نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 56 از 114 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 1139

موضوع: UNDERGRADUATE Admission and Visa for USA

پیش فرض پاسخ : UNDERGRADUATE Admission and Visa for USA

نقل قول نوشته اصلی توسط sfd نمایش پست ها
    سلام . ببخشید من یه سری اطلاعات می خواستم بدونم در مورد تحصیل در دبیرستان در آمریکا.
    من خودم کلاس اول دبیرستان رو تموم کردم و 15 سالمه و 3 ماه دیگه میرم دوم دبیرستان. من تک فرزندم و میخوایم با بابا و مامانم 3 تایی بریم آمریکا و داریم کاراشو درست می کنیم. فقط میخواستم بدونم که اگه بریم آمریکا چه مدت بهمون اقامت میدن ؟ 3 ماهه یا 6 ماهه و یا بعد از اون می تونیم اقامتو تمدید کنیم و آیا با این اقامت موقت که به ما میدن من می تونم برم تحصیل کنم؟ زبانم خوب هست چند سالی هست که کلاس زبان میرم تنها سوال من اینه که چطوری میشه تو مقطع دوم دبیرستان اونجا تحصیل کرد و آیا نیاز به اقامت دائم داره و یا با پناهندگی بهتر میشه این کارو کرد.
    با تشکر
    سلام
    اگه پدر یا مادرتون اقامت بگیرن، شما هم میتونید باهاشون برید و تحصیل کنید. بستگی داره خانوادتون از چه طریق برن. ولی معمولا یک سال اقامت بهشون میدن، و بعد باید برن تمدید کنن. شما هم میتونید از همون ماه اولی که اونجا هستید تحصیلتون رو شروع کنید.
    سوالی بود درخدمتم.

سلامحدود ٩ماه پيش تو اين فروم حسابي گشتم و به اين نتيجه رسيدم كه براي پذيرش از يه دانشگاه خوب بايد علاوه بر معدل مقاله هم داشته باشم.حالا از كسايي كه اطلاعات توي اين زمينه دارن ميخوام نظر بدن كه مي تونم دانشگاه هاي زير ٢٠ امريكا كه معمولا همونا كمك هاي مالي به دانشجوهاي خارجي ميدن پذيرش بگيرم يا نه؟من سال سوم دبيرستان مركز استعداد هاي درخشان هستم(شنيدم مهمه)معدل ميانگينم gpa رو ٣/٧ شدم از ٤ يه مقاله در زمينه رياضيات محض دارم كه داريم كار مي كنيم و به مرحله كشوري خوارزمي رفتيمتاييديه مقاله از اساتيدمعروف دانشگاه فردوسي دارم و مقاله در سطح ليسانس به بالاست!!احتمالا از سربازي به علت خوارزمي معاف هستم تافل رو هم بالاي ١١٠ گرفتم و كلا ٨سال هست كه دارم زبان ميخونمحالا ميخواستم شانسم رو براي پذيرش بگيد و چند تا دانشگاه هم اگه ممكنه معرفي كنيد براي اپلاي!بازم ممنون

Senior Member viana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    materials science and Simulation

نقل قول نوشته اصلی توسط babayee1997 نمایش پست ها
    سلامحدود ٩ماه پيش تو اين فروم حسابي گشتم و به اين نتيجه رسيدم كه براي پذيرش از يه دانشگاه خوب بايد علاوه بر معدل مقاله هم داشته باشم.حالا از كسايي كه اطلاعات توي اين زمينه دارن ميخوام نظر بدن كه مي تونم دانشگاه هاي زير ٢٠ امريكا كه معمولا همونا كمك هاي مالي به دانشجوهاي خارجي ميدن پذيرش بگيرم يا نه؟من سال سوم دبيرستان مركز استعداد هاي درخشان هستم(شنيدم مهمه)معدل ميانگينم gpa رو ٣/٧ شدم از ٤ يه مقاله در زمينه رياضيات محض دارم كه داريم كار مي كنيم و به مرحله كشوري خوارزمي رفتيمتاييديه مقاله از اساتيدمعروف دانشگاه فردوسي دارم و مقاله در سطح ليسانس به بالاست!!احتمالا از سربازي به علت خوارزمي معاف هستم تافل رو هم بالاي ١١٠ گرفتم و كلا ٨سال هست كه دارم زبان ميخونمحالا ميخواستم شانسم رو براي پذيرش بگيد و چند تا دانشگاه هم اگه ممكنه معرفي كنيد براي اپلاي!بازم ممنون
    سلام وضعیت خوبی دارین ولی قصد ندارین satهم بدین؟.استعداد های درخشان بودن چندان براشون مهم نیست یعنی کسایی بودن که استعداد درخشان نباشن و بخاطر وضعیت خوبشون پذیرش گرفته باشن ببینین من به این نتیجه رسیدم برای این دانشگاه ها علاوه بر نمرات خوب و کارای غیر درسی اون sopای که در مورد خودتون مینویسین هم مهمه.توی کتاب writing a successful college aplication essayنوشته بود که یکی از افرادی که باعث شده یکی از این دانشگاه ها قبول بشه این بوده که توی sopخودش ترک مادربزرگش رو خیلی خوب و احساسی توضیح داده بوده!یعنی یه جورایی تونسته جذبشون کنه وشخصیت خودش رو بشناسونه.متقاضی این دانشگاه ها خیلی زیاده و البته بعضا با پشتوانه درسی خیلی خوب یعنی یه جورایی شانس هم اینجا دخیلهولی بهتره بجز این دانشگاه ها دانشگاه هایی با رنک متوسطترم در نظر بگیرین چون احتمال ریجکت بالاست

sat و act رو نميتونم بدمبراي دانشگاه هاي با رنك بالا اقدام مي كنم چون اونها هستند كه كمك هزينه مالي كامل ميدنچون منابع مالي ديگه اي براي اندر گردها موجود نيست( البته فكر مي كنم!)در كل هزينه برام خيلي مهمه!براي نوشتن essay هم يك كلاس دو ترمي برداشتمممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    Neuroscience - Brown University

sat و act رو نميتونم بدمبراي دانشگاه هاي با رنك بالا اقدام مي كنم چون اونها هستند كه كمك هزينه مالي كامل ميدنچون منابع مالي ديگه اي براي اندر گردها موجود نيست( البته فكر مي كنم!)در كل هزينه برام خيلي مهمه!براي نوشتن essay هم يك كلاس دو ترمي برداشتمممنون
    باید مشاورت براشون توضیح بده استعدادهای درخشان چیه تا برات فایده داشته باشه! (حداقل برا من اینجوری بود). مقاله خیلی خوبه (هر چند برا اندرگرد اصلا نیازی نیست) ولی به هیچ وجه نمیتونه جای SAT رو بگیره. مقاله extracurricular activity حساب میشه، ولی نمیتونه جای Testing Requirement رو بگیره. میتونی SAT رو waive کنی ولی من بت پیشنهاد میکنم که نکنی و یه جوری بدیش! یه چیز دیگه هم بگم که یه سری از کالج های رنک زیر ۱۰۰ هم فاندهای خوبی میدن، حتی فول فاند. اون راهنمایی رو که mjfadaee نوشته بخون خیلی در جواب سوالت مفیده. در مورد شانستم یه کم تو college confidential بگرد کلی thread در این رابطه هست

خیلی ممنون از پاسخ شما
    فقط یه چیزی اینکه در مورد کالج هایی که زیر 100 هستند و aid خوبی هم میدن یکم بیشتر بگید چون من فقط فکر میکرد که top 10 ها فول فاند میدن!!!
    اگه ممکنه یه چند تایی معرفی کنید.در مورد sat و act هم دارم به این نتیجه میرسم که بدم بهتره!!!!
    مقاله ما هم برا خودش یه چیز خوبیه در زمینه ریاضیات محض و در سطح بالایی هست(بچه های لیسانس ریاضی دانشگاه مشهد به سختی متوجه می شدن!!!!)
    در کل رو مقاله خیلی حساب باز کردم!!!!!!!!!
    بازم ممنون

Member
    رشته و دانشگاه

خیلی ممنون از پاسخ شما
    فقط یه چیزی اینکه در مورد کالج هایی که زیر 100 هستند و aid خوبی هم میدن یکم بیشتر بگید چون من فقط فکر میکرد که top 10 ها فول فاند میدن!!!
    اگه ممکنه یه چند تایی معرفی کنید.در مورد sat و act هم دارم به این نتیجه میرسم که بدم بهتره!!!!
    مقاله ما هم برا خودش یه چیز خوبیه در زمینه ریاضیات محض و در سطح بالایی هست(بچه های لیسانس ریاضی دانشگاه مشهد به سختی متوجه می شدن!!!!)
    بازم ممنون
    مثلا این یکیشون: http://www.fandm.edu/apply/international-student
    شما مقاله ای که داری مینویسی در حد PhD هم باشه نباید انقدر روش حساب باز بکنی که بخوای SAT ندی.. تازه مقاله مهمه که کجا چاپ بشه (و تا وقتی چاپ نشده ارزشی برا ادمیشن نداره).. کلا برا اندرگرد امیدت فقط به مقاله نباشه که براشون اونجوریا مهم نیست.. برا grad جز شروط اصلیه ولی برا undergrad فقط یه نوع ec activity خیلی خوبه.. SAT تنها چیزیه که همه رو باهاش میتونن مقایسه کنن

خیلی ممنون از پاسخ شما
    بازم ممنون
    اگه که مقاله ات رو دادی و تموم شد.... سعی کن موقع اپلای کردن به هر نحوی که شده با دانشگاه ارتباط برقرار کنی و ازشون بخوای تا مقاله ات رو بدن به دپارتمان/استاد مربوطه و نظر اونا رو توی پذیرشت دخیل کنن...
    یکی از دوستای من این کار رو کرد، البته خیلی از دانشگاه ها درخواستش رو عملی نکردن، ولی فکر کنم هاروارد بود که گفت این کار رو میکنه... البته تا اونجایی که یادمه اون دوست ما هم به دلیل نداشتن SAT از هاروارد و باقی دانشگاه هایی که اپلای کرده بود ریجکت شد!!!

بازم به نظر من وقتت رو بیشتر روی SAT بذار. SAT هفتاد درصد قضیه است...

اگر هم هچنان میخوای روی مقاله ات وقت بذاری و کاملش کنی و.... حتماً یه جوری ارزش عملیش رو بالا ببر. یا برو چاپش کن، یا اگه دیدی نمیشه، از معلمی/ استاد دانشگاهی یا یه آدمی با رزومه ی خوب بخواه که درباره ی مقالت نظر بده و ازشون recommendation بگیر و بفرست برای دانشگاه...به دانشگاه بگو که این مقاله ی من مورد تایید این آدم هاست...
    این طوری حداقل دانشگاه یکم بیشتر بهش بها میده تا اینکه همین طوری خشک و خالی بگی که یه مقاله دادی در این زمینه و... که مطمئن باش admission officerها هم هیچ ایده ای درباره ی اون زمینه یا مقاله ی تو نمیتونن بدن... محصوصاً admission officerهای undergraduate...
    Apply A to Z - Undergraduate
    راهنمای کامل برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های آمریکا در مقطع لیسانس
    این اکانت غیرفعال می باشد. لطفاً پیغام خصوصی ندهید.

سلام دوستان...
    یه سوال داشتم.ممنون میشم اگه کمکم کنید...
    برای گرفتن بورس در مقطع لیسانس از دانشگاه های آمریکا کدوم یک از موردهای زیر میتونه بیشتر به من کمک کنه؟؟
    1.مقام در کنفرانس های علمی
    2.مقام در مسابقات رباتیک
    3.مقام در جشنواره های علمی (خوارزمی...)
    4.ثبت اختراع
    5.نوشتن مقاله
    6.u tell me !
    لطفا راهنمایی کنید

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ALireza_cpp نمایش پست ها
    سلام دوستان...
    یه سوال داشتم.ممنون میشم اگه کمکم کنید...
    برای گرفتن بورس در مقطع لیسانس از دانشگاه های آمریکا کدوم یک از موردهای زیر میتونه بیشتر به من کمک کنه؟؟
    1.مقام در کنفرانس های علمی
    2.مقام در مسابقات رباتیک
    3.مقام در جشنواره های علمی (خوارزمی...)
    4.ثبت اختراع
    5.نوشتن مقاله
    6.u tell me !
    لطفا راهنمایی کنید
    اگه فول میخواید فقط به فکر need-based scholarship باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)