نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 64 از 114 نخستنخست ... 14545556575859606162636465666768697071727374 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 631 تا 640 , از مجموع 1139

موضوع: UNDERGRADUATE Admission and Visa for USA

Junior Member

پیش فرض پاسخ : UNDERGRADUATE Admission and Visa for USA

دوستان درباره پذيرش از سوم دبيرستان اطلاع كمي پيدا كردم و توي مقاله اقاي فدايي هم بخهشي كوچكي بهش اختصاص داده شده بود.
    من براي چند تا دانشگاه ايميل فرستادم و گفتم ايا ممكنه من قبل از مشمول شدم بيام يا نه ولي جوابي هنوز دريافت نكردم.
    به نظر شما چقدر ممكنه پذيرش از سوم؟

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط Qli نمایش پست ها
    دوستان درباره پذيرش از سوم دبيرستان اطلاع كمي پيدا كردم و توي مقاله اقاي فدايي هم بخهشي كوچكي بهش اختصاص داده شده بود.
    من براي چند تا دانشگاه ايميل فرستادم و گفتم ايا ممكنه من قبل از مشمول شدم بيام يا نه ولي جوابي هنوز دريافت نكردم.
    به نظر شما چقدر ممكنه پذيرش از سوم؟
    ممنون
    من فکر کنم توضیح دادم که اینکه شما بتونید به عنوان یه دانش آموز خاص یک سال زودتر درستون رو شروع کنید، کاملاً بستگی به وضعیت شما و شرایط دانشگاه مقصد داره...
    شرایط شما: شرایط درسی، نمره ها توی درس های مختلف و... و... تاثیر داره.
    وضعیت مالی هم در گرفتن پذیرش از آمریکا (لیسانس) اولین و مهمترین معیار هستش (به غیر از 8 تا دانشگاه البته). وضعیت مالی شماست که مشخص میکنه شما باید/ میتونید چه دانشگاه هایی اپلای کنید. وضعیت مالی شما میتونه شانستون رو ده ها درصد بالا و پایین کنه... ببینید حرف، برای زدن در این باره زیاده و توضیحش هم خیلی سخته... من هم بیشترین تلاشم رو کردم تا توضیح بدم توی راهنمام. ولی خوب همچنان تصمیم گیری برای اپلای کردن/ نکردن برای aid؛ مقدار EFC و... اینقدر سخته که کسی که همه چیز رو میدونه هم باز کلی روشون فکر میکنه...

وضعیت دانشگاه: برای دانشگاه های آمریکا اصلاً عجیب نیست که یه نفر بخواد زودتر بره دانشگاه... مثلاً اینجا رو ببنید. این بچه ی 11 ساله داره میره دانشگاه. توی فرم های common app هم یه قسمت هست که میگه: "did or will graduate early". که شما باید تیکش بزنید... بعدش ازتون توضیح میخواد که چرا؟ به نظر من شما بیشتر درباره ی آمادگی بالای خودتون برای دانشگاه حرف بزنید تا وضعیت سربازی... ولی باز انتخاب خودتونه...
    میگفتم: اینکه شما بخواید زود برید یه دانشگاهی برای دانشگاه های آمریکا تعریف شدست و اصلاً عجیب نیست. ولی بازم هر دانشگاهی قانون های خودش رو داره. سعی کنید به جای ایمیل بهشون زنگ بزنید. زنگ بزنید و ازشون بپرسید که 1- آیا ممکنه اصلاً؟؟؟ 2- اگه ممکنه آیا کسی بوده قبلاً که اومده به این شکل یا نه؟؟؟
    من توی همین پست های اخیرم هم به این مسئله اشاره کردم که اکثر دانشگاه های خوب حتی اگه شما هیچی (تافل، SAT و...) هم نداشته باشید، به شما میگن اپلای کنید. ولی شانس پذیرشتون خیلی میاد پایین...

در ضمن Jamaliali هم از بچه های همین فروم به همین شکل پذیرش گرفته، الانم آمریکاست...

دوست عزیر، من برای اینکه بفهمید یه دانشگاه اینکار رو اصلاً در کل انجام میده یا نه، یه راهی پیدا کردم...

هر ساله اکثر دانشگاه ها یک چیزی رو به نام Common Data Set پر میکنن. خیلی هاشون این Data Set پر شدشون رو میذارن توی اینترنت.

یه سوال توی این survey هست که فکر میکنم خیلی به درد شما میخوره:

C3 High school completion requirement
    Check the appropriate box to identify your high school completion requirement for degree-seeking entering students

High school diploma is required and GED is accepted
    High school diploma is required and GED is not accepted
    High school diploma or equivalent is not required

شما میتونید با یه سرچ معمولی گوگل این رو برای هر دانشگاهی که زیر نظر دارید اپلای کنید، دانلود کنید... از هیچی بهتره. ولی باز بهتره زنگ/ ایمیل بزنید، حتی اگه دانشگاه زده بود High school diploma is required.

البته بگم که در بدترین حالت با منطق آقای ali jamali میشه بهشون ثابت کرد که ما high schoolمون 3 ساله است و اپلای کنید...
    ویرایش توسط Politecnico : September 12th, 2013 در ساعت 02:43 AM
    Apply A to Z - Undergraduate
    راهنمای کامل برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های آمریکا در مقطع لیسانس
    این اکانت غیرفعال می باشد. لطفاً پیغام خصوصی ندهید.

Junior Member

من اصلا به هیچ وجه early graduate نیستم. دانشگاه های آمریکا فقط به مدرک دی‍‍پلم نیاز دارند (بر خلاف کشور های دیگه که پیش دانشگاهی هم میخوان) خیلی ها به خاطر همین یک سال رو به هدر میدن! پیش دانشگاهی هنوز چهارم دبیرستان محسوب نمیشه تا زمانی که دیپلم رو تو سال سوم میدن.

من در حال جاضر آمریکا هستم و مشغول تحصیل برای مقطع لیسانس

نقل قول نوشته اصلی توسط Jamaliali نمایش پست ها
    من اصلا به هیچ وجه early graduate نیستم. دانشگاه های آمریکا فقط به مدرک دی‍‍پلم نیاز دارند (بر خلاف کشور های دیگه که پیش دانشگاهی هم میخوان) خیلی ها به خاطر همین یک سال رو به هدر میدن! پیش دانشگاهی هنوز چهارم دبیرستان محسوب نمیشه تا زمانی که دیپلم رو تو سال سوم میدن.

من در حال جاضر آمریکا هستم و مشغول تحصیل برای مقطع لیسانس
    سلام علی... خوشحالم که تونستی درستون رو شروع کنی...

شاید شما درست میگید... در هر صورت شما هر چیزی که اسمش رو بذارید، معمولاً توی سایت دانشگاه ها خطاب به بچه های international نوشته شده که "اونا همون مدارکی که در کشور خودشون برای رفتن به دانشگاه نیاز دارن رو باید برای رفتن به آمریکا تا روزی که میرن سر کلاس داشته باشن..." که برای ما میشه مدرک پیش دانشگاهی + دیپلم (همون برگه موقت ها رو یادتونه! اونا) + قبولی در کنکور... البته موقع پذیرش چون کنکور هنوز ندادیم و پیش هم هنوز تموم نشده اصلاً نمیشه submit کرد...

البته خوب! ما میتونیم با همین منطقی که شما میگید اونا رو قانع کنیم...

Junior Member

از دانشگاه الباما ايميل اومد برام كه شما بايد بريد WES چك كنن ببينيم اندازه ما هستيد يا نه! مدركتون اندازه مدرك 12هم دبيرستان هست يا نه!

نقل قول نوشته اصلی توسط Qli نمایش پست ها
    از دانشگاه الباما ايميل اومد برام كه شما بايد بريد WES چك كنن ببينيم اندازه ما هستيد يا نه! مدركتون اندازه مدرك 12هم دبيرستان هست يا نه!
    عجیبه! تا حالا ندیده بودم برای دبیرستانی ها بگن WES!!!

برو اینجا:
    http://www.wes.org/evaluations/preliminary.asp

این مدارک که واسه ثابت کردن توان مالی هست و تو سایتای دانشگاها نوشته باید بفرستیم واسه ادمیشن هست یا نه، بعد از اینکه قبول شدیم باید بفرستیم؟

بعد فایل ISFAA کی میاد که پر کنیم؟ واسه early باید تا 1 نوامبر بفرستم اینو اما مال سال 2013 و 14 هست یعنی سال قبل. مال امسال هنوز نیمده درسته؟

در ضمن فایل ISFAA رو فکس بکنیم اشکال نداره؟
    ویرایش توسط Politecnico : September 12th, 2013 در ساعت 02:46 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط AnahitaTa نمایش پست ها
    این مدارک که واسه ثابت کردن توان مالی هست و تو سایتای دانشگاها نوشته باید بفرستیم واسه ادمیشن هست یا نه، بعد از اینکه قبول شدیم باید بفرستیم؟
    باید تا قبل یه ددلاینی خاصی که برای اون مدارک هست فرستاده بشن... به سایت financial aid دانشگاهتون سر بزنید... این ددلاین ها معمولاً 15 الی 45 روز بعد از ددلاین دانشگاه ها هستن (Regular decision)...

لطفاً رجوع کنید به راهنمای من، صفحه ی 70.

بعد فایل ISFAA کی میاد که پر کنیم؟ واسه early باید تا 1 نوامبر بفرستم اینو اما مال سال 2013 و 14 هست یعنی سال قبل. مال امسال هنوز نیمده درسته؟
    در ضمن فایل ISFAA رو فکس بکنیم اشکال نداره؟
    نمیدونم کی میاد! باید توی سایت دانشگاه باشه... نبود بگو برات ایمیل کنن...

از دانشگاه بپرس... معمولاً خیلی گیر نمیدن... حتی معمولاً الکترونیکی هم پر کنید بفرستید گیر نمیدن... در بعضی موارد خیلی خاص میگن حتماً باید پست بشه، ولی خیلی کم پیش میاد. پیش اومد هم بگو پست گرونه شاید بیخیال بشن...
    ویرایش توسط Politecnico : September 12th, 2013 در ساعت 02:46 AM

دوستان من برای یکی از این دانشگاه ها اپلای کردم. الان یک فرم PDF فرستادن که توش یک نامه هست از طرف من به دبیرستان. توش گفته که من دارم برای فلان دانشگاه اپلای میکنم و لطفاً نمرات من رو به آدرس این دانشگاه با کد پستی فلان پست کنید! ما رو باش که تا حالا فکر میکردیم میشه برای اینا اسکن کرد و فرستاد! حالا من باید برم دبیرستان و از اونا بخوام همچین کاری بکنن؟ با چه پستی میفرستن و چه قدر طول میکشه؟
    اگر بشینیم برای اینا توضیح بدیم بابا جون دبیرستان های اینجا این چیزا حالیشون نیست ممکنه قبول کنن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeq_s نمایش پست ها
    دوستان من برای یکی از این دانشگاه ها اپلای کردم. الان یک فرم PDF فرستادن که توش یک نامه هست از طرف من به دبیرستان. توش گفته که من دارم برای فلان دانشگاه اپلای میکنم و لطفاً نمرات من رو به آدرس این دانشگاه با کد پستی فلان پست کنید! ما رو باش که تا حالا فکر میکردیم میشه برای اینا اسکن کرد و فرستاد! حالا من باید برم دبیرستان و از اونا بخوام همچین کاری بکنن؟ با چه پستی میفرستن و چه قدر طول میکشه؟
    اگر بشینیم برای اینا توضیح بدیم بابا جون دبیرستان های اینجا این چیزا حالیشون نیست ممکنه قبول کنن؟
    ممکنه ولی اینکار رو نکنید... دبیرستان رو راضی کردن راحت تر از اونا رو راضی کردن هستش.... اگه با دانشگاه بحث کنید؛ ممکنه فکر کنن که شما میخواید نمره ی الکلی بفرستید...

اگه نیازه دبیرستان اون فرم رو هم بفرسته همون قرم رو خودتون پر کنید. همه ی کارنامه هاتون و مدارکتون که به اون دبیرستان مربوط میشه + اون فرم رو (اگه نیاز هست) بذارید توی یه پاکت دبیرستان (اگه موجوده؛ اگه نه: پاکت معمولی). (چیز دیگه ای که ربطی به دبیرستان نداره رو نذارید. مثل مدارک ورزشی و افتخارات و المپیاد و...!!!!)
    بعدش پاشید برید دبیرستان... بگید براتون مهر و امضا کنن اون PDF رو (اگه نیاز هست). پاکت رو هم با مهر و امضا sealed کنن.
    آخر سر خودت پستش کنید...

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)