صفحه 4 از 38 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 375

موضوع: در خواست راهنمایی در مورد سوالات متفرقه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : لیسانس عمران - فوق لیسانس تکنولوژی معماری و بعد؟؟!

سلام بر جناب یزدی عزیز
    سابق بر این شمارو تو سایت تکنولوژی معماری زیارت میکردیم!!
    به هر حال از دیدنت اینجا خوشحال شدم.
    اتفاقا من هم همین سوال رو البته علاوه بر تکنولوژی در مورد انرژی هم دارم چون به نظر میرسه این دو گرایش در معماری از همه علمی تر واحتمالا بورس وفاند گرفتن هم توشون راحت تره البته تاکید می کنم راحت تر چون اصولا بورس شدن در رشته معماری سخت تر از بقیه رشته ها هست.
    دوستان اگه تجربیات بیشتری دارن لطفا راهنمایی کنن.
    ممنون..

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    تکنولوژی معماری - دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : لیسانس عمران - فوق لیسانس تکنولوژی معماری و بعد؟؟!

سلام بر وحید گل!
    ما کوچیکیم دادا
    انگار کسی نیست یک راهنمایی بکنه!
    من کع فعلا به سمت مقاله دادن میرم که هم سازه باشه هم معماری اینجوری هم مقاله راحت تر پذیرش می گیره هم زمینه ادامه دادن علمی تر میشه اما این یه واقعیتیه که تکنولوژی و انرژی جای بورس بیشتری دارن تا معماری معماری!

پیش فرض پاسخ : عضویت در ACI

نقل قول نوشته اصلی توسط piromoplus نمایش پست ها
    سلام دوستان
    به نظر شما عضویت در ACI در گرفتن پذیرش تاثیر داره؟چه قدر فایده داره؟ البته برای خودم و تخفیف هایی که می دن تو کتاباشون خوبه اما ذکر بشه تو CV یا نه؟
    اگه توش بتونی فعالیت کنی آره ولی عضویت خشک و خالی نه

Junior Member arshia mousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران - دانشگاه آزاد

پیش فرض پاسخ : در حواست راهنمایی از آدم های با تجربه!

با سلام خدمت بچه هاي گل اين فروم

من حدود يه ماهي هست كه تو اين فروم دارم مي گردم و واقعاً از بچه هاي اينجا ممنونم براي راهنمايي هاشون و تجربياتشون كه زحمت مي كشن و در اختيار بقيه مي زارن .
    اين اولين پست من تو اين فرومه ، تو خيلي از فروم ها دنبال سوالام گشتم ولي تقريبا مي شه گفت هيچ جا به كاملي اينجا نبود و همين طور جمع دوستانه اي كه داره !
    راستش من مي خواستم اول خودمو معرفي كنم و بعد ازتون راهنمايي بخوام !

ارشيا ، 23 ، دانشجوي ترم6 ، مهندسي عمران داشنگاه آزاد

معدلم زياد خوب نيست و نزديك 13.5 و نمراتم هم در دروس فولاد و مقاومت و تحليل و از 13.5 تا 19 نوسان داره ، خودتون با نمره دادن تو دانشگاه آزاد آشنا هستين كه !!!!!!
    بيشتر عمومي ها معدلم و پايين آورده ، بگذريم ....
    به هر دليلي ، رفيق ناباب و شيطوني يا چيزاي ديگه تا الان نتونستم زياد درس و ... جدي بگيرم اما تقريبا الان يه ترم كه دارم درس مي خونمو ، تموم برنامه هامو مي زارم واسه رفتن و تصميم رو جدي گرفتم واسه ادامه تحصيل در خارج از ايران و تموم كارهاي ديگمو به نوعي كنسل كردم .
    فكر كردم به قول معروف :" ماهي رو هر وقت از آب بگيري تازست " اميد وارم مال من نميره !
    تو بررسي هاي كه انجام دادم يه سري چيزا ملاك واسه اپلاي و فاند گرفتن از دانشگاه مورد نظر :
    1- TA - Teacher Assistant بودن و...
    2- مقاله يا پيپر دادن و ...
    3- معدل
    4- معرفي نامه معتبر كاري در صورت امكان
    5- زبان
    و موارد ديگر ...
    با اين اوصاف من هدفم پذيرش گرفتن در يكي از دانشگاهها ي سوئد (بيشتر چالمرز و ...) يا كانادا و استراليا ست
    خونوادم بيشتر با سوئد موافقن ! از نظر مالي هم تقريبا مشكل ندارم !
    براي مقاله نويسي قرار با يكي از استادام كه در زمينه عمران دكترا داره صحبت كنم و راهنماييم كنه (اينطور كه خودش مي گه خيلي مقاله داده و چاپ شده) ، و براي زيان هم در راهه گرفتن تافل تا چند وقته ديگه به اميد خدا هستم !
    مي خواستم ببينم به نظر شما با اين چيزايي كه گفتم اصلا فكر مي كنين شرايط براي من فراهم باشه كه بخوام به فكر رفتن باشم و از جاهايي كه گفتم پذيرش بگيرم (البته من از اين تصميمي كه گرفتم راضيم و قطعا ادامه خواهم داد چون تازه به زندگيم سروسامون دادم و از اون آشفته بازار خلاص شدم)
    مي دونم شرايط خوبي نسبت به بچه هاي اينجا كه همه مقاله دارن و معدلاي بالا ، تو دانشگاه هاي معتبر و ... ندارم ، اما خوب چاره اي نيست فردا خورشيد براي ما هم طلوع مي كنه و نمي شه كماكان در غفلت به سر برد ....
    از شما دوستاي خوبم براي رسيدن به هدفم كمك مي خوام و اميدوارم در آينده بتونم اين لطفتون رو جبران كنم .

با تشكر - ارادتمند
    ارشيا
    ویرایش توسط arshia mousavi : February 4th, 2010 در ساعت 03:23 AM

رشته و دانشگاه
    عمران - دانشگاه آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط arshia mousavi نمایش پست ها
    با سلام خدمت بچه هاي گل اين فروم

من حدود يه ماهي هست كه تو اين فروم دارم مي گردم و واقعاً از بچه هاي اينجا ممنونم براي راهنمايي هاشون و تجربياتشون كه زحمت مي كشن و در اختيار بقيه مي زارن .
    اين اولين پست من تو اين فرومه ، تو خيلي از فروم ها دنبال سوالام گشتم ولي تقريبا مي شه گفت هيچ جا به كاملي اينجا نبود و همين طور جمع دوستانه اي كه داره !
    راستش من مي خواستم اول خودمو معرفي كنم و بعد ازتون راهنمايي بخوام !

ارشيا ، 23 ، دانشجوي ترم6 ، مهندسي عمران داشنگاه آزاد

معدلم زياد خوب نيست و نزديك 13.5 و نمراتم هم در دروس فولاد و مقاومت و تحليل و از 13.5 تا 19 نوسان داره ، خودتون با نمره دادن تو دانشگاه آزاد آشنا هستين كه !!!!!!
    بيشتر عمومي ها معدلم و پايين آورده ، بگذريم ....
    به هر دليلي ، رفيق ناباب و شيطوني يا چيزاي ديگه تا الان نتونستم زياد درس و ... جدي بگيرم اما تقريبا الان يه ترم كه دارم درس مي خونمو ، تموم برنامه هامو مي زارم واسه رفتن و تصميم رو جدي گرفتم واسه ادامه تحصيل در خارج از ايران و تموم كارهاي ديگمو به نوعي كنسل كردم .
    فكر كردم به قول معروف :" ماهي رو هر وقت از آب بگيري تازست " اميد وارم مال من نميره !
    تو بررسي هاي كه انجام دادم يه سري چيزا ملاك واسه اپلاي و فاند گرفتن از دانشگاه مورد نظر :
    1- TA - Teacher Assistant بودن و...
    2- مقاله يا پيپر دادن و ...
    3- معدل
    4- معرفي نامه معتبر كاري در صورت امكان
    5- زبان
    و موارد ديگر ...
    با اين اوصاف من هدفم پذيرش گرفتن در يكي از دانشگاهها ي سوئد (بيشتر چالمرز و ...) يا كانادا و استراليا ست
    خونوادم بيشتر با سوئد موافقن ! از نظر مالي هم تقريبا مشكل ندارم !
    براي مقاله نويسي قرار با يكي از استادام كه در زمينه عمران دكترا داره صحبت كنم و راهنماييم كنه (اينطور كه خودش مي گه خيلي مقاله داده و چاپ شده) ، و براي زيان هم در راهه گرفتن تافل تا چند وقته ديگه به اميد خدا هستم !
    مي خواستم ببينم به نظر شما با اين چيزايي كه گفتم اصلا فكر مي كنين شرايط براي من فراهم باشه كه بخوام به فكر رفتن باشم و از جاهايي كه گفتم پذيرش بگيرم (البته من از اين تصميمي كه گرفتم راضيم و قطعا ادامه خواهم داد چون تازه به زندگيم سروسامون دادم و از اون آشفته بازار خلاص شدم)
    مي دونم شرايط خوبي نسبت به بچه هاي اينجا كه همه مقاله دارن و معدلاي بالا ، تو دانشگاه هاي معتبر و ... ندارم ، اما خوب چاره اي نيست فردا خورشيد براي ما هم طلوع مي كنه و نمي شه كماكان در غفلت به سر برد ....
    از شما دوستاي خوبم براي رسيدن به هدفم كمك مي خوام و اميدوارم در آينده بتونم اين لطفتون رو جبران كنم .

با تشكر - ارادتمند
    ارشيا

ســــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــوت !!!
    ممنون كه تحويل گرفتين !
    گر فلك به كام ما نچرخد - كاري كنيم تا فلك نچرخد

Senior Member krig1960 آواتار ها

ســــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــوت !!!
    ممنون كه تحويل گرفتين !
    سلام ، دوست عزیز هر کسی که در این کشور دارای مدرک کارشناسی (لیسانس) باشد برای دریافت پذیرش از دانشگاههای خارجی شانس دارد، پس خودتان را دست کم نگیرید. اما در مورد سوالاتی که داشتید، قصد ناامید کردن شما را ندارم اما اگر کمی در بخش نتایج پذیرش همین سایت به جستجو بپردازید متوجه خواهید شد در میان افرادی که توانسته اند کمک مالی دریافت کنند تعداد افرادی که برای مقطع فوق لیسانس اقدام کرده اند در مقایسه با افرادی که برای مقطع دکترا اقدام کرده اند بسیار کمتر است. دلیل آن هم تا حد زیادی واضح می باشد و آن این است که در اکثر کشورهای خارجی اعم از اروپا و آمریکا و استرالیا ، دوره فوق لیسانس یک دوره کاملاً تحقیقاتی محسوب نمی شود بلکه دوره ای است که دانشجو قصد دارد تا با افزودن اطلاعات تخصصی خودش را برای ورود به بازار کار یا مقطع دکتری آماده سازد. و حتی برخی از دانشگاهها بین دوره های Postgraduate و Research تفاوت قائل می شوند. لذا اکثر دانشگاهها برنامه ای برای ارائه کمک مالی برای دانشجویان فوق لیسانس غیربومی ندارند. البته نمی خواهم بگویم دریافت کمک هزینه مالی برای مقطع فوق لیسانس غیرممکن است چون استثنائاتی هم وجود دارد مثل اعطای کمک مالی در غالب دستیار آموزشی (TA) و دستیار تحقیقاتی (RA) (به خصوص در دانشگاههای آمریکا) منتهی برای دریافت آن دانشجو باید وضعیت علمی - پژوهشی بسیار مطلوبی داشته باشد ضمن آن که نمره زبان نیز بسیار تعیین کننده است.
    پس من پیشنهاد می کنم اگر قصدتان برای رفتن جدی است و مشکل مالی هم ندارید وقتتان را برای یافتن دانشگاهی با کمک هزینه مالی تلف نکنید. ضمن آن که بحران اقتصادی اخیر هم مشکلات جدی را برای ارایه کمک های مالی ایجاد کرده است.
    اما پیش از آن که سراغ موارد دیگر بروم، می خواهم بگویم شما باید ابتدا قصدتان را از ادامه تحصیل در خارج مشخص کنید. خیلی از افراد برای دریافت اقامت در کشورهای خارجی اقدام به پذیرش تحصیلی می کنند که راه بدی نیست و برای خیلی ها نتیجه بخش بوده است، منتهی باید این مسئله را نیز در نظر بگیرید که حتی اگر از پذیرش تحصیلی به عنوان وسیله ای برای دریافت اقامت استفاده می کنید باید به طور ذاتی تا حدی به تحصیل و درس علاقمند باشید چون دوره های تحصیلات تکمیلی از نظر ماهیت به کلی با دوره کارشناسی متفاوت است و نیاز به صرف وقت و انرژی و تمرکز قابل توجه ای برای مطالعه و تحقیق دارد و به طور نسبی پاس کردن درس ها دشوارتر از دوره کارشناسی است. ضمن آن که برای به نتیجه رسیدن پایان نامه فوق لیسانس یا رساله دکتری بایستی صبر و حوصله قابل توجهی داشت. حال اگر شرایط تحصیل در یک کشور خارجی و مسئله زبان را هم به موارد قبلی اضافه کنیم حتماً تایید می کنید که یک فرد باید دارای چنان روحیه ای باشد که بتواند ضمن کنار آمدن با شرایط زندگی در یک کشور خارجی، تمرکز خودش را بر روی درسش حفظ کند. به طور خلاصه می خواهم بگویم گزینه تحصیل در خارج برای افرادی که ذاتاً از درس خواندن بیزارند و روحیاتشان با محیط های آکادمیک همخوانی ندارد، گزینه خوبی نیست و افراد زیادی به خاطر همین مسئله دچار سرخوردگی و یاس شده اند و تحصل خود را نیمه کاره رها کرده و برگشته اند. در مورد موارد دیگر مانند وابستگی های عاطفی به خانواده و... اظهار نظری نمی کنم چون فکر می کنم خودتان از این گونه مسائل مطلع هستید.
    اما در مورد بقیه موارد، دوست عزیز داشتن مقاله های علمی پژوهشی فاکتور بسیار مثبتی است، منتهی این واقعیت را نمی توان کتمان کرد که از دانشجوی مقطع کارشناسی و به خصوص رشته عمران که بر خلاف برخی رشته ها مانند برق دارای پروژه تخصصی 3 واحدی اجباری نیست، خیلی نمی توان انتظار ارائه مقاله داشت و به بیان دیگر مقاله های دوره کارشناسی از نظر علمی چندان قابل ارزشیابی نیستند. در واقع خود دانشگاههای خارجی هم از این امر مطلعند که در دوره کارشناسی فرصتی برای متمرکز شدن کافی بر روی یک موضوع وجود ندارد به خصوص مباحث رشته عمران که در مقطع کارشناسی بسیار وسیع است و دانشجو به میزان کمی از مباحث گرایش های سازه، زلزله، خاک، راه، آب و محیط زیست و... می خواند منتهی فرصت آن وجود ندارد که در هیچ یک از این مباحث بیش از اندازه دقیق شود. و در واقع از دوره فوق لیسانس که دانشجو در قالب یک واحد پایان نامه 6 واحدی زمانی حدود یک سال یا بیشتر را به تحقیق اختصاص می دهد می توان انتظار داشت که خروجی در خور اعتنایی از کار وی حاصل گردد. البته متاسفانه رویه غلطی در دانشگاههای کشور رایج شده است که الزاماً هر پایان نامه ای باید منتج به چند مقاله پژوهشی شود که بعضاً می بینیم این الزام منجر به ارائه کارهای ضعیف و کپی شده می گردد، در حالی که اگر در کشورهای خارجی دانشجوی فوق لیسانس بتواند چند مقاله کنفرانسی بدهد خیلی هنر کرده است و عمده مقالات ژورنالی از همکاری اساتید دانشگاه با یکدیگر یا اساتید دانشگاه با دانشجویان دکتری حاصل می گردد و این فشار بر روی دانشجوی فوق لیسانس نیست که برای تامین نمره پایان نامه حتماً مقاله ژورنالی بدهد. به هر حال وقتی ISI تنها سنگ محک رتبه علمی می شود نتیجه بهتر از این نمی شود.
    پس من پیشنهاد می کنم خیلی اصراری به دادن مقاله نداشته باشید، چون نتیجه ای که از این کار حاصل می شود در مقایسه با وقت و تمرکزی که برای آن صرف می کنید چندان به صرفه نیست، و این وقت و تمرکز را می توانید در بخش های دیگر خرج کنید.
    در مورد معدل، به هر حال نمی توان این واقعیت کتمان کرد که معدلتان خوب نیست و تنها راه حل ممکن این است که باید تمام تلاشتان را بکنید تا در زمان باقیمانده تا پایان تحصیل آن را افزایش دهید. چون معدل زیر 14 برای اشتغال داخل هم چندان مناسب نیست و اکثر دانشگاهها حداقل انتظار نمره 3 از 4 یا همان 15 را دارند. هر چند با همین معدل هم شانس دارید و گرفتن پذیرش غیرممکن نیست.
    در مورد معرفی نامه هم خیلی نگران نباشید چون گرفتن آن از اساتید چندان سخت نیست اما انتظار نداشته باشید داشتن معرفی نامه تاثیر شگرفی بر شانس پذیرشتان داشته باشد، دلیلش هم آن است که در مقطع فوق لیسانس در اکثر موارد قرار نیست کمک هزینه ای به دانشجو داده شود لذا داشتن توصیه نامه خیلی برای دانشگاههای خارجی ملاک نیست، مگر در حالت پذیرش با کمک هزینه که دقیقاً برعکس است.
    در مورد زبان که تنها گزینه ای است که دستتان باز است و قدرت مانور دارید و می تواند برگ برنده باشد. چون در برخی از کشورها زبان فاکتور بسیار مهمی است و ممکن است باعث شود تا علیرغم نداشتن مقاله و معدل خوب فردی با نمره زبان خوب پذیرش بگیرد. برای مثال در مورد اکثر دانشگاههای آمریکا بیشتر بودن نمره تافل IBT حتی در حد 5 یا 10 نمره ممکن است باعث شود بتوان از دانشگاهی با رتبه خیلی بهتر از گزینه فعلی پذیرش گرفت. در مورد این که نمره کدام امتحان (تافل یا آیلتس) برای دریافت پذیرش کاربردی تر است باید به کشور و دانشگاه مقصد و شروطی که گذاشته توجه کنید اما در حالت کلی به غیر از دانشگاههای آمریکا که تافل را بیشتر ترجیح می دهند، برای اروپا، استرالیا و کانادا دریافت آیلتس کاربردی تر و به طور نسبی ساده تر است. و با کمی مطالعه و تخصیص وقت حتی علیرغم نداشتن زمینه اولیه می توان نمره 5.5 یا 6 آیلتس را دریافت کرد که برای پذیرش فوق لیسانس اکثر دانشگاههای خارجی کفایت می کند و ضمناً دردسرهای امتحان تافل IBT را هم ندارد.
    در مورد سوئد ، تا آنجایی که من شنیده ام تحصیل در اکثر مقاطع تحصیلی دانشگاهی در اکثر دانشگاههای سوئد (و دیگر کشورهای اسکاندیناوی) رایگان است منتهی اعطای بورس و کمک هزینه تحصیلی هم به خارجی ها به ندرت صورت می گیرد و گویا هزینه های زندگی در آنجا نسبتاً بالاست ضمن آن که آب و هوا، فرهنگ و زبان سوئدی هم از جمله مشکلاتی است که اکثر ایرانی ها در آنجا با آن مشکل دارند. در کل فکر می کنم اگر کسی بتواند از پس هزینه های زندگی در آنجا بر آمده و با محیط آنجا کنار بیاید گزینه خوبی است به خصوص اگر کسی آنجا آشنا یا فامیل هم داشته باشد. در مورد دانشگاه چالمرز که گفتید، به غیر از آن دانشگاههای دیگری مثل گوتبورگ (Gotheborg)، لوند (Lund)، لینکوپینگ (Linkoping) و KTH هم هستند که تا آنجایی که من می دانم دپارتمان عمران یا مشابه عمران (Built Environment) یا محیط زیست ( Environmental ) دارند.
    در مورد انتخاب گرایش، من پیشنهاد می کنم حتماً تحقیقی بر روی گرایش های آب و محیط زیست (به خصوص محیط زیست) هم انجام بدهید. به ویژه آن که سوئد یکی از پیشگامان مهندسی محیط زیست دنیاست و در این کشور خیلی به این گرایش اهمیت می دهند و از نظر اشتغال وضعیت بسیار مطلوبی دارد. در مورد استرالیا و کانادا هم این قضیه کم و بیش صادق است. متاسفانه این گرایش ها در ایران مظلوم واقع شده اند و شناخت درستی از آنها وجود ندارد.
    به عنوان آخرین مسئله من پیشنهاد می کنم روی گزینه فوق لیسانس داخل هم فکر کنید و همان ابتدای کار آن را حذف نکنید، به خصوص آن که از نظر مالی خیلی برایتان به صرفه تر است و ضمناً دریافت پذیرش از فوق لیسانس برای دکترا بسیار ساده تر از لیسانس به فوق لیسانس است و ممکن است با داشتن فوق لیسانس گزینه های بهتری برای شما فراهم شود که الان فراهم نیست و از طرفی با داشتن فوق لیسانس گزینه های دیگر مانند اقدام مستقیم برای دریافت ویزای اقامت هم ساده تر است.
    در کل من فکر می کنم با وضعیت فعلی هم شانس خوبی برای دریافت پذیرش دارید، فقط سعی کنید حتماً ابتدا هدفتان را مشخص کنید و بعد از آن که از بابت هدف مطمئن شدید اقدام به برنامه ریزی نمایید. در مواردی مانند اقدام برای پذیرش تحصیلی خارج هرگز نباید عجولانه و بر اساس احساسات عمل کرد و باید همه احتمالات و جوانب امر را در نظر گرفت، چون چنین چیزهایی آینده یک فرد را تعیین می کند و ریسک تصمیماتی که گرفته می شود بالاست.
    امیدوارم از صراحت لهجه من نرنجیده باشید.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط krig1960 : February 9th, 2010 در ساعت 02:01 PM

رشته و دانشگاه
    عمران - دانشگاه آزاد

پیش فرض پاسخ : تشكر

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام ، دوست عزیز هر کسی که در این کشور دارای مدرک کارشناسی (لیسانس) باشد برای دریافت پذیرش از دانشگاههای خارجی شانس دارد، پس خودتان را دست کم نگیرید. اما در مورد سوالاتی که داشتید، قصد ناامید کردن شما را ندارم اما اگر کمی در بخش نتایج پذیرش همین سایت به جستجو بپردازید متوجه خواهید شد در میان افرادی که توانسته اند کمک مالی دریافت کنند تعداد افرادی که برای مقطع فوق لیسانس اقدام کرده اند در مقایسه با افرادی که برای مقطع دکترا اقدام کرده اند بسیار کمتر است. دلیل آن هم تا حد زیادی واضح می باشد و آن این است که در اکثر کشورهای خارجی اعم از اروپا و آمریکا و استرالیا ، دوره فوق لیسانس یک دوره کاملاً تحقیقاتی محسوب نمی شود بلکه دوره ای است که دانشجو قصد دارد تا با افزودن اطلاعات تخصصی خودش را برای ورود به بازار کار یا مقطع دکتری آماده سازد. و حتی ..................................
    krig1960 جان ممنون بابت اين راهنمايي ارزشمندت و وقتي كه گذاشتي
    راستش اينقدر راهنماييت كامل بود كه من كاري به جز تشكر كردن از دستم بر نمياد
    در مورد تحقيق به اين نتيجه رسيدم تو اين چند روز با مشورت هايي كه انجام دادم ، كه نمي شه كاري بعنوان مقاله انجام داد و دقيقا همون حرفي رو به من زدن كه شما زدين !
    اما خوب من دوست دارم در زمينه نانو يه خورده مطالعاتم رو بيشتر كنم و حال اگر اين مطالعات رو تونستم به عنوان پژوهش و تحقيق جمع آوري كنم و نه مقاله (به نوعي گردآوري) كه چه بهتر ، اما اگه نشد خوب باز اطلاعاتم بالاتر رفته و بعدا در دوره هاي بالاتر به كارم مياد ، كه مي دونم شما هم 100% با اين قضيه موافقين .
    در مورد گرفتن هزينه تحصيل يا به نوعي بورس ، من صرفا سوال كردم و خودم هم زياد بهش فكر نمي كنم .
    در مورد زبان هم كاملا درست مي فرمايين و من كاملا با شما موافقم ، بايد فعاليتم رو تو اين زمينه خيلي بيشتر كنم ، به قول يكي از دوستام " مشكل ريكامنديشن و ... رو مي شه تو 2 - 3 هفته حل كرد و سر وتش رو هم آورد آما زبان رو نـــه !!!"
    در مورد مطالعه در ارشد ايران هم ، راستش رو بخواين حوصله و وقت براي كنكور ايران رو ندارم
    چون اگه بخوام به ايران فكر كنم بايد براي كنكور خودم رو آماده كنم ، و چنين تصميمي يعني يا كنكور ايران يا ادامه زبان !
    از زبان و اينا كه بگذريم ، مي رسيم به كنكور و قبولي در كنكور ! كه تقريبا مي شه گفت در دانشگاه سراسري خيلي دشواره و دانشگاه آزاد هم به جز علوم و تحقيقات جاهاي ديگش وقت تلف كردنه ! و همون علوم تحقيقاتم به فرض جزو گزينه هاي قبولي باشه با شهريه ثابت و متغيري كه دانشگاه آزاد در دوره ارشد مي گيره فكر مي كنم به نوعي هدر دادن پول و وقت باشه با اين تصميم ! چون با همون هزينه گزينه هاي فوق العاده تري وجود داره .
    در مورد گرايش ارشد هنوز زياد روش فكر نكردم ولي با توجه به راهنمايي شما حتما اين گزينه رو هم بررسي مي كنم ، و با نظر شما هم در مورد ظلمي كه به ساير گرايش ها شده كاملا موافقم
    براي سوئد هم من هنوز تصميم قطعي براي كشور مورد نظر نگرفتم و اين مورد كه گفتم بيشتر رو تاكيد و نظر خونوادم بود ! و الا اصراري روي اين كشور نيست .
    در مورد چيزي كه صراحت لهجه گفتين ، من واقعا ازتون ممنونم از راهنمايي خوبتون و بازم مثل همون اول كه گفتم كاري از دست من برنمياد جز تشكر
    در مورد تاييد كردن من هم در زمينه هايي كه گفتين اميدوارم منو ببخشين ، صرفا هدفم نشون دادن تشابه نظرم به اون چيزي كه فرموده بودين بود ،‌ نه تاييد و يا رد كردن حرف هاي شما .
    بازم ممنون
    شما هم موفق باشيد

Senior Member krig1960 آواتار ها

krig1960 جان ممنون بابت اين راهنمايي ارزشمندت و وقتي كه گذاشتي
    راستش اينقدر راهنماييت كامل بود كه من كاري به جز تشكر كردن از دستم بر نمياد
    در مورد تحقيق به اين نتيجه رسيدم تو اين چند روز با مشورت هايي كه انجام دادم ، كه نمي شه كاري بعنوان مقاله انجام داد و دقيقا همون حرفي رو به من زدن كه شما زدين !
    اما خوب من دوست دارم در زمينه نانو يه خورده مطالعاتم رو بيشتر كنم و حال اگر اين مطالعات رو تونستم به عنوان پژوهش و تحقيق جمع آوري كنم و نه مقاله (به نوعي گردآوري) كه چه بهتر ، اما اگه نشد خوب باز اطلاعاتم بالاتر رفته و بعدا در دوره هاي بالاتر به كارم مياد ، كه مي دونم شما هم 100% با اين قضيه موافقين .
    در مورد گرفتن هزينه تحصيل يا به نوعي بورس ، من صرفا سوال كردم و خودم هم زياد بهش فكر نمي كنم .
    در مورد زبان هم كاملا درست مي فرمايين و من كاملا با شما موافقم ، بايد فعاليتم رو تو اين زمينه خيلي بيشتر كنم ، به قول يكي از دوستام " مشكل ريكامنديشن و ... رو مي شه تو 2 - 3 هفته حل كرد و سر وتش رو هم آورد آما زبان رو نـــه !!!"
    در مورد مطالعه در ارشد ايران هم ، راستش رو بخواين حوصله و وقت براي كنكور ايران رو ندارم
    چون اگه بخوام به ايران فكر كنم بايد براي كنكور خودم رو آماده كنم ، و چنين تصميمي يعني يا كنكور ايران يا ادامه زبان !
    از زبان و اينا كه بگذريم ، مي رسيم به كنكور و قبولي در كنكور ! كه تقريبا مي شه گفت در دانشگاه سراسري خيلي دشواره و دانشگاه آزاد هم به جز علوم و تحقيقات جاهاي ديگش وقت تلف كردنه ! و همون علوم تحقيقاتم به فرض جزو گزينه هاي قبولي باشه با شهريه ثابت و متغيري كه دانشگاه آزاد در دوره ارشد مي گيره فكر مي كنم به نوعي هدر دادن پول و وقت باشه با اين تصميم ! چون با همون هزينه گزينه هاي فوق العاده تري وجود داره .
    در مورد گرايش ارشد هنوز زياد روش فكر نكردم ولي با توجه به راهنمايي شما حتما اين گزينه رو هم بررسي مي كنم ، و با نظر شما هم در مورد ظلمي كه به ساير گرايش ها شده كاملا موافقم
    براي سوئد هم من هنوز تصميم قطعي براي كشور مورد نظر نگرفتم و اين مورد كه گفتم بيشتر رو تاكيد و نظر خونوادم بود ! و الا اصراري روي اين كشور نيست .
    در مورد چيزي كه صراحت لهجه گفتين ، من واقعا ازتون ممنونم از راهنمايي خوبتون و بازم مثل همون اول كه گفتم كاري از دست من برنمياد جز تشكر
    در مورد تاييد كردن من هم در زمينه هايي كه گفتين اميدوارم منو ببخشين ، صرفا هدفم نشون دادن تشابه نظرم به اون چيزي كه فرموده بودين بود ،‌ نه تاييد و يا رد كردن حرف هاي شما .
    بازم ممنون
    شما هم موفق باشيد
    سلام، مرسی از اظهار لطفت دوست عزیز. ذکر چند نکته رو ضروری دونستم.
    در مورد زبان، اشتباهی که اکثراً دوستان می کنند اینه که فکر می کنن باید حتماً اول زبان عمومی شونو خیلی قوی کنن بعد برن سراغ گرفتن تافل و آیلتس. در حالی که شما ممکنه زبان عمومی خیلی خوبی نداشته باشین اما نمره مورد نیاز تافل و آیلتس رو بیارین. دلیلش اینه که این امتحانات آزمون سوادسنجی نیستن بلکه آزمون مهارت سنجی هستن. یعنی شما با داشتن یک پیش زمینه معقول از زبان عمومی با یاد گرفتن تکنیک های این آزمونها می تونین نمره مورد نظر رو کسب کنین. مثل امتحان کنکور سراسری که ممکنه کسی معدلش در دبیرستان و پیش دانشگاهی خیلی خوب نباشه اما چون با مهارتهای تست زنی و تستی درس خوندن آشناست می تونه قبول بشه. به نظر من کسی که زبانو در حد کتابهای Interchange1,2 بلده با صرف حدود 3 ماه می تونه نمره 6 آیلتس رو بیاره. البته بعضی مهارتها نیاز به تمرین بیشتر داره، مثل Speaking و Writing .
    در مورد کنکور ارشد سراسری، پیشنهاد می کنم خیلی خودتو دست کم نگیری. این که دانشجوی دانشگاه آزاد هستی دلیل نمیشه شانست پایین باشه. دلیلش هم همون هست که در مورد آزمون آیلتس و تافل گفتم. امتحانهای تستی مثل کنکور ارشد آزمون سوادسنجی نیستن بلکه آزمون مهارت سنجی هستن.
    در مورد در دانشگاه آزاد، به غیر از واحد علوم و تحقیقات ، واحدهای تهران مرکز و تهران جنوب و برخی از واحدهای شهرستان هم کیفیت قابل قبولی دارند، هر چند به نظر من کیفیت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کاملاً به خود دانشجو بستگی داره و اگر شما شریف هم قبول بشی اما خودت نخوای تلاش بکنی استاد هم نمیتونه شما رو به تلاش کردن وادار کرده و اون کیفیت مدنظر شما رو تامین کنه. در واقع در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجو باید استاد رو وادار به همکاری کنه.
    در مورد این که گفتی با همون هزینه گرینه های فوق العاده تری وجود داره باهات موافق نیستم. طبق بررسی که قبلاً انجام دادم به غیر از کشور هند، هیچ جایی برای تحصیل کردن در مقاطع تحصیلات تکمیلی ارزونتر از ایران نیست. (البته اگر کشورهایی مثل آذربایجان، اوکراین و ارمنستان و... رو در نظر نگیریم که از نظر من ارزش رفتن ندارند.) شما اگه بخوای مالزی هم بری حداقل سالی 5 میلیون تومن باید هزینه کنی، بگذریم از این که در کشوری مثل استرالیا این مبلغ حدود 25 الی 30 میلیون تومن در سال میشه. در حالی که شهریه دوره ارشد شبانه دانشگاههای دولتی که از شهریه ارشد آزاد بیشتر هست سالی 3 میلیون تومن می افته که اگر هزینه زندگی رو بهش اضافه کنیم میشه همون حدود 5 میلون تومن در سال. در کل پیشنهاد می کنم در مورد هزینه ها تحقیق بیشتری انجام بدی.
    به هر حال همه اینا فقط پیشنهاده، امیدوارم موفق باشی.

رشته و دانشگاه
    عمران - دانشگاه آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام، مرسی از اظهار لطفت دوست عزیز. ذکر چند نکته رو ضروری دونستم.
    در مورد زبان، اشتباهی که اکثراً دوستان می کنند اینه که فکر می کنن باید حتماً اول زبان عمومی شونو خیلی قوی کنن بعد برن سراغ گرفتن تافل و آیلتس. در حالی که شما ممکنه زبان عمومی خیلی خوبی نداشته باشین اما نمره مورد نیاز تافل و آیلتس رو بیارین. دلیلش اینه که این امتحانات آزمون سوادسنجی نیستن بلکه آزمون مهارت سنجی هستن. یعنی شما با داشتن یک پیش زمینه معقول از زبان عمومی با یاد گرفتن تکنیک های این آزمونها می تونین نمره مورد نظر رو کسب کنین. مثل امتحان کنکور سراسری که ممکنه کسی معدلش در دبیرستان و پیش دانشگاهی خیلی خوب نباشه اما چون با مهارتهای تست زنی و تستی درس خوندن آشناست می تونه قبول بشه. به نظر من کسی که زبانو در حد کتابهای Interchange1,2 بلده با صرف حدود 3 ماه می تونه نمره 6 آیلتس رو بیاره. البته بعضی مهارتها نیاز به تمرین بیشتر داره، مثل Speaking و Writing .
    در مورد کنکور ارشد سراسری، پیشنهاد می کنم خیلی خودتو دست کم نگیری. این که دانشجوی دانشگاه آزاد هستی دلیل نمیشه شانست پایین باشه. دلیلش هم همون هست که در مورد آزمون آیلتس و تافل گفتم. امتحانهای تستی مثل کنکور ارشد آزمون سوادسنجی نیستن بلکه آزمون مهارت سنجی هستن.
    در مورد در دانشگاه آزاد، به غیر از واحد علوم و تحقیقات ، واحدهای تهران مرکز و تهران جنوب و برخی از واحدهای شهرستان هم کیفیت قابل قبولی دارند، هر چند به نظر من کیفیت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کاملاً به خود دانشجو بستگی داره و اگر شما شریف هم قبول بشی اما خودت نخوای تلاش بکنی استاد هم نمیتونه شما رو به تلاش کردن وادار کرده و اون کیفیت مدنظر شما رو تامین کنه. در واقع در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجو باید استاد رو وادار به همکاری کنه.
    در مورد این که گفتی با همون هزینه گرینه های فوق العاده تری وجود داره باهات موافق نیستم. طبق بررسی که قبلاً انجام دادم به غیر از کشور هند، هیچ جایی برای تحصیل کردن در مقاطع تحصیلات تکمیلی ارزونتر از ایران نیست. (البته اگر کشورهایی مثل آذربایجان، اوکراین و ارمنستان و... رو در نظر نگیریم که از نظر من ارزش رفتن ندارند.) شما اگه بخوای مالزی هم بری حداقل سالی 5 میلیون تومن باید هزینه کنی، بگذریم از این که در کشوری مثل استرالیا این مبلغ حدود 25 الی 30 میلیون تومن در سال میشه. در حالی که شهریه دوره ارشد شبانه دانشگاههای دولتی که از شهریه ارشد آزاد بیشتر هست سالی 3 میلیون تومن می افته که اگر هزینه زندگی رو بهش اضافه کنیم میشه همون حدود 5 میلون تومن در سال. در کل پیشنهاد می کنم در مورد هزینه ها تحقیق بیشتری انجام بدی.
    به هر حال همه اینا فقط پیشنهاده، امیدوارم موفق باشی.
    ممنون دوست عزيز
    براي تافل شرايطم همون چيزيه كه گفتي ، براي همين با يكم مطالعه منابعي كه براي تافل مفيده و تو همين فروم گفته شده تصميم گرفتم كه براي تافل شروع كنم و با استاد ، خصوصي برم جلو تا اماده شم.
    راستش تصميمم براي رفتن مي شه گفت قطعيه ، و اينكه كجا برم بين اين 3 كشور سوئد ، كانادا و استراليا هنوز تصميمي نگرفتم . به وقت رفتن روي اين هم تحقيق مي كنم و همين طور بستگي به اينكه كدوم دانشگاه هم شرايط منو قبول كنه هم داره ! اما در مورد چيزي كه گفتي حتما بيشتر تحقيق مي كنم
    بازم ممنون و شاد باشي

Junior Member

باسلام
    چندتاسوال دارم، اگه کسی جواب بده ممنون میشم:
    1-سن 38-39 تاثیرمنفی در پذیرش دکتری نداره؟
    2-یه جا نوشته بود که برای معماری کانادا رو توصیه نمکنم-چرا؟
    3-اگهapply آمریکا و کانادا ممکن نشد، دکتری معماری پلی تکنیک میلان درچه حدیه؟ کسی از اونجا اطلاع داره؟