وکیل سراغ داره که کارارو ردیف میکنه..میخاد برا ucla اقدام کنه که نزدیک هم باشیم..گفته بشین تو این تابستون بشین زبان بخون که آبان تافل بتونی 100 به بالا بگیری...حالا جدا از قضیه وکیل فکر میکنید شانسم چقدره؟خودم میخام رشته نجوم بخونم اونور ...نظرتون چیه؟ واقعا ممنون میشم راهنماییم کنید.مرسی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ari_gholi نمایش پست ها
    با اجازه دوستان منم یه سری چیزا که تحقیق کردم و به فکرم میرسه رو بهتون میگم:
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    نکته 1: امکان گرفتن بورس از یه دانشگاه توی مقطع لیسانس اونم زمانی که داخل ایران هستید تقریبا صفره...ولی استثنا داره...اینجوریه که مثلا اگه المپیادی (اونم در سطح جهانی نه کشوری) ممکنه دانشگاه از یه سری هزینه ها معافتون کنه...یا اگه از لحاض ورزشی کارتون 20ه امکان گرفتن بورس ورزشی بالا میره!...اون چیزی که همه اشتباه میگیرن با بورس کمک هزینه مالی دانشگاه به دانشجویانش هستش...سیستم دانشگاه های اونجا به این صورته که به انشجویانی که تمکن مالی ندارند کمک مالی اهدا میشه که به 3 صورت: کار،وام و اسکلارشیپ هستش...از اونجایی که در دانشگاه های آمریکا کارهای داخل دانشگاه از جمله اداره کتابخانه و اداره دفاتر به دست دانشجو هاست کار در دانشگاه یه چیز عادی و روتین هستش...پولی که بابت این کار پرداخت میشه به ازای هر ساعت بین 10-20 $ (آمریکا)در نوسان هست که با 21 ساعتی که در هفته مجاز به کار کردن هستید میشه ماهی بین 900 تا 1800 $...البته اینو اضافه کنم که در صورتی که واقعا نیاز به ساعت بیشتر کاری داشته باشید می تونید این ساعت رو افزایش بدید ولی کار سختیه!...در مورد وام راستش اونجا باید حتما یه ضامن که شهروند هستش داشته باشید که اینم بسته به هزینه های تحصیلتون میتونه متفاوت باشه که بحثش طولانیه اگه خواستید توضیح می دم...در مورد اسکالرشیپ: همون طور که می دونید اسکلرشیب پولیه که انشگاه بابت کاری که شما کردید میده و بلاعوض هستش...مثلا شما معدل A+ میشید...دانشگاه این توانایی رو در شما می بینه و خب به شما یه سری مزایای مادی میده...اون 2 مورد بورس که بالا گفتم شامل همین اسکالرشیپ میشه که شما می تونید از اینجا اقدام کنید...
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    نکته 2: در مورد دانشگاه های رده بالا ساپورت مالی 100%ه...هاروارد 100%...MIT 100%...کلا اگه بتونید پذیرش بگیرید نباید ناراحتی داشته باشید از لحاظ پولی...ولی باید ثابت کنید حداقل برای کنسولگری که پول تحصیلتون رو دارید که می خواهید برید اونجا...هزینه توی این دانشگاه ها هم سالی بین 40-50 هزار دلاره!!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    نکته 3:زبان خیلی خیلی خیلی مهمه برای تمامی مراحل اپلای...از اون موقع که اراده می کنید تا اون موقع که لیسانس رو از دانشگاه میگیرید...زبان خوب هم یعنی اینکه شما بتونید(اگه می خواهید دانشگاه رده بالا برید) تافل+600 یا iBT +100 یا IELTS +7 با مینیمم 7 بگیرید...که خب حداقل 2 سالی وقت میگیره اگه زبان متوسطی دارید!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    نکته 4: اینو به عنوان یه پیشنهاد میگم...کسایی که قصدشون واقعا تحصیل در خارج از کشور هستش اگه سال اول دانشگاه به پایین هستید به صرفه است که واسه لیسانس برید ولی اگه سال دوم به بالا هستید اینجا لیسانس رو تموم کنید بهتره!...کسایی که کنکور ندادن و حداقل 1 سال وقت دارند اگه نابغه نیستند و خیلی دانشگاه تاپ واسشون مهم نیست و همین طور بین 20-40 هزار دلار واسه هر سال پول دارند می تونن واسه یه دانشگاه متوسط تر اقدام کنند و بعد از طی کردن مقطع لیسانس با یه معدل خوب پذیزش از یه دانشگاه تاپ بگیرند...اینو همیشه در نظر بگیرید که از پله 6 به 10 رفتن خیلی ساده تر از اینه که از پله 1 به 10 برید!!
    در کل هم باید بگم که راهش خیلی خیلی خیلی سخته!!! من خودم که هنوز اول راهم دارم کم کم خسته می شم...اگه واقعا قصد دارید برید خودتون رو واقعا آماده کنید...
    راستش وقتی متن شما رو خوندم برام یه سوالی پیش اومد
    اگه از تمامی شما در مورد تکواندو سوال بشه شاید فقط بگین تکواندو یه ورزش رزمی هستش اما برای من چیز دیگه هست شاید خیلی ها اطلاع نداشته باشن که شامل دو گرایش اصلی و یک گرایش فرعی هستش که من تو هر سه گرایش کار کردم
    نکته جالب اینه من با این همه تجربه و سابقه ورزشیم ( بیشتر از 17 سال ) حتی به خودشون زحمت جواب به ایمیل م رو ندان
    تو ذهنم دوتا مطلب تدایی میشه یکی اینکه شاید فقط دوست دارن تو ورزش هایی خودشون فعالیت کنن( شامل بسکتبال - فوتبال آمریکایی - شنا - بیسبال و ... )
    و دومی به قول یکی از اساتید خودم: تو یه سیستم اگه دیدی جوابی بهت نداد ایراد از سیستم نگیر از کار کرد خودت و اطلاعات خود ت بگیر
    نمی دونم کدوم مورد درسته اشکال از خودمه یا از سیستم اونها
    متاسفانه بیشتر افراد حاضر تو این سایت و فعال - رو گرایش درسی فعالیت دارن اما شاید بد نباشه رو سیستم ورزشی و امکان اپلای از طریق ورزش هم فعالیتی داشته باشن شاید بتونه یه کوین مثبت هم برای دوشتان باشه

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Tirgan نمایش پست ها
    سلام به همه.همه این 13 صفحه رو کامل خوندم.شرایط من اینجوریه.من 21 سالمه و ترم 6 مهندسی صنایع هستم.80 واحد پاس کردم البته با ترم 6 انشالاه.معدلم 13.21 ولی اصلا این رشته رو دوست ندارم برا همینه که کم پاس کردم و معدلم کمه.زبانم در حد خوبه ولی عالی نیست...معدل کل 4 سال دبیرستانم 15 و خرده ای...داداشم لس آنجلسه و گرین کارت داره و تا یک سال دیگه سیتیرن میشه..داداشم میگه من برات از دیپلم اقدام میکنم...میگه این درسی که داری میخونیو ول کن...خودمم نظرم همینه..میگه هزینش بین 35 تا 45 تا تو ساله که خودم میرم پیشش کار میکنم هزینشو باید در بیارم..اونجا یه وکیل سراغ داره که کارارو ردیف میکنه..میخاد برا ucla اقدام کنه که نزدیک هم باشیم..گفته بشین تو این تابستون بشین زبان بخون که آبان تافل بتونی 100 به بالا بگیری...حالا جدا از قضیه وکیل فکر میکنید شانسم چقدره؟خودم میخام رشته نجوم بخونم اونور ...نظرتون چیه؟ واقعا ممنون میشم راهنماییم کنید.مرسی
    والا با این توضیحاتی که دادید من به نظرم بهتر اینه که واسه یه community college اقدام بکنید و بعد واسه UCLA اقدام بکنید. چون اینطوری معقولانه تره. UCLA دانشگاه پر متقاضی ای هست و رنکینگ بالایی داره. با معدلی که گفتید، بعید میدونم بتونید پذیرش بگیرید.
    به هر حال بهتره بیشتر تحقیق بکنید در این رابطه، مثلا با خود دانشگاه ارتباط برقرار کنید و شرایط رو توضیح بدید. نمیخوام ناامیدتون کنم ولی اگه بهتر تصمیم بگیرید وقتتون تلف نمیشه.

موفق باشید
    ویرایش توسط alirezamit : June 28th, 2011 در ساعت 08:53 PM

اگه هر سوالی راجع به تحصیل و ویزا در مقطع لیسانس دارید میتونید به این ایمیل بزنید و سوال خودتون رو مطرح کنید
    ویرایش توسط ShahdaD : December 17th, 2011 در ساعت 07:22 AM دلیل: حذف ایمیل

Senior Member Gela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer science-State university of New York at Buffalo

1.چرا میگن اگر اول برم کالج و بعد دانشگاه از نظر هزینه به نفعم هست؟
    2.در این مقطع مثلا با معدل 19 (پیش دانشگاهی) چقدر شانس برای پذیرش با بورسیه دارم؟
    3.با 30 تومن در سال میشه اونجا موند ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Gela نمایش پست ها
    1.چرا میگن اگر اول برم کالج و بعد دانشگاه از نظر هزینه به نفعم هست؟
    2.در این مقطع مثلا با معدل 19 (پیش دانشگاهی) چقدر شانس برای پذیرش با بورسیه دارم؟
    3.با 30 تومن در سال میشه اونجا موند ؟
    1.چون شهریش کمتره
    2. برای بورس کامل کم و کلا هم کمه
    3. بله با 30k میتونید به چند تا دانشگاه ایالتی خوب برید (نشنال ) مثل suny--buffalo , minnesota -- twin cities

Junior Member

درود بر دوستان !

آیا کسی اطلاع داره :

1 - محدودیت سنی برای اخذ پذیرش مقطع لیسانس از دانشگاه وجود داره ؟

2- من از کارشناسی انصراف دادم و الان کاردانی دارم ( پیش دانشگاهی ندارم ) آیا مورد قبول دانشگاه هست ؟

مرسی از پاسخهاتون

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط anonymous نمایش پست ها
    درود بر دوستان !

آیا کسی اطلاع داره :

1 - محدودیت سنی برای اخذ پذیرش مقطع لیسانس از دانشگاه وجود داره ؟

2- من از کارشناسی انصراف دادم و الان کاردانی دارم ( پیش دانشگاهی ندارم ) آیا مورد قبول دانشگاه هست ؟

مرسی از پاسخهاتون
    درود بر شما
    1- بستگی به دانشگاهش داره، دانشگاه هایی مثل هاروارد، یِیل، ام.آی.تی و کلا این دسته از دانشگاه ها سخته. ولی هستن دانشگاههایی که رنک بالایی دارند ولی روی سن زیاد حساس نیستن. این رو باید از دانشگاهی که قصد تحصیل در اون دارید بپرسید.
    2- بستگی به این داره که شما برای چه پذیرشی میخواید اقدام کنید: انتقالی یا همون روال معمولی( که همه چیز رو از همون ترم اول دوباره باید بخونید). اگر برای انتقالی باشه و چند سال از دوره ی دبیرستان گذشته باشه معمولا کارنامه ی دبیرستان اهمیتی براشون نداره اما اگر پذیرش معمولی و روال عادی باشه واسشون اهمیت داره. ولی فکر میکنم که در هر دو صورتش باید پیش دانشگاهی رو گذرونده باشید. بازهم باید این رو از دانشگاه مقصد بپرسید چون آمریکا سیستم هر دانشگاه با دانشگاه دیگه فرق میکنه.

موفق باشید

Junior Member

سپاسگذارم ، فکر کنم رسما از خودشون بپرسم بهتره ! هدف این بود که ببینم آیا کسی با این شرایط تا بحال اپلای کرده یا نه !

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    razi university / power electrical engineering

سلام من دانشجوی برق قدرت از دانشگاه دولتی بوعلی سینا هستم .ترم سومم.کارشناسی میخونم با معدل 13..معاف هم نیستم .واسه ادامه تحصیل در آمریکا باید چیکار کنم ؟؟هزینه تحصیلش چقده ؟اصلا میتونم برم ؟ گرفتن پذیرش چطوره ؟؟ نه مقاله ای دارم نه مدرک زبانی . ولی مکالمه بلدم در حد رفع نیازهای روزانه . میخوام از اول لیسانسو بخونم اونجا.لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم .

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)