نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
سلام ، دوست عزیز هر کسی که در این کشور دارای مدرک کارشناسی (لیسانس) باشد برای دریافت پذیرش از دانشگاههای خارجی شانس دارد، پس خودتان را دست کم نگیرید. اما در مورد سوالاتی که داشتید، قصد ناامید کردن شما را ندارم اما اگر کمی در بخش نتایج پذیرش همین سایت به جستجو بپردازید متوجه خواهید شد در میان افرادی که توانسته اند کمک مالی دریافت کنند تعداد افرادی که برای مقطع فوق لیسانس اقدام کرده اند در مقایسه با افرادی که برای مقطع دکترا اقدام کرده اند بسیار کمتر است. دلیل آن هم تا حد زیادی واضح می باشد و آن این است که در اکثر کشورهای خارجی اعم از اروپا و آمریکا و استرالیا ، دوره فوق لیسانس یک دوره کاملاً تحقیقاتی محسوب نمی شود بلکه دوره ای است که دانشجو قصد دارد تا با افزودن اطلاعات تخصصی خودش را برای ورود به بازار کار یا مقطع دکتری آماده سازد. و حتی ..................................
krig1960 جان ممنون بابت اين راهنمايي ارزشمندت و وقتي كه گذاشتي
راستش اينقدر راهنماييت كامل بود كه من كاري به جز تشكر كردن از دستم بر نمياد
در مورد تحقيق به اين نتيجه رسيدم تو اين چند روز با مشورت هايي كه انجام دادم ، كه نمي شه كاري بعنوان مقاله انجام داد و دقيقا همون حرفي رو به من زدن كه شما زدين !
اما خوب من دوست دارم در زمينه نانو يه خورده مطالعاتم رو بيشتر كنم و حال اگر اين مطالعات رو تونستم به عنوان پژوهش و تحقيق جمع آوري كنم و نه مقاله (به نوعي گردآوري) كه چه بهتر ، اما اگه نشد خوب باز اطلاعاتم بالاتر رفته و بعدا در دوره هاي بالاتر به كارم مياد ، كه مي دونم شما هم 100% با اين قضيه موافقين .
در مورد گرفتن هزينه تحصيل يا به نوعي بورس ، من صرفا سوال كردم و خودم هم زياد بهش فكر نمي كنم .
در مورد زبان هم كاملا درست مي فرمايين و من كاملا با شما موافقم ، بايد فعاليتم رو تو اين زمينه خيلي بيشتر كنم ، به قول يكي از دوستام " مشكل ريكامنديشن و ... رو مي شه تو 2 - 3 هفته حل كرد و سر وتش رو هم آورد آما زبان رو نـــه !!!"
در مورد مطالعه در ارشد ايران هم ، راستش رو بخواين حوصله و وقت براي كنكور ايران رو ندارم
چون اگه بخوام به ايران فكر كنم بايد براي كنكور خودم رو آماده كنم ، و چنين تصميمي يعني يا كنكور ايران يا ادامه زبان !
از زبان و اينا كه بگذريم ، مي رسيم به كنكور و قبولي در كنكور ! كه تقريبا مي شه گفت در دانشگاه سراسري خيلي دشواره و دانشگاه آزاد هم به جز علوم و تحقيقات جاهاي ديگش وقت تلف كردنه ! و همون علوم تحقيقاتم به فرض جزو گزينه هاي قبولي باشه با شهريه ثابت و متغيري كه دانشگاه آزاد در دوره ارشد مي گيره فكر مي كنم به نوعي هدر دادن پول و وقت باشه با اين تصميم ! چون با همون هزينه گزينه هاي فوق العاده تري وجود داره .
در مورد گرايش ارشد هنوز زياد روش فكر نكردم ولي با توجه به راهنمايي شما حتما اين گزينه رو هم بررسي مي كنم ، و با نظر شما هم در مورد ظلمي كه به ساير گرايش ها شده كاملا موافقم
براي سوئد هم من هنوز تصميم قطعي براي كشور مورد نظر نگرفتم و اين مورد كه گفتم بيشتر رو تاكيد و نظر خونوادم بود ! و الا اصراري روي اين كشور نيست .
در مورد چيزي كه صراحت لهجه گفتين ، من واقعا ازتون ممنونم از راهنمايي خوبتون و بازم مثل همون اول كه گفتم كاري از دست من برنمياد جز تشكر
در مورد تاييد كردن من هم در زمينه هايي كه گفتين اميدوارم منو ببخشين ، صرفا هدفم نشون دادن تشابه نظرم به اون چيزي كه فرموده بودين بود ،‌ نه تاييد و يا رد كردن حرف هاي شما .
بازم ممنون
شما هم موفق باشيد