نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 59 از 114 نخستنخست ... 9495051525354555657585960616263646566676869109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 581 تا 590 , از مجموع 1139

موضوع: UNDERGRADUATE Admission and Visa for USA

پیش فرض پاسخ : UNDERGRADUATE Admission and Visa for USA

نقل قول نوشته اصلی توسط Jamaliali نمایش پست ها
    من هم دقیقا نظرم همین هست. (البته شاید سوء تفاهم باشه ولی فکر نمی کنم گفته باشم زیر 18 اصلا شانسی نیست!!! وگرنه من اینجا نه آدم فضاییم و نه چیزی!) اگر کسی واقعا لیاقت داشته باشه کارش جور میشه و می تونه خیلی راحت تو هر جای دنیا ادامه تحصیل بده. بورسیه گرفتن هم اصلا غیر ممکن نیست و اتفاقا تو مقطع لیسانس هر اتفاقی می تونه بیفته!
    به نظر من پذیرش تو مقطع لیسانس اتفاقا خیلی راحت تر از مقطع فوق لیسانس هست به خصوص اگر بدون بورسیه باشه که تقریبا احتمال پذیرش صد در صد هست. به همین خاطر نمی خوام کسایی که پول دارن به هر نحوی بخوان برن آمریکا و به خصوص همون طور که شما گفتید مخصوصا community college. چون مطمئن هستم و نمونه هاش رو دیدم که پشیمون شدن این چنین افراد از تصمیمی که گرفتن. (مثلا بعضی ها رفتن دانشگاه هایی که مورد تایید وزارت علوم نیستن و بعد از یه عالمه تلاش و صرف هزینه مجبور شدن دوباره بیان و اینجا تو داشنگاه از صفر شروع به درس خوندن بکنند و عملا عمرشون به هدر رفته )

پس اگر تو تصمیمتون مصمم هستید و واقعا میخواین با انگیزه های والایی مثل خدمت به کشور و یا به هدف های برتر رسیدن ادامه تحصیل بدین راه برای شما ها باز هست و ما همگی میتونیم به هر نحوی که بتونیم شما رو راهنمایی کنیم.
    شما گفتید:

به نظر من معدل بیشتر از SAT مهم نباشه کمتر هم مهم نیست.
    کسی که پایین 18 باشه معدلش تقریبا میتونه رو دانشگاه های خوب کاملا خط بکشه.
    من اینطوری از حرف شما نتیجه گرفتم که کسی که زیر 18 شده، نباید اپلای کنه دانشگاه های خوب...

شما بازم حرف من رو نفهمیدین. شما میگید که "...
    نمیخوام کسایی که پول دارن به هر نحوی بخوان برن آمریکا...". دقیقاً نکته اینجاست که این شما نیستید که باید درباره ی آینده ی اون آدم ها تصمیم بگیرید. خواستن یا نخواستن شما ملاک نیست.

این هم انتخاب خود اون افراده که عمرشون هدر بره یا نه... شاید واقعاً اون افراد نخوان که برگردن ایران، چه برسه که به ایران خدمت کنن... این چیزی که اونا میخوان. خواستن یا نخواستن شما نباید توی زندگی اونا تاثیر بذاره...
    شاید واقعاً کسی باشه که اگه بره community college بهترین نتیجه رو توی زندگیش میگیره... شما که نباید بیاید با حرفاتون به زندگی اون آدم جهت بدید که...

این ها نظرات منه... خوشحال میشم دوستان دیگه هم نظراتشون رو بگن...
    Apply A to Z - Undergraduate
    راهنمای کامل برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های آمریکا در مقطع لیسانس
    این اکانت غیرفعال می باشد. لطفاً پیغام خصوصی ندهید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mjfadaee نمایش پست ها
    شما گفتید:

من اینطوری از حرف شما نتیجه گرفتم که کسی که زیر 18 شده، نباید اپلای کنه دانشگاه های خوب...

شما بازم حرف من رو نفهمیدین. شما میگید که "...
    نمیخوام کسایی که پول دارن به هر نحوی بخوان برن آمریکا...". دقیقاً نکته اینجاست که این شما نیستید که باید درباره ی آینده ی اون آدم ها تصمیم بگیرید. خواستن یا نخواستن شما ملاک نیست.

این هم انتخاب خود اون افراده که عمرشون هدر بره یا نه... شاید واقعاً اون افراد نخوان که برگردن ایران، چه برسه که به ایران خدمت کنن... این چیزی که اونا میخوان. خواستن یا نخواستن شما نباید توی زندگی اونا تاثیر بذاره...
    شاید واقعاً کسی باشه که اگه بره community college بهترین نتیجه رو توی زندگیش میگیره... شما که نباید بیاید با حرفاتون به زندگی اون آدم جهت بدید که...

این ها نظرات منه... خوشحال میشم دوستان دیگه هم نظراتشون رو بگن...
    منظور من افراد زیر 18 سال بود. البته من سر حرف زیر معدل 18 هستم. چون GPA زیر 3.7 که میشه زیر 18.5، دیگه معدل از ممتاز بودن خارج میشه. با این که نمره 16 رو خیلی جا ها برابر با A دونستن ولی تقریبا هیچ دانشگاهی دیگه با اون معیار بررسی نمی کنه. منظور من از دانشگاه خوب دانشگاه با رتبه حداقل زیر 50 هست و هنوز هم میگم اگر معدل شما زیر 18 هست رو این دانشگاه ها خط بکشید مگر این که بیش از نصف هزینه کل رو میتونید پرداخت کنید و یا این که متوسط نمره SAT به طور قابل توجهی بیشتر از میانگین دانشگاه هست.

در مورد این که میگین برای بقیه نمیشه تصمیم گرفت من اصلا توانایی اینو ندارم که به بقیه دیکته کنم که اپلای کنند یا نکنند و نمیخوام هم که این کار رو انجام بدم. من فقط نظر شخصی خودم رو گفتم که چنین افرادی بهتره این کار رو نکنند چون آینده اش خوش نیست. با این که استثنا ها همه جا پیدا میشن ولی به هدر رفتن چهار سال از عمر یا بیشتر خیلی فکر کردن میخواد تا بتونه یه نفر تصمیم نهایی خودش رو بگیره.

کسایی که تو سن من هستند ممکنه هدف مشخصی از آینده نداشته باشن. ممکنه ذهنشون پر از رویا های مختلف باشه که لازم هم هست که باشه! ولی نباید گذاشت که این رویا ها جلوی واقعیت ها رو بگیرند... هر کسی تو یه مقطعی از زندگی هدف واقعی اش رو تعیین میکنه و برای اون تلاش می کنه. امیدوارم کسی قبل از این که حداقل به این مقطع نزدیک نشده بدون هدف و صرفا به خاطر آمریکا رفتن دل به دریا نزنه. چون قرار نیست برین اونجا بشینید کلاس به درس گوش بکنید و امتحان بدین و مدرک بگیرین و تمام. قرار هست چهار سال یا حتی بیشتر تو دانشگاه زندگی بکنید و با سختی ها و ناملایمت ها دست و پنجه نرم کنید.

Banned

سلام دوستان عزیز خسته نباشید ،
    من سال گذشته تلاش کردم که برای پذیرش از چند دانشگاه آمریکا اقدام کنه ولی موفق نشدم جایی قبول شم که فاند هم بدن .
    شرایطم رو میگم اگه میشه راه حلتون رو بگید ، میخوام دوباره هم برای یه دانشگاه آمریکایی با بورس خوب درخواست بدم ... واقعا به کمک و نظر شما نیاز دارم .
    معدل دیپلم : 19.35 (دبیرستان استعدادهای درخشان)
    TOEFL IBT : 100
    SAT Subject Physics : 760
    SAT subject Math 2 : 800
    SAT subject Math 1 : 770
    - دو دوره شرکت در مسابقات ربوکاپ ایران اپن
    - تیم برتر خوارزمی استانی
    - مقام در جشنواره رباتیک خوارزمی

در حال حاضر هم دانشجوی مهندسی برق دانشگاه تهران هستم .

منظور من افراد زیر 18 سال بود. البته من سر حرف زیر معدل 18 هستم. چون GPA زیر 3.7 که میشه زیر 18.5، دیگه معدل از ممتاز بودن خارج میشه. با این که نمره 16 رو خیلی جا ها برابر با A دونستن ولی تقریبا هیچ دانشگاهی دیگه با اون معیار بررسی نمی کنه. منظور من از دانشگاه خوب دانشگاه با رتبه حداقل زیر 50 هست و هنوز هم میگم اگر معدل شما زیر 18 هست رو این دانشگاه ها خط بکشید مگر این که بیش از نصف هزینه کل رو میتونید پرداخت کنید و یا این که متوسط نمره SAT به طور قابل توجهی بیشتر از میانگین دانشگاه هست.

در مورد این که میگین برای بقیه نمیشه تصمیم گرفت من اصلا توانایی اینو ندارم که به بقیه دیکته کنم که اپلای کنند یا نکنند و نمیخوام هم که این کار رو انجام بدم. من فقط نظر شخصی خودم رو گفتم که چنین افرادی بهتره این کار رو نکنند چون آینده اش خوش نیست. با این که استثنا ها همه جا پیدا میشن ولی به هدر رفتن چهار سال از عمر یا بیشتر خیلی فکر کردن میخواد تا بتونه یه نفر تصمیم نهایی خودش رو بگیره.

کسایی که تو سن من هستند ممکنه هدف مشخصی از آینده نداشته باشن. ممکنه ذهنشون پر از رویا های مختلف باشه که لازم هم هست که باشه! ولی نباید گذاشت که این رویا ها جلوی واقعیت ها رو بگیرند... هر کسی تو یه مقطعی از زندگی هدف واقعی اش رو تعیین میکنه و برای اون تلاش می کنه. امیدوارم کسی قبل از این که حداقل به این مقطع نزدیک نشده بدون هدف و صرفا به خاطر آمریکا رفتن دل به دریا نزنه. چون قرار نیست برین اونجا بشینید کلاس به درس گوش بکنید و امتحان بدین و مدرک بگیرین و تمام. قرار هست چهار سال یا حتی بیشتر تو دانشگاه زندگی بکنید و با سختی ها و ناملایمت ها دست و پنجه نرم کنید.
    به لینکی که AZ1 داده رجوع کنید. 18 میشه A. در ضمن منم یه صفحه خرف زدم و گفتم که شما اشتباه میکنید. دلیل هم آوردم... بعدشم شما که نمیدونید توی admission office دانشگاه های خوب چه خبره و به چه صورت دانشجوها گزینش میشن، چه شکلی اینقدر راحت حرف میزنید...

خوبه که این حرفا رو میزنید... ولی همچنان من سر حرفم هستم: لطفاً با نظرات اشتباه که با واقعیت مطابق نیستن، بچه ها رو دلسرد نکنید... و واقعیت رو بهشون بگید...

موفق باشید...

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_nouri نمایش پست ها
    من سال گذشته تلاش کردم که برای پذیرش از چند دانشگاه آمریکا اقدام کنه ولی موفق نشدم جایی قبول شم که فاند هم بدن .
    شرایطم رو میگم اگه میشه راه حلتون رو بگید ، میخوام دوباره هم برای یه دانشگاه آمریکایی با بورس خوب درخواست بدم ... واقعا به کمک و نظر شما نیاز دارم .

پی دی اف من رو کامل بخون... جواب سوالت رو میگیری...

رزومت خیلی خوبه... ولی بدون SAT I فایده نداره. مگر اینکه بخوای بری MIT. (البته اگه فاند نخوای جاهای زیاد دیگه ای هم هستن...)

در ضمن: سایت دانشگاه ها رو چک کن. یه سری ها میگن که کسی که دانشجو شده، دوباره نمیتونه برای freshman اقدام کنه و باید transfer کنه. ترنسفر هم شرایط خودش رو داره که اصلاً آسون نیست... اگه هم بخوای freshman اقدام کنی برای اون دانشگاه ها، شاید مجبور شی دروغ بگی که مثلاً این دو سال رو یه کار دیگه میکردی...
    هر دانشگاهی قانون خودش رو داره؛ سایت هاشون رو چک کن...

بازم میگم، بدون SAT فایده نداره. اگه روش کار کنی و نمره ی خوب بیاری، شاید حتی بتونی ترنسفر کنی. (اصلاً آسون نیست ولی غیرممکن هم نیست...) به اینجا هم یه نگاهی بنداز:
    http://talk.collegeconfidential.com/transfer-students/

Member
    رشته و دانشگاه
    Neuroscience - Brown University

آقای جمالی حرفتون غیر منطقی هستش! من خودم به عنوان یکی که از سال اول دبیرستان دنبال این چیزا گشته و الانم کارش درست شده پست های mjfadaee رو تایید میکنم!
    در ضمن اصلا اینطوری نیست که المپیاد اهمیتش کمتر از گروه محیط زیست باشه!! اصلا! حتی برابر هم نیست. المپیاد صد برابر گروه محیط زیست اهمیت داره. من خودم پروسه المپیاد زیست تو امریکا رو میدونم که توسط CEE انجام میشه. بهتون بگم که اصلا اینجور که فکر میکنین آبکی نیست. اگه بود الان امریکا هر سال ۴ تاشون جهانی طلا نمیشدن!!

Member
    رشته و دانشگاه
    Neuroscience - Brown University

شما یا واسه grad برو یا بگو این چند ساله بعد دبیرستان gap years بودی. همینطور که دوستمون گفت حتما SAT I بده و ترانسفر نگیر و فرشمن برو. اوضاعت خوبه و اگه essay رو خوب بنویسی میتونی یه need based financial aid خوب بگیری.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط AZ1 نمایش پست ها
    آقای جمالی حرفتون غیر منطقی هستش! من خودم به عنوان یکی که از سال اول دبیرستان دنبال این چیزا گشته و الانم کارش درست شده پست های mjfadaee رو تایید میکنم!
    در ضمن اصلا اینطوری نیست که المپیاد اهمیتش کمتر از گروه محیط زیست باشه!! اصلا! حتی برابر هم نیست. المپیاد صد برابر گروه محیط زیست اهمیت داره. من خودم پروسه المپیاد زیست تو امریکا رو میدونم که توسط CEE انجام میشه. بهتون بگم که اصلا اینجور که فکر میکنین آبکی نیست. اگه بود الان امریکا هر سال ۴ تاشون جهانی طلا نمیشدن!!
    من نمیگم کاملا آبکی هست! هر دانشگاه تو پروسه اپلای از دانش آموز در مورد یه سری Extracurricular Activity سوال میپرسه که المپیاد رو هم اونجا ذکر میکنند. ولی ظاهرا منظور این قسمت رو درست متوجه نشدید. این قسمت برای این هست که دانش آموز های تک بعدی که کارشون فقط درس خوندن هست (Nerd) رو با دانش آموزان خلاق جدا کنند.
    اگر معیار دانشگاه ها المپیاد و نمره بالای SATبود پس چرا طبق آمار نصف دانش آموز های المپیاد کشوری آمریکا (مسله جهانی کاملا فرق میکنه) و نصف کسانی که در SAT I نمره کامل 2400 رو گرفتند از دانشگاه های مورد علاقشون تو Ivy League قبول نمیشند؟ اگر معیار نمره بود چرا پس هر سال فقط پنج شش نفر چینی برای هر دانشگاه برتر آمریکا پذیرفته میشه درحالی که همه چینی ها نمره های آنچنانی دارند؟

من کسی رو نمی خوام دلسرد بکنم. میخوام راه درست رو بهشون نشون بدم. بدونن که اگر همه ی تمرکز رو برای نمره صرف بکنند فقط شانس پذیرش میره بالا و نه شانس بورسیه گرفتن شون. اگر میخوان بورسیه بگیرند باید روی خاص بودنشون و روی خلاقیتشون تمرکز بکنند. نمره ی معمولی براشون کافی هست. فعالیت های خارج از کلاس داشته باشند که افراد دیگه ای ندارند. Essay هایی بنویسند که افراد دیگه نمی نویسند. مصاحبه های تلفنی هم خیلی مهم هست. این ها برای بورسیه مهم هست وگرنه بیش تر از ظرفیت پذیرش دانشگاه ، دانش آموزان با نمرات مناسب اپلای می کنند.

Junior Member

به نظر من که همه چی خوب هست به غیر از نمره تافل چون بعضی دانشگاه ها به خصوص برای رشته های مهندسی نمره تافل بالای 110 میخوان.
    اگر بتونی SAT I بدی که عالی میشه. ولی حتی اگر نتونستی به نظرم با توجه به این که سه تا Subject دادی کافی باشه.
    چون فعالیت های خارج از کلاسیت عالی هست. اگر معدل دانشگاهت تا الان خوب هست و بتونی مقاله خوبی هم بنویسی ، احتمال ترنسفر گرفتنت خیلی بالاست چون دانشگاه تهران دانشگاه شناخته شده ای هست.
    اگر بخوای به عنوان سال اولی اپلای بکنی باید بهشون توضیح بدی که چرا میخوای از دانشگاه تهران بری و اگر از یک دانشگاه هم تراز یا بهتر نتونی پذیرش بگیری احتمال داره کلیرنس طولانی مدت داشته باشی.
    ولی در کل شرایطت عالیه.

من نمیگم کاملا آبکی هست! هر دانشگاه تو پروسه اپلای از دانش آموز در مورد یه سری Extracurricular Activity سوال میپرسه که المپیاد رو هم اونجا ذکر میکنند. ولی ظاهرا منظور این قسمت رو درست متوجه نشدید. این قسمت برای این هست که دانش آموز های تک بعدی که کارشون فقط درس خوندن هست (Nerd) رو با دانش آموزان خلاق جدا کنند.
    اگر معیار دانشگاه ها المپیاد و نمره بالای SATبود پس چرا طبق آمار نصف دانش آموز های المپیاد کشوری آمریکا (مسله جهانی کاملا فرق میکنه) و نصف کسانی که در SAT I نمره کامل 2400 رو گرفتند از دانشگاه های مورد علاقشون تو Ivy League قبول نمیشند؟ اگر معیار نمره بود چرا پس هر سال فقط پنج شش نفر چینی برای هر دانشگاه برتر آمریکا پذیرفته میشه درحالی که همه چینی ها نمره های آنچنانی دارند؟

من کسی رو نمی خوام دلسرد بکنم. میخوام راه درست رو بهشون نشون بدم. بدونن که اگر همه ی تمرکز رو برای نمره صرف بکنند فقط شانس پذیرش میره بالا و نه شانس بورسیه گرفتن شون. اگر میخوان بورسیه بگیرند باید روی خاص بودنشون و روی خلاقیتشون تمرکز بکنند. نمره ی معمولی براشون کافی هست. فعالیت های خارج از کلاس داشته باشند که افراد دیگه ای ندارند. Essay هایی بنویسند که افراد دیگه نمی نویسند. مصاحبه های تلفنی هم خیلی مهم هست. این ها برای بورسیه مهم هست وگرنه بیش تر از ظرفیت پذیرش دانشگاه ، دانش آموزان با نمرات مناسب اپلای می کنند.
    آهان! حالا بهتر تونستیم نظر شما رو بفهمیم. اما همچنان باهاتون مخالفم. این قضیه که گفتید یه fact هستش. بله اونا میخوان آدم های خاص رو بگیرن و با essay و EC هستش که این قضیه رو میفهمن. اما EC و Essay هم خوب و بد داره. مثلا اگه یکی اومد نوبل برد (!!!) دانشگاه میفهمه که به قول شما nerd نیست و باقی applicationش رو بررسی میکنه...!!!؟؟؟

ببینید این ها که شما میگید همه شرط لازمه نه کافی. من گفتم: این بحث ها قبلاً توی فروم بین grad ها هم انجام شده. واقعاً هم دوباره انجام دادنشون هم حوصله میخواد و هم وقت. برای همین بهتون خلاصه میگم که... این که از 500 نفر با SAT نمره 2400 فقط 150 تاشون (مثلاً!) هاروارد قبول میشن با خاطر این نیست که SAT مهم نیست! یا المپیاد مهم نیست. به خاطر اینه که اینا همه به نوعی شرط لازم هستن؛ که همشون باید از یه سطحی بهتر باشن تا دانشگاه قبولشون کنه...

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)