نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 9 از 114 نخستنخست 1234567891011121314151617181959109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 1139

موضوع: UNDERGRADUATE Admission and Visa for USA

Senior Member viana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    materials science and Simulation

پیش فرض پاسخ : UNDERGRADUATE Admission and Visa for USA

بله دارم یه برنامه ریزی دقیق می کنم و با توجه به اینکه کنکور فقط امسال هست و سال دیگه برداشته میشه پس باید بجنبیم

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط viana نمایش پست ها
    بله دارم یه برنامه ریزی دقیق می کنم و با توجه به اینکه کنکور فقط امسال هست و سال دیگه برداشته میشه پس باید بجنبیم
    برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های آمریکا باید 1 سال وقت بگذارید برای همه چیز

امتحان و دنبال دانشگاه و پذیرش و ..........

رشته و دانشگاه

خب اره ولی فقط یه سال طول میشکه تا زبانت تکمیل شه من ترجیح میدم همه ی کارام رو به صبر و ارامش بکنم تا همه تو هم دیگه

Junior Member

با اجازه دوستان منم یه سری چیزا که تحقیق کردم و به فکرم میرسه رو بهتون میگم:
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    نکته 1: امکان گرفتن بورس از یه دانشگاه توی مقطع لیسانس اونم زمانی که داخل ایران هستید تقریبا صفره...ولی استثنا داره...اینجوریه که مثلا اگه المپیادی (اونم در سطح جهانی نه کشوری) ممکنه دانشگاه از یه سری هزینه ها معافتون کنه...یا اگه از لحاض ورزشی کارتون 20ه امکان گرفتن بورس ورزشی بالا میره!...اون چیزی که همه اشتباه میگیرن با بورس کمک هزینه مالی دانشگاه به دانشجویانش هستش...سیستم دانشگاه های اونجا به این صورته که به انشجویانی که تمکن مالی ندارند کمک مالی اهدا میشه که به 3 صورت: کار،وام و اسکلارشیپ هستش...از اونجایی که در دانشگاه های آمریکا کارهای داخل دانشگاه از جمله اداره کتابخانه و اداره دفاتر به دست دانشجو هاست کار در دانشگاه یه چیز عادی و روتین هستش...پولی که بابت این کار پرداخت میشه به ازای هر ساعت بین 10-20 $ (آمریکا)در نوسان هست که با 21 ساعتی که در هفته مجاز به کار کردن هستید میشه ماهی بین 900 تا 1800 $...البته اینو اضافه کنم که در صورتی که واقعا نیاز به ساعت بیشتر کاری داشته باشید می تونید این ساعت رو افزایش بدید ولی کار سختیه!...در مورد وام راستش اونجا باید حتما یه ضامن که شهروند هستش داشته باشید که اینم بسته به هزینه های تحصیلتون میتونه متفاوت باشه که بحثش طولانیه اگه خواستید توضیح می دم...در مورد اسکالرشیپ: همون طور که می دونید اسکلرشیب پولیه که انشگاه بابت کاری که شما کردید میده و بلاعوض هستش...مثلا شما معدل A+ میشید...دانشگاه این توانایی رو در شما می بینه و خب به شما یه سری مزایای مادی میده...اون 2 مورد بورس که بالا گفتم شامل همین اسکالرشیپ میشه که شما می تونید از اینجا اقدام کنید...
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    نکته 2: در مورد دانشگاه های رده بالا ساپورت مالی 100%ه...هاروارد 100%...MIT 100%...کلا اگه بتونید پذیرش بگیرید نباید ناراحتی داشته باشید از لحاظ پولی...ولی باید ثابت کنید حداقل برای کنسولگری که پول تحصیلتون رو دارید که می خواهید برید اونجا...هزینه توی این دانشگاه ها هم سالی بین 40-50 هزار دلاره!!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    نکته 3:زبان خیلی خیلی خیلی مهمه برای تمامی مراحل اپلای...از اون موقع که اراده می کنید تا اون موقع که لیسانس رو از دانشگاه میگیرید...زبان خوب هم یعنی اینکه شما بتونید(اگه می خواهید دانشگاه رده بالا برید) تافل+600 یا iBT +100 یا IELTS +7 با مینیمم 7 بگیرید...که خب حداقل 2 سالی وقت میگیره اگه زبان متوسطی دارید!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    نکته 4: اینو به عنوان یه پیشنهاد میگم...کسایی که قصدشون واقعا تحصیل در خارج از کشور هستش اگه سال اول دانشگاه به پایین هستید به صرفه است که واسه لیسانس برید ولی اگه سال دوم به بالا هستید اینجا لیسانس رو تموم کنید بهتره!...کسایی که کنکور ندادن و حداقل 1 سال وقت دارند اگه نابغه نیستند و خیلی دانشگاه تاپ واسشون مهم نیست و همین طور بین 20-40 هزار دلار واسه هر سال پول دارند می تونن واسه یه دانشگاه متوسط تر اقدام کنند و بعد از طی کردن مقطع لیسانس با یه معدل خوب پذیزش از یه دانشگاه تاپ بگیرند...اینو همیشه در نظر بگیرید که از پله 6 به 10 رفتن خیلی ساده تر از اینه که از پله 1 به 10 برید!!
    در کل هم باید بگم که راهش خیلی خیلی خیلی سخته!!! من خودم که هنوز اول راهم دارم کم کم خسته می شم...اگه واقعا قصد دارید برید خودتون رو واقعا آماده کنید...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shaian نمایش پست ها
    همچنان دوستان هیچ کدوم محبت نکردن پاسخ بدن. من دوباره سوالم رو مینویسم ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارید راهنمایی کنید من رو. تشکر

شرایط : من مدرک کاردانی کامپیوتر از دانشگاه غیرانتفاعی گرفتم ( با کنکور سراسری تو این دانشگاه قبول شدم ) . ۷۲ واحد پاس کردم و معدل کلم هم اصلا خوب نیست و کمی بالاتر از ۱۲ هست و نمره‌هام هم تعریفی ندارند ( اکثر درس ها با ۱۰ و ۱۱ و ۱۲ پاس شدند ). تو چند ماه آینده هم به امریکا ( کالیفرنیا ) خواهم رفت با گرین کارت. تصمیم دارم حالا که این فرصت برام پیش اومده، استفاده کنم و درس بخونم و لیسانس بگیرم در رشته خودم البته ( کامپیوتر - نرم‌افزار ).

حالا سوالم این هست که برای ادامه تحصیل تو مقطع کارشناسی و موقع معادل سازی ( یا ارزشیابی ) مدرک کاردانیم ( که از ایران گرفتم ) به چه صورت عمل خواهد شد ؟ درس‌هایی که از یه نمره خاصی ( مثلا ۱۲ یا ۱۴ ) بالاتر باشند فقط مورد قبول اونها هست یا نمره ۱۰ و پاس کردن درس کافی هست ؟ کلا به طور معمول چه تعدادی از واحدهای کاردانی ( دانشگاه غیرانتفاعی ) مورد قبول دانشگاه‌هایی امریکاست.

هر نوع اطلاعات یا راهنمایی تو این زمینه هم میتونه کمکم کنه و شدیدا ممنون شما خواهم بود اگر اطلاعات بهم بدید یا راهنماییم کنید.
    خب یه سوال...شما که گرین کارت دارید...چرا از اول لیسانس اونجا شروع نمیکنید...اینجوری که راحت تره!! میدونم 2 سال دیرتر تموم میشه ولی دردسرش کمتره!!

نقل قول نوشته اصلی توسط ari_gholi نمایش پست ها
    با اجازه دوستان منم یه سری چیزا که تحقیق کردم و به فکرم میرسه رو بهتون میگم:
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    نکته 1: امکان گرفتن بورس از یه دانشگاه توی مقطع لیسانس اونم زمانی که داخل ایران هستید تقریبا صفره...ولی استثنا داره...اینجوریه که مثلا اگه المپیادی (اونم در سطح جهانی نه کشوری) ممکنه دانشگاه از یه سری هزینه ها معافتون کنه...یا اگه از لحاض ورزشی کارتون 20ه امکان گرفتن بورس ورزشی بالا میره!...اون چیزی که همه اشتباه میگیرن با بورس کمک هزینه مالی دانشگاه به دانشجویانش هستش...سیستم دانشگاه های اونجا به این صورته که به انشجویانی که تمکن مالی ندارند کمک مالی اهدا میشه که به 3 صورت: کار،وام و اسکلارشیپ هستش...از اونجایی که در دانشگاه های آمریکا کارهای داخل دانشگاه از جمله اداره کتابخانه و اداره دفاتر به دست دانشجو هاست کار در دانشگاه یه چیز عادی و روتین هستش...پولی که بابت این کار پرداخت میشه به ازای هر ساعت بین 10-20 $ (آمریکا)در نوسان هست که با 21 ساعتی که در هفته مجاز به کار کردن هستید میشه ماهی بین 900 تا 1800 $...البته اینو اضافه کنم که در صورتی که واقعا نیاز به ساعت بیشتر کاری داشته باشید می تونید این ساعت رو افزایش بدید ولی کار سختیه!...در مورد وام راستش اونجا باید حتما یه ضامن که شهروند هستش داشته باشید که اینم بسته به هزینه های تحصیلتون میتونه متفاوت باشه که بحثش طولانیه اگه خواستید توضیح می دم...در مورد اسکالرشیپ: همون طور که می دونید اسکلرشیب پولیه که انشگاه بابت کاری که شما کردید میده و بلاعوض هستش...مثلا شما معدل A+ میشید...دانشگاه این توانایی رو در شما می بینه و خب به شما یه سری مزایای مادی میده...اون 2 مورد بورس که بالا گفتم شامل همین اسکالرشیپ میشه که شما می تونید از اینجا اقدام کنید...
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    نکته 2: در مورد دانشگاه های رده بالا ساپورت مالی 100%ه...هاروارد 100%...MIT 100%...کلا اگه بتونید پذیرش بگیرید نباید ناراحتی داشته باشید از لحاظ پولی...ولی باید ثابت کنید حداقل برای کنسولگری که پول تحصیلتون رو دارید که می خواهید برید اونجا...هزینه توی این دانشگاه ها هم سالی بین 40-50 هزار دلاره!!
    نکته 3:زبان خیلی خیلی خیلی مهمه برای تمامی مراحل اپلای...از اون موقع که اراده می کنید تا اون موقع که لیسانس رو از دانشگاه میگیرید...زبان خوب هم یعنی اینکه شما بتونید(اگه می خواهید دانشگاه رده بالا برید) تافل+600 یا iBT +100 یا IELTS +7 با مینیمم 7 بگیرید...که خب حداقل 2 سالی وقت میگیره اگه زبان متوسطی دارید!
    نکته 4: اینو به عنوان یه پیشنهاد میگم...کسایی که قصدشون واقعا تحصیل در خارج از کشور هستش اگه سال اول دانشگاه به پایین هستید به صرفه است که واسه لیسانس برید ولی اگه سال دوم به بالا هستید اینجا لیسانس رو تموم کنید بهتره!...کسایی که کنکور ندادن و حداقل 1 سال وقت دارند اگه نابغه نیستند و خیلی دانشگاه تاپ واسشون مهم نیست و همین طور بین 20-40 هزار دلار واسه هر سال پول دارند می تونن واسه یه دانشگاه متوسط تر اقدام کنند و بعد از طی کردن مقطع لیسانس با یه معدل خوب پذیزش از یه دانشگاه تاپ بگیرند...اینو همیشه در نظر بگیرید که از پله 6 به 10 رفتن خیلی ساده تر از اینه که از پله 1 به 10 برید!!
    در کل هم باید بگم که راهش خیلی خیلی خیلی سخته!!! من خودم که هنوز اول راهم دارم کم کم خسته می شم...اگه واقعا قصد دارید برید خودتون رو واقعا آماده کنید...
    سلام

واقعا متن خوبی بود

1. دوستان مهم ترین چیز زبان است . روی این خیلی کار کنید .

2. برای پذیرش بله هر دانشگاهی برای خودش قوانینی دارد .

3. از ایران تقریبا کارهای پذیرش سخت است ( واریز پول و گرفتن و ارسال مدارک و سفارت و ..... )) که اینها هزینه بر است

4. ولی هیچ کاری نشد توش ندارد

5. برای پذیرش از این دانشگاه ها لازم نیست نابغه باشید فقط باید توانایی ها علمی خودتان را بهشون نشان بدهید . ولی نه دیگه معدل پایین و... داشته باشد در حد یک دانش آموز متوسط به بالا باشید . و بگویید این توانایی ها در من هست

6. دانشگاه های آمریکا چند معایب دارند ( 1. تا موقعی که دانشجو هستی نباید از کشور خارج بشی اگر شدی دوباره هفت خان رستم سفارت را باید طی کنی - هر ایالتی برای دانشجویان خوب نیست از نظر هزینه میگم - ممکنه بیرون دانشگاه در بعضی ایالت ها جیزهای خوبی مشاهده نکنید )))

7. ولی در صورتی که بورسیه شدید صد در صد بروید من باشم میرم . من باشم میرم هر جا شد.

رشته و دانشگاه

در جواب دوست عزیزی که گفتن المپیادی بین المللی باشیم ممکنه بورس بگیریم راستش من همین سوال رو از خام مقامی کردم و جالب بود که ایشون گفتن المپیادی نبودن از متنتون ممنونم ولی هیچ کاری نشد نداره راستش تعداد کمی شاید بخوان بعد از دیپلم برن و تعداد کمتر از اون قصدشون این دانشگاه ها باشه بخاطر همینه که ما فکر می کنیم غیر ممکنه!راستش فکر کنم توی این دنیا دیگه هیچ چیز غیر ممکن نباشه!منم میدونم که راه خیلی سختیه!مثل کسیه که یه دانش اموز معمولی باشه و بخواد شریف قبول شه خب باید خیلی تلاش کنه!به نظرم حداقل به امتحانش میارزه که تا چند سال دیگه پشیمون نباشم که چرا امتحان نکردم!و در ضمن باید اضافه کنم برای این دانشگاه ها باید ازمونsatبدین که از 800 نمره در هر بخش از اون حداقل 720 رو باید بیارین و در اخر قبول دارم واقعا راه سختیه ولی هر چیزی با تلاش ممکنه

INGWAY
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط ari_gholi نمایش پست ها
    1- ساپورت مالی 100% نیست، اگرچه اگر از ایران باشید و در حد پذیرش گرفتن باشید شانستان خیلی بالاست. اینکه چرا دانشگاه با endowment چند ده میلیارد دلاری خرج 6 هزار نفر دانشجو که حتی یک درصد اون رقم هم نمیشه نمیده بحث دیگریست.
    2- اگر ساپورت بگیرید لازم نیست ثابت کنید که پول تحصیلتون رو خودتون دارید، (پس چه ساپورتی میشه این؟)

**فارغ از نمره های مورد نیاز SAT و ACT و البته زبان، پذیرش از این جاها از قبولی در شریف کار راحت تری نیست. پس اگر (صادقانه) فکر میکنید نمیتونید در ایران در یک رشته و دانشگاه خوب قبول بشید، عاقلانه تر هست انرژی روحی خودتون رو صرف خارج رفتن نکنید. متاسفانه گروهی از دوستان (نه شما) فکر میکنن اگر در ایران نمیتونن دانشگاه قبول بشن، می تونن از Harvard پذیرش بگیرن

نقل قول نوشته اصلی توسط INGWAY نمایش پست ها
    1- ساپورت مالی 100% نیست، اگرچه اگر از ایران باشید و در حد پذیرش گرفتن باشید شانستان خیلی بالاست. اینکه چرا دانشگاه با endowment چند ده میلیارد دلاری خرج 6 هزار نفر دانشجو که حتی یک درصد اون رقم هم نمیشه نمیده بحث دیگریست.
    2- اگر ساپورت بگیرید لازم نیست ثابت کنید که پول تحصیلتون رو خودتون دارید، (پس چه ساپورتی میشه این؟)

**فارغ از نمره های مورد نیاز SAT و ACT و البته زبان، پذیرش از این جاها از قبولی در شریف کار راحت تری نیست. پس اگر (صادقانه) فکر میکنید نمیتونید در ایران در یک رشته و دانشگاه خوب قبول بشید، عاقلانه تر هست انرژی روحی خودتون رو صرف خارج رفتن نکنید. متاسفانه گروهی از دوستان (نه شما) فکر میکنن اگر در ایران نمیتونن دانشگاه قبول بشن، می تونن از Harvard پذیرش بگیرن
    سلام.
    1. پذیرش از خارج زیاد سخن نیست شما فقط پول داشته باش کاری به ویزا نداریم که می دهند یا نه مثل (( انگلیس - استرالیا - کانادا و همین آمریکا و هند و مالزی )) دیگه چه دانشگاهی نمی دانم
    2. همان امتحان های زبان و .... به همین سادگی هم نیست.

سلام

کسی لیست دانشگاه های که بدون امتحان sat , act پذیرش میگیرند

و هزینه تحصیلی بین 15-18 هزار دلار آمریکا را دارند

سراغ داره
    با تشکر

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)