نقل قول نوشته اصلی توسط aref.civilengineer نمایش پست ها
سلام
دوستان به راهنمایتون احتیاج دارم
از ۲تا دانشگاه در مقطع مستر یکی‌ در گرایش Transportation Engineering و یکی‌ Construction Management پذیرش گرفتم
شرایط هردو دانشگاه مثل هم هست و فقط گرایش هست که می‌تونه دانشگاه آیندم رو مشخص کنه
من تقریبا اطلاع زیادی از این ۲ گرایش ندارم. دوستان کدوم گرایش میتونه آینده شغلی‌ و شغل بهتری رو برام به وجود بیاره?هردو آمریکاست و می‌خوام تا دکترا ادامه بدم
راستی‌ خودم درس‌های محاسباتی رو به درسهای حفظی ترجیح میدم
ممنون
سلام دوست عزیز.
وضعیت شما انتخاب در حالت برد - برد هست. یعنی هر دو رشته در آمریکا رشته های بسیار ایده آلی از نظر بازار کار و ادامه تحصیل هستند. در Transportation Engineering جنبه طراحی تا حدی بر جنبه مدیریتی غلبه دارد، منتهی در Construction Management تا حدی قضیه برعکس هست. ضمناً شما عملاً چیزی به نام دروس حفظی نخواهید داشت، چون در مقطع ارشد و به ویژه در دانشگاههای آمریکا تکیه بر محفوظات نیست حتی در دروسی که جنبه محاسباتی کمتری دارند. گرایش Construction Management از این نظر که در تمام تیپ پروژه های عمرانی (سازه، راه، دریایی، آب و غیره) کاربرد دارد به طور نسبی بیشتر مورد اقبال افراد است، هر چند به دلیل این که آمریکا یکی از کشورهای پیشرو در زمینه راه و ترابری و مهندسی ترافیک هست، گرایش Transportation Engineering هم گزینه خوبی است. شما می توانید به سایت دانشگاهها مراجعه کرده و سرفصل دروس دوره ها را چک کنید تا ببینید کدامیک با علایق شما بیشتر همخوانی دارند. ضمن این که اگر اسم دانشگاهها را هم ذکر کنید شاید بتوان بهتر نظر داد.
موفق باشید.